استپ موتور Stepper Motor

استپ موتور Stepper Motor یا همان استپر موتور یک دستگاه الکترومکانیکی است که پالس های الکتریکی را به حرکت‌های مکانیکی مجزا تبدیل می‌کند. یک شافت بر روی استپر موتور قرار گرفته است. سرعت شافت موتور Stepper Motor به فرکانس پالس ورودی بستگی دارد. از ویژگی اصلی استپ موتور می‌توان به توانایی کنترل دقیق در یک سیستم حلقه باز Open...

استپ موتور Stepper Motor

استپ موتور Stepper Motor یا همان استپر موتور یک دستگاه الکترومکانیکی است که پالس های الکتریکی را به حرکت‌های مکانیکی مجزا تبدیل می‌کند. یک شافت بر روی استپر موتور قرار گرفته است. سرعت شافت موتور Stepper Motor به فرکانس پالس ورودی بستگی دارد. از ویژگی اصلی استپ موتور می‌توان به توانایی کنترل دقیق در یک سیستم حلقه باز Open Loop اشاره کرد. به هنگام خرید استپ موتور بایستی تمامی ویژگی‌ها از جمله ولتاژ کاری، فازهای چرخش شافت و توان گشتاوری آن را بررسی کرد. در سیستم حلقه باز Open Loop خروجی تاثیری بر عملکرد مدار نخواهد داشت. در این حالت خروجی با ورودی مقایسه نشده و در طول مدار خروجی اندازه گیری نمی‌شود. در استپر موتور حرکت شافت مستقیما به پالس ورودی بستگی دارد. از اینرو دقت اندازه گیری و کالیبراسیون در ورودی بسیار تاثیرگذار است.

 

درایور استپر موتور برای راه اندازی استپ موتور

برای راه اندازی استپ موتور به یک درایور موتور نیاز داریم. دایور موتور موج PWM را از میکروکنترلر دریافت و به سیگنال و پالس قابل دریافت برای استپر موتور تبدیل می‌کند. درایور استپر موتور ULN از تراشه ULN2003 برای راه اندازی استپ موتور استفاده کرده است. ولتاژ کاری درایور موتور ۳ تا ۵٫۵ ولت DC است. این درایور تا ۵۰۰ میلی آمپر جربان خواهد کشید. درایور موتور ULN2003 از ۷ پایه ورودی تشکیل شده است. یک سوکت برای اتصال استپر موتور به داریور بر روی فیبر قرار گرفته شده است. دو پایه GND , VCC برای تغذیه دایور و اتصال به میکروکنترلر بر روی برذ قرار دارد. دمای کاری درایور استپر موتور ULN بین – ۲۵ درجه تا + ۹۰ درجه سانتی گراد است. در آموزش راه اندازی استپر موتور Stepper Motor با آردوینو بخش اول ULN2003 اطلاعات کاملتری از استپر موتور و شیوه مدیریت آن مطالعه کنید.  جهت دریافت راهنمایی برای خرید استپ موتور میتوانید از طریق پرتال پشتیبانی دانشجو کیت و بخش «مشاوره قبل از خرید» با کارشناس فنی در ارتباط باشید.

بیشتر

استپر موتور - Stepper 

26 محصول وجود دارد.
توجه: این موتور از نوع استوک بوده و سایزهای آن مشابه تصویر، متقاوت هستند.
توجه: این موتور از نوع استوک است.
325,680تـومان 354,000تـومان -8%
توجه: این موتور از نوع استوک است.
334,880تـومان 364,000تـومان -8%
توجه: این موتور از نوع استوک است.
توجه: این موتور از نوع استوک است.
این کالا به صورت استوک ( دسته دوم ) و سالم می‌باشد. 
کیت راه اندازی استپر موتور Stepper motor شامل: استپر موتور 28BYJ-48، درایور موتور ULN2003 و کابل فلت نری به مادگی
نمایش 1 - 26 از 26 مورد