برد آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo R3

محصول جدید

7 عدد موجود در انبار

204,000تـومان

برد آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo R3

برد آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo R3 بر پایه آی سی ATmega32U4 طراحی شده است. در کنار یک کریستال فرکانس ساز 16 مگاهرتزی؛ با 20 پایه ورودی و خروجی، که دارای 7 کانال PWM می‌باشد. پس از استقبال و فروش مناسب آردوینو UNO آردوینو لئوناردو Leonardo تولید شد. از این رو در کنار حافظه 32 کیلوبایتی ابعادی هم اندازه آردوینو Arduino UNO دارد.

نگاه کلی به آردوینو لئوناردو

برد آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo R3 یک برد دارای میکروکنترلرATmega32u4 است که 20 پین ورودی/خروجی 7 عدد برای pwm و 12 عدد برای ورودی آنالوگ  دارد. همچنین برد آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo R3 از یک نوسان ساز 16 مگاهرتزی و یک اتصال میکرو usbو یک جک برای دریافت انرژی استفاده میکند. از دیگر قابلیت‌های استفاده شده آن یک هدر isp و دکمه ریست است. بدین ترتیب تمامی چیزهایی که برای این میکروکنترلر نیاز است را خواهید داشت و میتوانید به آسانی به کابل یو اس بیبرای روشن کردن برد به سیستم خود متصل شوید و یا از یک باتری یا آداپتر برای تأمین نیروی برد استفاده کنید.

برد آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo R3  از همه برهای قبلی که از تراشه مذکور استفاده میکنند متفاوت تر است. از دلایل این برتری استفاده از اتصالات داخلی یو اس بی است و برای همین نیازی به پردازشگر دوم برای کارهای خود ندارد. این یعنی شما میتوانید برد خود را همانند موس و کیبورد به سیستم خود متصل کنید. همجنین قابلیت‌های دیگری نیز در برد آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo R3 گنجانده شده که برای خواندن آن‌ها میتوانید به صفحه رسمی این برد مراجعه کنید.

 

 

خلاصه ای از قابلیت‌های آردوینو لئوناردو

 

میکروکنترولرAtmega32u4
ولتاژ کاری5 ولت
ولتاژ وروردی پیشنهادی7–12 ولت
نهایت ولتاژ ورودی6-20 ولت
پین های I/o دیحیتال20 عدد
کانال های PWM7 کانال
کانال‌های ورودی داخلی12 عدد
جریان برای I/o ها40 میلی آمپر
جریان برای پین های 3٫3 ولت50 میلی آمپر
حافظه فلش32 کیلوبایت 4 کیلو بایت مصرف شده برای بوت لودر
SRAMبرای چیپ اصلی 2٫5 کیلوبایت
EEPROMبرای چیپ اصلی 1 کیلوبایت
سرعت پردازنده16 مگاهرتز
وزن20 گرم

 

 

شماتیک و طراحی آردوینو لئوناردو

 

شماتیک : arduino-leonardo-schematic-rev3b.pdf

 

فایل Eagle : arduino-leonardo-reference-design.zip

شماتیک ماژول آردوینو لئوناردو

 

تغذیه برد آردوینو لئوناردو

این کیت را می توان به وسیله یک کابل میکرو یو اس بی تغذیه کرد. منبع تعذیه توسط برد به صورت اتوماتیک شناسایی خواهد شد. برد آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo R3 را می توان توسط یک آداپتور تبدیل برق متناوب به مستقیم راه اندازی کرد یا حتی آن را به یک باتری متصل کنید تا راه اندازی شود. برد با ولتاژی بین 6 تا 20 ولت می تواند کار کرد و اگر با برق کمتر از 7 ولت تغذیه شود پین های 5 ولتی آن نیز برقی کمتر از 5 ولت ارائه خواهند داد و ببرد آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo R3  ممکن است ناپایدار شود. همچنین اگر از ولتاژ بیشتر از 12 ولت لستفاده کنید احتمال گرم شدن بیش از حد برد زیاد شده و ممکن است به برد خود آسیب برسانید. رنج خوب کاری بین 7 تا 12 است.

 

پین های تغذیه برد آردوینو Leonardo

VIN: برای استفاده هنگامی که شما از منبعی مثل یو اس بی کامپیوتر استفاده می کنید و یا دیگر رگولاتورهای ولتاژ که حدوداً با ولتاژ 5 ولت کار می کنند.

5V: این پین خروجی حدوداً 5 ولتی را به شما ارائه می دهد و برد همزمان می تواند با جم مخصوص و بین 7تا 12ولت تغذیه شود.

