مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

فیلتر محصولات

نوع تجهیز جانبی هویه
نوع هویه
نوع المنت هویه
توان هویه
برند
more... less
محدوده قیمتی
تومان تومان
خرید سریع

به کمک نیاز دارید؟

انواع هویه/ هیتر / وان قلع

هویه از جمله ابزارهای بسیار مهم و کاربردی در الکترونیک است. لزوم استفاده از آن برای بسیاری از مهندس‌ها و تعمیرکارها و تولید کنندگان و مونتاژ کارها اهمیت زیادی دارد. استفاده از هویه مرغوب نیازمند رسیدگی به موارد متعددی است. از جمله کیفیت ساخت هویه، قیمت اقتصادی و موجود بودن لوازم جانبی برای استفاده مداوم بایستی مد نظر باشند. در ادامه روش‌های خرید هویه مناسب و انتخاب هویه برقی برای لحیم کاری را توضیح خواهیم داد.

هویه اس ام دی برای کارهای ظریف و قطعات SMD

در فرایند لحیم کاری ابعاد قطعات و نوع کاربری برای انتخاب هویه مناسب، اهمیت زیادی دارد. قطعات SMD چه در موضوع مونتاژ و چه در موضوع تعمیرات، نیازمند حساسیت‌های خاصی هستند. از جمله میزان حرارت هویه، نوع سر هویه و حتی طول دسته هویه اهمیت زیادی دارند. هویه‌های مناسب برای لحیم کاری قطعات SMD یا همان رو بردی که ابعاد بسیار ریز و ظریفی دارند. بایستی حتما از سر هویه نازک و به اصطلاح سوزنی برخوردار باشند. در این بین هویه سومو مدل SM220 و هویه SM120 انتخاب‌ها مناسبی هستند. هر دو مدل از المنت سرامیکی استفاده می‌کنند. در هویه‌های رومیزی هم از مدل SM272 میتوان استفاده کرد. این مدل هم دارای حرارت تنظیم شونده و سر هویه نازک است. البته دقت داشته باشید که هویه‌های متنوعی برای کاربری استفاده در تعمیرات و یا مونتاژ قطعات SMD در بازار موجود هستند. گزینه‌های پیشنهادی در ادامه اعلام خواهند شد.

قبل از خرید هویه چه مواردی را باید بررسی کرد؟

هویه به انگلیسی Sildering Iron یک وسیله برقی و مصرفی است. با توجه به اینکه هویه برای تولید حرارت متمرکز طراحی شده است. بخش‌هایی از آن درگیر استهلاک شدید هستند. خصوصا اینکه هویه قرار است دائما گرم و سرد شود. این روند ممکن است در زمان‌های طولانی برای تعمیرکارها و یا خط مونتاژ باشند. با توجه به این توضیحات برای خرید هویه، بایستی دسته آن را بررسی کنیم. دسته هویه باید از جنس بسیار مرغوب تهیه شده باشد. در غیر این صورت اولین جایی که در اثر کارکردن طولانی مدت آسیب خواهد دید، دسته هویه است. علاوه بر جنس دسته هویه، حالت آن و زاویه‌های روی آن و همچنین ارگونومیک بودن دسته هویه هم اهمیت زیادی دارد. شیارها و یا برجستگی‌های روی دسته هویه براساس نوع مصرف آن طراحی شده است. باز هم بسته به اینکه هویه برای چه مدت زمانی نیاز است، این موارد اهمیت پیدا می‌کنند. به عنوان مثال هویه‌های سری رسا از محصولات «ایران هویه» ساختار ارگونومیک منحصر به فردی در طراحی دسته دارند. نکته بعدی به هنگام خرید هویه، لوازم جانبی از جمله المنت و سر هویه است. این دو مورد هم برای تهیه هویه خوب، اهمیت بسیار زیادی دارند. چراکه در صورت آسیب دیدن المنت هویه و یا مصرف شدن سرهویه، به سادگی می‌توانیم آنرا تعویض کرده و هویه مجددا آماده به کار شود.

قیمت هویه و تصمیم به خرید

خرید اقتصادی همواره یکی از مهمترین نگرانی‌های کاربران است. به همین دلیل با وجود سایت‌های فراوان در این خصوص، کاربران می‌توانند در خصوص رنج قیمت هویه به سادگی آگاه شوند. اما بایستی در نظر داشت که این روال صرفا برای این هست که قیمت حدودی کالا مشخص شود. اما نباید در خرید هویه، نگاه بسیار زیادی را به قیمت آن معطوف کنیم. با در نظر گرفتن عوامل دیگر از جمله، توان هویه، برند هویه، نوع دسته هویه، لوازم جانبی هویه در کنار قیمت هویه بایستی نسبت به خرید هویه برقی تصمیم گرفت. هویه‌های تولید ایران از کیفیت بینظیری برخوردار هستند و برای افرادی که دائما در حال کار هستند، به عنوان گزینه مناسب پیشنهاد می‌شود.

هویه حرفه‌ای و هویه هوای گرم

عنوان حرفه‌ای به هر وسیله‌ای بچسبد نشانه‌ای منحصر به فرد برای آن ایجاد می‌کند. زمانی که صحبت از هویه حرفه‌ای می‌کنیم، موارد متعددی بایستی بررسی شود. عموما افرادی که به طور دائم با هویه کار می‌کنند، شرایط خاص خودشان را برای هویه حرفه‌ای تعیین می‌کنند. یکی هویه سبک را می‌پسندد، یکی هویه دسته کوتاه، دیگری هویه‌ای که قابلیت تعویض سرهویه به راحتی را داشته باشد، دیگری هوای گرم و... برای دریافت عنوان هویه حرفه‌ای اهمیت دارند. در کل برای خرید هویه حرفه‌ای از نظر ما دو مورد اهمیت دارد، اول کیفیت ساخت هویه که می‌توانید آنرا در برند هویه دنبال کنید. دوم هم تعمیر پذیری و وجود لوازم جانبی هویه است. 

چگونه از هویه استفاده کنیم؟

هر هویه‌ای برای مصرف خاص خودش طراحی شده است. بنابراین براساس نوع کاربری که دارد بایستی یک سری اصول در استفاده از هویه را در نظر بگیریم. هویه‌های رومیزی و هواگرم، بایستی در حالت استند بای روشن باشند. معمولا بیش از 20 دقیقه برای رسیدن به مرحله‌ی آماده به کار نیاز دارند. بنابراین رعایت این نکته‌ی ساده بسیار اهمیت دارد. پس از آن نگهداری از نوک هویه است. نوک هویه و یا سر هویه مهم‌ترین بخش آن است. همواره بایستی از آن محافظت کرد. استفاده از پاک کننده مناسب و با کیفیت، استفاده از پاک کننده‌های شیمیایی نوک هویه هم به نگهداری اصولی آن کمک می‌کند. مورد بعدی قرار دادن هویه در پایه هویه است. برای استفاده از هویه برقی بدون شک به پایه هویه مناسب هم نیاز است. بدون پایه هویه، در کارهای طولانی مدت به نوک هویه و بدنه آن و حتی وسایل اطراف آن آسیب خواهد رسید. در ساده‌ترین حالت برای استفاده از هویه بایستی آن را به منبع تغذیه مناسب متصل کرد. در هویه‌های برقی کافیست اتصال جریان برق را برقرار کنیم. 

آلیاژ نوک هویه از چیست؟

پاسخ به این سوال آسان نیست، بسته به کاربری هویه، از جمله توان حرارتی آن و مورد استفاده آن دارد. آلیاژ نوک هویه میتواند ترکیبی از هسته مسی، روکش کروم و قلع و در نهایت آهن است، میتواند از نوع برنج سخت باشد. وجود لایه‌ای نازک در بیرونی‌ترین بخش سرهویه باعث می‌شود که در اثر کارکرد دائم و اکسید شدن، کمی تیره و سیاه شود. که در چنین حالتی بایستی از بروز اکسید روی نوک هویه جلوگیری شود. برای این منظور روش‌های مختلفی وجود دارند، از جمله استفاده از فلاکس‌های پاک کننده نوک هویه که نوعی ترکیب شیمیایی برای حفاظت از نوک هویه است. همچنین پاک کردن فیزیکی توسط اسفنج‌های متنوع پاک کننده نوک هویه است. همچنین نوک هویه بایستی دارای میزان مشخصی چسبندی باشد که پس از ذوب کردن قلع، مقداری از آن را به خود بگیرد تا بتواند به برد و یا قطعات منتقل کند. اگر چسبندگی نوک هویه به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند، باعث آسیب رسیدن به قطعات و یا برد الکترونیکی می‌شود.

تفاوت هویه و لحیم

دستگاه هویه نوعی وسیله‌ی برقی برای لحیم کاری است. عملکرد هویه به صورت تولید حرارت متمرکز شده روی یک نوک هویه کوچک است. به صورت اصولی هویه ابزاری برای لحیم کاری است. ولی در حالت عامیانه به دستگاه هویه، دستگاه لحیم هم گفته می‌شود. که این مورد به نوعی غلط است. بایستی بگویم هویه دستگاهی برای لحیم کاری است. اما سیم لحیم یکی از وسایل مصرفی در کنار دستگاه هویه است. توسط سیم لحیم قلع را به نوک دستگاه هویه نزدیک کرده، قلع ذوب شده و سپس روند لحیم کاری قطعات روی بردهای الکترونیکی را پیش می‌گیریم. مفهوم اصولی میشود دستگاه هویه و سیم لحیم، بهتر است بگوییم دستگاه هویه ابزاری برای لحیم کاری است. 

شناخت انواع هویه

  • هویه قلمی
  • هویه گازی
  • هویه انبری
  • هویه تفنگی
  • هویه شارژی
  • هویه چکشی
  • هویه رومیزی
  • هویه سوخته نگاری

هویه قلمی

پرکابردترین هویه در بین تمامی انواع هویه است. کاربری عمومی و ساده برای مصارف عادی، خانگی و کمی حرفه‌ای را دارد.

هویه گازی

این نوع هویه از گاز به عنوان منبع تامین انرژی استفاده می‌کند. کاربردهای خاصی برای هویه گازی وجود دارد. که معمولا در الکترونیک از آن استفاده نمی‌شود.

هویه انبری

نوعی هویه برقی است که نوک هویه آن بجای یک هسته متمرکز، از حالت انبری تشکیل شده است. مشابه یک پنس در سر دارد که همزمان گرم می‌شوند. برای مصارف خاص در جداسازی قطعات از روی بردها کاربرد دارد. 

هویه تفنگی

نوعی از هویه که دسته آن به صورت عمود بر بدنه قرار گرفته است. به هنگام در دست گرفتن، این هویه مانند تفنگ خواهد شد. نوعی از هویه که برای کاربری‌های طولانی مدت به این حالت طراحی شده است. هویه تفنگی از نوع بسیار پر مصرف و کاربردی در صنایع مختلف است. 

هویه شارژی

این هویه توسط باتری کار می‌کند. برای برخی نیازهای خاص که امکان استفاده از برق و یا گاز فراهم نیست، از هویه شارژی بایستی استفاده کرد. کاربرد این هویه خاصی است و با توجه به اینکه هویه به انرژی زیادی برای تولید حرارت نیاز دارد، معمولا از باتری‌های لیتیومی در این مدل استفاده می‌شود. 

هویه چکشی

این نوع هویه معمولا دارای توان بالاتر و سرهویه از نوع چکشی است. برای کارهای صنعتی و لحیم کاری‌های سخت و خشن استفاده می‌شود. هویه ایران هویه از این مدل صنعتی و چکشی تولید می‌کند که میتوانید در فروشگاه آن را بررسی و تهیه کنید. هویه چکشی در صنایع مختلف کاربرد بسیار مهمی دارد.

هویه رومیزی

این نوع هویه در دسته ابزارهای حرفه‌ای دسته بندی می‌شود. هویه‌های رومیزی معمولا دارای دو دسته هویه مجزا هستند، یکی برای تولید هوای گرم و دیگری هویه قلمی ساده است. البته هویه های رومیزی تک سر هم که فقط یک دسته قلمی دارند هم کاربرد دارد. هویه رومیزی به این دلیل اهمیت دارد که قابلیت تنظیم حرارت و توان آن به سادگی و در زمان کم فراهم است. هویه استیشن رومیزی قابلیت تغییر سر هویه در کوتاه ترین زمان را دارد. هویه رومیزی دو سر که هم هوای گرم دارد و هم هویه قلمی، برای تعمیرات بسیار مصرفی است. 

هویه سوخته نگاری

این هویه دارای یک هسته المنت توانمند است. ظاهری قلمی دارند ولی دارای انواع سر هویه برای طراحی روی چوب و کارهای هنری سوخته نگاری است. نکته حائز اهمیت برای هویه سوخته نگاری وجود انواع سر هویه  با شکل و ظاهرهای مختلف است. هویه سوخته نگاری در جعبه‌هایی که دارای انواع سرهویه سوخته نگاری هستند، ارایه میشود. هویه برای چوب و هویه برای کارهای هنری وابسته به دو عامل است. یکی توان المنت و دیگری تنوع سرهویه است. بهترین هویه برای سوخته نگاری دارای جعبه جهت دسته بندی سرهویه و حمل هویه است. 

هویه از کجا بخریم؟

سوال بسیار مهمی که برای تمامی کاربران بوجود می‌آید، از کجا هویه بخریم؟ پاسخ: از فروشگاه‌های معتبر هویه بخرید! به همین سادگی است. اما در پس همین سادگی موارد دیگری هم وجود دارد از جمله اعتماد به فروشنده، با توجه به اینکه هویه در انواع مختلف کیفیتی موجود است. به هنگام خرید بایستی دقت کرد که اگر خریدار هویه از برند خاصی هستیم، حتما نسبت به اصل بودن آن از سمت فروشنده اطمینان حاصل کنیم. اگر هم به دنبال هویه‌های متفرقه و با قیمت کمتر هستید، طبیعی است که ریسک خرید آن بر عهده خودتان خواهد بود. به هنگام خرید هویه بایستی کاربری مد نظرتان را ملاک قرار دهید.سپس براساس آن نوع هویه و برند آن را مشخص کنید. اگر از هویه‌های تولید ایران خریداری کنید، امتیاز مهمی که دارد، گارانتی شرکتی و کیفیت آن است. هویه ایران هویه از این دست کالاها است. علاوه بر تولید باکیفیت و روند نظارت کنترل کیفیت پیش از خروج کارخانه، لوازم جانبی آن هم همیشه در دسترس است. هویه ایران هویه را میتوانید از فروشگاه دانشجو کیت خریداری کنید.

هویه برقی ابزار لحیم کاری

خرید هویه برای ایجاد اتصالات در مدارات الکتریکی و الکترونیکی جهت لحیم کاری است. هویه سومو  از مدل‌های مختلف با کیفیت مطلوب است. کلیه لوازم جانبی هویه سومو در فروشگاه دانشجو کیت قابل تهیه است. در فرآیند لحیم کاری به سیم قلع یا سیم لحیم و دستگاه هویه برقی و پایه هویه و در بعضی شرایط روغن لحیم نیاز است. دستگاه هویه Soldering Iron علاوه بر شکل ظاهر و نوع دسته، در توان‌های مختلفی ساخته می‌شوند. همین موضوع در قیمت هویه تاثیر گذار است. اطلاعات کامل در پست آموزش لحیم کاری با هویه برقی توضیح داده شده است. در خرید هویه دستگاه لحیم کاری به چند پارامتر از جمله شکل ظاهری و توان هویه باید دقت کرد. به عنوان مثال هویه با توان 30 وات ممکن است درر چند مدل ارایه شود، هویه 30 وات مخصوص لحیم کاری SMD و یا هویه 30 وات مخصوص لحیم کاری عمومی، در اینجا باید کاربری هویه را مد نظر قرار دهید. به همراه هر هویه ابزاری به اسم قلع کش هم نیاز است. قلع کش برای پاک کردن سطح فیبر مدار چاپی از قلع مذاب کاربرد دارد. 

هویه سومو Somo

یکی از برندهای معتبر در بازار ایران طی چند سال اخیر هویه سومو Somo است. این برند توسط نمایندگی اصلی در ایران توزیع می‌شود. در فروشگاه دانشجو کیت انواع هویه سومو و تجهیزات جانبی این هویه به فروش می‌رسند. از مدل‌های پرطرفدار این هویه می‌توان به هویه متغیر 200 وات سومو مدل SM-120 اشاره کرد. تجهیزات و لوازم جانبی مخصوص هویه سومو از جمله سر هویه و المنت هویه، در فروشگاه موجود است. برند سومو تجهیزاتی از جمله پایه مونتاژ قطعات هم تولید میکند. هویه تفنگی سومو Somo مدل SM108 از جمله هویه‌های پرکاربرد برای کاربران حرفه است. 

هویه ایران هویه

یکی از تولیدات بسیار قدیمی در ایران برند ایران هویه است. انواع هویه قلمی برقی در توان‌های مختلف با کیفیت درجه یک و استاندارد را میتوانید از ایران هویه تهیه کنید. دانشجو کیت به عنوان پایگاه تخصصی تجهیزات الکترونیک نمایندگی هویه ایران هویه است. میتوانید انواع مختلف ایران هویه را از سایت بررسی و خرید کنید. هویه‌های توان 300 وات صنعتی و حوضچه قلع و هویه چکشی و هویه سر خم ایران هویه بسیار در صنعت داخل کشور خوش درخشیده‌اند. برای مصارف تولید و تعمیرات عمومی هم از هویه قلمی ایران هویه 40 یا 60 وات میتوانید استفاده کنید.

هویه دایو Daiyo

یکی دیگر از هویه‌های داخل بازار ایران برند دایو است. این هویه قیمتی بالاتر به نسبت خانواده سومو و ایران هویه دارد. لوازم جانبی آن هم معمولا در دسترس هستند. برخی از تعمیرکاران لوازم خانگی از این هویه استفاده می‌کنند. ولی در کل برای مصارف عمومی و روزمره یکی از هویه‌های گران قیمت به حساب می‌آید. در فروشگاه دانشجو کیت انواع هویه دایو با دسته های قلمی 40 وات و 60 وات را می‌توانید خرید کنید. 

هویه امپایر Empier

این مدل هویه از تولیدات چینی است. در بازار ایران مدل‌های متنوع از هویه امپایر به حالت قلمی با بسته بندی‌های مختلف یافت می‌شوند. هویه امپایر علاوه بر تفاوت در بسته بندی در رده‌های کیفیت مختلفی در دسترس هستند. در کل یک هویه چینی با کیفیت مطلوب است. در خصوص در دسترس بودن لوازم جانبی آن اطلاعاتی در دسترس نداریم. ولی به عنوان یکی از انتخاب‌های عمومی برای فروشگاه‌های الکترونیکی است. 

هویه گوت Goot

برند معتبر گوت یا همان گات از کشور ژاپن در سال‌های گذشته در بازار ایران خوش درخشیده است. در حال حاضر هویه‌های طرح گوت و ساخت چین در بازار ایران به وفور یافت می‌شوند. در فروشگاه دانشجو کیت چند مدل هویه طرح گات را میتوانید برای مصارف عمومی خریداری کنید. در حال حاضر هویه گوت Goot ژاپنی در بازار ایران کمی به سختی یافت می‌شود. ولی در صورتی که تمایل به تهیه این هویه گران قیمت دارید، بایستی حتما از فروشنده آن نسبت به اصل بودن هویه گوت اطمینان کسب کنید. ما اقدام به ارایه لوازم جانبی هویه گات از جمله المنت چینی و سر هویه چینی کرده‌ایم. میتوانید از بخش لوازم جانبی هویه بررسی و خرید کنید.

هویه گورداک Gordak

نوع پرمصرف در بین تعمیرکنندگان موبایل و تعمیر کنندگان کامپیوتر خودرو، برند گورداک است. این هویه به مدل‌های رومیزی و هوای گرم شهرت پیدا کرده است. میتوانید انواع هویه گورداک Gordak رومیزی را در بازار ایران یافت کنید. در حال حاضر فروشگاه دانشجو کیت از اقلام این برند فروشی ندارد. ولی میتوانید بررسی‌ها را در سایت انجام دهید.

هویه دستگاه لحیم کاری

پارامتر بعدی برای کسانی است که مداوم از هویه استفاده می‌کنند. نکته دیگر اینکه به هنگام خرید قیمت هویه دقت کنید که وضعیت تعویض نوک هویه دارد یا  ندارد. دستگاه لحیم کاری با قابلیت تعویض سر هویه می‌تواند امکان استفاده چند منظوره داشته باشد. دستگاه هویه از جمله ابزارهای اجباری و پرکاربرد برای علاقمندان به الکترونیک و رباتیک است. انواع آموزش کار با هویه و اصول لحیم کاری را مطالعه کنید. به دستگاه لحیم کاری هویه هم گفته می‌شود. برای ساخت هویه قلمی ساده به هیتر، المنت و سر هویه نیاز است. می‌توانید این هویه را به صورت DIY با تجهیزات متنوع بسازید. استفاده از هویه‌های آماده با برندهای شناخته شده قابلیت اطمینان بیشتری دارند.

خرید هویه ارزان

در روند خرید هویه بایستی کاربری را مد نظر قرار داد. این مورد است که میزان هزینه را برای خرید تعیین می‌کند. بایستی دقت کنیم که خرید هویه ارزان هیچ ارزشی ندارد. اما اگر در شرایطی هستید که فقط برای یک مورد چند ساعته به هویه نیاز دارید میتوانید از انواع هویه چینی و متفرقه خرید کنید. در فروشگاه دانشجو کیت چند مورد هویه ارزان و به اصطلاح یک بار مصرف هم موجود کرده‌ایم. خرید هویه ارزان را توصیه نمی‌کنیم مگر در شرایطی که بجز آن نیازمندی دیگری نداشته باشید. در پایان اگر هر سوالی در خصوص خرید هویه‌ها دارید میتوانید در بخش نظرات همان کالا سوالاتتان را مطرح کنید. تیم فروش و تیم فنی دانشجو کیت همواره در حال پاسخگویی به سوالات شما کاربران هستند. 

ادامه مطلبShow less
2,500,000 تومان
در این کیت 5 مدار آموزشی کنترل سطح مخزن آب ،آبیاری خودکار گل و باغچه ،دزدگیر منزل ،تهویه خودکار ،لامپ هوشمند بصورت کاردستی الکترونیک برای دانش آموزان و بدون نیاز به لحیم کاری و تجهیزات خاص به همراه DVD آموزش ویدئویی...
7,800,000 تومان
ماکت یک کیت مونتاژ شده مجموعه کامل و آماده جهت آموزش و یادگیری هوشمندسازی منازل و ساختمانهاست، با استفاده از اپلیکیشن بلوتوث موبایل سنسورهای ماکت را فعال میکنید و عملکرد هر ماژول بصورت آلارم هشدار بازر یا نمایش بر روی...

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 9 صبح تا 5 عصر (بجز روزهای تعطیل) البته فروشگاه ما به صورت آنلاین است و می‌توانید خریدتان را انجام دهید. اما اگر سوالی داشتید که به تماس تلفنی نیاز داشت، فقط در ساعت‌های اعلام شده در خدمتیم.

021-88857245

021-88856524

031-32211313

 

شماره روبیکا و ایتا، فقط پیام، پاسخ به سوالات قبل از خرید و دریافت تصاویر کالاها

09375076606

 

ارسال سریع تهران (تحویل همان روز)

تمامی شهرهای ایران با پست

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم