بر اساس مصرف 

366 محصول وجود دارد.

زیرشاخه‎ها

ماژول رله Relay و موارد استفاده

ماژول رله Relay نوعی از رله می‌باشد که روی برد قرار گرفته و به صورت امبدد تبدیل شده است. دارای ولتاژ 12 ولت و ماژول رله 5 ولت می‌باشند. با استفاده از ماژول رله می‌توان وسایل برقی را مدیریت کرد. دیتاشیت Relay 5 ولت را از صفحه همان رله می‌توانید دانلود کنید. ماژول رله Relay 5 ولت یک کاناله یکی از پر مصرف‌ترین ماژول رله میباشد. برای نصب پایه های رله 5 ولت کافیست به دیتاشیت رله که در دانشجو کیت برای دانلود قرار دارد، مراجعه کنید. نحوه تشخیص پایه های رله از روی چاپ راهنما روی برد انجام می‌شود. در اکثر پروژه‌ها برای فرمان دادن به وسایل برقی نیاز به استفاده از رله است. دنیای امبدد سیستم‌ها باعث تولید ماژول رله شده است.

 

رله حالت جامد SSR Relay

در این شاخه کلیه محصولاتی که دارای رله هستند قرار گرفته شده است. از جمله انواع تایمرهای دارای رله، شیلدهای کنترلی مخصوص آردوینو یا رزبری پای، ماژول رله حالت جامد SSR Relay Module و... همگی در این شاخه قرار گرفته‌اند. شیوه نصب رله در آموزش استفاده از رله Relay در پروژه اینترنت اشیاء IOT توضیح داده شده است. چنانچه در راه اندازی ماژول رله با مشکل مواجه شدید یا سوالی برای شما پیش آمد، کافیست در قسمت نظرات همان ماژول سوالتان را مطرح کنید.

ماژول مبدل DC به DC 

مبدل Dc به DC یا DC to DC Converter نوعی مبدل الکترونیکی است که جریان DC را از یک منبع دریافت می‌کند، سپس جریان DC را به صورتی دیگر با سطح ولتاژ بالاتر یعنی مبدل DC به DC افزاینده و یا سطح ولتاژ پایین‌تر یعنی مبدل Dc به DC کاهنده، تغییر می‌دهد. نوعی دیگر از مبدل DC to Dc هستند که ولتاژ را ثابت نگه داشته ولی جریان را تغییر می‌دهند. نوع دیگر این مبدل‌ها هم قابلیت کاهش ولتاژ وجریان دارند. نوع دیگر مبدل Dc to DC قابلیت افزایش ولتاژ و جریان را دارند. 

مصرف مبدل Dc به DC در منبع تغذیه سوئیچینگ، ماژول‌ها و بردهای امبدد Embedded و کلا پروژه‌های الکترونیک و رباتیک برای قسمتی از مدار که به ولتاژ و جریان خاصی نیاز است، به کار می‌روند. مبدل Dc به DC علاوه بر افزایش یا کاهش جریان، استابیلایز یا تثبیت جریان و ولتاژ را هم انجام می‌دهند. 

  

ماژول مبدل USB

در این شاخه فقظ مبدل‌های DC به DC دسته بندی نشده‌اند. بلکه مبدل‌های USB هم در این شاخه قرار دارند. مبدل USB یا USB Converter چیست؟ نوعی از مبدل است که پورت USB را به رابط دیگری مانند TTLسریال، RS232 و... تبدیل می‌کند. مبدل USB می‌تواند دو طرفه باشد یا یک طرفه، به عنوان مثال مبدل USB to RS485 یک رابط دو طرفه است. استفاده از مبدل‌ها برای تغییر پروتکل ارتباطی استفاده می‌شوند. در پروژه‌های صنعتی و الکترونیکی استفاده دارند.

ماژول دوربین Camera Module

تمامی دوربین‌های دیجیتال دارای سنسور هستند. سنسور دوربین Camera Sensor در حقیقت قلب دوربین و یک مبدل نور به سیگنال دیجیتال است. تمامی فرایند تبدیل نور به تصویر قابل درک همین سنسور دیجیتال دوربین Camera است. چند مدل سنسور دوربین Camera دیجیتال وجود دارد. برخی تصویر را به صورت یکجا روی کلیه پیکسل‌ها منتقل می‌کنند. برخی دیگر به ازای هر پیکسل به صورت مجزا انتقال را انجام می‌دهند. 

هر دوربین Camera دارای لنز روی سنسور است. از طریق لنز عملیات فکوس و زاویه دید تنظیم می‌شود. در این شاخه انوع ماژول دوربین Camera Module برای برد رزبری پای (رسپبری پای) Raspberry pi Camera و ماژول دوربین برای اورنج پای Orange Pi Camera و دوربین وای فای Wifi Camera قرار دارند. برخی از دوربین‌ها Camera قابلیت دید در شب به صورت پیش فرض دارند و برخی دیگر از دوربین‌ها با استفاده از سنسور IR قابلیت تبدیل شدن به دوربین دید در شب را دارند.

ماژول ولت متر Voltmeter Module

نوعی از ماژول با توانایی سنجش ولتاژ می‌باشد. ولتاژ با عبارت V نمایش داده می‌شود. همچنین انواع تراشه‌های مختلف برای سنجش ولتاژ در مدار به کار می‌روند. ماژول‌های ولتاژ و سنجش ولتاژ انواع مختلفی دارند. ماژول ولت متر با قابلیت نمایش به صورت پنلی و یا قابل حمل در این شاخه وجود دارند. نوع دیگر ماژول سنجش ولتاژ قابلیت انتقال تغییرات ولتاژ در مدار به یک میکروکنترلر یا مدار کنترل را دارند. 

 

ماژول تغذیه چیست؟

هر ماژولی که دارای ماهیت عبور جریان و ولتاژ داشته باشد، در دسته تغذیه قرار می‌گیرد. از جمله ماژول‌های مبدل و تقویت کننده ولتاژ و جریان یا ماژول مبدل و کاهنده ولتاژ و جریان همگی ماهیت تغذیه دارند. ماژول‌های کنترل شارژ و مدیریت جریان هم در شاخه تغذیه قرار می‌گیرند. دقت داشته باشید که هر ماژول تغذیه دارای توان مصرفی با واحد وات و حداکثر جریان عبوری با توان آمپر می‌باشد. همگی این ویژگی‌ها در داخل هر کالا نوشته شده است. همچنین سوالات تکمیلی را می‌توانید از طریق ثبت نظر در همان کالا  مطرح کنید.

قفل برقی چیست؟

قفل برقی یا همان قفل الکترونیکی نوع از قفل‌ها می‌باشد که با جریان الکتریکی کنترل می‌شود. به عنوان مثال در ورودی اکثر ساختمان‌ها دارای قفل برفی solenoid electric lock می‌باشد. قفل برقی انواع مختلفی دارد. از شیوه عملکرد تا ولتاژ کاری دسته بندی می‌شوند. نوعی از قفل ها دارای زبان هستند. در قفل برقی درای زبانه برای بسته شدن، نیازی به جریان الکتریکی نمی‌باشد. ولی در قفل برقی مغناطیسی برای باز شدن و بسته شدن قفل در هر دو حال باید جریان الکتریکی فعال شود. در یکی جریان قطع میشود و در حالت دیگر جریان وصل می‌شود. قفل برقی با زبانه شافت گرد هم برای باز و بسته شدن نیاز به عبور جریان الکتریکی از درون قفل برقی را دارد. نوع دیگر قفل های برقی به اسم سلونوئید solenoid شناخته می‌شوند. انواع قفل برقی و سلونوئید در این شاخه قابل دسترسی هستند.

آمپلی فایر Amplifier چیست؟

آمپلی فایر صدا را دریافت و پس از انجام پردازش روی آن در خروجی صدای قوی‌تر و شفاف‌تر ارایه می‌دهد. به نوعی آنالیز و پردازشی که روی صدا شده باشد را تحویل می‌دهد. دنیای آمپلی فایر Amplifier بسیار وسیع و شاخصه‌های متفاوتی دارد. هر برد آمپلی فایر از لحاظ ولتاژ و جریان مورد نیاز به دو دسته AC و DC تبدیل می‌شوند. پس از آن می‌توان بر اساس کلاس کار ماژول آمپلی فایر از مدل‌های AB، آمپلی فایر کلاس D و... اشاره کرد. در این شاخه کلیه محصولات آمپلی فایر Amplifier در انواع مختلف قرار دارند. از آمپلی فایر ترانزیستوری تا آمپلی فایر با آی سی و از مدل ماژولار تا مدل مونتاژ نشده، همگی قرار دارند. 

  

اصطلاح RMS در آمپلی فایر Amplifier

RMS مخفف کلمه ی Root Mean Square به معنی جذر متوسط مربع است. در علم ریاضی معیاری جهت اندازه گیری کمیت متغییر است. در قسمت‌های مختلف استفاده می‌شود. قدرت مداوم آمپلی فایر Amplifier با وات اندازه گیری می شود. اما واحدی که فدرت اصلی آمپلی فایر Amplifier را مشخص می کند آر ام اس RMS نمودار وات ماژول آمپلی فایر می‌باشد. هرچقدر میزان آر ام اس RMS آمپلی فایر Amplifier بیش‌تر باشد، صدای خروجی شفاف‌تر و بلندتر خواهد بود. بنابراین هنگام انتخاب آمپلی فایر به میزان RMS واقعی آن باید توجه کرد. بسیاری از سازندگان ماژول آمپلی فایر آر ام اس خروجی را در ولتاژهای خاصی محاسبه می‌کنند. مطالعه بیشتر درباره اصطلاح RMS را در دیجی اسپارک دنبال کنید.

ماژول Mp3 چیست؟

برای پخش فایل‌های صوتی نیاز به ماژول Mp3 دارید. در این ماژول که تراشه‌های مختلفی برای مدیریت فایل‌های صوتی دارند. اطلاعات از طریق یک کارت SD یا کارت Micro SD و یا حافظه USB خوانده می‌شوند. سپس به پخش کننده ارسال می‌شوند. انواع مختلفی از ماژول Mp3 وجود دارد. بسته به نوع تراشه به کار رفته و فرمت قابل خواندن و ظرفیت ماژول و... دسته بندی می‌شوند. برای راه اندازی ماژول Mp3 Player می‌توان از بردهای آردوینو استفاده کرد. به عنوان مثال در آموزش ساخت MP3 player برد آردوینو Arduino بخش اول روش کامل راه اندازی و کد نویسی ماژول Mp3 را آموزش داده‌ایم.

ماژول پاور بانک Power bank

پاور بانک Power Bank نوعی شارژر همراه است. پاور بانک دارای باتری داخلی است. با استفاده از باتری انرژی الکتریکی را ذخیره می‌کند. سپس موقع نیاز برای شارژ موبایل، تلفن همراه و تبلت به کار می‌رود. پاور بانک Power bank بر اساس میزان توان خروجی میلی آمپر دسته بندی می‌شود. پاور بانک Power Bank در ساختار اصلی از چند باتری لیتیوم یون Li-Ion تشکیل شده است. باتری انرژی را ذخیره می‌کند. سپس توسط ماژول پاور بانک Power Bank Module میزان شارژ باتری و خروجی آن کنترل می‌شود. انواع مختلف پاور بانک Power Bank بر اساس برند و میزان توانایی ذخیره شارژ بر حسب میلی آمپر و یا امکان شارژ شدن با نور خورشید، پاوربانک خورشیدی که مناسب طبیعت گردها می‌باشد. 

    

تهیه ماژول پاور بانک Power Bank

در این صفحه علاوه بر تهیه پاور بانک Power Bank آماده می‌توانید هر مدل پاوربانک با هر توانی که نیاز دارید بسازید. جهت آموزش به لینک آموزش ساخت پاوربانک با سلول خورشیدی در منزل مراجعه کنید. سپس بر اساس نیازمندی که دارید یکی از پکیج‌های پاور بانک Power Bank را انتخاب کنید. یا اینکه تعداد باتری مورد نیاز را تهیه کنید، سپس با استفاده از ماژول پاور بانک Power Bank اقدامات نهایی را انجام دهید. همانطور که میدانید پاوربانک به یکی از لوازم ضروری برای زندگی روزمره تبدیل شده است. با استفاده از سلول خورشیدی Solar Cell می‌توانید با نور خورشید، پاور بانک را شارژ کنید. پس دست به کار شوید و یک پاور بانک خورشیدی Power Bank خودتان بسازید.

انواع ماژول اینترنت اشیا IoT

جهت تامین انواع ماژول مناسب اینترنت اشیاء IoT به این قسمت مراجعه کنید. اینترنت اشیاء IOT در دو بخش سخت افزار و نرم افزار نیاز به دانش و اطلاعات کافی دارد. در قسمت پلت فرم‌های سخت افزاری اینترنت اشیاء IOT در این قسمت از دانشجو کیت می‌توانید انواع سنسورها و بردهای مرتبط را جستجو کنید. سوالات فنی در مورد کالاهای اینترنت اشیاء را از همین قسمت می‌توانید به صورت ثبت نظر بپرسید. برای طراحی سیستم اینترنت اشیاء IOT نیاز به MCU، تغذیه و پروتکل انتقال داده‌ها داریم. در این صفحه انواع سخت‌افزارها برای اینترنت اشیاء انواع MCU و بردهای امبدد را میتوانید بیابید. اگر کالایی مد نظرتان است و در سایت نیست از قسمت تیکت در حساب کاربری ارسال کنید.

ماژول تایمر Timer Moduel

تایمر نوعی از ماژول با ماهیت شمارندگی می‌باشد. در ماژول تایمر معمولا خروجی به صورت آلارم یا رله می‌باشد. با تنظیم برنامه ماژول تایمر Timer module توسط میکروسوئیچ های ماژول خروجی رله عمل می‌کند. انواع ماژول تایمر با ویژگی‌های مختلف از مدت زمان قابل تعریف تا تعداد برنامه‌های قابل اجرا توسط برد در این شاخه قرار دارند. 

 

ماژول ساعت Clock module

ماژول‌های ساعت دارای تراشه شمارنده Clock هستند. همانند یک ساعت معمولی عمل می‌کنند. به طور معمول برای سنجش زمان و ایجاد تقویم در بردهای میکرو کنترلر استفاده می‌شوند. کاربرد ماژول ساعت Clock Module به علت دقت بسیار بالای آن‌ها می‌باشد. از پر مصرف‌ترین ماژول‌های ساعت می‌توان به ماژول ساعت DS3231 اشاره کرد. معمولا این ماژول‌ها دارای باتری بک آپ برای نگهداری حافظه تا مدت‌های زیاد می‌باشند.

در هر صفحه
یک عدد کانکتور 3 پایه آبی رنگ به صورت پیچی
کیپد ماتریسی 3*4 با 12 عدد کلید فشاری به صورت ماتریسی
کیپد ماتریسی 3*4 با 16 عدد کلید فشاری به صورت ماتریسی است.
نمایش 1 - 40 از 366 مورد