مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

فیلتر محصولات

نسخه آردوینو
آموزش راه اندازی
فرمت آموزش
معماری پردازنده
نوع مبدل
برند
more... less
نوع فیبر مدار چاپی
محدوده قیمتی
تومان تومان
نوع کانکتور
نوع پروگرامر
خرید سریع

به کمک نیاز دارید؟

پروگرامر Programmer

پروگرامرها انواع مختلفی دارند و برای مصارف مخصوصی طراحی شده‌اند. برای خرید پروگرامر آی سی بایستی کاربری مد نظر و تراشه مورد استفاده را ملاک انتخاب قرار دهید. در این متن سعی کرده‌ایم به تمامی سوالات شما در خصوص پروگرامرها پاسخ دهیم. تیترها را دنبال کنید.

انواع پروگرامر آی سی میکرو Programmer

پروگرامر دستگاهی است که توانایی انتقال کدهای نوشته شده توسط کامپیوتر را به تراشه‌های الکترونیکی و یا قطعات الکترونیکی برنامه پذیر منتقل کند. پروگرامر آی‌سی یا IC Programmer یک دستگاه برنامه‌ریزی است که برای برنامه‌ریزی حافظه‌های بیرونی از جمله فلش‌های نوری، EPROM، EEPROM، Flash و ... استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها انواع مختلفی دارند که به تعداد پایه‌ها و نوع حافظه‌ی مورد استفاده بستگی دارد. معمولا بر دو دسته تقسیم می‌شوند. پروگرامرهای تخصصی از جمله پروگرامر avr که فقط مختص پروگرام کردن تراشه‌های AVR هستند. دسته دوم پروگرامرهای یونیورسال که مختص انواع قطعات و تراشه‌ها هستند. در این شاخه از دانشجو کیت انواع پروگرامر avr و USB قابل بررسی و خرید هستند. بعضی از انواع پرکاربرد پروگرامر آی سی عبارتند از:

پروگرامر USB: این پروگرامر بیشترین پشتیبانی را دارد و معمولاً برای برنامه‌ریزی IC های کوچک و متوسط استفاده می‌شود.

پروگرامر پارالل: این پروگرامر برای برنامه‌ریزی IC های بزرگتر و پیچیده‌تر استفاده می‌شود.

پروگرامر سریال: این پروگرامر به عنوان یک دستگاه کامپیوتری عمل می‌کند که از طریق پورت سریال به سیستم متصل شده و امکان برنامه‌ریزی انواع IC های کوچک را فراهم می‌کند.

پروگرامر USBISP: این پروگرامر برای برنامه‌ریزی انواع میکروکنترلرها و بردهای آن‌ها استفاده می‌شود.

پروگرامر AVR ISP: این پروگرامر برای برنامه‌ریزی میکروکنترلرهای AVR استفاده می‌شود.

پروگرامر USBASP: این پروگرامر نیز برای برنامه‌ریزی انواع میکروکنترلرها و بردهای آن‌ها استفاده می‌شود.

انواع پروگرامر IC - دانشجو کیت

شناخت پروگرامر stk300

STK300 یک پروگرامر برای برنامه‌ریزی میکروکنترلرهای اتمل است. این پروگرامر از رابط USB برای ارتباط با کامپیوتر استفاده می‌کند و از نرم‌افزار AVR Studio برای برنامه‌ریزی استفاده می‌شود. پروگرامر STK300 برای برنامه‌ریزی میکروکنترلرهای AVR با استفاده از رابط JTAG یا AVR ISP و دارای قابلیت برنامه‌ریزی بیش از 50 میکروکنترلر است.

شناخت پروگرامر STK500

پروگرامر STK500 یک پروگرامر آی سی است و از آن برای برنامه‌ریزی و برنامه نویسی میکروکنترلرهای اتمل AVR استفاده می‌شود. این پروگرامر از پروتکل‌های برنامه‌ریزی ISP (In-System Programming) و JTAG (Joint Test Action Group) پشتیبانی می‌کند و می‌تواند با اتصال به کامپیوتر از طریق پورت USB، از طریق سریال یا از طریق شبکه (از طریق Ethernet) کنترل شود. از این پروگرامر برای برنامه‌ریزی میکروکنترلرهای AVR استفاده می‌شود که در برنامه‌های خانگی، اتوماسیون صنعتی، سیستم‌های کنترلی، سیستم‌های امنیتی و ... کاربرد دارند.

پروگرامر jlink چیست؟

پروگرامر J-Link یک پروگرامر و دستگاه اشکال زدایی برای میکروکنترلرها و پردازنده‌های ARM است که توسط شرکت SEGGER طراحی و تولید می‌شود. این پروگرامر دارای رابط USB است و با استفاده از نرم‌افزارهای مختلفی مانند Keil μVision، IAR Embedded Workbench، Atmel Studio و... می‌توان از آن استفاده کرد. پروگرامر J-Link از اتصالات JTAG و SWD پشتیبانی می‌کند و قابلیت اتصال به انواع میکروکنترلرهای ARM از جمله Cortex-M، Cortex-A، Cortex-R و... را داراست. همچنین این پروگرامر امکاناتی برای اشکال زدایی و دیباگ کد در محیط توسعه نیز فراهم می‌کند.

پروگرامر jtag چیست؟

پروگرامر JTAG به انگلیسی Joint Test Action Group یک استاندارد صنعتی است که برای تست و برنامه‌ریزی مدارهای الکترونیکی بکار می‌رود. این استاندارد اجازه می‌دهد که یک پروگرامر (مثل JTAG programmer) با استفاده از پورت JTAG به یک مدار الکترونیکی متصل شود و کنترل کاملی بر روی مدار داشته باشد. پروگرامی JTAG برای برنامه‌ریزی و تست مدارات الکترونیکی بکار می‌رود و به صورت گسترده در صنعت الکترونیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروگرامر avr چیست؟

AVR یک خانواده از میکروکنترلرهای 8 بیتی با ساختار RISC است که توسط شرکت ATMEL طراحی شده است. AVR در بسیاری از کاربردهای الکترونیکی، مانند کنترل دستگاه‌ها، خودروها، سیستم‌های اعلام حریق، تجهیزات پزشکی، سیستم‌های صوتی و ویدئویی و غیره استفاده می‌شود. پروگرام کردن این میکروکنترلرها معمولا با استفاده از پروگرامرهایی مانند AVRISP، JTAGICE، STK500 و غیره انجام می‌شود. اما پروگرامرهای AVR فقط و فقط توانایی پروگرام کردن همین خانواده را دارا هستند.

از چه پروگرامری برای بردهای stm باید استفاده کرد؟

برای بردهای STM، می‌توان از پروگرامرهای مختلفی مانند J-Link، ST-Link، CMSIS-DAP و... استفاده کرد. این پروگرامرها از طریق پورت Debug و با استفاده از پروتکل‌های SWD (Serial Wire Debug) و JTAG با برد STM ارتباط برقرار می‌کنند و به برنامه‌نویس امکان برنامه‌ریزی و دیباگ کردن برد را می‌دهند. از بین این پروگرامرها، ST-Link محصول شرکت STMicroelectronics است و به صورت پیش‌فرض با بردهای STM موجود در بازار همراه است. اما می‌توان با خرید پروگرامرهای دیگر نیز از آنها استفاده کرد.

از چه پروگرامی برای بردهای esp باید استفاده کرد؟

برای بردهای ESP می‌توان از پروگرامرهای مختلفی استفاده کرد که شامل موارد زیر می‌شود:

USB to Serial Converter: برخی از بردهای ESP دارای پورت UART هستند و می‌توان با استفاده از یک تبدیل USB to Serial به آنها متصل شد و کدها را به آنها آپلود کرد.

ESP Flash Download Tool: این ابزار توسط شرکت سازنده ESP ارائه شده است و به کمک آن می‌توان برنامه‌های کاربردی را به بردهای ESP ارسال کرد.

NodeMCU Flasher: این نرم‌افزار برای برنامه‌ریزی بردهای NodeMCU با استفاده از رابط کاربری گرافیکی طراحی شده است و به راحتی قابل استفاده است.

Arduino IDE: برای برنامه‌ریزی بردهای ESP با استفاده از Arduino IDE و کتابخانه ESP8266 می‌توان به راحتی کدهای مورد نیاز را بر روی برد ESP راه‌اندازی کرد.

PlatformIO: این یکی از محبوب‌ترین ابزارهای برنامه‌ریزی ESP است و توسط جامعه برنامه‌نویسی حمایت می‌شود. با استفاده از این ابزار می‌توان کدها را برای بردهای ESP کامپایل و آپلود کرد.

پروگرامر ft232 چیست و چه کاربردی دارد؟

پروگرامر FT232 یک پروگرامر USB-Serial است که برای ارتباط با دستگاه هایی که دارای پورت سریال هستند، استفاده می‌شود. این پروگرامر از چیپ FT232RL ساخته شده است که یک چیپ USB-Serial است که تبدیل داده‌های سریالی به داده‌های USB می‌کند. این پروگرامر معمولا برای برنامه نویسی میکروکنترلرها و دستگاه‌های الکترونیکی به کار می‌رود. همچنین این پروگرامر در برخی از ماژول‌های الکترونیکی مانند ماژول‌های Wi-Fi مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد پروگرامر stk500 چیست؟

پروگرامر STK500 یکی از پروگرامرهای محبوب برای برنامه‌نویسی میکروکنترلرهای شرکت Atmel است. این پروگرامر به وسیله کابل USB به کامپیوتر متصل شده و می‌تواند به راحتی با کامپایلرهای مختلفی مانند AVR Studio و CodeVisionAVR کار کند. علاوه بر این، پروگرامر STK500 قابلیت پشتیبانی از بیش از ۲۰ نوع میکروکنترلر Atmel را دارد. با استفاده از این پروگرامر، می‌توانید برنامه‌هایی را که برای کنترلرهای AVR نوشته‌اید، به صورت مستقیم به میکروکنترلر وصل شده و آن‌ها را به حافظه داخلی میکروکنترلر بارگذاری کنید. همچنین، این پروگرامر می‌تواند برای برنامه‌ریزی و توسعه‌ی بردهای AVR مورد استفاده قرار گیرد. از جمله پروگرامرهای ساده و دم دستی برای هر مهندس الکترونیک مدل STK500 است. این پروگرامر از تراشه ATmega بهره برده است. برنامه ریزی میکروکنترلرهای خانواده AVR سری های ATTiny،ATMega و AT90S را به سادگی میتواند انجام دهد. پروگرامر STK500 داری زیپ کیپ جهت قرار دادن آی سی ها میکروکنترلر است. انواع مدل های پروگرامر STK-500 تولید ایران را در این صفحه میتوانید برررسی و خرید کنید. همگی پروگرامرها دارای فایل آموزشی هستند. 

پروگرامر فلش چیست؟

پروگرامر فلش یا Flash programmer به دستگاهی گفته می‌شود که برای برنامه‌ریزی و نوشتن برنامه در حافظه‌های فلش مانند حافظه‌های EEPROM و Flash در میکروکنترلرها و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌شود. این پروگرامرها برای برنامه‌ریزی و نوشتن برنامه در حافظه‌های فلش از طریق پورت‌های سریال، USB، JTAG و SPI استفاده می‌کنند. با استفاده از پروگرامر فلش، می‌توان برنامه‌هایی را که قبلا در کامپیوتر نوشته‌ایم را بر روی میکروکنترلرها و دستگاه‌های الکترونیکی نصب و اجرا کرد.

 

ادامه مطلبShow less
2,500,000 تومان
در این کیت 5 مدار آموزشی کنترل سطح مخزن آب ،آبیاری خودکار گل و باغچه ،دزدگیر منزل ،تهویه خودکار ،لامپ هوشمند بصورت کاردستی الکترونیک برای دانش آموزان و بدون نیاز به لحیم کاری و تجهیزات خاص به همراه DVD آموزش ویدئویی...
7,800,000 تومان
ماکت یک کیت مونتاژ شده مجموعه کامل و آماده جهت آموزش و یادگیری هوشمندسازی منازل و ساختمانهاست، با استفاده از اپلیکیشن بلوتوث موبایل سنسورهای ماکت را فعال میکنید و عملکرد هر ماژول بصورت آلارم هشدار بازر یا نمایش بر روی...

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 9 صبح تا 5 عصر (بجز روزهای تعطیل) البته فروشگاه ما به صورت آنلاین است و می‌توانید خریدتان را انجام دهید. اما اگر سوالی داشتید که به تماس تلفنی نیاز داشت، فقط در ساعت‌های اعلام شده در خدمتیم.

021-88857245

021-88856524

031-32211313

 

شماره روبیکا و ایتا، فقط پیام، پاسخ به سوالات قبل از خرید و دریافت تصاویر کالاها

09375076606

 

ارسال سریع تهران (تحویل همان روز)

تمامی شهرهای ایران با پست

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم