مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

فیلتر محصولات

سایز پیچ و مهره
برند
more... less
محدوده قیمتی
تومان تومان
خرید سریع

به کمک نیاز دارید؟

پیچ و مهره

پیچ و مهره یکی از تجهیزات مهم در ساخت قطعات مکانیکی و رباتیکی است. معمولا براساس جنس مواد اولیه به کار رفته و سایز پیچ در طول و قطر آن دسته بندی می‌شوند. شناخت پیچ و مهره‌ها در اجرای پروژه‌های رباتیکی دانش آموزی و دانشجویی و حرفه‌ای بسیار اهمیت دارد. در این متن سعی کرده‌ایم به سوالات احتمالی شما در خصوص پیچ و مهره رباتیک پاسخ دهیم. تیترها را دنبال کنید.

پیچ و مهره رباتیک

پیچ و مهره به عنوان دو عنصر اساسی در صنعت رباتیک استفاده می‌شوند. پیچ یک المان فلزی است که دارای رزوه خروجی بر روی سطح خارجی آن است و مهره یک المان مسطح و چهارچوبی است که دارای داخلی پیچ شکل و سوراخی است که متناسب با رزوه پیچ است. با ترکیب پیچ و مهره، قابلیت اتصال و نگهداری قطعات و اجزای مختلف ربات‌ها فراهم می‌شود. کارایی پیچ و مهره در رباتیک از جنبه‌های مختلف قابل بررسی است. برخی از مزایا و کاربردهای آن عبارتند از:

 • اتصال قوی: پیچ و مهره با اتصال نخی قوی و محکم، قطعات را با هم متصل می‌کنند. این قابلیت از بستری قوی برای ساختار ربات ایجاد می‌کند و امکان نگهداری و ایمنی قطعات را بهبود می‌بخشد.
 • قابلیت تنظیم: با استفاده از پیچ و مهره، می‌توان نیروها و فشارهای مورد نیاز را تنظیم کرده و قطعات را با دقت مورد نظر قرار داد. این قابلیت به کنترل دقیق‌تر حرکات ربات و تطابق آن با نیازهای محیط کمک می‌کند.
 • قابلیت تعویض: با استفاده از پیچ و مهره، قطعات قابل تعویض و جابه‌جایی هستند. این امر، تعمیر و نگهداری را آسانتر می‌کند و در صورت لزوم، اجزای خراب را به سرعت واگذار می‌کند.
 • سازگاری با استانداردها: پیچ و مهره‌ها اغلب با استانداردهای مشخصی هماهنگ می‌شوند. این استانداردها شامل اندازه‌گیری، پاسخ به نیروها و اتصالات مربوطه است که کیفیت ساخت و کارایی را تضمین می‌کند.
 • پایداری و قابلیت اطمینان: پیچ و مهره‌ها با مواد مرغوب و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته ساخته می‌شوند. این امر به آنها پایداری و قابلیت اطمینان بالا در برابر ضربه‌ها، ارتعاشات و شرایط محیطی مختلف را می‌بخشد. البته این نکته در خصوص پیچ و مهره رباتیک دانش آموزی وجود ندارد.

همچنین، می‌توان اشاره کرد که پیچ و مهره‌ها در رباتیک به طور گسترده در انواع ربات‌های صنعتی، ربات‌های خانگی، ربات‌های آموزشی و سایر نوع ربات‌ها استفاده می‌شوند.

پیچ و مهره M3 در سایزهای مختلف - دانشجو کیت

پیچ و مهره M3 و M4 و M5 در رباتیک 

پیچ و مهره‌های با سایز‌های M3، M4 و M5 در رباتیک بسیار رایج هستند. منظور از M سایز قطر پیچ‌هاست. عدد بعد از آن تعیین کننده قطر خارجی پیچ براساس میلی متر است. پیچ و مهره سایز M3 و M4 دو مورد از رایج‌ترین پیچ و مهره در رباتیک دانش آموزی هستند. در ادامه توضیحاتی راجع به هر کدام ارایه می‌کنیم.

پیچ و مهره M3

 • سایز M3 به اندازه 3 میلی‌متر برای قطر پیچ و مهره است.
 • معمولا برای اتصال قطعات کوچک‌تر و کاربردهایی که نیاز به پیچ و مهره‌های نازکتر دارند، استفاده می‌شود.
 • این سایز از پیچ و مهره برای ربات‌های کوچک، پروژه‌های الکترونیکی و قطعات دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • تمامی المان‌های پلاستیکی رباتیکی و المان و سازه‌های فلزی رباتیک دانش آموزی که در فروشگاه ارایه شده‌اند با این سایز سازگاری دارند.

