بلندگو Speaker و بازر Buzzer

قطعه‌ای الکترونیکی با ترکیبی از سیم پیچ و آهنربا جهت تولید صدا است. بلندگو یا اسپیکر Speaker در ساخت انواع سیستم‌های صوتی کاربرد دارد. در بردهای الکترونیکی برای اطلاع رسانی صوتی یا پخش کردن موسیقی و یا اطلاع رسانی وضعیتی خاص از بلندگو استفاده می‌شود. بلندگو بر اساس توان خروجی یعنی وات و همچنین امپدانس آن یعنی اهم، سن...

بلندگو Speaker و بازر Buzzer

قطعه‌ای الکترونیکی با ترکیبی از سیم پیچ و آهنربا جهت تولید صدا است. بلندگو یا اسپیکر Speaker در ساخت انواع سیستم‌های صوتی کاربرد دارد. در بردهای الکترونیکی برای اطلاع رسانی صوتی یا پخش کردن موسیقی و یا اطلاع رسانی وضعیتی خاص از بلندگو استفاده می‌شود. بلندگو بر اساس توان خروجی یعنی وات و همچنین امپدانس آن یعنی اهم، سنجش می‌شوند. در یک سیستم صوتی بایستی سازگاری بین آمپلی فایر و بلندگو وجود داشته باشد. خرید انواع بلندگو و اسپیکر در این بخش از دانشجو کیت قابل انجام است. 

 

بازر Buzzer

بازر قطعه‌ای الکترونیکی است که برای تولید صدا ساخته شده است و قابلیت پخش صدایی شبیه به بوق و موزیک دارد. بازرها یکی از ابزارهای فوق العاده کاربردی در طراحی سیستم های دیجیتال به شمار می روند. این بلندگوهای کوچک که می توانند صدای بوق تولید کنند، در دستگاه های بسیاری نظیر ماشین لباسشویی ها، یخچال ها، رادارهای خودروها، اعلام گر خطر و خرابی و…. به کار می روند. راه اندازی و کار با بازرها بسیار ساده است. بیزر به صورت معمولی دارای دو پایه است. پایه مثبت و منفی که به gnd و پایه دیجیتال بردهای میکروکنترلر متصل می‌شود. دو مدل پیزو پسیو و اکتیو وجود دارد. بیزر در واقع یک ماژول سیگنال صوتی الکترومغناطیسی است. بیزر Buzzer توسط یک مدار الکتریکی و یا یک سیگنال صوتی نوسان و هدایت می‌شود. ولتاژ کاری ماژول بیزر ۵ ولت DC است.

 

بیشتر

انواع بازر و بلندگو 

26 محصول وجود دارد.
توجه: این کالا به صورت استوک است.
نمایش 1 - 26 از 26 مورد