بر اساس مصرف 

611 محصول وجود دارد.

زیرشاخه‎ها

ماژول رله Relay و موارد استفاده

ماژول رله Relay نوعی از رله است که روی برد قرار گرفته و به صورت امبدد تبدیل شده است. برد رله دارای ولتاژ 12 ولت یا 5 ولت هستند. با استفاده از ماژول رله 220 ولت می‌توان وسایل برقی را مدیریت کرد. خرید رله میلون 5 ولت یا جهت خرید رله میلون 12 ولت یا ماژول رله 24 ولت از طریق همین صحفه اقدام کنید. در خرید رله باید به برند تولیدی رله توجه کرد. به عنوان مثال ماژول رله 5 ولت چهار کاناله یا ماژول رله Relay 5 ولت یک کاناله که یکی از پر مصرف‌ترین ماژول رله است. در دانشجو کیت دارای برندهای TIANBO و یا SONGLE است. برای نصب پایه های رله 5 ولت کافیست به دیتاشیت رله که در دانشجو کیت برای دانلود قرار دارد، مراجعه کنید. نحوه تشخیص پایه های رله از روی چاپ راهنما روی برد انجام می‌شود. در اکثر پروژه‌ها برای فرمان دادن به وسایل برقی نیاز به استفاده از رله است. دنیای امبدد سیستم‌ها باعث تولید ماژول رله شده است.

 

رله حالت جامد SSR Relay

برد رله دو حالت کلی دارد. رله حالت جامد SSR و رله بوبین دار، نوع دوم همان رله معمولی که با اسم رله میلون هم شناخته می‌شود. به فروش می‌رسد. رله حالت جامد SSR دیگر بوبین ندارد و در زمان‌های قطع و وصل مکرر عملکرد  بهتری دارد. در این شاخه کلیه محصولاتی که دارای رله هستند قرار گرفته شده است. برای خرید رله ssr از جمله انواع تایمرهای دارای رله، شیلدهای کنترلی مخصوص آردوینو یا رزبری پای، ماژول رله حالت جامد SSR Relay Module و... همگی در این شاخه قرار گرفته‌اند. شیوه نصب رله در آموزش استفاده از رله Relay در پروژه اینترنت اشیاء IOT توضیح داده شده است. چنانچه در راه اندازی ماژول رله با مشکل مواجه شدید یا سوالی برای شما پیش آمد، کافیست در قسمت نظرات همان ماژول سوالتان را مطرح کنید.

ماژول فاصله سنج و تشخیص مانع

ماژول فاصله سنج بر اساس نوع سنسور به کار رفته کارایی متفاوتی دارند. در پروژه‌های مختلف رباتیک و صنعتی از سنسور تشخیص فاصله استفاده می‌شود. به طور معمول سنسور فاصله سنج یا سنسور تشخیص فاصله در دسته سنسورهای اکتیو دسته بندی می‌شوند. به این معنی که سنسور مداوم در حال انتشار امواج به محیط اطرافش است. سپس در اثر تغییرات ایجاد شده در این امواج، می‌تواند فاصله یا مانع را تشخیص دهد. به همین دلیل سنسور فاصله سنج یا سنسور تشخیص مانع هم نام دارند. ماژول‌های فاصله سنج انواع آلتراسنیک و مادون قرمز و لیزری دسته بندی شود. براساس کارایی مورد نظر نوع سنسور متفاوت خواهد بود. سنسور مادون قرمز شارپ یکی از فاصله سنج های دقیق و حساس برای رباتیک و پروژه‌های صنعتی است. سنسور فاصله سنج آلتراسونیک SRF04 یا SRF05 توسط امواج فراصوت امکان تشخیص مانع یا فاصله سنجی را دارند. 

کیپد، سوئیچ، دیپ سوئیچ و کلید

کیپد نوعی از وسایل الکترونیکی است که برای ارتباط فیزیکی و فرمان به بردهای دیگر کاربرد دارد. کیپد انواع فلت و معمولی دارد. سوئیچ نوعی از قطعات الکترونیکی برای جابجایی وضعیت است. دیپ سوئیچ نوع دیگری از سوئیچ است. به عبارتی چند سوئیچ در یک پکیج قرار گرفته‌اند. و برای تعیین وضعیت بین قطعات مختلف در مدار کاربرد دارند. دیپ سوئیچ از انواع تکی، دیپ سوئیچ دوتایی تا دیپ سوئیچ 8 تایی از پرکاربردترین آن‌ها است. کلید نوع دیگری از قطعات الکترونیکی برای تعیین چند وضعیت ولی به صورت ثابت به کار می‌رود. به عنوان مثال کلید راکر یکی از کلیدهای پرکاربرد الکترونیک است. توسط کلید راکر میتوان اتصال بین دو نقطه تا چند نقطه را به صورت وضعیت On و OFF تغییر داد. 

 

انواع کلید فشاری

کلید فشاری از جمله قطعات الکترونیک پر کاربرد است. در انواع مختلفی تولید میشود. کلید فشاری معمولا برای ارسال فرمان مکانیکی استفاده میشود. از آنجایی که اسم آن کلید است، با هر بار فشردن کلید فشاری وضعیت آن تغییر کرده و ثابت می‌ماند. اگر کلید فشاری به اسم شاسی فشاری خریدرای شود. فقط در زمانی که آن را به صورت فشرده نگه داشته‎ایم، وضعیتش ثابت می‌ماند و با رها کردن آن، به وضعیت اولیه باز میگردد. کلید فشاری دارای دو پایه است و بسته به کاربری آن میتواند 3 پایه هم داشته باشد. انواع کلید فشاری رنگی، پلاستیکی، فلزی و حتی کلید فشاری ضد آب را در این بخش از سایت دانشجو کیت میتوانید بررسی کنید.

 

دیمر DC و دیمر AC

دیمر برد الکترونیکی جهت کنترل خروجی یک وسیله برقی است. برد دیمر دارای ولوم جهت کنترل به صورت آنالوگ است. دیمر DC مناسب برای کنترل دور موتور الکتریکی است. انواع دیمر جهت کنترل خروجی یک وسیله برقی در این شاخه قابل تهیه است. دیمر Dimmer براساس توان مصرفی مانند جریان مورد نیاز و نوع ولتاژ یعنی دیمر DC و دیمر AC دسته بندی می‌شوند. دیمر با ولتاژ 220 ولت از نوع AC است. 

ماژول مبدل DC به DC 

مبدل Dc به DC یا DC to DC Converter نوعی مبدل الکترونیکی است که جریان DC را از یک منبع دریافت می‌کند، سپس جریان DC را به صورتی دیگر با سطح ولتاژ بالاتر یعنی مبدل DC به DC افزاینده و یا سطح ولتاژ پایین‌تر یعنی مبدل Dc به DC کاهنده، تغییر می‌دهد. نوعی دیگر از مبدل DC to Dc هستند که ولتاژ را ثابت نگه داشته ولی جریان را تغییر می‌دهند. نوع دیگر این مبدل‌ها هم قابلیت کاهش ولتاژ وجریان دارند. نوع دیگر مبدل Dc to DC قابلیت افزایش ولتاژ و جریان را دارند. مصرف مبدل Dc به DC در منبع تغذیه سوئیچینگ، ماژول‌ها و بردهای امبدد Embedded و کلا پروژه‌های الکترونیک و رباتیک برای قسمتی از مدار که به ولتاژ و جریان خاصی نیاز است، به کار می‌روند. مبدل Dc به DC علاوه بر افزایش یا کاهش جریان، استابیلایز یا تثبیت جریان و ولتاژ را هم انجام می‌دهند. 

 

خرید رگولاتور

رگولاتور ولتاژ نوعی قطعه الکترونیکی است که با اعمال یک دامنه مشخص ولتاژی، در خروجی ولتاژ ثابت ارایه می‌کند. از جمله رگولاتورهای پر مصرف الکترونیک می‌توان به LM7805 که یک کاهنده 5 ولت ثابت است، اشاره کرد. یا رگولاتور LM7812 یک کاهنده ثابت 12 ولتی است. برای خرید رگولاتور بایت به دامنه ولتاژ ورودی، جریان قابل عبور و ولتاژ خروجی رگولاتر دقت کرد. برای خرید رگولاتور ماژول LM2596 که از جمله کاهنده‌های پر مصرف الکترونیک است، می‌توانید از همین صفحه اقدام کنید.

  

ماژول مبدل USB

در این شاخه فقظ مبدل‌های DC به DC دسته بندی نشده‌اند. بلکه مبدل‌های USB هم در این شاخه قرار دارند. مبدل USB یا USB Converter چیست؟ نوعی از مبدل است که پورت USB را به رابط دیگری مانند TTLسریال، RS232 و... تبدیل می‌کند. مبدل USB می‌تواند دو طرفه باشد یا یک طرفه، به عنوان مثال مبدل USB to RS485 یک رابط دو طرفه است. استفاده از مبدل‌ها برای تغییر پروتکل ارتباطی استفاده می‌شوند. در پروژه‌های صنعتی و الکترونیکی استفاده دارند.

ماژول دوربین Camera Module

داخل تمامی دوربین‌های دیجیتال ماژول دوربین وجود دارد. سنسور دوربین در حقیقت قلب دوربین و یک مبدل نور به سیگنال دیجیتال است. تمامی فرایند تبدیل نور به تصویر قابل درک همین سنسور دیجیتال دوربین Camera است. چند مدل سنسور دوربین Camera دیجیتال وجود دارد. برخی از ماژول دوربین تصویر را به صورت یکجا روی کلیه پیکسل‌ها منتقل می‌کنند. برخی دیگر به ازای هر پیکسل به صورت مجزا انتقال را انجام می‌دهند. هر ماژول دوربین دارای لنز روی سنسور است. از طریق لنز عملیات فکوس و زاویه دید تنظیم می‌شود. در این شاخه انوع ماژول دوربین Camera Module برای برد رزبری پای (رسپبری پای) Raspberry pi Camera و ماژول دوربین برای اورنج پای Orange Pi Camera و دوربین وای فای Wifi Camera قرار دارند. برخی از دوربین‌ها Camera قابلیت دید در شب به صورت پیش فرض دارند و برخی دیگر از دوربین‌ها با استفاده از سنسور IR قابلیت تبدیل شدن به دوربین دید در شب را دارند.

 

ماژول دوربین پردازش تصویر

برای پردازش تصویر نیازمند ماژول دوربین است. ابتدا تصاویر از محیط گرفته می‌شوند و به برد پردازش تصویر ارسال میشود. بسته به نوع کارایی ماژول دوربین میتواند پردازش تصویر هم انجام دهد. به هنگام خرید دوربین پردازش تصویر بایستی به برند آن و کیفیت و توان پردازش تصویر از محیط دقت کرد. مثلا توسط ماژول دوربین USB امکان ارسال تصاویر از طریق رابط USB به یک پردازشگر فراهم است. به نوعی انتقال تصویر با آردوینو یا ماژول دوربین رزبری پای امکان پردازش تصویر فراهم خواهد بود. جهت خرید دوربین پردازش تصویر میتوانید با فروشگاه تماس بگیرید. یا از طریق پرتال پشتیبانی درخواست خرید دوربین را ارسال کنید.

 

انواع ماژول دوربین

به طور کلی ماژول دوربین وای فای، ماژول دوربین پردازش تصویر، ماژول دوربین آندوسکوپی، ماژول دوربین USB و یا ماژول دوربین رزبری پای، ماژول دوربین معمولی و یا ماژول دوربین آردوینو میتوان نام برد. همگی این دوربین‌ها در دانشجو کیت قابل خرید است. ماژول دوربین OV7670 یا OVA76 از دوربین‎‌های پر مصرف و کاربردی هستند. برای راه اندازی ov7670 با آردوینو کافیست به پرتال پشتیبانی دانشجو کیت مراجعه شود. 

ماژول ولت متر Voltmeter Module

نوعی از ماژول با توانایی سنجش ولتاژ می‌باشد. ولتاژ با عبارت V نمایش داده می‌شود. همچنین انواع تراشه‌های مختلف برای سنجش ولتاژ در مدار به کار می‌روند. ماژول‌های ولتاژ و سنجش ولتاژ انواع مختلفی دارند. ماژول ولت متر با قابلیت نمایش به صورت پنلی و یا قابل حمل در این شاخه وجود دارند. نوع دیگر ماژول سنجش ولتاژ قابلیت انتقال تغییرات ولتاژ در مدار به یک میکروکنترلر یا مدار کنترل را دارند. 

 

ماژول تغذیه چیست؟

هر ماژولی که دارای ماهیت عبور جریان و ولتاژ داشته باشد، در دسته تغذیه قرار می‌گیرد. از جمله ماژول‌های مبدل و تقویت کننده ولتاژ و جریان یا ماژول مبدل و کاهنده ولتاژ و جریان همگی ماهیت تغذیه دارند. ماژول‌های کنترل شارژ و مدیریت جریان هم در شاخه تغذیه قرار می‌گیرند. دقت داشته باشید که هر ماژول تغذیه دارای توان مصرفی با واحد وات و حداکثر جریان عبوری با توان آمپر می‌باشد. همگی این ویژگی‌ها در داخل هر کالا نوشته شده است. همچنین سوالات تکمیلی را می‌توانید از طریق ثبت نظر در همان کالا  مطرح کنید.

قفل برقی چیست؟

قفل برقی یا همان قفل الکترونیکی نوع از قفل‌ها می‌باشد که با جریان الکتریکی کنترل می‌شود. به عنوان مثال در ورودی اکثر ساختمان‌ها دارای قفل برفی solenoid electric lock می‌باشد. قفل برقی انواع مختلفی دارد. از شیوه عملکرد تا ولتاژ کاری دسته بندی می‌شوند. نوعی از قفل ها دارای زبان هستند. در قفل برقی درای زبانه برای بسته شدن، نیازی به جریان الکتریکی نمی‌باشد. ولی در قفل برقی مغناطیسی برای باز شدن و بسته شدن قفل در هر دو حال باید جریان الکتریکی فعال شود. در یکی جریان قطع میشود و در حالت دیگر جریان وصل می‌شود. قفل برقی با زبانه شافت گرد هم برای باز و بسته شدن نیاز به عبور جریان الکتریکی از درون قفل برقی را دارد. نوع دیگر قفل های برقی به اسم سلونوئید solenoid شناخته می‌شوند. انواع قفل برقی و سلونوئید در این شاخه قابل دسترسی هستند.

مدار آمپلی فایر Amplifier چیست؟

مدار آمپلی فایر صدا را دریافت و پس از انجام پردازش روی آن در خروجی صدای قوی‌تر و شفاف‌تر ارایه می‌دهد. به لحاظ کلی آمپلی فایر خودرو و آمپلی فایر خانگی دو دسته اصلی از امپلی فایر است. البته دسته بندی درست مدار آمپلی فایر بر اساس کلاس کاری است. مثلا آمپلی فایر کلاس D دارای تراشه آی سی است. ولی آمپلی فایر خازنی بدون استفاده از آی سی صدا را تقویت می‌کنند. دنیای امپلی فایر Amplifier بسیار وسیع و شاخصه‌های متفاوتی دارد. هر برد آمپلی فایر از لحاظ ولتاژ و جریان مورد نیاز به دو دسته AC و DC تبدیل می‌شوند. پس از آن می‌توان بر اساس کلاس کار ماژول آمپلی فایر از مدل‌های AB، آمپلی فایر کلاس D و... اشاره کرد. در این شاخه کلیه محصولات آمپلی فایر Amplifier در انواع مختلف قرار دارند. برای اطلاع از قیمت آمپلی فایر انواع آمپلی فایر ترانزیستوری تا آمپلی فایر با آی سی کلاس D و از مدل ماژولار تا مدل مونتاژ نشده، همگی قرار دارند. انواع مدار آمپلی فایر 200 وات، پری آمپلی فایر، آمپلی فایر مونو و قطعات آمپلی فایر در دانشجو کیت قابل خرید است.

  

اصطلاح RMS در آمپلی فایر Amplifier

RMS مخفف کلمه ی Root Mean Square به معنی جذر متوسط مربع است. در علم ریاضی معیاری جهت اندازه گیری کمیت متغییر است. در قسمت‌های مختلف استفاده می‌شود. قدرت مداوم مدار آمپلی فایر Amplifier با وات اندازه گیری می شود. اما واحدی که فدرت اصلی مدار آمپلی فایر را مشخص می کند آر ام اس RMS نمودار وات ماژول آمپلی فایر است. هرچقدر میزان آر ام اس RMS در کیت آمپلی فایر Amplifier بیش‌تر باشد، صدای خروجی شفاف‌تر و بلندتر خواهد بود. بنابراین هنگام انتخاب انواع آمپلی فایر به میزان RMS واقعی آن باید توجه کرد. بسیاری از سازندگان ماژول آمپلی فایر آر ام اس خروجی را در ولتاژهای خاصی محاسبه می‌کنند. مطالعه بیشتر درباره اصطلاح RMS را در دیجی اسپارک دنبال کنید. در انتخاب ماژول آمپلی فایر خودرو بایستی دقیقا توان اصلی آن را محاسبه و انتخاب کرد. 

ماژول Mp3 Player

برای پخش فایل‌های صوتی نیاز به ماژول Mp3 دارید. در این ماژول که تراشه‌های مختلفی برای مدیریت فایل‌های صوتی دارند. اطلاعات از طریق یک کارت SD یا کارت Micro SD و یا حافظه USB خوانده می‌شوند. سپس به پخش کننده ارسال می‌شوند. برای خرید mp3 player انواع مختلفی از ماژول Mp3 وجود دارد به عنوان مثال ام پی تری پلیر بلوتوث دار طرفدارهای زیادی دارد. بسته به نوع تراشه به کار رفته و فرمت قابل خواندن و ظرفیت ماژول mp3 player و ماژول صوتی و کیت فلش خور رگلاتور دار و... دسته بندی می‌شوند. برای راه اندازی ماژول Mp3 Player می‌توان از بردهای آردوینو استفاده کرد. به عنوان مثال در آموزش ساخت MP3 player برد آردوینو Arduino بخش اول روش کامل راه اندازی و کد نویسی ماژول Mp3 را آموزش داده‌ایم. برای اطلاع از قیمت mp3 player ساده کافیست به شاخه مربوطه در دانشجو کیت مراجعه کنید.

 

انتخاب mp3 player ساده یا بلوتوثی

به هنگام خرید mp3 player بایستی به دو نکته مهم توجه کرد. اول اینکه روش انتقال فایل صوتی به ام پی تری پلیر است. یعنی فایل از روی مموری خوانده می‌شود؟ یا از روی USB Memory یا به صورت بلوتوثی منتقل می‌شود. برای خرید mp3 player بلوتوث دار نسخه پشتیبانی شده و اینکه برای چه سخت افزارهایی سازگاری دارد اهمیت دارد. مثلا بلوتوث نسخه 4 در mp3 player بلوتوث دار باعث سرعت انتقال بیشتر و کیفیت بالاتری است. همچنین با تمامی موبایل‌های روز سازگاری دارد. برای خرید mp3 player بلوتوث دار کافیست به همین صفحه در دانشجو کیت مراجعه شود. همچنین قیمت mp3 player ساده در همینجا لینک شده است. 

ماژول پاور بانک Power bank

پاور بانک Power Bank نوعی شارژر همراه است. پاور بانک دارای باتری داخلی است. با استفاده از باتری انرژی الکتریکی را ذخیره می‌کند. سپس موقع نیاز برای شارژ موبایل، تلفن همراه و تبلت به کار می‌رود. پاور بانک Power bank بر اساس میزان توان خروجی میلی آمپر دسته بندی می‌شود. پاور بانک Power Bank در ساختار اصلی از چند باتری لیتیوم یون Li-Ion تشکیل شده است. باتری انرژی را ذخیره می‌کند. سپس توسط ماژول پاور بانک Power Bank Module میزان شارژ باتری و خروجی آن کنترل می‌شود. انواع مختلف پاور بانک Power Bank بر اساس برند و میزان توانایی ذخیره شارژ بر حسب میلی آمپر و یا امکان شارژ شدن با نور خورشید، پاوربانک خورشیدی که مناسب طبیعت گردها می‌باشد. 

    

تهیه ماژول پاور بانک Power Bank

در این صفحه علاوه بر تهیه پاور بانک Power Bank آماده می‌توانید هر مدل پاوربانک با هر توانی که نیاز دارید بسازید. جهت آموزش به لینک آموزش ساخت پاوربانک با سلول خورشیدی در منزل مراجعه کنید. سپس بر اساس نیازمندی که دارید یکی از پکیج‌های برد پاور بانک Power Bank را انتخاب کنید. یا اینکه تعداد باتری لیتیومی مورد نیاز را تهیه کنید، سپس با استفاده از ماژول پاور بانک Power Bank اقدامات نهایی را انجام دهید. همانطور که میدانید پاوربانک به یکی از لوازم ضروری برای زندگی روزمره تبدیل شده است. با استفاده از سلول خورشیدی Solar Cell می‌توانید با نور خورشید، پاور بانک را شارژ کنید. پس دست به کار شوید و یک پاور بانک خورشیدی Power Bank خودتان بسازید. برد پاور بانک بر اساس کانال خروجی و قدرت جریان آن دسته بندی می‌شوند. به عنوان مثال برد پاور بانک شیائومی انواع تک کانال و دوکانال دارد. عموما برد پاور بانک شیائومی بدون نمایشگر میباشد. بنابراین برای تعمیر پاور بانک و جایگزین برد آن کافیست ابعاد ماژول پاور بانک را با کالای داخل سایت مطابقت دهید. سپس با خیال راحت پس از دریافت برد پاور بانک آن را جایگزین برد اصلی خودتان کنید. 

 

باتری مناسب پاور بانک Power Bank

برای تامین انرژی در پاوربانک و استفاده از آن در مواقع اضطراری، نیاز به استفاده از نوعی باتری خاص میباشد. باتری لیتیوم پلیمر Li-Po یا باتری لیتیوم یون Li-Ion با تراشه های پاور بانک سازگاری دارند. در صورتی که تمایل دارید تفاوت این دو باتری را بدانید، کافیست به پست تفاوت باتری لیتیوم پلیمری Li-Po با باتری لیتیوم یون Li-Io مراجعه کنید. برای ساخت پاور بانک نیاز به یک ماژول و تعدادی باتری لیتیومی است. باتری لیتیومی 18650 یکی از انتخاب‌های مناسب میباشد. کافیست یک سلول از این باتری و یا تعداد بیشتری را به صورت موازی به هم متصل کنید، سپس یک پاور بانک کامل خواهید داشت. سوالات تکمیلی در خصوص روش ساخت پاوربانک از طریق پرتال پشتیبانی ارسال کنید.

انواع ماژول اینترنت اشیا IoT

جهت تامین انواع ماژول مناسب اینترنت اشیاء IoT به این قسمت مراجعه کنید. اینترنت اشیاء IOT در دو بخش سخت افزار و نرم افزار نیاز به دانش و اطلاعات کافی دارد. در قسمت پلت فرم‌های سخت افزاری اینترنت اشیاء IOT در این قسمت از دانشجو کیت می‌توانید انواع سنسورها و بردهای مرتبط را جستجو کنید. سوالات فنی در مورد کالاهای اینترنت اشیاء را از همین قسمت می‌توانید به صورت ثبت نظر بپرسید. برای طراحی سیستم اینترنت اشیاء IOT نیاز به MCU، تغذیه و پروتکل انتقال داده‌ها داریم. در این صفحه انواع سخت‌افزارها برای اینترنت اشیاء انواع MCU و بردهای امبدد را میتوانید بیابید. اگر کالایی مد نظرتان است و در سایت نیست از قسمت تیکت در حساب کاربری ارسال کنید.

انواع پروگرامر آی سی میکرو

پروگرامر دستگاهی است که توانایی انتقال کدهای نوشته شده توسط کامپیوتر را به تراشه‌های الکترونیکی و یا قطعات الکترونیکی برنامه پذیر منتقل کند. معمولا بر دو دسته تقسیم می‌شوند. پروگرامرهای تخصصی از جمله پروگرامر avr که فقط مختص پروگرام کردن تراشه‌های AVR هستند. دسته دوم پروگرامرهای یونیورسال که مختص انواع قطعات و تراشه‌ها هستند. در این شاخه از دانشجو کیت انواع پروگرامر avr و USB قابل بررسی و خرید هستند. 

تایمر و ماژول ساعت Timer

تایمر کاربرد متنوع و مختلفی در الکترونیک و صنایع وابسته دارد. تایمر بر دو نوع نرم افزاری و سخت افزاری دسته بندی می‌شود. در تایمر نرم افزاری صرفا با کدنویسی و تعریف مقادیر و محاسبات عددی ایجاد می‌شود. در تایمر سخت افزاری حتما از تراشه‌های منحصر به این موضوع استفاده می‌شود. در بسیاری از بردها و مدارها برای کنترل دقیق تایمر از تراشه و اسیلاتور دقیق استفاده می‌شود. نوعی از ماژول با ماهیت شمارندگی می‌باشد. در ماژول تایمر معمولا خروجی به صورت آلارم یا رله می‌باشد. با تنظیم برنامه ماژول تایمر Timer module توسط میکروسوئیچ های ماژول خروجی رله عمل می‌کند. ماژول رله تایمر به همراه نمایشگر سگمنت و قابلیت تنظیم دقیق زمان است. ماژول تایمر 220 ولت از خروجی رله قابلیت اتصال به انواع وسایل برقی را دارد. نوعی ماژول ساعت و تایمر با نمایشگر سگمنت و باتری بک آپ جهت نگهداری حافظه تایمر مناسب است. انواع ماژول تایمر با ویژگی‌های مختلف از مدت زمان قابل تعریف تا تعداد برنامه‌های قابل اجرا توسط برد در این شاخه قرار دارند. 

 

ماژول ساعت Clock module

ماژول‌های ساعت دارای تراشه شمارنده Clock هستند. همانند یک ساعت معمولی عمل می‌کنند. به طور معمول برای سنجش زمان و ایجاد تقویم در بردهای میکرو کنترلر استفاده می‌شوند. کاربرد ماژول ساعت Clock Module به علت دقت بسیار بالای آن‌ها می‌باشد. از پر مصرف‌ترین ماژول‌های ساعت می‌توان به ماژول ساعت DS3231 اشاره کرد. معمولا این ماژول‌ها دارای باتری بک آپ برای نگهداری حافظه تا مدت‌های زیاد می‌باشند.

در هر صفحه
توجه: جزئیات مشاهده شده در تصویر ملاک انتخاب کالاها نیستند.
-10%
20,520تـومان 22,800تـومان -10%
توجه: رله به کار رفته در این ماژول از نوع متفرفه بوده و با تصاویر کالا تفاوت دارد.
میکروفن خازنی، نوعی از میکروفن با کاربرد خازنی می باشد.
-7%
37,014تـومان 39,800تـومان -7%
رله فاقد برند است.
نمایش 1 - 40 از 611 مورد