3.3V: این پین ولتاژ خروجی 3.3 ولت را به شما عرضه می کند بیشترین آمپر این پین نیز 800 میلی آمپر می باشد.

GND: معروف به اتصال به زمین یا پورت ارت است.

IOREF: خروجی دارای 3.3 تا 5 ولت انرژی است که معمولاً برای شیلد استفاده می‌شود .

 

حافظه آردوینو لئوناردو

چیپ به کار رفته در این برد 32 کیلو بایت حافظه دارد. که 4 کیلوبایت آن در دسترس بوت لودر قرار گرفته است. و همجنین 2٫5 کیلوبایت برای SRAM و 1 کیلوبایت برای حافظه EEPROM در نظر گرفته شده است که قابل خواند و نوشتن با کتابخانه مخصوص EEPROM است.

 

ترتیب پایه های برد آردوینو لئوناردو

 

ورودی و خروجی برد لئوناردو

هر کدام از 20 پین این برد کارایی های خاص خود را دارند و میتوان با استفاده از دستور های زیر برای ورودی و خروجی استفاده کرد :

pimMode() وdigitalWrite() وdigitalRead()

 

این پین ها در ولتاژ 5 ولت کار میکنند و 40 میلی آمپر قدرت دارند و به وسیله یک مقاومت با حداکثر مقاومت 20 تا 50 کیلو اهم از آن‌ها محافظت خواهد کرد.

پین هایی به اختصار در زیرآمده اند:

serial 0(rx) & 1 (tx)

twi : 2(sda) & 3 (scl)

pwm: 3 ,5, 6 ,9 ,10 ,11 , 13

spi

led : روی پین 13

ورودی های آنالوگ : A0-A5, A6 – A11

aref

reset : میکروکنترلر را ریست میکند.

 

آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo  میتواند با تعداد زیادی از دستگاه‌ها نظیر کامپوتر و بردها آردوینو دیگر و میکروکنترلر ها ارتباط برقرار کند. چیپ این دستگاه یک سریال ارتباطی 5 ولتی را برای متصل شدن به دستگاه‌های دیگر ارائه میدهد. که روی پین های دیجیتال شماره 1 و 0 قرار دارد. پورت به یکAtmega16u2 متصل شده است که یک پورت com مجازی را برای شما ایجاد می کند.یک کتابخانه سریالی نرم افزاری نیز برای ارتباطات serial به هر پین دیجیتال ساخته شده است.

چیپ ATmega32u4 همچنین از l2c و spi نیز پشتیبانی میکند. آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo  قابل برنامه نویسی برای شناسیایی به عنوان کیبورد و موس است که برای اینکار میتواند آن را با کتابخانه مخصوص خودش برنامه‌ریزی کرده و از آن استفاده کنید.

 

برنامه نویسی آردوینو لئوناردو

آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo  قابل برنامه‌ریزی با برنامه مخصوص آردوینو است. برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید به سایت شرکت آردوینو مراجعه کنید. چیپ مخصوص این برد با یک بوت لودر از قبل آماده شده در دسترس است که به شما امکان آپلود کردن کد هارا بدون استفاده از دستگاه برنامه نویسی خارجی را میدهد . این ارتباط با پروتوکل AVR109 انجام میشود. به دلیل نیازبه ریست در هر برنامه‌ریزی جدید در آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo  شما میتوانید آن‌ها را به صورت نرم افزاری و با برنامه‌ای که روی رایانه احرا می‌شود ریست کنید. پس از ریست پروتوکل های com بسته شده و ارتباط usb نیز قطع می‌شود . پس از ریست بوت لودر مجدداً شروع به کار کرده و در ۸ ثانیه به طور کامل آماده میشود. همچنین در صورت عمل نکردن نرم‌افزار شما میتوانید این کار را با کلید ریست روی برد انجام دهید.

 

حفاظت از جریان بالا در usb

آردوینو لئوناردو Arduino Leonardo یک فیوز قابل ریست در خود گنجانده که کامپیوتر شما را ازعبور جریانات ناخواسته بین برد و پورت سیستم شما محافظت می کند. این فیوز یک لایه محافظتی اضافه را ایجاد می کند که اگر بیشتر از 500میلی آمپر رابه یو اس بی وارد کنیم به صورت خودکار قطع می‌شود تا موقعی که جریان کم شده یا زیاد شده به حالت عادی بازگردد.

 

ویژگی‌های فیزیکی آردوینو لئوناردو

بیشترین طول و عرض این برد 2.7 و 2.1 اینچ است که به همراه اتصالات یو اس بی و پورت برق رسانی ممکن است کمی بیشتر شود. در این برد 4جای پیچ در نظر گرفته شده است که برای پیچ شدن برد به تخته یا کیس مناسب است. توجه داشتیه باشید که فاصله بین پین های 7 و 8 بر خلاف دیگر پین ها که 100 میلیمتر است برابر با 160 میلیمتر است.

 

سایت سازنده: Arduino

ارتباط ربات تلگرام با بردهای آردوینو در پروژه IOT

تلگرام یا شاید اسکای نت! شبکه مجازی امروزی که فقط کف دستان کاربران را اشغال می‌کند. قدرت نفوذ تلگرام به حریم خصوصی کاربران شامل چند نکته مهم است. یکی از این  موارد سادگی کار و جا شدن در کف دست است. منظورم این است که کاربران با یک الی دو انگشت می‌توانند تمامی فعالیت‌ها را با آن انجام دهند. سرعت به روز رسانی تلگرام و تیم توسعه آن واقعا فوق العاده است. کافیست در یکی از شبکه‌های اجتماعی تلگرام قابلیتی یا  مشکلی را گزارش کنید، تیم کشیک تلگرام بلافاصله واکنش نشان میدهد! همانطور که قبلا در پست ارتباط برد رزبری پای با ربات تلگرام توضیح داده‌ام. تلگرام فقط یک شبکه اجتماعی برای کاربران نیست، بلکه توانایی ارتباط M to M و ماشینی را دارد. در وب نسل ۳۳ از این مدل ارتباط ماشین به ماشین زیاد خواهیم دید. در ادامه آموزش ارتباط ماشین به ماشین با ربات تلگرام و بردهای آردوینو....

ادامه...

  

آموزش کتابخانه keyboard آردوینو بخش اول

به وسیله پردازنده‌ی ۳۲u4 که بر روی  برد های آردوینو Leonardo , Zero و DUE وجود دارد‌‌، می‌توانید یک موس و یا کیبورد مجازی بر روی آردوینو خود ایجاد کنید  و به وسیله‌ی آن بتوانید تمام کار‌هایی را که با موس و کیبورد کامپیوترتان انجام دهید اینبار با آردوینو خود انجام دهید.به وسیله‌ی کتابخانه keyboard می‌توانید توابع مربوط به صفحه کلید کامپیوتر را به وسیله‌ی آردوینو به کامپیوتر ارسال کنید.

 

آموزش کتابخانه keyboard آردوینو بخش دوم

در بخش قبلی از آموزش کتابخانه keyboard به توضیخ ۲تابع از سری توابع این کتابخانه پرداختیم ، در این قسمت با  آموزش بقیه‌ی توابع با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارکهمراه باشید.  توجه: هنگام استفاده از توابع زیر کنترل کیبورد کامپیوتر شما به دست آردوینو در می‌آید پس توجه داشته باشید که برای تست دقیقا  مطابق مثال‌های ذکر شده عمل کنید.

    

آموزش کتابخانه keyboard آردوینو بخش سوم

در بخش‎های قبلی سری آموزش‌های کتابخانه keyboard توابعی معرفی شد که به وسیله‌ی آن‌ها توانستید تا حدودی به وسیله‌ی آردوینو یک کیبورد مجازی برای رایانه خود ایجاد کنید.در این قسمت توابع باقی مانده از کتابخانه keyboard آموزش داده می‌شود.در ادامه آموزش با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید.  توجه:هنگام استفاده از توابع زیر، کنترل کیبورد کامپیوتر شما به دست آردوینو در می‌آید پس توجه داشته باشید که برای تست دقیقا  مطابق مثال‌های ذکر شده عمل کنید.

  

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 40 عدد
ابعاد فیبر : 5 *د 6.7 سانتی متر
نوع فیبر : فایبر گلاس دو رو متالیزه
چاپ مس : دارای چاپ آبی
نوع کانکتور : USB

ارتباطات

فرکانس کاری : 16 مگاهرتز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 7 تا 12 ولت DC
ظرفیت : دارای 20 پایه ورودی و خروجی دیجیتال

ویژگی های فنی

نوع آی سی : میکروکنترلر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : بدون کابل USB
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : آردوینو - Arduino

کتابخانه گذرواژه آردوینو

دانلود کتابخانه ساخت گذرواژه برای آردوینو Arduino

دانلود (5.65k)

نمونه کد با Arduino leonardo

دانلود نمونه کد با joystick و Arduino leonardo

دانلود (149.74k)

دیتاشیت Arduino leonardo

دانلود دیتاشیت آردوینو arduino leonardo

دانلود (346.89k)

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2