شیلد موتور آردوینو Arduino Motor Shield L298

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000تـومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تـومان

DKP - 40071

محصول جدید

Arduino Motor Shield

برد آردوینو موتور شیلد Arduino Motor Shieldبر پایه آی سی L298 طراحی شده است. این ماژول دارای دو کانال مجزا می باشد. که هر کدام 4 پین از آردوینو را در بر گرفته اند. این برد به شما اجازه می دهد به طور مجزا موتورهایتان را مدیریت کنید.

 

بررسی اجمالی

ARDUINO Motor Shield بر پایه L298 می باشد که یک محرک کامل پل دوگانه طراحی شده برای به حرکت درآوردن بارهای القایی که از رله، مارپیچ، DC و موتور پله ای استفاده می کنند. این به شما اجازه می دهد دو موتور DC با برد Arduino خود به حرکت درآورده، سرعت را کنترل و جهت هریک را به طور مستقل مشخص کنید. شما همچنین می توانید جریان هریک از موتور ها را در کنار دیگر ویژگی ها، اندازه گیری کنید. پوشش سازگار با TinkerKitمی باشد، که بدان معنی است که شما می توانید به سرعت پروژه های خود را با اتصال ماژول های TinkerKit به برد، بسازید.

 

 

خلاصه

ولتاژ مورد نیاز برای آماده سازی5-12 v
کنترل موتورL298P، 2 DC موتور و یا 1 موتور پله ای
حداکثر جریان2A در هر کانال و یا حداکثر 4A (با منبع قدرت خارجی)
جریان قابل استفاده1.65 V/A

توقف مداوم آزاد و عملکرد ترمز

برد آردوینو موتور شیلد Arduino Motor Shield

 

 

تغذیه

Arduino Motor Shield باید تنها توسط یک منبع تغذیه خارجی قدرت خود را تامین کند. از آنجا که L298 IC نصب شده بر روی Shield دارای دو اتصال برق جداگانه می باشد، که یکی از آن ها برای منطق و دیگری برای تامین محرک موتور می باشد. جریان مورد نیاز موتور اغلب بیشتر از حداکثر جریانی است که از USB می گذرد.

تغذیه خارجی (به غیر از USB) می تواند از آداپتور AC به DC و یا باتری نیز تامین شود. آداپتور را میتوان با متصل کردن یک پلاگین 2.1 mm مرکز مثبت به جک قدرت برد Arduino، که Motor Shield نصب شده است و یا با اتصال سیم هایی که قدرت منبع تغذیه را به پیچ های پایانه VIN و GND هدایت می کند که در هرشرایط به جهت صحیح قطب دقت می شود.

برای جلوگیری از آسیب احتمالی به برد Arduino که Shield بر آن نصب شده است ما توصیه می کنیم که از منبع تغذیه خارجی ای استفاده کنیم که ولتاژی بین 7-12v را ارائه می دهد. اگر موتور شما به بیش از 9V نیاز دارد، توصیه می کنیم که خطوط برق را از Shield و برد Arduino ای که Shield بر آن نصب شده، جدا کنید. این امر با بریدن "اتصال Vin"جامپر که در پشت Shield قرار دارد، امکان پذیر می باشد. حد مطلق برای Vinدر پایانه های پیچ، 18v می باشد.

 

 

 

شماتیک و طراحی

 

شماتیک : arduino_MotorShield_Rev3-schematic.pdf

 

قایل Eagle : arduino_MotorShield_Rev3-reference-design.zip

 

 

شماتیک آردوینو موتور شیلد 

 

پین های مربوط به منبع تغذیه به شرح زیر می باشد

Vin: در پایانه پیچ، ولتاژ ورودی به موتور متصل به Shield می باشد. یک منبع تغذیه خارجی متصل به این پین ها هم قدرت برد Arduino اتصال یافته را فراهم می کند. با قطع "اتصال Vin"جامپر شما یک خط اختصاصی برای قدرت موتور بوجود آوردید.

GND: زمین در بلوک پایانه پیچ.

Shield می تواند در هر کانال 2 آمپر و به طور کلی حداکثر 4 آمپر را عرضه کند.

 

 

ورودی و خروجی

این Shield دارای دو کانال مجزا A و B می باشد که هر کدام از 4 پین Arduino برای به حرکت در آودرن موتور استفاده می کنند. به طور کلی 8 پین در استفاده این Shield قرار دارند. شما می توانید به طور جداگانه از هریک از کانال ها برای به حرکت درآوردن دو موتور DC و یا ترکیبشان برای حرکت موتور پله ای دو قطبی استفاده کنید.

 

 

پین های Shield بر اساس تقسیم بندی کانال به صورت زیر می باشد:

پین ها در هر کانالپین ها در هر کانال Aپین ها در هر کانال B
جهتD12D13
PWMD3D11
ترمزD9D8
سنجش جریانA0A1

 

 

اگر شما به ترمز و سنجش کنونی نیازی ندارید و همچنین پین های بیشتری برای نرم افزار خود لازم دارید، می توانید این ویژگی را با برش جامپر مربوطه در پشت Shield، غیرفعال کنید.

سوکت های اضافی بر روی Shield به شرح زیر می باشد:

-        پیچ پایانه برای اتصال موتور و منبع تغذیه.

-        2 اتصال Tinkerkit برای دو ورودی آنالوگ (سفید)، متصل به A2 و A3.

-        2 اتصال TinkerKit برای دو خروجی آنالوگ (به رنگ نارنجی در وسط)، متصل به خروجی های PWM بر پین های D5 و D6.

-        2 اتصال TinkerKit برای رابط TWI (در رنگ سفید با 4 پین)، یکی برای ورودی و دیگری برای خروجی.

 

 

اتصال موتور به برد آردوینو موتور شیلد

اتصالات موتور

موتور DC دندانه دار. شما می توانید دو موتور DC دندانه دار را با اتصال دو سیم از هرکدام به پیچ پایانه های (+) و (-) برای هر کانال A و B، به حرکت درآورید. در این روش می توانید جهت را کنترل کنید، این امر با تنظیم High یا Low بودن پین های DIR A و DIR B امکان پذیر می باشد. همچنین شما می توانید سرعت را با تغییر دادن PWM A و PWM B در چرخه، کنترل کنید. پین های ترمز A و ترمز B، اگر بر روی High تنظیم شوند می توانند به طور موثر باعث توقف موتورهای DC بشوند به جای آنکه اجازه دهید به آرامی با قطع برق سرعت را کم کنند. شما می توانید جریان گذرا از موتور DC را با خواندن SNS0 و SNS1 اندازه گیری کنید. بر روی هر کانال ولتاژی نسبت به جریان اندازه گیری شده وجود خواهد داشت که می تواند به عنوان یک ورود آنالوگ ساده از طریق تابع analogread در ورودی آنالوگ A0 و A1، خوانده شود. برای راحتی شما به 3.3 ولت مدرج شده که وقتی کانال حداکثر جریان ممکن را ارئه می دهد،این جریان 2 آمپر باشد.

 

 

خصوصیات فیزیکی

حداکثر طول و عرض Motor Shield PCB، به ترتیب 2.7 و 2.1 اینچ می باشند. چهار سوراخ روی برد به شما اجازه می دهد که برد را بر روی یک سطح یا جعبه پیچ نمایید. توجه داشته باشید که فاصله بین پین ها ی7 و 8 ، 160 میلی متر و فاصله بقیه پین ها 100 میلی متر می باشد.

 

سایت سازنده: Arduino

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 31 عدد
نوع فیبر : فایبر گلاس دو رو متالیزه
چاپ مس : دارای چاپ آبی
نوع کانکتور : پین هدر

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 5 تا 12 ولت DC
جریان : حداکثر 2 آمپر برای هر کانال و جمعا 4 آمپر
ظرفیت : درایو دو موتور DC یا یک استپر موتور

ویژگی های فنی

نوع آی سی : DRIVER

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : شیلد - Shield
نوع شیلد : موتور شیلد - Motor Shield

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2