مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

فیلتر محصولات

تعداد کانال
نسخه آردوینو
پهنای باند اینترنت سیم کارت
نوع سنسور
نوع کاهنده
نوع تغذیه
نوع مبدل
مدولاسيون رادیویی
فرکانس کاری
ولتاژ رله
جریان خروجی رله
نوع رله
دسته بندی
قیمت
تومان تومان
خرید سریع

به کمک نیاز دارید؟

Easy IoT

Easy IoT

محصولات EasyIoT اجرای اینترنت اشیا

شرکت دانش بنیان گیگا پرداز با برند EASY IOT اولین طراح و تولید کننده محصولات ماژولار اینترنت اشیاء در ایران است. این محصولات بر بستر پلتفرم‌های معروفی همچون Arduino و Raspberry بنا نهاده شده‌اند. برای ساخت و ایجاد یک سناریو اینترنت اشیا، قدم اول نیازمندی به سخت افزار مناسب است. معمولا در این بخش ابهامات زیادی وجود دارد. محصولات EasyIoT با تسهیل کردن این مورد، گام بسیار بزرگی در این خصوص برداشته‌اند. برای اجرای پروژه‌های اینترنت اشیا به صورت حرفه‌ای و عملی حتما از سخت افزارهای با کیفیت باید استفاده شود. این کالاها را میتوانید در همین صفحه از فروشگاه دانشجو کیت بررسی و خرید کنید. 

کاربرد محصولات پرومیک Promake

سری بردها و ماژول‌های پرومیک طراحی شده توسط EasyIot مناسب نمونه سازی و استفاده در پروژه‌های حرفه‌ای هستند. چندین اصول مهم در طراحی بردهای پرومیک رعایت شده است. یکی از آن‌ها حذف سیم کشی از مدار است. توسط شیلدها و ماژول‌های پرومیک میتوانید با قابلیت اطمینان بسیار زیاد اقدام به پیاده سازی یک سناریو بکنید. نمونه سازی اولیه از ایده‌ها با قابلیت اطمینان زیاد و سرعت بسیار باور نکردنی قابل پیاده سازی هستند. اتلاف زمان در ساخت و نمونه سازی در اثر حذف سیم کشی کلا از بین خواهد رفت. به عبارتی تمام زمانتان را صرف برنامه نویسی و راه اندازی می‌کنید. دیگر نگران اینکه یک سیم قطعی داشته باشد و یا به درستی با ماژول متصل نشده باشد. و یا اینکه جریان کافی را برای ماژول تامین نکرده باشد، نباشید. 

شیلد آردوینو Uno پرومیک ساخت Easy-IoT - دانشجو کیت

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، شیلد مخصوص برد آردوینو Uno بدون نیاز به سیم کشی روی برد قرار میگیرد. سپس توانایی برقراری ارتباط با دو ماژول مختلف را دارد. البته این دو مورد از ویژگی‌های اصلی شیلد ProMake Uno است. ولی قابلیت‌های مهمتری هم دارد که در ادامه به آن‎‌ها اشاره می‌کنیم. شش نکته در علت ساخت این شیلد وجود دارند. در تصویر زیر هم میتوانید بخش‌های مختلف این برد را مشاهده کنید.

  1. کاهش زمان راه اندازی در پروژه‌ها با حذف کردن سیم کشی
  2. جلوگیری از آسیب دیدن برد و ماژول‌ها در اثر اتصال کوتاه و یا اشتباه
  3. جلوگیری از قطعی ناخواسته در اثر جابجایی سیم‌ها در مدارهایی که شلوغ شده‌اند.
  4. کاهش زمان عیب یابی و رفع اشکال در اثر بروز هر کدام از مشکلات ۱ تا ۳
  5. زمان تحویل پروژه احتمال کار نکردن در اثر قطعی و یا سهل انگاری رفع میشود.
  6. ساخت محصول قابل حمل به خارج از آزمایشگاه و تست در محیط واقعی فراهم می‌شود.

شیلد آردوینو Uno پرومیک با مشخصات ویژگی‌های کلی - دیجی اسپارک

 

استفاده از پرومیک در پروژه های اینترنت اشیا

اینترنت اشیا با بردهای الکترونیکی شروع و پیاده سازی می‌شود. بردهای میکروکنترلر مختلفی برای استفاده در یک سناریو اینترنت اشیا در دسترس هستند. براساس سناریو مورد استفاده و بودجه پروژه بایستی یک سری اقلام الکترونیکی تهیه کرد. این بخش همواره برای تمامی اجرا کنندگان در پروژه‌ها چالشی بزرگ بوده است. شیلدهای پرومیک با انواع بردهای آردوینو، رزبری پای و ESP32 سازگاری دارند. با سرعت بسیار زیادی میتوانید سناریو پروژه را پیاده سازی کنید. ماژول‌ها را با استاندارد اتصال Grove و QWIIC به همدیگر متصل کرده و پروژه را پیاده سازی کنید. در طراحی بردها، ماژول‌ها و شیلدهای پرومیک نکات بسیار مهمی لحاظ شده‌اند. از این بابت روند اجرای پروژه‌ها سریع‌تر پیش خواهد رفت و قابلیت اطمینان هم بالاتر خواهد بود. بدون اینکه نیازی به سیم کشی ابتدایی و غیر استاندارد باشد، فقط با روی هم قرار دادن ماژول‌ها می‌توانید روند مونتاژ و اجرای پروژه را پیش ببرید. یکی از ویژگی‌های پرومیک این است که بدون نیاز به اقلام اضافی می‌توانید با خیال راحت بخشی جدید به پروژه‌تان اضافه کنید. برفرض مثال در نظر بگیرید که در پرژوه‌ای سنجش توان مصرفی را با این بردها پیاده سازی کرده‌اید. به این صورت که سنسور جریان، سنسور ولتاژ و یک برد میکروکنترلر داده‌ها را دریافت کرده و سپس به سرور و یا گیت وی ارسال می‌کنند. حال میخواهید به درخواست کارفرما بخش دیگری تحت عنوان سنجش دما رطوبت هم به پروژه اضافه کنید. این یعنی افزودن واحد سنسوری مجزا به کل پروژه است. در شیلدهای پرومیک این موضوع به سادگی و بدون نیاز به تغییرات در هسته‌ی اصلی قابل پیاده سازی است. 

طراحی گیت وی IoT GateWay

مهم‌ترین اقلام در سناریو اینترنت اشیا زیر ساخت سخت افزاری است. بسته به سناریو مورد نظر، نیازمند انواع GateWayها هستیم. توسط ماژول‌ها و بردهای EasyIoT میتوانید گیت وی اصولی و کاملی را طراحی و ایجاد کنید. بدون نیاز به سیم کشی، کافیست روش انتقال دیتا را انتخاب کرده و سپس اقدام به کدنویسی کنید. در شبکه‌های اینترنت اشیا (IoT)، گیت وی (Gateway) نقش مهمی را ایفا می‌کند. گیت وی نقطه ارتباطی بین دستگاه‌ها و شبکه‌های محلی (مثلاً شبکه بی‌سیم یا شبکه لوکال) با شبکه اینترنت است. این وسیله به دستگاه‌های مختلف اجازه می‌دهد تا با یکدیگر و با سرویس‌ها و برنامه‌های ابری ارتباط برقرار کنند. وظیفه گیت وی اینترنت اشیا شامل موارد زیر است.

  • پروتکل تبدیل: گیت وی عملکرد تبدیل پروتکل‌های مختلف دستگاه‌ها را به یکدیگر و به پروتکل‌های مورد نیاز شبکه اینترنت اشیا فراهم می‌کند. این کار باعث می‌شود تا دستگاه‌هایی با پروتکل‌های مختلف نیز بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
  • مدیریت ترافیک: گیت وی ترافیک داده‌ها و اطلاعات میان دستگاه‌ها و سرویس‌های ابری را مدیریت می‌کند. این وسیله مسئول ارسال و دریافت داده‌ها بین دستگاه‌ها و سرویس‌هاست و ترافیک را بهینه‌تر می‌کند.
  • امنیت: گیت وی وظیفه ایجاد امنیت در شبکه اینترنت اشیا را بر عهده دارد. این وسیله می‌تواند از رمزنگاری داده‌ها، مدیریت هویت و دسترسی، اعتبارسنجی و سایر فناوری‌ها استفاده کند تا امنیت دستگاه‌ها و اطلاعات را حفظ کند.
  • قابلیت اتصال به اینترنت: گیت وی نقش اصلی در اتصال دستگاه‌های شبکه اینترنت اشیا به اینترنت عمومی (مثلا اینترنت عمومی مبتنی بر پروتکل IP) را ایفا می‌کند. این وسیله ارتباط بین دستگاه‌های IoT و بستر اینترنت را برقرار می‌کند و اینترنت عمومی را به عنوان یک واسط استفاده می‌کند.

به طور کلی، گیت وی در شبکه‌های اینترنت اشیا نقش مهمی در مدیریت ارتباطات و امنیت دستگاه‌ها ایفا می‌کند و به دستگاه‌های مختلف این امکان را می‌دهد تا به صورت متمرکز و متصل به شبکه اینترنت عمل کنند.

خرید و تحویل بردهای پرومیک

مجموعه گیگا پرداز همواره در حال بررسی، طراحی و توسعه و تولید بردهای جدید برای نیازهای جدید است. کلیه این موارد را میتوانید در فروشگاه دانشجو کیت بررسی و خرید کنید. اکثر اقلام در انبار دانشجو کیت موجود شده‌اند و پس از خرید بلافاصله برای شما ارسال خواهند شد. اما در خصوص خریدهایی که عمده هستند و مثلا یک شرکت مجری برای پیاده سازی پروژه‌هایش به تعداد زیادی از بردهای پرومیک نیاز داشته باشد، ضمن هماهنگی با فروشگاه، مدت زمان تحویل و قیمت همکاری تقدیم خواهد شد. 

 

ادامه مطلبShow less

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 9 صبح تا 5 عصر (بجز روزهای تعطیل) البته فروشگاه ما به صورت آنلاین است و می‌توانید خریدتان را انجام دهید. اما اگر سوالی داشتید که به تماس تلفنی نیاز داشت، فقط در ساعت‌های اعلام شده در خدمتیم.

021-88857245

021-88856524

031-32211313

 

شماره روبیکا و ایتا، فقط پیام، پاسخ به سوالات قبل از خرید و دریافت تصاویر کالاها

09375076606

 

ارسال سریع تهران (تحویل همان روز)

تمامی شهرهای ایران با پست

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم