دورهمی اسپارکرها (کاربران سایت دیجی اسپارک)

DKP - 41264

2 عدد موجود در انبار

43,800تـومان

هزینه حضور برای اعضایی که اشتراک اسپارکر پلاس دارند، رایگان می‌باشد. قبل از ثبت نام تیکت ارسال کنند.

مدت زمان : 3 ساعت

ساعت برگزاری: اطلاع رسانی میشود.

مکان برگزاری: تهران

ظرفیت: فقط 8 نفر

سخنران: اروند طباطبایی

مخاطبان: اسپارکرها (کاربران سایت دیجی اسپارک)

هدف: آشنایی با سخت افزار، مشاوره خرید، مشاوره اجرای پروژه، ارایه آموزش‌های تخصصی، شبکه سازی

 

 

دورهمی اسپارکرها، اعضا سایت دیجی اسپارک

اولین جلسه از دورهمی در روز پنج‌شنبه 3 آبان برگزار خواهد شد. اعضا دیجی اسپارک یا همان اسپارکرها دور هم جمع می‌شوند. یک آموزش مهم در زمینه اینترنت اشیا برای کل شرکت کنندگان خواهیم داشت. پس از آن اعضا نسبت به معرفی خود و بحث و تبادل نظر در زمینه اینترنت اشیا با امبدد سیستم‌ها ادامه می‌دهند. حضور در این جلسه برای اعضایی که اشتراک اسپارکر ویژه دارند، رایگان است. ولی دیگر اعضا دیجی اسپارک، نیاز به پرداخت هزینه خواهند داشت. جهت ثبت نام در این رویداد هفتگی کلیک کنید. پروژه ساده در زمینه اینترنت اشیا برای شرکت کنندگان اجرا میشود. این پروژه توسط برد رزبری پای Raspberry pi اجرا خواهد شد.

  

تصویر اولین دورهمی اسپارکرها 3 آبان 1397 تهران

در این جلسه 4 نفر از اعضای دیجی اسپارک یا همان اسپارکرها شرکت کردنند. ضمن معرفی دوستان و تخصص‌هایشان در خصوص اصول کار با برد رزبری پای، شناخت اینترنت اشیا و شیوه انتخاب سناریو صحیح صحبت شد. در ادامه یک پروژه حرفه‌ای توسط برد رزبری پای Raspberry pi برای اسپارکرها اجرا شد. این پروژه که دوربین هوشمند IoT نام دارد. توسط نرم افزار نود رد Node Red که پیش از این در دیجی اسپارک به عنوان اولین مرجع فارسی زبان آموزش‌های آن را منتشر کرده بودیم. دوربین برد رزبری پای به اینترنت متصل شده و ضمن رعایت اصول امنیتی در پروژه اینترنت اشیا، اطلاعات را روی موبایل ارسال می‌کند. کلیه شرکت کنندگان از طریق موبایلشان به دوربین برد رزبری پای فرمان ارسال کردند. 

اولین دورهمی اسپارکرها 3-8-97 کاربران دیجی اسپارک - دانشجو کیت   

  

تصویر دومین دورهمی اسپارکرها 10 آبان 1397 تهران

این جلسه با حضور 4 اسپارکر برگزار شد. سه پروژه بسیار مهم در زمینه اینترنت اشیا با پروتکل MQTT توسط برد رزبری پای Raspberry Pi و برد Nodemcu اجرا شدند. دو استارتاپ در حوزه اینترنت اشیا معرفی شدند. یکی از اسپارکرها راجع به پروژه هیدروپونیک خودش صحبت کرد. در خصوص انتخاب برد و روش اجرای آن با دیگر اسپارکرها تبادل نظر شد. همچنین آقای اروند طباطبایی در خصوص اصول انتخاب برد و سناریو اجرا راهنمایی‌هایی ارایه نمودند. در ادامه پروژه مانیتور دما رطوبت محیط توسط پروتکل MQTT و برد رزبری پای و برد Nodemcu اجرا شدند. این پروژه یکی از جذاب‌ترین پروژه‌های این جلسه بود. پس از آن یک استارتاپ که کلا بر پایه برد رزبری پای بنا شده معرفی گردید. نکته: لزوما نباید یک برد را از پایه طراحی کنیم. این چالشی است که تفکر سنتی جلوی رشد استارتاپ‌های برپایه سخت افزار را می‌گیرد.

دومین دورهمی اسپارکرها 10 آبان 1397 تهران - دانشجو کیت

 

 تصویر سومین جلسه دورهمی اسپارکرها 24 آبان 1397 تهران

این جلسه بسیار پربار با همراهی 8 اسپارکر برگزار شد. در خصوص جدیدترین سخت افزارهای امبدد سیستم ها صحبت شد. کیارش، اسپارکر رشته الکترونیک، راجع به مدار گیرنده رادیویی که خودش طراحی کرده بود صحبت کرد. علی، اسپارکر رشته طراحی صنعتی راجع به ایده استارتاپی اش در خصوص IoT صحبت کرد. محمد هم یک ایده خیلی محرمانه داشت، تا جایی که اجازه داشت راجع به آن صحبت کرد و از دیگر اسپارکرها کمک گرفت. آرش کدخدایی از اسپارکرهای پر امتیاز هم در این جلسه حضور داشت. 

دورهمی اسپارکرها 24 آبان 1397 تهران - دانشجو کیت

نظر خود را بنویسید
*
*
2
دیدگاه کاربران
 • 1397-08-07

  اموزش عالي بود.
  با نرم افزار Node-Red اشنا شدم نرم افزار فوق العاده ايه.

  پاسخ مدیر:

  درود


  اسپارکر گرامی، آقای زاهدی از اینکه نظرتان را با دیگر کاربران به اشتراک می‌گذارید، سپاسگزرایم.

 • 1399-03-11

  سلام این دورهمی ها برای راهنمایی درمورد آردینو هم صورت می گیرد؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  بله همینطور است، جهت اطلاع از زمان برگزاری میتوانید صفحات رسمی سایت را در اینستگرام دنبال کنید.

محصولات مرتبط

نکته‌های مهم راه اندازی برد رزبری پای 3 B+ از زبان لیدی پای LadyPi