باتری لیتیومی Li قابل شارژ

باتری لیتیومی Li نوعی از سلول‌ها با ترکیب شیمیایی باتری است. باتری لیتیوم در انواع لیتیوم پلیمر Li-Po و یا لیتیوم یون Li-Ion و یا لیتیوم کادمیوم Li-Ka و... ساخته می‌شود. در این بخش انواع باتری لیتیوم را مشاهده می‌کنید. باتری‌های قابل شارژ بر اساس ساختار شیمیایی و سیکل شارژی به دو دسته بسیار عامه تقسیم میشوند. باتری‌های...

باتری لیتیومی Li قابل شارژ

باتری لیتیومی Li نوعی از سلول‌ها با ترکیب شیمیایی باتری است. باتری لیتیوم در انواع لیتیوم پلیمر Li-Po و یا لیتیوم یون Li-Ion و یا لیتیوم کادمیوم Li-Ka و... ساخته می‌شود. در این بخش انواع باتری لیتیوم را مشاهده می‌کنید. باتری‌های قابل شارژ بر اساس ساختار شیمیایی و سیکل شارژی به دو دسته بسیار عامه تقسیم میشوند. باتری‌های لیتیوم یون Li-Io و دیگری باتری‌های لیتیوم پلیمر Li-Po می‌باشند. در پست تفاوت باتری لیتیوم پلیمر با لیتیوم یون به صورت کاملا تخصصی تفاوت هردو باتری بررسی شده است. این باتری‌ها به صورت مشترک در بسیاری از گجت‌ها به کار رفته‌اند. از موبایل، لپ تاپ، دستگاه‌های پزشکی قابل حمل، تبلت و … همگی بسته به نوع کاربردشان از یکی از این دو مدل باتری استفاده می‌کنند.

 

باتری لیتیوم پلیمر Li-Po

باتری لیتیومی قابل شارژ و مناسب استفاده در ربات و حتی پهپادها است. ربات‌های پرنده به دلیل سبک بودن، نیازمند باتری پلیمری هستند. تا در کنار تولید انرژی کافی، وزن بسیار سبکی هم داشته باشند. تولید این نوع باتری‌ها ریشه در سال‌های ۱۹۷۰ دارند. اولین نوع این باتری از یک الکترولیت پلیمری جامد که ظاهری شبیه به فیلم پلاستیکی داشت؛ تشکیل شده بود. باتری‌های لیتیوم پلیمر توانایی تولید در ابعاد و ضخامت کارت اعتباری را دارند. باتری لیتیوم پلیمر علاوه بر ایمن بودن وزن کمتری هم دارند. در مقایسه باتری لیتیوم پلیمر Li-Po با نوع لیتیوم یون، هزینه تولید لیتیوم پلیمر بیشتر بوده و انرژی خروجی کمتری نسبت به لیتیوم یون دارند. 

 

باتری لیتیوم یون Li-Io

باتری لیتیومی قابل شارژ لیتیوم یون، ظاهری سخت و سنگین دارد. در ربات‌هایی که به انرژی الکتریکی مناسب با جریان دهی دائمی نیاز است. انتخاب باتری لیتیومی یونی، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در طی دهه ۹۰ میلادی ورودی عمومی باتری‌های لیتیوم یون Li-Io بین کاربران بوده است. باتری‌های لیتیوم یون ظرفیت انرژی بالایی دارند و به نسبت انرژی خروجی از قیمت مقرون به صرفه‌تری در مقایسه با باتری‌های لیتیوم پلیمری برخوردارند. اما باتری لیتیوم یونی Li-Ion عمر کوتاه‌تری دارند و اگر سیکل شارژ آن‌ها درست رعایت نشود و یا پس از مدتی شارژ نشوند، سلول مربوطه از بین خواهد رود. از این رو نسبت به زمان شارژ شدن بسیار حساس خواهند بود. اخیرا مصرف این باتری‌ها در ساخت پاور بانک Power Bank بسیار کاربرد پیدا کرده است.

 

پک باتری لیتیومی 18650

برای پک کردن باتری لیتیومی نیازمند تجهیزاتی از جمله دستگاه جوش و کنترل شارژ مخصوص است. بستگی به مصرف باتری‌ها پک باتری لیتیومی مشخص می‌شود. ولتاژ کاری و توان جریان دهی مشخص کننده تعداد باتری‌ها در پک باتری لیتیومی هستند. از اینرو بسته به مصرف باتری لیتیومی 18650 در دستگاه مربوطه، بایستی اعلام شوند تا اقدامات صورت گیرد. کاربران جهت سفارش پک باتری لیتیومی کافیست به پرتال پشتیبانی و بخش تامین موجودی مراجعه کنند.

بیشتر

باتری لیتیومی Li 

46 محصول وجود دارد.
در هر صفحه
باتری لیتوم پلیمری مخصوص رباتیک با قابلیت جریان دهی یکنواخت می‌باشد. این باتری LI-PO کنترل شارژ داخلی ندارد.
باتری لیتیوم پلیمر 45C مورد استفاده در تجهیزات پروازی مانند هلیکوپتر و ریموت کنترل از راه دور می باشد .از ویژگی های بارز این نوع باتری میتوان به امپدانس داخلی فوق العاده کم ، عمر طولانی با کیفیت بالا ، دشارژ در دمای بالا اشاره کرد. همچنین دارای 3 سلول قدرتمند میباشد.
ماژول کنترل شارژ HX-3S-D01 مناسب برای باتری های زیر می‌باشد:سه باتری 18650: به صورت سری در مدار 3S 10.8 ولت: باتری پلیمر 11.1 ولت: باتری 18650 و باتری 3.7 لیتیوم 12.6 ولت: باتری لیتیوم یون با ولتاژ شارژ کامل  
نمایش 1 - 40 از 46 مورد