آی سی - IC

آی سی

آی سی نوعی قطعه الکترونیکی یا همان مدار مجتمع است. در آی سی چندین قطعه الکترونیکی کوچک و معمولا از جنس سیلیکون است. آی سی IC مدل‌های مختلف دارد و برای مصرف مختلف در مدارهای الکترونیکی طراحی شده است. نوعی از آی سی‌ها که قابلیت برنامه ریزی دارند، آی سی میکروکنترلر نام دارند. تراشه‌های برنامه پذیر نوعی از میکروکنترلرها هستند. در بردهای الکترو...

آی سی

آی سی نوعی قطعه الکترونیکی یا همان مدار مجتمع است. در آی سی چندین قطعه الکترونیکی کوچک و معمولا از جنس سیلیکون است. آی سی IC مدل‌های مختلف دارد و برای مصرف مختلف در مدارهای الکترونیکی طراحی شده است. نوعی از آی سی‌ها که قابلیت برنامه ریزی دارند، آی سی میکروکنترلر نام دارند. تراشه‌های برنامه پذیر نوعی از میکروکنترلرها هستند. در بردهای الکترونیکی قطعات مختلفی به کار رفته است. امروزه به لطف آی سی‌های میکروکنترلر امکان برنامه نویسی و تعریف منطق اصلی برای هر تراشه امکان پذیر شده است. انواع آی سی IC از جمله AVR و ARM را در این شاخه می‌توانید خرید کنید. کیفیت آی سی های AVR و ARM در دانشجو کیت از نوع مرغوب و درجه یک می‌باشد. اگر آی سی تولید، چین باشد، در عنوان آن اعلام می‌شود. آی سی بر اساس نوع پایه‌ها به دو مدل SMD و ِDIP دسته بندی می‌شوند. همگی در این شاخه قابل تهیه هستند. خرید آی سی میکروکنترلر AVR برای تولید‌ها که به صورت عمده خرید می‌کنند. از طریق پرتال پشتیبانی قابل پیگیری است.

  

بیشتر

آی سی - IC 

46 محصول وجود دارد.

زیرشاخه‎ها

در هر صفحه
یک عدد آی سی موزیکال سه پایه امام علی با نام تجاری ALI
یک عدد آی سی میکروکنترلر اتمگا 8، با 28 عدد پایه. این آی سی یکی از پر مصرف های اتمل می باشد. شرکت اتمل تولید کننده انواع آی سی های میکروکنترلری می باشد.
یک عدد آی سی موزیکال سه پایه، با نام تجاری 28L
یک عدد آی سی تقویت کننده صوت با کد تجاری TDA 2003
یک عدد آی سی میکروکنترلر اتمگا 8 SMD، با 32 عدد پایه. این آی سی یکی از پر مصرف های اتمل می باشد. شرکت اتمل تولید کننده انواع آی سی های میکروکنترلری می باشد.
یک عدد آی سی تقویت صوت دو کاناله با کد تجاری TDA2004
این آی سی یک آمپلیفایر قدرت صوتی که برای استفاده در ولتاژهای پایین طراحی شده است.این تراشه به عنوان تقویت کننده صوتی در رادیوها ، تلویزیون و ... کاربرد دارد.
این آی سی شامل 4 عدد گیت NAND دو ورودی از خانواده CMOS می باشد.تمام ورودیها و خروجیها بافر هستند.
یک عدد آی سی 14 پایه الاکلنگی دوگانه با شماره تجاری 4013BP
یک عدد آی سی 16 پایه با نام تجاری 4015BE که یک شمارنده 4 کاناله مجزا است.
یک عدد آی سی شمارنده با شماره تجاری 4017BE که یک آی سی شمارنده با  10 ورودی و خروجی می باشد. این آی سی از یک مدار یکپارچه درست شده است که در قلب یک نیمه هادی اکسید آهن قرار گرفته است.
یک عدد آی سی  شمارنده 4 هسته ای با شماره تجاری 4043BE از جمله آی سی های 16 پایه می باشد.
یک عدد آی سی 4052BE که یک آی سی 16 پایه شمارنده است. دارای 8 کانال و 3 پردازنده ورودی می باشد.
یک عدد آی سی 4093BE ،این آی سی از نوع اشمیت تریگر می باشد. دارای 14 پایه و در مدار فوتبال استفاده شده است.
یک عدد آی سی TDA 4814 که مخصوص سوئیچینگ و مدارهای منبع تغذیه می باشد.
یک عدد آی سی تقویت سیگنال صوتی استریو و آشکار ساز AM با کد تجاری TDA1048. به عبارت دیگر IF آمپلی فایر و آشکار ساز AM می باشد.
یک عدد آی سی پردازشگر تصویر با کد تجاری TDA3501
یک عدد آی سی تقویت کننده صوت با کد تجاری TDA 7265
یک عدد آی سی کنترل دور موتور با کد تجاری TDA 7275
آی سی 74HC03  شامل گیت NAND دو ورودی می باشد.
آی سی TTL با ورودی سریال 8 بیتی و خروجی 3 تایی لچ آی سی 74HC595 دارای گیت های سرعت بالا می باشد. این آی سی دارای حافظه ی میانی می باشد، که پس از رد شدن اطلاعات از گیت های ورودی، وارد این حافظه می شوند و پس از آن به بخش پردازش و خروجی هدایت می شوند.   دانلود رایگان دیتاشیت آی سی 74HC595  
آی سی 74HC174 فلیپ فلاپ D  با پایه تریگر شده ریست میباشد.
آی سی 4029 از چهار بخش باینری شمارنده بالا رونده و پایین رونده تشکیل شده است. آی سی IC4029BE از کالاهای قدیمی و تولید شده در آلمان میباشد.
آی سی 4025 گیت NOR 3 ورودی می باشد.
آی سی 4021 یک شیفت رجیستر 8 بیتی ( تبدیل کننده موازی به سری ) با ورودی کلاک می باشد.
نمایش 1 - 40 از 46 مورد