برد آردوینو Gemma

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 2  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  2,000تـومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 2 امتیاز که برابر است با 2,000تـومان

DKP - 40073

محصول جدید

برد آردوینو Gemma از ماژول های پوشیدنی می باشد. ابعاد برد آردوینو Gemma که به صورت دایره است در حدی کوچک درست شده اند که بتوان از آن در گجت های پوشیدنی استفاده کرد. برد آردوینو Gemma بر پایه  آی سی میکروکنترلر Attiny85 طراحی شده است.

معرفی آردوینو Gemma

برد آردوینوGemma یک میکروکنترلر بر پایهATtiny85 می باشد . این برد 3 پین ورودی و خروجی دیجیتال (که 2تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد)، 1 ورودی آنالوگ، یک تشدیدگر سرامیکی8 گاهرتز (Ceramic Resonator)، یک پورت USB، یک ورودی منبع تغذیه، یک ICSP header و یک دکمه ریست دارد. بردGemma شامل کلیه امکانات مورد نیاز جهت بکارگیری میکروکنترلر موجود بر روی برد آردوینو Gemma می باشد. برای شروع به سـادگی برد را به کامپیوترتان متصـل کنید و یـا آن را با یـک آداپـتورو یا باتری راه اندازی نمایید.

  

 

دانلود رایگان دیتاشیت آی سی Attiny85

 

 

خلاصه توضیحات آردوینو

 

میکروکنترلرATtiny85
ولتاژ عملیاتی3/3 ولت
ولتاژ ورودی4-16 ولت
پین های دیجیتال ورودی/خروجی3 عدد
کانال PWM2 عدد
پین های ورودی آنالوگ1 عدد
جریان DC هر پین ورودی و خروجی20میلی آمپر
حافظه فلش8کیلوبایتکه 75/2 کیلوبایت آن BootLoader است.
SRAM512بایت (ATtiny85)
EEPROM512بایت (ATtiny85)
سرعت ساعتی8مگاهرتز

 

 

شماتیک و طرح مرجع Arduino

 

EAGLE files: arduino-Gemma-reference-design.zip

 

Schematic: arduino-Gemma-schematic.pdf

 

 

دیتاشیت ماژول آردوینو گما

 

 

تغذیه برد اردوینو

ولتاژ مورد نیاز آردوینوGemma می تواند از طریق اتصال USB و یا یک منبع تغذیه خارجی مثل باتری با 7/3 ولت متصل شود. منبع تغذیه به صورت خودکار انتخاب می شود. برد می تواند در دوحالت خاموش وروشن قرار داشته باشد. وقتی در حالت روشن باشد میکروکنترلر می تواند دریافت و ورود سیگنال داشته باشد و وقتی در حالت خاموش قرار داشته باشد ورود وخروج سیگنال به میکروکنترلر وبرد امکان پذیر نیست.

Vout: این پین خروجی ولتاژ است . که به پورت یواس بی یا باتری متصل می شود و هرکدام که دارای ولتاژ بالاتری بودند از آن استفاده می کند. این پورت به طور منظم به یکی از این دو متصل نمی شود و در طی تغییر ولتاژ به بالاترین ولتاژ متصل می شود و متغییر است.

3Vo: این پد تنظیم کننده ولتاژ تا 7/3 ولت است. و اجازه نمی دهد این ولتاژ از مقدار 7/3 کمتر شود و همچنین باعث تنظیم ولتاژ تا مقدار 150 میلی آمپر می گردد. این پد می تواند در سنسورهای کوچک و LED ها مورد استفاده قرار گیرد.

GND: این پین می تواند توان بین منبع تغذیه وزمین را تنظیم کند.

 

 

حافظه Gemma

ATtiny85 دارای 8 کیلو بایت حافظه است وهمچنین دارای 512 بایت حافظه SRAM و512 بایت حافظه EEPROM می باشد .

 

ترتیب پایه های ماژول آردوینو گما

 

پین های ورودی و خروجی arduino gemma

هریک از 3 پین دیجیتالGemma می تواند با استفاده از توابع pinMode()،digitalWrite()، digitalRead() به عنوان ورودی یا خروجی استفاده شود. ولتاز پین ها 3/3ولت بوده و ظرفیت جریان برای هر پین حداکثر 20 میلی آمپر می باشد. همچنین هر یک از این پین ها دارای یک مقاومت داخلی (50-20 کیلواهم) جهت Pull-Up می باشد (که به صورت پیش فرض غیرفعال است). همچنین بعضی از پین ها دارای عملکردهای اختصاصی می باشند که به صورت زیر است:

 

D0 و D1.این از ارتباطات TWIبا استفاده از کتابخانه پشتیبانی می کند.

D0, D1 - PWM : امکان دسترسی به یک خروجی PWM هشت بیتی را با استفاده از تابع analogWrite() فراهم می کنند. این برد تایمر 16بیتی برای زمانبندی ندارد وبرای این کار از تابه آماده استفاده می کند.

LED – 13: یک LED آماده، به پین دیجیتال وجود دارد. هنگامی که پین در حالت HIGH قرار دارد، LED روشن و زمانی که پین در حالت LOW قرار دارد، خاموش می شود.

Gemma 1 ورودی آنالوگ دارد A1نامگذاری شده است. این ورودی حداکثر 10 بیت رزولوشن را برای کاربر فراهم می کند. به صورت پیش فرض این پین ها می توانند ولتاژی بین ولتاژ پایه (Ground) تا حداکثر 3/3 ولت را اندازه گیری نمایند.

 

 

ارتباطات

برد آردوینو Gemma امکان ارتباط سریال را فراهم نمی کنند وبا استفاده از توابع کتابخانه ای می توان به این برد دسترسی پیدا کرد.

 

 

برنامه نویسی

آردوینوGemma با نرم افزار آردوینو قابل برنامه نویسی است .

ATtiny85 موجود بروی برد آردوینو دارای یک bootloader از پیش آماده می باشد که به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به پروگرامر جانبی، کدهای جدید خود را آپلود و اجرا نمایید. این ارتباط بر اساس پروتکلمینی یواس بیبر قرار می شود .همچنین شما می توانید BootLoader را نادیده گرفته و مستقیماً از طریق SPI برد را برنامه ریزی نمایید. همچنین داریا یک پد بزرگ است که می توانید آن را با لحیم کاری متصل کنید و برای تنظیم مجدد از ان استفاده کنید.

برخی کامپیوترها پورتUSB V3 را به رسمیت نمی شناسد. برای همین از پورت USB V3 استفاده می کنند.

 

ماژول آردوینو گما

 

 

ریست خودکار

می توانید برد آردوینو Gemma رابا فشردن دکمه تنظیم مجدد از نو راه اندازی نمایید. همچنین بعد از فشردن دکمه به مدت 10 ثانیه زمان برای تنظیم مجدد نیاز دارد.

 

 

مشخصه های فیزیکی

اندازه قطر این برد 98/27 میلی متر می باشد که این اندازه با احتساب کانکتور USB ازاین فراتر هم برود. برد آردوینو Gemmaدارای ضخامت 8میلی متر می باشد.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 17 عدد
ابعاد فیبر : 27.94 میلی متر قطر فیبر
نوع فیبر : فایبرگلاس دو رو متالیزه
چاپ مس : دارای چاپ آبی
تعداد پایه ها : دارای 6 پایه ورودی و خروجی
نوع کانکتور : Mini USB و پین هدر

ارتباطات

فرکانس کاری : 8 MHz

حافظه

حافظه داخلی : 8 kB

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 4 تا 16 ولت DC
جریان : 9 میلی آمپر

ویژگی های فنی

ترتیب پایه ها : 3 پایه ورودی و خروجی دیجیتال و 2 پایه PWM
نوع آی سی : میکروکنترلر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
کشور سازنده : چین
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده شخصی
نوع برد - ماژول : آردوینو - Arduino
سازنده : Arduino

دیتاشیت arduino Gemma

دانلود دیتاشیت Arduino Gemma

دانلود (1.12M)

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2