همایش مربای رزبری

رزبری پای جم Raspberry Pi Jam یا مربای رزبری، به گردهمایی یا همایش یا کارگاه در زمینه رزبری پای میگویند. بنیاد رزبری پای این موضوع را برای گسترده تر کردن کامپیوتر تک بردی رزبری پای Raspberry Pi شروع کرد. در این گردهمایی یا همایش علاوه بر آشنایی با مینی کامپیوتر رزبری پای، با علاقمندان این حوزه هم آشنایی صورت میگیرد. در واقع یک جشن دورهمی برای دوست داران رزبری پای است.

 

 

رزبری پای چیست؟

رزبری پای یک کامپیوتر تک بردی با ابعاد یک کارت اعتباری است. نسخه‌ی اصلی میکروکامپیوتر رزبری پای Raspberry Pi در سال 2012 بعنوان یک کامپیوتر ارزان قیمت برای مدارس و مصارف آموزشی و افراد خلاق معرفی شد. این دستگاه با نسخه‌ی اول خود موفق شد 4.5 میلیون واحد فروش داشته باشد که برای افرادی که تصور می‌کردند کامپیوترهای کاربردی باید همیشه گران‌قیمت باشند مایه‌ی تعجب بود. نسخه ی جدید این دستگاه، بصورت ۱۰۰ درصد با کدهای نوشته شده برای نسخه‌ی اول سازگاری خواهد داشت.

رزبری پای 3 - دانشجو کیت

 

رزبری پای از پردازنده ARM بهره می برد. یکی از مهم ترین نقاط قوت آن قیمت بسیار مناسب است. این عامل و عوامل دیگری باعث شده اند که جامعه رزبری پای رشد کند و هر روز قدرتمندتر شود. سیستم عامل های مورد استفاده در رزبری پای، دارای پایه لینوکسی هستند. سیستم عامل رزبین که مستقیما توسط بنیاد رزبری Raspberry معرفی و توصیه شده است. سیستم عامل ویندوز 10 که یک هسته ای از ویندوز است و توسط مایکروسافت برای استفاده در کامپیوتر تک بردی رزبری پای Raspberry Pi معرفی شده است. اما سیستم عامل قدرتمند دیگری که به صورت مستقل توسط جامعه کاربری رزبری پای معرفی شده است، اوبونتو ماته است. 

رزبری پای 3 Raspberry Pi - دانشجو کیت

 

 

دومین همایش رزبری جم

این همایش با عنوان "نخستين همايش رزبری جم در تهران Raspberry jam با همكارى دانشجوكيت و خانه شهرياران جوان" در تاریخ 10 شهریور 1395 در برج میلاد تهران برگزار میشود. در این همایش که از ساعت 9 صبح تا 13 بعد از ظهر برگزار میشود. تعداد 400 نفر برای پذیرایی و آشنایی با رزبری پای Raspberry Pi برنامه ریزی شده اند. همچنین تیم های دانشجویی و دانش آموزی که با رزبری پای Raspberry Pi پروژه انجام داده اند میتوانند در این رویداد با هماهنگی قبلی با دبیرخانه همایش به شماره 09375076606 راجع به پروژه هایشان صحبت کنند.

لینک ثبت نام برای علاقمندان:  ثبت نام در همایش رزبری جم

 

 همایش رزبری جم در برج میلاد - دانشجو کیت

 

 

یافتن رزبری جم

اگر به وب سایت بنیاد رزبری پای مراجعه کنید، در قسمت Raspberry Jam می توانید از برنامه های برگذاری همایش رزبری جم Raspberry Jam مطلع شوید. در این راستا، دانشجو کیت اقدام به برگزاری این همایش برای اولین بار در ایران کرده است. که در روز چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 ساعت 9 تا 12 در سالن موسوی واقع در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

 

در این همایش، دانشجو کیت به کلیه کاربران شرکت کننده در همایش رزبری جم، بن خرید هدیه می‌دهد. علاقمندان جهت ثبت نام می‌توانند به دفتر IEEE در دانشگاه اصفهان مراجعه کنند.

 

همایش رزبری پای جم دانشگاه اصفهان

 

 

 در سایت بنیاد رزبری پای، همایش رزبری جم دانشجوکیت در دانشگاه اصفهان ثبت شده است.

 

یافتن همایش رزبری پای جم - دانشجو کیت