برد آردوینو نانو Arduino NANO با تراشه CH340G

محصول جدید

61,800تومان

این محصول در انبار موجود نیست

آردوینو یکی از برد های مطرح و پر طرفدار میکروکنترلر است. که دارای ورودی و خروجی متفاوتی روی برد می باشد. آردوینو یک برد همه کاره است و می توانید از کارهای ساده تا پیچیده را با یک برد آردوینو انجام دهید. برد آردوینو نانو Arduino NANO با تراشه CH340G یک برد کوچک بر پایه آی سی ATmega328 می باشد.

  

Arduino nano

برد آردوینو نانو Arduino NANO با تراشه CH340G یک برد کوچک، کامل و نمونه مساعدی بر اساس ATmega328 (Arduino nano 3.x) و یا ATmega168 (Arduino nano 2.x) می باشد. برد آردوینو نانو Arduino NANO با تراشه CH340G قابلیت های کم یا زیادی مشابه با Arduino Dueminalove می باشد، اما دارای بسته بندی های متفاوت است. این Arduino فاقد جک تغذیه DC بوده و از یک کابل USB (Mini-B) به جای کابل استاندارد استفاده می کند. آردوینو Nano توسط Gravitech طراحی و ساخته شده است.

 

 

مشخصات

میکروکنترلرپروگرامر ATmega168 و یا ATmega328

ولتاژ مورد نیا برای راه اندازی میزان منطقی

5 V

ولتاژ ورودی آنچه به شما توصیه می شود

7 - 12 V
ولتاژ ورودی محدودیت ولتاژ6 - 20 V
پین های دیجیتال 1/014 عدد که 6 عدد از آن ها خروجی PWMهستند

پین های ورودی آنالوگ

8 عدد

جریان DC هر پین I/0

40 mA
حافظه فلش 16kb یا 32kbکه 2kb از هرکدام برای bootloader استفاده می شود.
SRAM 1kb برای ATmega168 و یا 2kb برای ATmega328
EEPROM 512 بایت برای ATmega168 و یا 1kb برای ATmega3258
سرعت ساعتی 16 MHz
ابعاد 0.73”*170”
وزن 5 گرم

 

 

تغذیه

برد آردوینو نانو Arduino NANO با تراشه CH340G می تواند با اتصال کابل USB (Mini-B)، منبع قدرت خارجی غیر قابل تنظیم 6-20v (پین 30) و یا توسط منبع قدرت خارجی تنظیم شده 5v تغذیه شود. منبع قدرت به طور خودکار بالاترین ولتاژ را انتخاب می کند.

 

 

حافظه

ATmega168، 16kb از حافظه فلش مموری را برای ذخیره سازی کد استفاده می کند. که 2kb آن برای bootloader استفاده می شود و ATmega328 دارای 32kb که 2kb از آن برای bootloader استفاده می شود. ATmega168 دارای 1kb از حافظه SRAM و 512 بایت از EEPROM می باشد که می تواند توسط کتابخانه EEPROM خوانده شود؛ ATmega328 هم دارای 2kb از حافظه SRAM و 1kb از حافظه EEPROM می باشد.

 

 

شماتیک و طرح مرجع

شماتیک آردوینو نانو

 

 

ورودی و خروجی

هریک از 14 پین دیجیتال در Nano می توانند به عنوان ورودی یا خروجی استفاده شوند، با استفاده از توابع PinMode، DigitalWrite و DigitalRead. آنها در 5v عمل می کنند. هر یک از پین ها می توانند تامین و یا دریافت حداکثر 40 میلی آمپر را داشته باشند. همچنین دارای یک مقاومت داخلی که به طور پیش فرض قطع است بین 20 تا 50 کیلواهم می باشد. علاوه بر این برخی پین های توابع تخصصی در زیر آورده شده اند:

 

Serial پین های: 0 (RX) و 1 (RT). برای دریافت (RX) و انتقال (TX) داده های سریال TTL استفاده می شود. این پین ها به پین های مربوطه از FTDI تراشه سریال USB-TTL متصل می شوند.

