برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

شیلد موتور L298P آردوینو Arduino Motor Shield

مرجع:
DKP - 40067
DKP - 40067
دسته بندی: درایور موتور
توضیحات

شیلد موتور L298P آردوینو Arduino Motor Shield توسط کمپانی LGS برای درایو کردن همزمان 2 موتور با توان‌های بالا طراحی شده است. شیلد موتور L298P آردوینو Arduino Motor Shield قابلیت درایو کردن 2 موتور به صورت همزمان با جریان هر کدام 2 آمپر را دارا می‌باشد. در شیلد موتور L298P آردوینو Arduino Motor Shield از 8 دیود شاتکی برای محافظت از درایور در مقابل جریان برگشتی استفاده شده است. علاوه بر کنترل 2 موتورDC ، این درایور قابلیت کنترل 1 استپ موتور را نیز دارا می‌باشد. شیلد موتور L298P آردوینو Arduino Motor Shield دارای 4 خروجی با قابلیت درایو کردن 2 عدد موتور DC با حدکثر جریان 2 آمپر می‌باشد.به وسیله‌‌ی شیلد موتور L298P آردوینو Arduino Motor Shieldنیز می‌توان ، یک عدد استپر را راه اندازی نمود. توسط این برد امکان تغییر جهت چرخش موتور و کنترل سرعت از طریق مدولاسیون PWM و PPL  وجود دارد.

طریقه اتصال پین‌های این شیلد به آردوینومطالبق مطابق جدول زیر می‌باشد 

پین‌های شیلد موتور آردوینو l298

شیلد موتور آردوینو l298p

راه اندازی موتور DC با استفاده از شیلد L298P آردوینو

راه اندازی موتور DC با استفاده از شیلد L298P آردوینو

 موتور DC چیست؟؟

موتور کلاسیک جریان مستقیم دارای آرمی‌چری از آهنربای الکتریکی است. یک سوییچ گردشی به نام کموتاتور جهت جریان الکتریکی را در هر سیکل دو بار برعکس می‌کند تا در آرمیچر جریان یابد و آهنرباهای الکتریکی، آهنربای دائمی را در بیرون موتور جذب و دفع کنند. سرعت موتور DC به مجموعه‌ای از ولتاژ و جریان عبوری از سیم پیچ‌های موتور و بار موتور یا گشتاور ترمزی، بستگی دارد.

سرعت موتور جریان مستقیم وابسته به ولتاژ و گشتاور آن وابسته به جریان است. معمولاً سرعت توسط ولتاژ متغیر یا عبور جریان و با استفاده از تپ‌ها (نوعی کلید تغییر دهنده وضعیت سیم‌پیچ) در سیم‌پیچی موتور یا با داشتن یک منبع ولتاژ متغیر، کنترل می‌شود. بدلیل اینکه این نوع از موتور می‌تواند در سرعت‌های پایین گشتاوری زیاد ایجاد کند، معمولاً از آن در کاربردهای کششی نظیر لوکوموتیوها استفاده می‌کنند.

اما به هرحال در طراحی کلاسیک محدودیت‌های متعددی وجود دارد که بسیاری از این محدودیت‌ها ناشی از نیاز به جاروبکهایی برای اتصال به کموتاتور است. سایش جاروبک‌ها و کموتاتور، ایجاد اصطکاک می‌کند و هر چه که سرعت موتور بالاتر باشد، جاروبک‌ها می‌بایست محکمتر فشار داده شوند تا اتصال خوبی را برقرار کنند. نه تنها این اصطکاک منجر به سر و صدای موتور می‌شود بلکه این امر یک محدودیت بالاتری را روی سرعت ایجاد می‌کند و به این معنی است که جاروبک‌ها نهایتاً از بین رفته نیاز به تعویض پیدا می‌کنند. اتصال ناقص‌الکتریکی نیز تولید نویز الکتریکی در مدار متصل می‌کند. این مشکلات با جابجا کردن درون موتور با بیرون آن از بین می‌روند، با قرار دادن آهنرباهای دائم در داخل و سیم پیچ‌ها در بیرون به یک طراحی بدون جاروبک می‌رسیم. منبع ویکیپدیا در این آموزش قصد داریم نحوی راه اندازی موتور دی سی به کمک شیلد L298P آردوینو را آموزش دهیم.

 

شیلد L298P آردوینو:

شیلد درایور موتور L298 توسط کمپانی LGS برای درایو کردن همزمان ۲ موتور با توان‌های بالا طراحی شده است. این شیلد قابلیت درایو کردن ۲ موتور به صورت همزمان با جریان هر کدام ۲ آمپر را دارا می‌باشد. در این شیلد از ۸ دیود شاتکی برای محافظت از درایور در مقابل جریان برگشتی استفاده شده است. علاوه بر کنترل ۲ موتورDC ، این درایور قابلیت کنترل ۱ استپ موتور را نیز درا می‌باشد.

شیلد درایور موتور L298 بر اساس درایور معروف L298 برای درایو کردن همزمان ۲ موتور با توان‌های بالا طراحی شده است.این شیلد دارای ۴ خروجی با قابلیت درایو کردن ۲ عدد موتور DC با حدکثر جریان ۲ آمپر می‌باشد.به وسیله‌‌ی این شیلد نیز می‌توان ، یک عدد استپر را راه اندازی نمود. توسط این برد امکان تغییر جهت چرخش موتور و کنترل سرعت از طریق مدولاسیون PWM و PPL  وجود دارد.

ادامه...

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
DKP - 40067

مشخصات

کاربری
استفاده نیمه صنعتی
نوع ماژول
شیلد - Shield
نوع شیلد
موتور شیلد - Motor Shield
تعداد قطعات
32 عدد
ابعاد فیبر
6.5 * 5.3 سانتی متر
سطح تجربه مورد نیاز
پیشرفته
ابعاد
7 * 5.3 * 2 سانتی متر
ولتاژ مورد نياز
ولتاژ تغذیه : 6.5 تا 12 ولت ولتاژ مرجع درایور : 4.8 الی 24 ولت ولتاژ ورودی : 5ولت
توان
25 وات در دمای 70 درجه سانتی گراد
دمای کاری
منفی 25 تا 130 درجه سانتی‌گراد
سازنده
arduino
وزن
29 گرم
تعداد خروجی
2 کانال (4پین خروجی)
خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:
محصولات مرتبط

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات 32 عدد
ابعاد فیبر 6.5 * 5.3 سانتی متر
ابعاد 7 * 5.3 * 2 سانتی متر
وزن 29 گرم
تعداد خروجی 2 کانال (4پین خروجی)

تغذیه

ولتاژ مورد نياز ولتاژ تغذیه : 6.5 تا 12 ولت ولتاژ مرجع درایور : 4.8 الی 24 ولت ولتاژ ورودی : 5ولت
توان 25 وات در دمای 70 درجه سانتی گراد

ویژگی های فنی

دمای کاری منفی 25 تا 130 درجه سانتی‌گراد

سایر ویژگی‌ها

کاربری استفاده نیمه صنعتی
نوع ماژول شیلد - Shield
نوع شیلد موتور شیلد - Motor Shield
سطح تجربه مورد نیاز پیشرفته
سازنده arduino

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 8 صبح تا 10 شب 

021-86086982

021-88857245

031-32211313

031-32243207

 

ارسال سریع به تهران و تمامی شهرهای ایران

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم