لوازم جانبی 

537 محصول وجود دارد.

زیرشاخه‎ها

مولتی متر Multimeter چیست؟

مولتی متر ابزاری برای اندازه‌گیری ولتاژ یا جریان می‌باشد. مولتی متر از جمله ابزار پر مصرف الکترونیک است. خرید مولتی متر لازم به اطلاعات کافی و راهنمایی برای خرید نیاز است. از بخش پرتال پشتیبانی امکان دریافت راهنمایی در خصوص خرید و قیمت مولتی متر وجود دارد. مولتی متر دو نوع دیجیتال و آنالوگ دارد. در مولتی متر multimeter دیجیتال موارد روی LCD نمایش داده می‌شوند. ولی در مولتی متر آنالوگ موارد به صورت یک عقربه مکانیکی روی نمودار نمایش داده می‌شود. به طور معمول مولتی مترها دارای یک کلید چرخشی هستند. با قرار دادن کلید روی مقدار مورد نظر، پراب را روی قطعه قرار داده و مقدار مورد نظر توسط مولتی متر شناسایی می‌شوند. به طور معمول یک مولتی متر Multimeter ساده مقادیر، ولتاژ جریان و مقاومت را می‌تواند شناسایی کند. روش استفاده با آردوینو را در آموزش ساخت مولتی متر Multimeter با استفاده از آردوینو Arduino مطالعه کنید.

 

اصول خرید مولتی متر

بسته به کاربری مد نظر بایستی مولتی متر مناسبی را تهیه کرد. برای خرید مولتی متر ابعاد و دقت و کیفیت را بایستی مد نظر قرار داد. مولتی متر یکی از ابزارهای بسیار مهم الکترونیکی و حساس است. نگهداری مولتی متر بسیار مهم است. کار کردن با آن‌ها هم تجربه و دانش فنی لازم دارد. در این بخش از دانشجو کیت انواع مولتی متر از ساده برای مصارف دانشجویی تا حرفه‌ای برای مصرف صنعتی و مهندسی رده بالا، معرفی شده‌اند. خرید مولتی متر از برندهای معتبر و مختلف از نوع کلمپی و دستی در این بخش موجود است. 

 

جعبه قطعات و لوازم الکترونیکی

جعبه قطعات الکترونیکی بایستی بر اساس نیاز پروژه دارای بخش بندی مجزا باشد. خرید جعبه پلاستیکی لوازم الکترونیکی و باکس قطعات الکترونیکی در ابعاد مختلف برای استفاده در انواع بردهای الکترونیکی کاربرد دارد. معمولا جعبه‌ها دارای درپوش پلاستیکی و عمق مختلف تولید می‌شوند. برای هر برد الکترونیکی که طراحی می‌شود جعبه پلاستیکی با ابعاد و کیفیت پلاستیک متفاوتی وجود دارد. انواع جعبه پلاستیکی با قابلیت بستن پیچ در این شاخه وجود دارد. برای خرید جعبه لوازم الکترونیکی باید ابعاد و بخش بندی مناسبی داشته باشد. جعبه قطعات الکترونیکی کیفی انتخابی مناسب برای حمل قطعات و لوازم الکترونیکی حساس است.

 

جعبه قطعات الکترونیک و جعبه کشویی

برای جداسازی انواع قطعات الکترونیک، نیاز به جعبه است. باکس قطعات الکترونیکی به حالت جعبه کیفی برای جابجایی قطعات به کار می‌رود. جعبه مخصوص قطعات الکترونیک کشویی نوع دیگری از جعبه برای جداسازی قطعات در انبار و میزهای کاری می‌باشد. در این شاخه انواع جعبه قطعات الکترونیکی به صورت جعبه کیفی و جعبه کشویی در دسترس می‌باشد. جعبه، باکس و کیس برای انواع بردهای الکترونیکی در دانشجو کیت موجود است. 

آداپتور Adapter

آداپتور وسیله‌ای جهت کنترل و تغییر ولتاژ است. برق شهری وارد آداپتور شده و از طرف دیگر بسته به نوع آن ولتاژ تغییر یافته را در خروجی آداپتور ارایه می‌دهد. آداپتورها در نوع تغییر ولتاژ دسته بندی می‌شوند. آداپتور DC و آداپتور AC که در نوع اول جریان متناوب به جریان مستقیم تبدیل می‌شود. قیمت آداپتور بستگی به نوع آن دارد و در خرید آداپتور بایستی این نکته حتما رعایت شود. در نوع AC جریان متناوب در خروجی ظاهر می‌شود که این دسته را ترانس یا آداپتور برق می‌نامند. برای استفاده از آداپتور در رباتیک و استفاده برای ماژول‌ها به صورت معمول از نوع 5 ولت یا 6 ولت استفاده می‌شود. ولتاژ استاندارد اکثر ماژول‌ها 5 ولت می‌باشد. بردهای آردوینو و... هم با ولتاژ 5 ولت کارایی دارند. البته به علت استفاده از رگولاتور در ورودی جک آداپتور امکان استفاده از آداپتور 9 ولت هم فراهم است. آداپتور مدل دیواری دارای بنده پلاستیکی است و مستقیما به پریز برق متصل می‌شود. ولی آداپتور بین راهی ابعاد بزرگتری داشته و با کابل به پریز متصل می‌شود. خروجی آداپتورهای بین راهی معمولا از لحاظ جریان دهی بیشتر است. 

 

باتری لیتیومی Li

باتری لیتیوم Li نوعی از سلول‌ها با ترکیب شیمیایی باتری است. باتری لیتیوم در انواع لیتیوم پلیمر و یا لیتیوم یون و یا لیتیوم کادمیوم و... ساخته می‌شود. در این بخش انواع باتری لیتیوم را بررسی کنید. باتری‌های قابل شارژ بر اساس ساختار شیمیایی و سیکل شارژی به دو دسته بسیار عامه تقسیم میشوند. یکی باتری‌های لیتیوم یون Li-Io و دیگری باتری‌های لیتیوم پلیمر Li-Po می‌باشند. تفاوت باتری لیتیوم پلیمر با لیتیوم یون که در بسیاری از گجت‌ها به کار رفته‌اند. از موبایل، لپ تاپ، دستگاه‌های پزشکی قابل حمل، تبلت و … همگی بسته به نوع کاربردشان از یکی از این دو مدل باتری استفاده می‌کنند.

پنل خورشیدی یا سلول خورشیدی چیست؟

سلول خورشیدی Solar Cell یا همان پنل خورشیدی، سولار پنل، پنل خورشیدی solar panel و... همگی در اثر دریافت تابش نور خورشید، انرژی نورانی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند. سلول خورشیدی Solar Cell در انواع مختلف از ابعاد تا توان متنوع طراحی و تولید می‌شوند. به طور معمول ولتاژ و جریان خروجی آن مشخص کننده ویژگی سلول Solar Cell است. از سلول خورشیدی در ساخت پاور بانک Power Banck و یا رباتیک خورشید و حتی تامین انرژی در پروژه‌های اینترنت اشیاء iOT استفاده می‌شود. نوعی از سلول خورشیدی در فروشگاه به اسم مونو وجود دارد که قابلیت تامین انرژی در شرایط ابری را دارد. سلول خورشیدی منعطف نوع دیگری از پنل خورشیدی Solar Cell است. 

 

موارد استفاده سلول خورشیدی Solar panel

از سلول خورشیدی Solar Cell به عنوان منبع تامین انرژی در پاور بانک Power Bank استفاده می‌شود. کلیه لوازم و تجهیزات لازم برای ساخت پاور بانک Power Bank DIY در شاخه مربوطه موجود است. پاور بانک Power Bank نوعی شارژر همراه است؛ که انرژی الکتریکی را ذخیره می‌کند. این انرژی الکتریکی توسط سلول خورشیدی Solar Cell میتواند از انرژِی نورانی به انرژی الکتریکی تبدیل شود. برق خورشیدی نام دیگری است که به پنل خورشیدی گفته می‌شود. مدل بزرگتر با توان بالاتر سلول خورشیدی مخصوص استفاده در تامین برق کامل یک ساختمان می‌باشد. استفاده از سلول خورشیدی باعث حمایت از محیط زیست می‌شود.

سیم و کابل فلت

کابل فلت نوعی از سیم برای ایجاد ارتباط است. انواع کابل فلت بر اساس چند رشته بودن، ضخامت کابل و حتی رنگ بندی آن دسته بندی می‌شوند. در این مرکز فروش کابل فلت، انواع کابل رنگی 40 رشته در سایت‌های مختلف موجود است. این مدل کابل فلت دارای فیش پرس شده هستند. از نوع کابل فلت نری به نری، کابل فلت مادگی به مادگی و کابل فلت نری به مادگی می‌توان نام برد. نام دیگر این مدل کابل فلت، کابل جامپر یا کابل برد بردی است. کابل فلت 40 رشته یکی از وسایل مصرفی و الزامی برای هر مهندسی است. ما در مرکز فروش کابل فلت دانشجو کیت تلاش می‌کنیم تا همواره بهترین کیفیت را در کنار قیمت مناسب ارایه کنیم.

نوع دیگری از کابل فلت وجود دارد که در برد رزبری پای استفاده می‌شود. در ساخت کابل فلت این مدل با استفاده از سوکت IDC مدل 40 پایه دوبل، کابل فلت 40 رشته نازک را پرس می‌کنند. سپس برای انتقال بخش GPIO برد رزبری پای به برد برد از این کابل فلت استفاده می‌شود. در روش ساخت کابل فلت رزبری پای از یک آچار مخصوص سوکت IDC استفاده می‌شود.

   

انواع برد برد

برد برد الکترونیکی در طراحی و ساخت مدارهای الکترونیکی به برد برد نیاز است. در واقع یکی از نیازهای مهم در ساخت نمونه مدار الکترونیکی برد برد BreadBoard یا برد بورد است. انواع برد بردها با برندهای مختلف در دانشجو کیت ارایه می‌شوند. برد برد به تنهایی کاربردی نیست و برای ایجاد اتصالات بین قطعات مختلف نیازمند سیم جامپر برد برد است. برد برد در ابعاد مختلف بر اساس ظرفیت اتصال قطعات روی آن دسته بندی می‌شوند. به عبارتی سایز برد برد تعیین کننده این ظرفیت است. دو مدل برد برد GL جی ال و برد برد MB-102 از پر طرفدارترین آن‌ها است. با استفاده از ماژول تغذیه برد برد، میتوان ولتاژ و جریان مورد نیاز برای اتصالات روی برد را تامین کرد. 

فیبر مدار چاپی PCB

برای طراحی بردهای الکترونیکی و ساخت انواع مدارهای الکترونیکی، بایستی طرح آن روی فیبر مدار چاپی پیاده سازی شود. فیبر مدار چاپی یا همان PCB دارای سطح مسی بسیار نازکی است. در حالت ساده فیبر مدار چاپی یک رو و فیبر مدار چاپی دورو وجود دارند. ولی در حالت حرفه‌ای و صنعتی به بردهای چند لایه تبدیل می‌شوند. در این حالت روند طراحی و ساخت برد مدار چاپی کاملا متفاوت از یک فیبر مدار چاپی ساده خواهد بود. این اقلام ساده دارای انواع فنول یا همان فیبر استخوانی و نوع دیگر یعنی فیبر فایبر گلاس است. فیبر مدار چاپی بر دو نوع یکرو و فیبر مدار چاپی دورو دسته بندی می‌شوند. بر اساس ابعاد می‌توانید در این شاخه انواع فیبر مدارچاپی PCB یا همان برد مدار چاپی pcb را تهیه کنید. جهت دریافت قیمت فیبر مدار چاپی کافیست کالاهای این صفحه را در دانشجو کیت بررسی کنید. تمامی قیمت‌ها به‌روز و معتبر هستند. فیبر مدار چاپی 10 * 10 به همراه اسید مدار چاپی یکی از ترکیب‌های پر استفاده برای ساخت مدار نمونه در منزل است.

 

اسید مدار چاپی

برای پیاده سازی طرح مدار الکترونیکی لازم است که توسط اسید مدار چاپی ، بخش‌هایی از فیبر مسی در اسید حل شوند. سپس بخش‌های باقیمانده روی بخش مسی فیبر، طرح نهایی برد الکترونیکی را شکل می‌دهند. اسید مدار چاپی مایع برای طراحی و ساخت PCB نمونه و خانگی، انتخاب مناسبی است. اسید مدار چاپی 250 سی سی و 500 سی سی در این بخش موجود است. بهترین روش ساخت مدار چاپی در منزل توسط ماژیک مدار چاپی و محلول مدار چاپی است. در این روش معمولا طرح اولیه و تست شده در نرم افزار طراحی PCB روی برد مسی مدار چاپی پیاده می‌شود. سپس بخش‌های مهم روی سطح مسی توسط ماژیک مدار چاپی مشخص می‌شوند. در مرحله بعدی توسط اسید مدار چاپی ، برد اسید کاری می‌شود. به این فرایند اسید کاری مدار چاپی می‌گویند.

 

فیبر مدار چاپی سوراخ دار

مدل‌هایی از فیبر مدار چاپی به صورت سوارخ شده هم موجود است. فیبر مدار چاپی سوراخ دار برای نمونه سازی و ساخت انواع بردهای الکترونیکی ساده کاربردی هستند. با این تفاوت که در فیبر مسی سوراخ دار، کافیست قطعات را روی آن لحیم کاری کرده و طرح اولیه برد الکترونیکی را پیاده سازی کنید. انواع مختلف فیبر سوراخ دار بر اساس ابعاد، تعداد سوراخ‌های روی آن و حتی مدل اتصال بخش مسی برد دسته بندی می‌شوند. در دانشجو کیت انواع فیبر مدار چاپی سوراخ دار با ضخامت 1.6 میلی متر از بهترین مواد اولیه موجود است. معمولا برای برش برد سوراخ دار از اره مویی استفاده می‌شود. ولی در حالت کلی میتوان توسط سیم چین سر نازک هم این کار را انجام داد.  فیبر مدار چاپی سوراخ دار در دو نوع خطی و نقطه‌ای موجود است. 

کاردستی برقی الکترونیکی

یکی از جذاب‌ترین اقدامات برای سرگرمی و یادگیری علوم، استفاده از کاردستی الکترونیکی است. معمولا برای ساخت کاردستی‌های الکترونیکی ابزارها و قطعات الکترونیکی مختلف نیاز است. ولی بسیاری از کاردستی برقی یا کاردستی الکترونیک بر پایه خلاقیت و استفاده از وسایل بازیافتی صورت می‌گیرد. به عنوان مثال در آموزش  ساخت جارو برقی کوچک دستی با آرمیچر و بطری نوشابه در منزل با استفاده از یک سری وسایل بازیافتی و دور ریز که در هر خانه‌ای یافت می‌شوند. در کنار تعدادی قطعه الکترونیکی اقدام به ساخت کاردستی الکترونیکی جذاب می‌کنیم.

 

تفاوت کاردستی الکترونیکی با کاردستی برقی

کاردستی الکترونیکی شامل کیت یا بردهای آردوینو هستند. در کاردستی الکترونیکی یک پروژه خاص دنبال می‌شود. در آخر با سرهم کردن قطعات الکترونیکی و مونتاژ آن روی برد، یک وسیله با کارکرد خاص خواهید داشت. در کاردستی برقی معمولا از وسایل ساده‌تر استفاده می‌شود. مثلا لامپ و سرپیچ و تجهیزات از این قبیل برای شبیه سازی پروژه ژنراتور و یا توربین بادی و یا شناخت مدار ساده باز و بسته استفاده می‌شوند. تمامی تجهیزات برای ساخت کاردستی الکترونیکی و کاردستی برقی در این شاخه از دانشجو کیت ارایه می‌شود.

در هر صفحه
توجه: تعداد کالا را موقع خرید انتخاب کنید. به تصویر کالا دقت نداشته باشید.
فیبر تبدیل SMD به DIP به صورت دو رو می‌باشد. از یک سمت با فاصله 1.27 میلی متر و از سمت دیگر با فاصله 0.65 میلی متر قابل تبدیل است.
-9%
81,718تـومان 89,800تـومان -9%
سه مدل کابل نری به نری، مادگی به مادگی و نری به مادگی
-9%
90,909تـومان 99,900تـومان -9%
کابل فلت رنگی 30 سانتی متری نری به نری، نری به مادگی، مادگی به مادگی
نمایش 1 - 40 از 537 مورد