وقفه خارجی: 2 یا 3.این پین ها می توانند به صورتی تنظیم شوند که یک وقفه را را براساس اندکی افزایش یا کاهش لبه، و یا هر نوع تغییر در مقدار، ایجاد نمایند.

 

PWM: پین های 3،5،6،9،10 و11. 8 بیت از خروجی PWM را با تابع anslogWrite ارائه می دهد.

 

SPI: پین های 10 (SS)، 11 (MOSI)، 12 (MISO) و 13 (SCK). این پین ها ارتباطات SPI را پشتیبانی می کنند که هرچند در زمینه سخت افزار ارائه شده اند، در حال حاضر در زبان Arduino گنجانده نشده است.

 

LED: 13. یک LED متصل به پین دیجیتال شماره 13 وجود دارد. هنگامی که پین در وضعیت HIGH قرار دارد، LED روشن وزمانی که در وضعیت LOW باشد، خاموش است. Nano دارای 8 ورودی آنالوگ می باشد که هرکدام 10 بیت از نتیجه را ارائه می دهند. به طور پیش فرض آن ها از زمین تا 5v اندازه گیری می شوند هرچند ممکن است به تغییر انتهای بالای دامنه خود با استفاده از تابع analogReference منجر شود. پین های آنالوگ 6 و 7 نمی توانند به عنوان پین های دیجیتال استفاده شوند. علاوه بر این برخی از این پین ها دارای قابلیت های اختصاصی می باشند.

 

I2C: پین های A4 (SDA) و A5 (SCL). با استفاده از Wire library (اسناد و مدارک در وب سایت Wiring)، I2C (TWI) از ارتباطات پشتیبانی می کند.

 

تعداد دیگری از پین ها بر روی برد وجود دارند:

AREF: مرجع ولتاژ برای ورودی های آنالوگ می باشد.

Reset: وضعیت لاین مرتبط را برای ریست میکروکنترلر در حالت Low قرار می دهد، معمولاً زمانی از این پین استفاده می شود که بخواهید بر روی شیلدتان دکمه ریست قرار دهید. زیرا استفاده از شیلدها از دسترسی به دکمه ریست موجود بر روی برد آردوینو جلوگیری می کند.

 

 

ارتباطاتپایه های آردوینو نانو

برد آردوینو نانو Arduino NANO با تراشه CH340G شامل امکاناتی می باشد که ارتباط با کامپیوتر، سایر بردهای آردوینو، و یا دیگر میکروکنترلرها را مقدور می سازد.ATmega168 و ATmega328 ارتباطات سریال UART TTL در 5v را ارائه می دهند که برای پین های دیجیتال 0 (RX) و 1 (TX) در دسترس می باشند. FTDI FT232RL در کانال های برد ارتباطات این سریال از طریق USB و درایورهای FTDI همراه با نرم افزار Arduino، نرم افزار روی کامپیوتر را به یک پورت مجازی COM مجهز می کنند. نرم افزار Arduino شامل یک مانیتور سریال است که اجازه می دهد داده های متنی ساده ارسال و یا از برد Arduino خارج شود. هنگامی که داده ها از طریق تراشه FTDI و ارتباط USB به کامپیوترمنتقل می شوند اما برای ارتباطات سریال پین های 0 و 1 اینگونه نیست، LEDهای TX و RX بر برد فلش خواهند زد.

کتابخانه Software Serial اجازه ارتباط با هر پین دیجیتال Nano را می دهد.

ATmega168 و ATmega328 همچنین از ارتباطات I2C (TWI) و SPI پشتیبانی می کند. نرم افزار Arduino شامل یک کتابخانه سیم می باشد که استفاده از I2C را آسان تر می کند.

 

 

برنامه نویسی

برد آردوینو نانو Arduino NANO با تراشه CH340G می تواند با نرم افزار Arduino برنامه نویسی شود. ATmega168 و یا ATmega328 بر روی Arduino Nano همراه با bootloader می آیند که به شما اجازه می دهد کد جدید را بدون نیاز یه یک برنامه نویس اضافه آپلود کنید. این ارتباطات با استفاده از پروتکل اصلی STK500 برقرار می شود. شما همچنین می توانید bootloader را کنار زده و برنامه ریزی میکروکنترل را از طریق هدر ICSP برنامه نویسی سریال در مدار با استفاده از Arduino ISP و یا مشابه آن انجام دهید. برای مشاهده جزئیات بیشتر به دستورالعمل آن مراجعه کنید.

 

 

تنظیم خودکار نرم افزار

بیشتر از نیاز فیزیکی برای فشردن دکمه تنظیم مجدد قبل از آپلود، Arduino Nano به گونه ای طراحی شده که اجازه می دهد توسط نرم افزار درحال اجرا متصل به کامپیوتر، تنظیم مجدد انجام شود. یکی از خطوط سخت افزاری خط های کنترل جریان (DTR) از FT232RL، اتصال به خط تنظیم مجدد ATmega168 و یا ATmega328 توسط خازن 100 نانوفارادی می باشد. هنگامی که این خط کم شد، خط تنظیم مجدد به اندازه کافی پایین آمده تا تراشه را تنظیم مجدد کند. نرم افزار Arduino با استفاده از این قابلیت به شما اجازه می دهد که کد مورد نظر خود را به سادگی و با فشردن یک دکمه در محیط Arduino آپلود کنید. بدان معنی که bootloader می تواند ایست کوتاه تری داشته باشد تا به هنگام کاهش DTR بتواند به خوبی هماهنگ با شروع آپلود باشد.

این روش راه اندازی پیامدهای دیگری هم دارد. هنگامی کهNano متصل به هریک از کامپیوترهای درحال اجرا با سیستم عاملSox یا Linux باشد، هر زمان که اتصالی از طرف نرم افزار برقرار باشد، بازنشانی می شود. برای نیمه دیگر کار و یا بیشتر، bootloader درNano در حال اجرا می باشد. همچنین به گونه ای برنامه ریزی شده که از داده های ناقص چشم پوشی کند (هرچیزی در کنار آپلود کردن کد جدید). این مسئله از ارسال چند بایت اولیه از داده ها که پس از اتصال فرستاده می شوند، جلوگیری می کند. اگر در زمان ابتدای شروع برنامه درحال اجرای روی برد یکبار به پیکربندی و یا داده های دیگر برسد، مطمئن شوید نرم افزاری که ارتباط دارد، ثانیه ای پس از برقراری اتصال و قبل از ارسال داده ها، توقفی داشته باشد.

 

 

سایت سازنده: Arduino

نظر خود را بنویسید
*
*
 • 1394-09-16

  آردوینو نانو واقعا محشره، من برای پروژه کمربند هوشمند استفاده کردم.

 • 1394-10-02

  سلام
  اين آردوينو پورت ميكرو usb نداره؟ يا اين مينى usbهست؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  برد آردوینو نانو با درگاه Mini USB ارایه می‌شود.

 • 1394-10-11

  در يك كلام، كوچولى دوست داشتنى

 • 1395-09-06

  سلام. بی کیفیته... لطفا مدل اصلش رو موجود کنید

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  لطفا اگر اين برد را از دانشجو كيت و يا از جاى ديگرى تهيه كرده ايد، نقدتان را با توجه به قوانين بنويسيد.


  اين برد در حال حاضر موجود نميباشد و تراشه آن از نوع اورجينال بوده است.


  شاد و پيروز باشيد.

 • 1395-12-21

  كي موجود مي شود؟؟؟
  من حتما مي خوام

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی جناب آقای سالحیان موجودی این کالا تامین شده است و شما میتوانید تعداد اقلام مورد نظرتان را تهیه کنید.

 • 1396-01-27

  با سلام .من نرم افزار اردوینو رو هم دانلود کردم ولی وقتی برد رو وصل میکنم کامپیوتر چیزی نشون نمیده باید چکا کنم؟؟؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  لطفا دقت كنيد اگر برد شما مدل CH340 ميباشد بايد درايور مربوطه را نصب كنيد. براى اين منظور سه درايور براى ويندوز، مك و لينوكس به صورت تست شده در دانشجوكيت براى دانلود قرار داده شده است. لطفا جهت دانلود به صفحه آردوينو CH340 مراجعه كنيد.

 • 1396-02-06

  سلام...
  كابلش هم موجود كنيد .

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  ضمن تشکر از توجه شما، اقدام خواهد شد.

 • 1396-04-21

  سلام،
  من از سایت درایور آردینو را دانلود کردم و روی کامپیوترم که ویندوز 10 دارد نصب کردم اما اتفاقی نیافتاد. لطفا راهنمایی کنید بعد از نصب چه کار کنم؟
  چطور می توانم از arduno ide استفاده کنم؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی درایور این برد در همین صفحه موجود است. دقت داشته باشید که درایور برای اتصال پورت USB نیاز است. برای کامپایل و آپلود کدها روی آردوینو به IDE آردوینو نیاز دارید. جهت راهنمایی بیشتر به آموزش‌های دیجی اسپارک مراجعه کنید.

 • 1396-06-15

  سلام
  فایل رو دانلود کردم نصب شد اما بازهم برد رو سیستم نمیشناسه یعنی در قسمت پورت ماژول رو معرفی نمیکنه چیکارکنم؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  سیستم را ریست کنید و از کابل دیگری استفاده کنید. چنانچه رفع نشد، از همین طریق اقدام فرمایید.

 • 1396-06-19

  سلام
  آقای Kamali خیلی بی کار تشریف داری توهمه سایتا نوشتی کوچولوی وست داشتی |:
  میشه اینو به کابل کگوشی وصل کرد؟ بعدشم میشه بدوت کابل استفاده کرد مثل آردوینو یونو؟ یعنی میشه ورودی ولتاژو به یه پیل 9 ولت وصل کرد؟ یا باید از کاهنده 5 ولت استفاده کرد؟
  مثالا میشه از ای سی ام 7805 استفاده کرد و باتری 9 ولت وصل کرد؟؟؟؟
  با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  ورودی آردوینو نانو از پورت Mini USB است و با پورت اندرویدی متفاوت است. برای ورودی ولتاژ میتوانید از پای‌های 5 ولت یا 3.3 ولت استفاده کنید. بله با آی سی رگلاتور 7805 و باتری 9 ولت میتوانید به پایه 5 ولت اتصال دهید.

  سینا 1396-06-28

  البته می تونید با استفاده از کابل OTG (بعضی ها اندروید هم میگن، کابلی که باهاش می تونید فلش رو هم با موبایل بخونید) به موبایل و تبلت وصل کنید و از طریق نرم افزار موبایل باهاش کار کنید البته باید موبایل/تبلت تون هم OTG رو ساپورت کنه

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  جناب آقای سینا از توجه شما ممنونیم، البته دقت داشته باشید که این برد با پورت مینی USB سازگار است و این پورت با پورت Micro USB متفاوت است. طبق گفته شما باید کابل مبدل داشته باشید.

 • 1396-10-23

  باسلام
  میشه لینک دانلود آردوینو برای گوشی وتبلت اندروید رو هم موجود کنیم
  با آردوینو خالی کاری نمیتوانیم بکنیم
  منون از سایت و فروشگاه عالیتون

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه شما، بله حتما بررسی خواهیم کرد. شما می‌توانید از دیجی اسپارک برای این موضوع استفاده کنید.

 • 1396-11-30

  سلام درود بر شما
  میکروی برد من گرم میشه همه چیزش روچک کردم خروجی ها اتصالی ندارن به نظر شما مشکل چیه

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  تغذیه را چطور تامین کرده‌اید؟ همچنین اتصالاتی که به پایه‌ها است را بفرمایید.

 • 1397-02-06

  سلام
  همه برد هاتون خیلی قیمتاشون خوبه ها از همه جا ارزونتره ولی چرا این یکی یه 7...8 تومن گرون تره؟
  پین هدراشم لحیم شده ست؟
  کل تیم ممنون.

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  از توجه شما سپاسگزاریم. برد آردوینو NANO دارای دو مدل است، یکی R3 و دیگری CH340 باز هم این دو مدل انواع مختلفی از نظر کیفیت دارند. از اینرو پیشنهاد میشود فقط و فقط از فروشنده‌هایی که تجربه کافی دارند خرید کنید. در حال حاضر این کالا از نوع پین هدر لحیم شده می‌باشد.

 • 1397-02-25

  با سلام. در صورت سفارش برای تحویل در تهران اگه الان سفارش بدم سفارشات کی به دستم می رسه؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی چنانچه سفارش شما در ساعت اداری ثبت شود، حداکثر 2 تا 4 ساعت پس از ثبت سفارش بسته به ترافیک انبار به شما تحویل داده خواهد شد.

 • 1397-03-04

  سلام من دیروز برد آردینو نانو خریدم و قرار بود ارسال بشه هنوز به دستم نرسیده

  پاسخ مدیر:

  درود 


  کاربر گرامی در خصوص پیگیری این موارد باید تیکت ارسال نمایید. همچنین به هنگام ثبت سفارش شما اطلاع رسانی شده بود که به علت انبار گردانی در تاریخ مربوطه ارسال صورت نمی‌گرفته است.

 • 1397-05-01

  کابلش رو موجود نمیکنید؟مدل r3 چرا روی سایت ندارید؟

  پاسخ مدیر:

  درود 


  کاربر گرامی عملیات تامین کالا در دست اقدام است. 


  اگر منظور شما UNO R3 است، به زودی در سایت قرار خواهد گرفت و از همین طریق پیگیری نمایید و اگر منظور شما آردوینو Arduino UNO R3 است، از لینک زیر می‌توانید تهیه نمایید.  • 1397-05-02

  نه منظورم مدل ارزان تر نانو r3 بود.لطفا اگر اطلاع دارید بفرمایید کی کابل تهیه میشود متشکر.

  پاسخ مدیر:

  درود


  کاربر گرامی در حال حاضر دو مدل آردوینو نانو Nano در سایت موجود است. مدل ارزانتر همین CH340 می‌باشد.

 • 1397-05-03

  سلام
  بنده سه روزی هست که کالا را دریافت کرده ام به رسم تشکر از زحمات بی منت دانشجو کیت خواستم از این طریق تشکر کنم و بگم که کیفیت برد خوب بود . کاملا توی دست که میگیری مشخصه چقدر کیفیتش خوبه درایورش هم که به راحتی نصب شد.
  موفق باشید و همیشه مارو شاد کنید

  پاسخ مدیر:

  درود


  از اینکه به قوانین فضای مجازی احترام میگذارید صمیمانه سپاس گزاریم. امیدواریم بتوانیم برای کلیه کاربران مفید باشیم.

 • 1397-05-06

  سلام بر تیم دانشجوکیت
  از این طریق به دیگر دوستان اعلام میکنم، زمان و وقت خودشون صرف بازار و چانه زدن با فروشنده ها نکنن
  با تحقیقی که انجام دادم، از نظر قیمت و کیفیت کالا دانشجوکیت برتری ویژه ای داره که علاوه بر اون تیم فنی حرفه ای هم در اختیار داره که بسیار مودب و صبور هستن
  و برای تهران هم پیک داره که با اینکه مسیر من دور بود، هزینه بیشتر از سایت شد و خودشون تقبل کردن بدون هیچ منتی!!

  پاسخ مدیر:

  درود


  جناب آقای میرزایی از اینکه رضایتمندی شما فراهم شده است، خرسندیم. امیدواریم بتوانیم خدمات کاملی را به کلیه کاربران ارایه دهیم.

