ماژول بلوتوث Bluetooth

بلوتوث Bluetooth نوعی از پروتکل ارتباطی است. این پروتکل در باند فرکانسی 2.4 گیگاهرتز کار می‌کند. بلوتوث توسط تراشه مخصوص در دوطرف فرستنده و گیرنده ارسال و دریافت می‌شود. از ویژگی‌های ماژول بلوتوث Bluetooth که باعث فراگیر شدن آن شده است؛ سادگی کار با آن است. ماژول بلوتوث نوعی ارتباط رادیویی با برد کوتاه است. ماژول بلوتوث هر...

ماژول بلوتوث Bluetooth

بلوتوث Bluetooth نوعی از پروتکل ارتباطی است. این پروتکل در باند فرکانسی 2.4 گیگاهرتز کار می‌کند. بلوتوث توسط تراشه مخصوص در دوطرف فرستنده و گیرنده ارسال و دریافت می‌شود. از ویژگی‌های ماژول بلوتوث Bluetooth که باعث فراگیر شدن آن شده است؛ سادگی کار با آن است. ماژول بلوتوث نوعی ارتباط رادیویی با برد کوتاه است. ماژول بلوتوث هرکدام دارای تراشه متفاوت با عملکرد منحصر به خودشان هستند. به عنوان مثال ماژول بلوتوث با تراشه XS3868 نوعی ماژول بلوتوث صوتی و منحصرا برای انتقال صوت طراحی شده است. مثلا در آموزش کنترل اشیاء با صدا توسط ماژول HC-05 با آردوینو Arduino Bluetooth یکی از کاربردهای بلوتوث می‌باشد. همچنین قابلیت برنامه ریزی انواع ماژول بلوتوث Bluetooth با بردهای میکرو کنترلر می‌باشد. در پروژه رباتیک قابلیت مدیریت ربات از طریق پروتکل بلوتوث و یا ارسال اطلاعات بر بستر بلوتوث میسر می‌باشد.

   

بلوتوث ورژن ۴ یا BLE

BLE مخفف عبارت Bluetooth Low Energy یا بلوتوث کم مصرف یک فناوری جدید بلوتوث می‌باشد. در این نسخه نسبت به بلوتوث کلاسیک کاهش مصرف انرژی قابل توجهی داشته است. باعث شده این فناوری در بسیاری از وسایل از جمله تلفن همراه، کامپیوتر و بسیاری از وسایل به کار روند و در آینده‌ای نزدیک تمامی وسایل از این فناوری بهره‌مند خواهند شد و جایگزین بلوتوث کلاسیک می‌شود. ماژول بلوتوث HM10 به دلیل اینکه از نسخه ۴ است؛ کاربرد بسیار زیادی در اینترنت اشیاء IOT و گجت‌های مرتبط دارد. اطلاعات بیشتر در آموزش معرفی و آموزش کار با ماژول بلوتوث HM-10 Bluetooth ورژن ۴ BLE پشتیبانی از این نسخه بلوتوث در اینترنت اشیاء به یک ضرورت تبدیل شده است. از حسگرها گرفته تا بردهای رابط برای دریافت و ارسال اطلاعات، همگی به این نسخه و بالاتر مجهز هستند. نسخه‌های مختلف بلوتوث Bluetooth در میزان مصرف انرژی، سرعت و امنیت متفاوت هستند. روش‌های آدرس دهی بلوتوث در دستگاه‌های مختلف متفاوت است. این موضوع بسیار به امنیت بلوتوث مرتبط است. در بین تمامی ورژن‌های بلوتوث از نسخه ۴ در کنار افزایش امنیت، کاهش مصرف انرژی هم شاهد بودیم. 

 

ماژول بلوتوث صوتی

در اکثر هدفون‌های بیسیم از نوعی ماژول بلوتوث صوتی استفاده شده است. تمامی اسپیکرهای همراه بلوتوثی از نوعی ماژول بلوتوث صوتی بهره برده‌اند. این نوع ماژول بلوتوث به سادگی با تمامی تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های بلوتوث خانگی ارتباط برقرار می‌کند. سپس برای انتقال صوت از یک آمپلی فایر استفاده می‌کنند. تا صدای منتقل شده، اول تقویت شود و سپس به منبع گیرنده ارسال شود. این فرایند توسط ماژول بلوتوث صوتی ارسال و دریافت می‌شود. سپس به آمپلی فایر و از آن به اسپیکر منتقل می‌شود. این فرآیند در خودرو هم صورت می‌گیرد، صدای راننده به همگام رانندگی توسط میکروفن دریافت شده و از طریق بلوتوث به تلفن همراه منتقل می‌شود. همین حالت به صورت دوطرفه توسط ماژول بلوتوث صوتی صورت می‌گیرد. در این شاخه انواع ماژول بلوتوث صوتی را می‌توانید تهیه کنید.

 

بیشتر

بلوتوث Bluetooth 

43 محصول وجود دارد.
در هر صفحه
ماژول آمپلی فایر 2X120W مشابه با همین آمپلی فایر
توجه: این برد از نوع 30 پایه است.
نمایش 1 - 40 از 43 مورد