ماژول نمایشگر OLED I2C با درایور SSD1306

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000تـومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تـومان

محصول جدید

115 عدد موجود در انبار

79,600تـومان

نمایشگر OLED SSD1306

با ورود ماژول OLED یا به عبارتی Organic Light emitting diode به دنیای نمایشگرها انقلاب تازه‌ای در الکترونیک را رقم زده است. پرنور، شفاف و بسیار نازک و انتخاب رنگ از ویژگی‌های بارز ماژول OLED مدرن است. پس از آموزش راه اندازی ال سی دی های کاراکتری نوبت به OLED گرافیکی رسیده است. محبوب ترین ماژول OLED که در حال حاضر در صنعت الکترونیک و بردهای توسعه میکروکنترلر استفاده می‌شود، نمایشگر OLED با درایور قدرتمند SSD1306 است که در ظاهرهای مختلف به بازار ارائه شده است. چیپ SSD1306 یک کنترل کننده درایور قدرتمند CMOS است. این درایور از پروتکل های ارتباطی I2C و SPI پشتیبانی میکند و با توجه به اینکه در پروتکل I2C تنها با دو پایه برای اتصال نیاز دارد، برای اتصال OLED به میکروکنترلرها از این پروتکل بیشتر استفاده خواهیم کرد. ولتاژ کاری نمایشگر ۳٫۳ و ۵ ولت است و از هر دو پایه های تعذیه میکروکنترلر میتوانید استفاده کنید. زاویه دید نمایشگر ۱۶۰ درجه است و ابعاد آن ۰٫۹۶ اینچ است. نمایشگر دارای ۸ سطر و ۱۲۸ ستون است.

با توجه به اینکه پروتکل ارتباطی نمایشگر ماژول OLED به صورت I2C است، با تمامی میکروکنترلرهایی که از پروتکل I2C پشتیبانی می‌کنند قابل تست و راه اندازی است و بدون نگرانی با نصب کتابخانه های مرتبط میتوانید ماژول نمایشگر را راه اندازی و استفاده کنید.

  • Arduino
  • Nodemcu
  • Wemos d1 mini
  • STM32

 

آموزش اول: راه اندازی OLED

جهت استفاده از ماژول‌های OLED با درایور SSD1306 به کتابخانه Adafruit_SSD1306 نیاز داریم. لینک دانلود کتابخانه در ادامه در بخش دانلود قرار گرفته شده است. در مرحله اول کتابخانه را از لینک زیر دانلود کرده و پس از دانلود به مسیر گفته شده انتقال دهید:

ادامه آموزش

 

آموزش دوم: راه اندازی ماژول OLED نمایشگر Full Color با برد آردوینو Arduino

همیشه در همه پروژه‌ها نمایشگر برای نشان دادن اطلاعات خروجی نیاز هست. با پیشرفت علم الکترونیک، امروزه نمایشگرها با هر ابعادی قابلیت تولید را دارند. در ادامه پروژه راه اندازی نمایشگرهای OLED ، در این اموزش راه اندازی OLED Full Color با ارتباط پروتکلی SPI و آردوینو فراهم شده است. این نمایشگر OLED می تواند هر رنگی را به خوبی تولید کند! همچنین این نمایشگر گرافیکی بوده و توانایی نمایش انواع اشکال و متون را دارد. در ادامه این آموزش با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

 

آموزش سوم: نمایش دما رطوبت با سنسور DHT22 و OLED با برد ESP32 و ESP8266

پیش از این روش‌های راه اندازی سنسور دما رطوبت و همچنین نمایشگر OLED در دیجی اسپارک منتشر شده است. اما در این آموزش قصد داریم توسط برد ESP32 و ESP8266 اقدام به راه اندازی سنسور دما رطوبت کنیم. در این پروژه دما رطوبت محیط توسط سنسور DHT22 سنجش شده و سپس روی نمایشگر OLED نمایش داده می‌شود. به عبارتی توسط oled با برد ESP32 گجت کوچک جهت مانیتور کردن دما رطوبت طراحی میکنیم. در ادامه این آموزش با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

ویژگی‌های فیزیکی

رنگ بندی : امکان انتخاب رنگ با توجه به موجودی
تعداد پایه ها : 4 پایه

ارتباطات

پروتکل ارتباطی : I2C

پردازنده

تراشه : SSD1306

صفحه نمایش

نوع نمایشگر : OLED
صفحه نمایش لمسی :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 3.3 تا 5 ولت DC

ویژگی های فنی

ترتیب پایه ها : VCC, GND, SCl, SDA

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
اقلام همراه محصول :
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده شخصی
نوع برد - ماژول : نمایشگر - Display
سایر توضیحات : درایور SSD1306
بنچ مارک تیم فنی دانشجو کیت : 9 از 10

کتابخانه U8glib

دانلود کتابخانه مخصوص نمایشگرهای گرافیکی آردوینو Arduino

دانلود (1.08M)

کتابخانه Adafruit-GFX

دانلود کتابخانه GFX ال سی دی

دانلود (284.31k)

کتابخانه SSD1306

دانلود کتابخانه SSD1306

دانلود (28.1k)

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2