 • 1397-05-11

  سلام
  زمان ارسال آردوینو نانو با پیک چند ساعت است ؟ امکان تحویل در محل نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود


  زمان ارسال به هنگام ثبت سفارش اطلاع رسانی شده است. سفارشات با پیک در روزهای غیر تعطیل با سریع‌ترین روش به شما تحویل خواهند شد.

 • 1397-05-30

  سلام
  من این برد برای پروژه RFID دیجی اسپارک خریدم ولی هنگ میکنه
  البته پروژه خانم بلورچیان با UNO بود
  از کجا بفهمم مشکل کارم از چیه؟
  لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ مدیر:

  درود


  کاربر گرامی موارد فنی در خصوص راه اندازی، فقط به آموزش‌های دیجی اسپارک مراجعه بفرمایید.

 • 1397-06-22

  سلام ببخشید کی این موجود میشه خیلی شدید به اردینو نانو نیاز دارم

  پاسخ مدیر:

  درود


  کاربر گرامی موجودی کالا به روز شده است. اگر نمایش نمی‌دهد، صفحه را رفرش کنید.

آموزش راه اندازی

آموزش کنترل ال ای دی با سنسور شتاب و ژایرو MPU6050 و برد آردوینو Nano

برای تشخیص جهت و شتاب نیاز به سنسور منحصر به فردی داریم. سنسورهای شتاب و ژایرو دو عملکرد مهم دارند. یکی برای تشخیص پارامترهای یک جسم در حال حرکت و دوم تشخیص حرکت‌های یک جسم ثابت می‌باشد. انواع مختلفی از سنسورهای شتاب و ژایرو با قابلیت سنجش پارامترهای مختلف از ۳ محور تا ۹ محور وجود دارند. حتی بر اساس دقت و حساسیت هم دسته بندی می‌شوند. در این پست آموزش با استفاده از یک ماژول شتاب و ژایرو با تراشه MPU6050 به ال ای دی ها فرمان می‌دهیم. به عبارتی با چرخش این ماژول در جهت‌های مختلف، ال ای دی ها تغییر وضعیت می‌دهند. در ادامه این آموزش جذاب با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه...

 

آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو Arduino

گذرواژه‌ها در اغلب سامانه‌های رایانه‌ای و دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور معمول فرایند پیکربندی دستگاه‌های الکترونیکی توسط گذرواژه محافظت می‌شود.در ادامه آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید. در این آموزش برای ایجاد پسوورد و همچنین عملیات بر روی آن از کتابخانه password.h استفاده شده است که می‌توانید از تب دانلود در همین صفحه آن را دانلود کنید.

پس از دانلود کتابخانه و اضافه کردن آن به نرم‌افزار آردوینو ، توسط دستور زیر آن را به برنامه فراخوانی می‌کنیم.

ادامه...

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 14 عدد
ابعاد فیبر : 1.7 * 0.7 سانتی متر
نوع فیبر : فایبرگلاس دورو متالیزه
چاپ مس : دارای چاپ آبی
نوع کانکتور : Mini USB و پین هدر

ارتباطات

فرکانس کاری : 16 MHz

حافظه

حافظه داخلی : 16kb یا 32kb

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 5 ولت DC
جریان : 40 میلی آمپر برای هر پین ورودی و خروجی

ویژگی های فنی

نوع آی سی : میکروکنترلر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
کشور سازنده : چین
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : آردوینو - Arduino
سازنده : Arduino

کتابخانه گذرواژه آردوینو

دانلود کتابخانه ساخت گذرواژه برای آردوینو Arduino

دانلود (5.65k)

درایور مکینتاش آردوینو CH340

دانلود درایور برد آردوینو CH340

دانلود (291.69k)

درایور لینوکس آردوینو CH340

دانلود درایور برد آردوینو CH340

دانلود (9.74k)

درایور ویندوز آردوینو CH340

دانلود درایور برد آردوینو CH340

دانلود (145.72k)

دیتاشیت Arduino nano

دانلود دیتاشیت arduino nano

دانلود (839.76k)

محصولات مرتبط

پروژه LED Blink برنامه نویسی آردوینو با Node-RED - بخش دهم