ماژول آلتراسونیک Ultrasonic

نوعی از ماژول‌ها با سنسور فراصوت یا همان آلتراسونیک می‌باشد. فرکانس بالای 20 کیلوهرتز در دامنه آلتراسونیک یا همان فراصوت حساب می‌شوند. لازم به ذکر است که دامنه شنوایی انسان حدود 20 تا 25 کیلوهرتز می‌باشد. همچنین این مقدار در آستانه شنوایی بسیاری از حیوانات هم قرار می‌گیرد. شیوه کار می‌تواند به صورت فرستنده یا فرستنده ...

ماژول آلتراسونیک Ultrasonic

نوعی از ماژول‌ها با سنسور فراصوت یا همان آلتراسونیک می‌باشد. فرکانس بالای 20 کیلوهرتز در دامنه آلتراسونیک یا همان فراصوت حساب می‌شوند. لازم به ذکر است که دامنه شنوایی انسان حدود 20 تا 25 کیلوهرتز می‌باشد. همچنین این مقدار در آستانه شنوایی بسیاری از حیوانات هم قرار می‌گیرد. شیوه کار می‌تواند به صورت فرستنده یا فرستنده گیرنده همزمان باشد. ماژول آلتراسونیک معمولا در حالت فرستنده گیرنده برای تشخیص فاصله استفاده می‌شود. 

 

موارد استفاده از سنسور آلتراسونیک ultrasonic

در رباتیک با استفاده از ماژول فرستنده گیرنده آلتراسونیک مانند SRF05 به عنوان تشخیص مانع و یا تشخیص فاصله استفاده می‌شود. فن آوری آلتراسونیک در زیر دریایی به عنوان سونار برای تشخیص مانع و فاصله استفاده می‌شود. در دستگاه‌های سونوگرافی به عنوان تشخیص دهنده و در دستگاه‌های درمانی پزشکی به عنوان معالجه کننده استفاده می‌شود. یکی از کاربردهای بسیار مهم آلتراسونیک در رادار می‌باشد. پیشنهاد می‌شود به آموزش ساخت رادار سونار با آردوینو و ماژول SRF با نرم افزار گرافیکی رادار مراجعه کنید. شیوه ساخت رادار و نمایش به صورت گرافیکی با آردوینو را مطالعه کنید. سپس سوالاتتان را از همان طریق مطرح بفرمایید.

بیشتر

آلتراسونیک Ultrasonic 

12 محصول وجود دارد.
نمایش 1 - 12 از 12 مورد