شناخت بلبرینگ و یاتاقان

بلبرینگ و یاتاقان قطعات مکانیکی برای کاهش اصطکاک ناشی از گردش اجسام به کار برده می‌شوند. درون بلبرینگ‌ها از چندین ساچمه فلزی استفاده شده است تا اصطکاک دورانی را به حداقل برسانند. ساچمه‌ها وظیفه تقسیم بار بین دو سطح را دارند. بلبرینگ‌ها در دو نوع تولید می‌شوند. بلبرینگ با یک ردیف ساچمه و بلبرینگ با دو ردیف ساچمه ساخته می‌ش...

شناخت بلبرینگ و یاتاقان

بلبرینگ و یاتاقان قطعات مکانیکی برای کاهش اصطکاک ناشی از گردش اجسام به کار برده می‌شوند. درون بلبرینگ‌ها از چندین ساچمه فلزی استفاده شده است تا اصطکاک دورانی را به حداقل برسانند. ساچمه‌ها وظیفه تقسیم بار بین دو سطح را دارند. بلبرینگ‌ها در دو نوع تولید می‌شوند. بلبرینگ با یک ردیف ساچمه و بلبرینگ با دو ردیف ساچمه ساخته می‌شوند. بلبرینگ‌ها علاوه بر این دو مدل، به مدل‌های شیار عمیق، خطی بلوکی و بلبرینگ خطی و بلبرینگ خطی فلنچ دار دسته بندی می‌شوند. بلبرینگ‌ها پس از ساخته شدن، با کاسه نمد مخصوص بسته می‌شوند. به عبارتی راه ساچمه‌ها آب بندی می‌شوند. بلبرینگ با پسوند Z به معنی کاسه نمد فلزی یکطرفه هستند. بلبرینگ با پسوند ZZ به معنی کاسه نمد فلزی از هر دو طرف هستند. بلبرینگ با پسوند RS دارای کاسه نمد پلاستیکی یک طرفه و بلبرینگ با پسوند 2RS دارای کاسه نمد پلاستیکی از دو طرف هستند. 

 

یاتاقان

یاتاقان یا تکیه گاه قطعات مکانیکی متحرک است. یاتاقان انواع مختلفی دارد. به عبارتی یاتاقان بر پایه بلبرینگ طراحی شده است. یاتاقان عملکردی مشابه با بلبرینگ دارد ولی به صورت ثابت شده وقابلیت اتصال به انواع سازه‌های مکانیکی را دارد. بر اساس قطر شفت آن بایستی خریداری شوند. یاتاقان KP و یاتاقان KFL از جمله موارد پر مصرف در ساخت ربات و تجهیرات صنعتی هستند. که ابعاد مختلفی هم دارند. 

بیشتر

بلبرینگ و یاتاقان 

7 محصول وجود دارد.
نمایش 1 - 7 از 7 مورد