پیچ و مهره M4

 • سایز M4 به اندازه 4 میلی‌متر برای قطر پیچ و مهره است.
 • برخی از کاربردهای این سایز شامل ربات‌های متوسط و بزرگتر، ساختمانی، ماشین‌آلات صنعتی و ساختمان سازی است.
 • به دلیل ابعاد متوسط، این پیچ و مهره مقاومت بالا و قابل استفاده در بارهای سنگین را ارائه می‌دهد. بنابراین اگر رباتی میسازید که وزن بیشتری دارد. استفاده از پیچ M4 پیشنهاد میشود.

پیچ و مهره M5

 • سایز M5 به اندازه 5 میلی‌متر برای قطر پیچ و مهره است.
 • از آنجا که بزرگترین سایز در این سه گزینه است، پیچ و مهره M5 معمولاً برای اتصال قطعات بزرگتر و ساختارهای سنگین استفاده می‌شود.
 • کاربردهای آن شامل ربات‌های بزرگ صنعتی، خودروها، ماشین‌آلات سنگین و ساختمان‌های بزرگ می‌شود.

به طور کلی، با افزایش سایز پیچ و مهره، مقاومت و استحکام آن افزایش می‌یابد که به تطبیق با کاربردها و بارهای مختلف کمک می‌کند. انتخاب سایز مناسب براساس نیازهای خاص پروژه و وزن و سایز قطعات قابل اتصال بسیار مهم است.

ابعاد در پیچ و مهره

پیچ‌ها دارای قطر و طول پیچ و طول گام متفاوت هستند. قطر پیچ با عبارت M و یک عدد مشخص می‌شود. مثلا پیچ M4 دارای قطر 4 میلی متر است. یا مثلا پیچ M3 دارای قطر خارجی 3 میلی متر است. به هنگام ساخت ربات و برای تهیه وسایل رباتیک، کافیست ابعاد سازه‌ها و پیچ‌ها را مشخص کنیم. موضوع بعدی طول پیچ است. مثلا پیچ M4x30 از نوع 4 میلی متری و با طول 30 میلی متر است. مثلا پیچ M3x10 از نوع 3 میلی متری و با طول 10 میلی متر یا همان یک سانتی متر است. برای اتصال المان‌های رباتیک و بخش‌های مختلف، باید هم طول و هم قطر پیچ را در نظر بگیریم. سپس مهره را متناسب با پیچ انتخاب می‌کنیم. برای هر پیچ مهره بر اساس قطر خارجی پیچ باید تهیه شود. در رباتیک دانش آموزی و برای آموزش دادن رباتیک با المان‌های پلاستیکی و فلزی از پیچ M3 با سایزهای 10 میلی متر تا 40 میلی متر بعضا 50 میلی متر استفاده می‌شود. در این صفحه از دانشجو کیت انواع پیچ M3 با طول های 8 میلی متر تا 40 میلی متر را میتوانید تهیه کنید.

خرید عمده پیچ رباتیک سایز M3 و M4 - دانشجو کیت

خرید عمده پیچ رباتیک M3 و M4

برای خرید پیچ و مهره کوچک به صورت عمده برای آموزشگاه‌های رباتیک میتوانید با مراجعه به حساب کاربری و ارسال تیکت در بخش پیشتیبانی درخواست خرید عمده با قیمت بسیار مناسب ارسال کنید.

پرکاربردترین پیچ رباتیک با سایز M3

در رباتیک دانش آموزی، استفاده از پیچ M3 بسیار رایج است و برای بسیاری از پروژه‌ها به طور معمول از آن استفاده می‌شود. در ادامه، برخی سایزهای معمول پیچ M3 که در رباتیک دانش آموزی نیاز است را معرفی می‌کنیم.

 • طول 8 میلی‌متر (M3x8): این سایز از پیچ M3 برای اتصال قطعات با ضخامت نسبتا کم استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای آن می‌توان به اتصال موتورها، سروموتورها و قطعات کوچک دیگر در ربات‌های کوچک اشاره کرد.
 • طول 10 میلی‌متر (M3x10): این سایز برای اتصال قطعات با ضخامت متوسط و استفاده در ربات‌های متوسط اندازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، اتصال بردها، اتصال قطعات چوبی و قطعات فلزی متوسط در این سایز پیچ استفاده می‌شود.
 • طول 15 میلی‌متر (M3x15): این سایز برای اتصال قطعات با ضخامت بزرگتر و استفاده در ربات‌های بزرگتر مناسب است. به عنوان مثال، اتصال قطعات ساختاری بزرگ‌تر، قطعات فلزی ضخیم و قطعات پلاستیکی متوسط از این سایز پیچ استفاده می‌شود.
 • طول 25 میلی‌متر (M3x25): این سایز برای اتصال قطعات با ضخامت بزرگتر و استفاده در ربات‌های بزرگتر مناسب است. به عنوان مثال، اتصال قطعات ساختاری بزرگ‌تر، قطعات فلزی ضخیم و قطعات پلاستیکی متوسط از این سایز پیچ استفاده می‌شود.
 • طول 30 تا 40 میلی‌متر: این سایز برای اتصال چندین سازه رباتیک و المان‌ها در ربات‌های بزرگتر مناسب است. 

همچنین، در آموزش رباتیک دانش آموزی معمولا بسته‌ها و کیت‌های آموزشی موجود هستند که شامل مجموعه‌ای از پیچ و مهره‌های مختلف با سایزهای مختلف هستند. این بسته‌ها معمولا سایزهای متداول را پوشش می‌دهند و به دانش آموزان امکان می‌دهند برای پروژه‌های خود از آنها استفاده کنند. در نهایت، نیاز به سایزهای خاص پیچ M3 بستگی به نیازها و ضرورت‌های پروژه خاص شما دارد. ممکن است در پروژه خود برخی از سایزهای دیگر هم مورد نیاز باشند. بنابراین، بهتر است بر اساس نیازهای خود و قطعاتی که قرار است استفاده کنید، سایزهای مورد نیاز پیچ M3 را انتخاب کنید.

شناخت اسپیسر Spacer

اسپیسرها یا Spacerها در رباتیک از اهمیت بالایی برخوردارند. اینها قطعاتی هستند که شبیه پیچ و مهره‌ها هستند، اما بدون رزوه خارجی هستند. طول آنها بیشتر از اندازه معمول پیچ و مهره کوچک است و به طور عمده برای ایجاد فاصله و جداسازی بین قطعات استفاده می‌شوند. برخی از توضیحات مهم درباره اسپیسرها عبارتند از:

 • جداسازی قطعات: یکی از کاربردهای اصلی اسپیسرها در رباتیک، جداسازی قطعات است. با استفاده از اسپیسرها می‌توان قطعات را از یکدیگر جدا کرده و فاصله‌ای مشخص بین آنها ایجاد کرد. این امر می‌تواند برای جلوگیری از برخورد، کاهش اصطکاک، ایجاد حرکت بی‌صدا و جلوگیری از تداخل سیم‌ها مفید باشد.
 • تهویه هوا و خنک‌کاری: در برخی موارد، اسپیسرها می‌توانند در تهویه هوا و خنک‌کاری قطعات استفاده شوند. با ایجاد فاصله مناسب بین قطعات، اجازه عبور هوا و انتقال حرارت بهتر از محل‌های مهم را فراهم می‌کنند. این موضوع به حفظ دمای مناسب در قطعات الکترونیکی و سایر قطعات حساس کمک می‌کند.
 • ترازبندی و چینش قطعات: با استفاده از اسپیسرها می‌توان قطعات را به صورت موازی چینش داد و ترازبندی مناسب را برقرار کرد. این کار می‌تواند در راستای بهبود ظاهر و ساختار ربات و همچنین کاهش ارتعاشات ناخواسته و نیز تغییرات ناخواسته در موقعیت قطعات کمک کند.
 • اتصالات نازک: در برخی موارد، اسپیسرها برای ایجاد اتصال بین دو قطعه نازک و نیازمند مراقبت و توازن استفاده می‌شوند. با استفاده از اسپیسرها، امکان اتصال و نگهداری قطعات بدون ایجاد خطر خراشیدگی یا تغییر ناخواسته در شکل و موقعیت قطعه فراهم می‌شود.

استفاده از اسپیسرها می‌تواند بسته به نیازهای پروژه و ساختار ربات متنوع باشد. اسپیسرها با اندازه، شکل و جنس متفاوتی در دسترس هستند تا به نیازهای خاص پروژه شما پاسخ دهند.

 

ادامه مطلبShow less
2,500,000 تومان
در این کیت 5 مدار آموزشی کنترل سطح مخزن آب ،آبیاری خودکار گل و باغچه ،دزدگیر منزل ،تهویه خودکار ،لامپ هوشمند بصورت کاردستی الکترونیک برای دانش آموزان و بدون نیاز به لحیم کاری و تجهیزات خاص به همراه DVD آموزش ویدئویی...
7,800,000 تومان
ماکت یک کیت مونتاژ شده مجموعه کامل و آماده جهت آموزش و یادگیری هوشمندسازی منازل و ساختمانهاست، با استفاده از اپلیکیشن بلوتوث موبایل سنسورهای ماکت را فعال میکنید و عملکرد هر ماژول بصورت آلارم هشدار بازر یا نمایش بر روی...

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 9 صبح تا 5 عصر (بجز روزهای تعطیل) البته فروشگاه ما به صورت آنلاین است و می‌توانید خریدتان را انجام دهید. اما اگر سوالی داشتید که به تماس تلفنی نیاز داشت، فقط در ساعت‌های اعلام شده در خدمتیم.

021-88857245

021-88856524

031-32211313

 

شماره روبیکا و ایتا، فقط پیام، پاسخ به سوالات قبل از خرید و دریافت تصاویر کالاها

09375076606

 

ارسال سریع تهران (تحویل همان روز)

تمامی شهرهای ایران با پست

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم