برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 اورجینال

تبلیغات

 • usb to Type B
 • بدون کابل مخصوص
22,600تومان
موجودی : 203 عدد

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 44 عدد
ابعاد فیبر : 6.8 * 5.3 سانتی متر
نوع فیبر : فایبر گلاس دو رو متالیزه
چاپ مس : دارای چاپ آبی
تعداد پایه ها : 6 پایه مخصوص PWM
نوع کانکتور : USB

ارتباطات

فرکانس کاری : 16 مگاهرتز
ارتباط UART :
Wifi :

پردازنده

تراشه : ATmega328
معماری پردازنده : AVR
فرکانس پردازنده مرکزی : 16 مگاهرتز

حافظه

حافظه : 32 کیلوبایت
حافظه داخلی : 0.5 کیلوبایت مخصوص بوت لودر BootLoader
حافظه Flash :
حافظه RAM :
حافظه SRAM : 2 کیلو بایت
حافظه EEPROM : 1 کیلو بایت

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 5 ولت DC
ولتاژ ورودی : 7-12 ولت DC
جریان : 40 تا 50 میلی آمپر

ویژگی های فنی

نوع آی سی : میکروکنترلر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
کشور سازنده : چین
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : آردوینو - Arduino
سازنده : arduino

بررسی اجمالی برد آردوینو UNO

برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 یک میکروکنترلر بر پایه ATmega 328 می باشد. برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 14 پین ورودی و خروجی دیجیتال (که 6 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد)، 6 ورودی آنالوگ، یک تشدیدگر سرامیکی 16 مگاهرتز (Ceramic Resonator)، یک پورت USB، یک ورودی منبع تغذیه، یک ICSP header و یک دکمه ریست دارد. برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 شامل کلیه امکانات مورد نیاز جهت بکارگیری میکروکنترلر موجود بر روی برد می باشد. برای شروع تنها با یک کابل USB، به سـادگی برد را به کامپیوترتان متصـل کنید و یـا آن را با یـک آداپـتور AC-To-DC و یا باتری راه اندازی نمایید.

برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 با بردهای قبلی تفاوت دارد؛ زیرا در آن از تراشه FTDI USB-to-serial استفاده نشده است و به جای آن از یک Atmega16U2 که به عنوان تبدیل کننده USB-to-serialتنظیم شده است؛ استفاده می کند.

ورژن 2 برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 دارای یک مقاومت جهت پولینگ اتصال HWB میکروکنترلر به زمین می باشد که تغییر حالت به DFU را آسان تر می کند.

 

 

برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 ورژن R3 با وجود اینکه خیلی جدید نیست ولی هنوز در رده پرفروش های سایت اسپارک فان می باشد.

 

SparkFun

  

   

برد آردوینو Uno

ورژن3 برد آردوینو، ویژگی های جدیدی دارد که در زیر آمده است:

- pinout: پین های SDA و SCL نزدیک پین AREF و 2 پین جدید دیگر در نزدیکی پین Reset اضافه شده اند. یکی از این پین های جدید IOREF می باشد که اجازه می دهد شیلدها، خود را با ولتاژ خروجی برد هماهنگ کنند. در آینده شیلدها قادر خواهند بود خود را با بردهایی که از AVR با ولتاژ 5 ولت استفاده می کنند و همچنین بردهای آردوینوDue که از ولتاژ 3/3 ولت استفاده می کنند، تطبیق دهند. دومین پین برای تغییرات آینده رزرو شده است و در حال حاضر هیچ کاربردی ندارد.

-   مدار ریست قوی تر

 

-   آی سی ATmega16U2 جایگزین 8U2شده است.

 

"Uno" به ایتالیایی معنی "یک" را می دهد. برای مشخص کردن نسخه 1/0 نرم افزار آردوینو انتخاب شده است. Uno آخرین سری از بردهای USB دار آردوینو و همچنین مدل مرجع پلت فرم آردوینو می باشد.

  

   

  

  

خلاصه ویژگی‌های Arduino UNO R3

میکروکنترلر

ATmega328

ولتاژ عملیاتی

5 ولت

ولتاژ ورودی (پیشنهادی)

7-12 ولت

ولتاژ ورودی (محدوده) 6-20 ولت
پین های دیجیتال ورودی/خروجی 14عدد که6تای آن به عنوان خروجی PWM استفاده می شود.
پین های ورودی آنالوگ 6 عدد
جریان DC هر پین ورودی و خروجی 40میلی آمپر
جریان DC جهت پین 3.3V 50 میلی آمپر
حافظه فلش 32کیلوبایت (ATmega328) که 0.5 کیلوبایت از آن مورد استفاده BootLoader قرار می گیرد.
SRAM 2 کیلوبایت (ATmega328)
EEPROM 1 کیلوبایت (ATmega328)
سرعت ساعتی 16مگاهرتز

  
   

   

تغذیه Uno R3

ولتاژ مورد نیاز برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3می تواند از طریق اتصال USB و یا یک منبع تغذیه خارجی مثل باتری یا آداپتور AC-to-DC تأمین شود. منبع تغذیه به صورت خودکار انتخاب می شود.

آداپتور می تواند به پاورجک موجود برروی برد متصل شود و سیم های باتری می توانند مستقیماً وارد پین های GND و Vin شوند.

برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 می‌تواند با منبع تغذیه خارجی 6 تا 20 ولت کار کند. اگر ولتاژ منبع تغذیه پایین تر از 7 ولت باشد، روی ولتاژ پین ها نیز تاثیردارد و ممکن است ولتاژ خروجی آنها کمتر از 5 ولت شود. ولتاژ بیش از 12 ولت نیز، می تواند موجب افزایش دمای رگولاتور و در نتیجه آسیب برد شود. ولتاژ پیشنهادی مناسب بین 7 تا 12 ولت می باشد.

 

 

  پین های مربوط به منبع تغذیه به صورت زیر است:

برد Arduino Uno SMDVIN: این پین، پین ورودی ولتاژ آردوینو است که در مواقع استفاده از منبع تغذیه خارجی (به جای منبع تغذیه تنظیم شده یا اتصالUSB 5ولتی) از آن استفاده می شود و اگر برد از طریق پاورجک به منبع تغذیه وصل شده باشد، می توانید از طریق این پین (به عنوان خروجی) به ولتاژ منبع تغذیه دسترسی داشته باشید.

5V: این پین یک ولتاژ تنظیم شده 5 ولت را از طریق رگولاتور موجود بر روی برد فراهم می کند. برد می تواند از طریق پاورجک 7 تا 12 ولت DC، پورتUSB با ولتاژ 5 ولت و یا پین VIN روی برد با ولتاژ 7 تا 12 ولت تغذیه شود. ولتاژ پین های 5 ولت و 3/3 ولت از رگولاتور عبور می نماید و استفاده از ولتاژ این پین ها ممکن است باعث خراب شدن برد شود.

3.3V: یک ولتاژ 3/3 ولتی، بوسیله ی رگولاتور روی برد فراهم می شود که حداکثر جریان آن 50 میلی آمپر می باشد.

GND: پین های زمین یا منفی مدار.

IOREF:این پین میزان ولتاژ مرجعی را که میکروکنترلر با آن کار می کند، مشخص می نماید. یک شیلد که به درستی تنظیم شده باشد، می تواند مقدار ولتاژ را از پین IOREF: خوانده و منبع تغذیه مناسب خود را انتخاب نماید و یا اینکه مبدل های ولتاژ را برای کار کردن با ولتاژهای 5 ولت یا 3/3 ولت، برروی پین خروجی ها فعال کند.

  

 

حافظه برد آردوینو

ATmega328 دارای حافظه 32 کیلو بایتی است وهمچنین دارای 2 کیلو بایت حافظه SRAM و 1 کیلو بایت حافظه EEPROM می باشد.

  

 

پین های ورودی و خروجی آردوینو

هریک از 14 پین دیجیتال برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 می تواند با استفاده از توابع pinMode()،digitalWrite()، digitalRead() به عنوان ورودی یا خروجی استفاده شود. ولتاژ پین ها 5 ولت بوده و ظرفیت جریان برای هر پین حداکثر 40 میلی آمپر می باشد. همچنین هر یک از این پین ها دارای یک مقاومت داخلی 50-20 کیلواهم جهت Pull-Up می باشد، که به صورت پیش فرض غیرفعال است. همچنین بعضی از پین ها دارای عملکردهای اختصاصی می باشند که به صورت زیر است:

Serial پین های (RX) یا 0 و (TX) یا 1: پین RX برای دریافت و TX جهت انتقال اطلاعات به صورت سریال و با پروتکلTTL استفاده می شود. این پین ها به پین های مرتبط USB-to-TTL ATmega8U2 متصل هستند.

وقفه های خارجی 2 و 3: این پین ها می توانند طوری تنظیم شوند که یک وقفه را براساس اندکی افزایش یا کاهش لبه، و یا هر نوع تغییر در مقدار، ایجاد نمایند.

PWM  پین های 11, 10, 9, 6, 5, 3 : امکان دسترسی به یک خروجی PWM هشت بیتی را با استفاده از تابع analogWrite() فراهم می کنند.

SPI پین های 10(SS)، 11(MOSI)، 12(MISO) ، 13(SCK): با استفاده از توابع کتابخانه ای SPI این پین ها می توانند یک ارتباط SPI library ایجاد نمایند.

LED – 13: یک LED آماده، به پین دیجیتال 13 متصل شده است. هنگامی که پین در حالت HIGH یا یک قرار دارد، LEDروشن و زمانی که پین در حالت LOW یا صفر قرار دارد، خاموش می شود.

  

برد آردوینوUNO دارای 6 ورودی آنالوگ می باشد. از A0 تا A5 نامگذاری شده اند. به صورت پیش فرض این پین ها می توانند ولتاژی بین ولتاژ پایه (Ground) تا حداکثر 5 ولت را اندازه گیری نمایند. ولی با استفاده از پین AREF و تابع analogReference() تغییر دادن حد بالای جداشدن امکان پذیر می باشد.

همچنین بعضی از پین ها دارای عملکردهای اختصاصی می باشند که به صورت زیراست:

TWIپین A4 یا SDA و A5 یا SCL: این پین ها امکان ایجاد یک ارتباط TWI را با استفاده از توابع کتابخانه ای Wire امکان پذیرمی شود.

 

 

سایر پین های UNO R3:

   AREF:ولتاژ مرجع برای ورودی های آنالوگ، از طریق این پین و با استفاده از تابع analogReference() انجام می شود.

   Reset:وضعیت خط مرتبط را برای ریست میکروکنترلر در حالت Low قرار می دهد، معمولاً زمانی از این پین استفاده می شود که بخواهید بر روی شیلدتان دکمه ریست قرار دهید. زیرا استفاده از شیلدها از دسترسی به دکمه ریست موجود بر روی برد آردوینو جلوگیری می کند.

نقشه اتصال بین پین های آردوینو به پورت های ATmega328 را مشاهده نمایید. نحوه اتصال پین ها برای ATmega168، ATmega8 و ATmega328 یکسان می باشد.

  

 

شماتیک و طرح مرجع برای ساخت اردوینو

 شماتیک برد آردوینو اونو

   

  

 

توجه: طرح مرجع آردوینو می تواند از یک ATmega168 ، ATmega8 و یا ATmega328 استفاده نماید. در نسخه های جدید از ATmega328 استفاده شده اما همچنان در طرح شماتیک،ATmega8 به عنوان مرجع نشان داده شده است. ساختار پین ها در هر سه پردازشگر یکسان است.

 

  

   

ارتباطات برد uno

برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 دارای امکاناتی است که ارتباط با کامپیوتر، سایر بردهای آردوینو، و یا دیگر میکروکنترلرها را برقرار می کند. ATmega328 امکان ارتباط سریالی با UART TTLفراهم می کند. ATmega16U2 موجود بر روی برد، این ارتباط سریال را تبدیل به یک ارتباط USB نموده و در نهایت یک پورت سریال مجازی(COM) روی کامپیوتر شما ایجاد می کند. برنامه موجود برروی ATmega16U2 از درایور USB Com استفاده می کند و به هیچ درایور جانبی نیاز ندارد. به هر حال در سیستم عامل ویندوز یک فایل .inf مورد نیاز می باشد. نرم افزار آردوینو شامل یک بخش کنترل پورت سریال است که به شما اجازه می دهد داده های متنی را به آردوینو ارسال، یا از آن دریافت نمایید. چراغ های RX و TX موجود بر روی برد در زمان ارسال و دریافت اطلاعات از طریق پردازشگر مبدل USB به سریال و یا اتصال USB به کامپیوتر (به غیر از ارتباط سریالی پین های 0 و 1) در حالت چشمک زن قرار می گیرد.

یک تابع کتابخانه ای SoftwareSerialامکان ارتباط سریال را برروی هریک از پین های دیجیتال فراهم می کند.

همچنین ATmega328 از ارتباط TWI و SPI پشتیبانی می نماید. نرم افزار آردوینو شامل یک تابع کتابخانه ای به نام Wire Library برای ساده سازی استفاده از درگا هI2C می باشد.

 

 

برنامه نویسی با IDE آردوینو

برد آردوینو اونو

برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3با نرم افزار آردوینو قابل برنامه نویسی است. از منوی Tools > Board برد مورد نظر خود را (با توجه به نوع میکروکنترلر برد) انتخاب نمایید.

ATmega328 موجود بروی برد آردوینو دارای یک bootloader از پیش آماده می باشد که به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به پروگرامر جانبی، کدهای جدید خود را آپلود و اجرا نمایید. این ارتباط بر اساس پروتکل STK500 بر قرار می شود. همچنین شما می توانید BootLoader را نادیده گرفته و مستقیماً از طریق ICSP header برد را برنامه ریزی نمایید. سورس کد firmware مربوط به پردازشگر ATmega16U2یا 8U2 در بردهای نسخه ی Rev1 و Rev2 وجود دارد. همچنین ATmega16U2/8U2 با یک DFU bootloader بارگذاری شده است، که می تواند به روش های زیر فعال شود:

  

نسخه Rev1: جامپر مربوطه را در پشت برد متصل نمایید و سپس ATmega8U2 را ریست نمایید.

نسخه Rev2به بعد: برد آردوینو Uno دارای یک مقاومت جهت پولینگ اتصال HWB میکروکنترلر ATmega8U2/16U2 به زمین می باشد که تغییر حالت به DFU را آسان تر می کند.

 

همچنین شما می توانید از نرم افزار FLIP یا یک DFU پروگرمر (سیستم عامل MAC OS X و لینوکس) و یا یک پروگرامر جانبی از طریق پورت ISP برای بارگذاری Firmware جدید استفاده نمایید.

 

 

ریست خودکار توسط نرم افزار آردوینو

برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3طوری طراحی شده است که در صورت اتصال به کامپیوتر، قبل از آپلود کد جدید، امکان ریست به وسیله ی نرم افزار آردوینو را به جای فشار دکمه ریست داشته باشید. یکی از خطوط سخت افزاری کنترل جریان (DTR) میکروکنترلر ATmega8U216U2 از طریق یک خازن 100 نانوفارادی به پایه ریست ATmega328 متصل شده است. زمانی که این خط آزاد می شود (در حالت LOW قرار می گیرد) پایه ریست در وضعیتی قرار می گیرد که باعث ریست پردازنده می شود. با استفاده از این خازن نرم افزار آردوینو به شما اجازه می دهد که به راحتی و با فشردن دکمه Upload در محیط نرم افزاری آردوینو، کد خود را آپلود نمایید. بدین معنی که در وضعیت Low قرار گرفتن DTR همزمان با شروع آپلود، هماهنگی خوبی برای داشتن Time out کوتاه تر توسط BootLoader ایجاد می نماید.

زمانی که برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 به کامپیوتری که سیستم عامل آنMac OS X یا لینوکس است، متصل باشد در هر بار ارتباط نرم افزار با برد از طریق کابل USB عمل ریست اتفاق می افتد. بعد از گذشت نیم ثانیه یا بیشتر BootLoader برد آردوینوUno در حال اجرا می باشد. از آنجا که آردوینو Uno طوری برنامه نویسی شده است که داده های ناقص (به عنوان مثال داده ای در حاشیه آپلود کد جدید) را حذف کند، چند بایت اول هر داده ای را که بعد از ایجاد ارتباط به برد ارسال می شود، جدا می کند. چناچه برنامه ای بر روی برد در حال اجرا باشد، در زمان شروع برنامه می تواند تنظیمات اولیه و یا سایر داده ها را دریافت کند.

برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 شامل یک مسیر می باشد که با قطع آن می توانید ریست خودکار را غیر فعال نمایید. این دو نقطه در هر دو طرف این مسیر می توانند دوباره با لحیم کاری به یکدیگر متصل شوند، تا مجدداً ریست خودکار فعال گردد. همچنین شما می توانید با اتصال یک مقاومت 110 اهم از پین 5 ولت به پین ریست، سیستم ریست خودکار را غیر فعال نمایید.

 

 

محافظت پورت USB آردوینو از جریان بیش از حد

برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 دارای یک پلی فیوز قابل ریست جهت محافظت از پورت USB کامپیوتر شما در مقابل افزایش یا کاهش جریان می باشد. علاوه بر این بیشتر کامپیوترها سیستم محافظت داخلی خودشان را دارند و این فیوز صرفاً یک لایه حفاظتی مجزا را فراهم می نماید. چناچه بیش از 500 میلی آمپر جریان از پورت USB گرفته شود، فیوز به صورت خودکار تا زمان متعادل شدن جریان ارتباط را قطع می نماید.

  

  

مشخصه های فیزیکی

حداکثر طول و عرض PCB برد Uno به ترتیب 6/86 و 5/33 سانتی متر می باشد که با احتساب کانکتور USB و پاورجک، ابعاد اصلی آن افزایش می یابد. چهار سوراخ موجود بر روی برد به شما اجازه می دهد که برد را برروی یک سطح یا جعبه پیچ نمایید. توجه کنید که فاصله بین پین های دیجیتال 7 و 8 برابر 160 میلی متر و فاصله بین سایر پین ها 100میلی متر می باشد.

 

   

سایت سازنده: Arduino

  

 

جمع بندی برد آردوینو UNO R3

 • تراشه Atmega328
 • دارای رگولاتر 5 ولت
 • فرکانس پردازش 16MHz
 • سازگار با محیط IDE  آردوینو
 • تنوع در شیلدها و مناسب پروژه‌های رباتیکی
 • دارای 28 پایه GPIO برای ارتباط با سنسورها و بردهای دیگر
 
لطفا سوالات فنی را از قسمت دیدگاه کاربران ارسال کنید. پروژه‌های عملی با این برد را در همین صفحه ببینید.

  

سخنرانی ماسیمو بانزی، بنیانگذار آردوینو را از دست ندهید.

تبلیغات

نظرات

 • 1394-09-16

  سلام ببخشیدمیشه موجودی انبارتونو افزایش دهید من هرچه زودتر به این unoآردوینو نیازدارم ممنونم
  خداحافظ

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  تا هفته آینده به انبار اضافه خواهد شد. چنانچه نیاز فوری دارید؛ پیشنهاد میکنیم از آردوینو UNO SMD با قیمت مناسب تر استفاده نمایید.


 • 1394-11-03

  با سپاس ازسایت خوبتون

 • 1394-11-26

  با سلام
  در سایت اصلی آردوینو در مشخصات این برد زده از کوارتز برای فرکانس 16 مگا هرتز استفاده شده است. در اینجا ذکر شده سرامیک رزوناتور. کدام صحیح است؟
  با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  مشخصات آردوینو ارایه شده توسط دانشجو کیت، مطابق جدول مشخصات است.

 • 1394-12-16

  باسلام.
  در عکسی که برای این برد ( و برد های دیگری مثل leonardo) قرار داده شده، عبارت made in italy حک شده است.
  این برد ها واقعا ایتالیایی هستند یا از نوع برد های چینی؟
  با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی در قسمت توضیحات، کشور سازنده ذکر شده است. لطفا ملاحضه فرمایید.

 • 1395-03-04

  سلام
  بنده به این برداحتیاج دارم کی این محصول روموجود میکنید؟
  ضمنا uno smd چه فرقی بااین داره ازلحاظ کارایی؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  کاربر گرامی، کالای مورد نظر شما اضافه شد، تفاوت این دو برد فقط در ابعاد چیپ پردازنده میباشد. که در یکی به صورت SMD و در دیگری به صورت DIP میباشد.

 • 1395-04-24

  سلام میشه هرچه زوتر برد آردینو uno رو عرضه کنیدواقعا لازم دارم و دوست دارم از همین سایت هم خرید کنم. با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  موجود شد، ميتوانيد خريدتان را نهايى كنيد.

 • 1395-04-30

  سلام
  آیا کابل USB هم داره؟ آیا اون کاور شیشه ای هم روش هست؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  به هنگام خرید میتوانید نوع کابل را انتخاب کنید که با کابل ارسال شود یا بدون کابل و جعبه شیشه ای هم به صورت مجزا باید تهیه کنید.

 • 1395-05-05

  من به این برد(arduino r2یا arduino r3 )احتیاج دارم کی این محصول روارائه میکنید

  پاسخ مدیر:

  درود ير شما


  عمليات خريد انجام شده است و به زودى به فروشگاه اضافه خواهد شد.

 • 1395-05-07

  سلام کی موجود میشه؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  هفته آينده موجود خواهد شد.

 • 1395-05-18

  سلام
  میشه تاریخ مشخصی بدید برای موجود شدن

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  عملیات خرید انجام شده است و هفته آینده به فروشگاه اضافه خواهد شد.

 • 1395-05-18

  سلام
  من میخواستم یه پروژه بسازم که با استفاده از گوشی اندروید یه ربات رو کنترل کنم لطفا راهنماییم کنید و بگید که کدوم ماژول هارو نیاز دارم

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  بستگی به پروتکل ارتباطی پروژه‌تان دارد. اگر بلوتوث استفاده کنید ماژول بلوتوث و اگر وای فای استفاه کنید ماژول وای فای باید انتخاب کنید. در مرحله بعدی نیاز به شیلدهای داریور موتور و یک عدد آردوینو دارید. به همین سادگی با یک آردوینو، شیلد موتور و ماژول بلوتوث یا وای فای می توانید پروژه‌تان را عملی کنید.

 • 1395-05-28

  سلام خسته نباشید.
  میخواستم یه تایمر بسازم که 10 دقیقه خاموش بمونه بعد 2 دقیقه روشن بمونه برای این کار از port13 استفاده کنم ؟
  و یه سوال دیگه این که ولتاژ کار من 12 هستش و باید رله استفاده کنم port13 برای رله مناسبه یا از port های pwm استفاده کنم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  هیچ تفاوتی ندارد که شما از کدام پین استفاده کنید فقط باید به وسیله ی کتابخانه ی تایمر یک زمان را ست کنید و سپس هنگامی که زمان مورد نظر سپری شد به صورت خودکار پین مورد نظر تحریک می شود.

 • 1395-05-29

  سلام بازم خسته نباشید
  برای تغزیه مدار از اون سوکت سیاه رنگ میشه 12 داد و برای شیلد رله از 5 آردوینو گرفت

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله دقيقا ميتوانيد اين كار را انجام دهيد. فقط دقت كنيد كه آمپر دهى منبع تغذيه حداقل 1 آمپر باشد.

 • 1395-06-28

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم ازکیت دانشجو این برد و چند برد دیگر رو خریداری کنم آیا می تونم در محل فروشگاه بیام و خرید کنم.

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  کاربر گرامی کلیه خریدها به صورت اینترنتی باید انجام شود و شما میتوانید خریدتان را انجام دهید و فقط برای تحویل کالا به صورت حضوری تشریف بیاورید.

 • 1395-08-01

  لطفا این اردوینو را موجود کنید
  با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  جهت پيش خريد قبل از موجود شدن با واحد فروش به شماره 03132232004 و داخلى 1 تماس بگيريد.

 • 1395-08-02

  سلام می خواستم بدونم این کالا کی موجود می شود البته هیچ عجله ای هم ندارم
  باتشکر از زحمات شما

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  عمليات خريد انجام شده است و بلافاصله پس از ترخيص در سايت موجود خواهد شد.

 • 1395-08-02

  تشکر از زحمات فراوان شما

 • 1395-08-04

  سلام ببخشید ایا به غیر از اردوینو uno smd، اردوینو uno r3 هم موجود می کنید؟
  البته به خاطر داشتن پایه میکروکنترلر می گویم.
  با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در حال حاضر آردوينو Uno SMD مدل R3 موجود ميباشد ولى آردوينو Uno Dip عمليات خريدش انجام شده و به زودى به فروشگاه اضافه ميگردد.

 • 1395-08-06

  سلام ببخشید ایا شنبه امکان اضافه شدن این کالا یعنی اردوینو uno r3 dip وجود دارد؟
  با تشکر از زحمات شما

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی جهت پیش خرید کالا لطفا با واحد فروش با شماره 03132224570 و داخلی 1 تماس بگیرید.

 • 1395-08-09

  سلام خسته نباشید لطفا این کالا یعنی اردوینو UNO R3 DIP را اضافه کنید.
  با تشکر از زحمات فراوان شما

 • 1395-08-10

  سلام خسته نباشید لطفا این اردوینو یعنی اردوینو uno r3 را موجود کنید
  باتشکر از زحمات فراوان شما

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  كاربر گرامى در دست اقذام است و اين موضوع نياز به صبورى دارد تا به فروشگاه اضافه شود. تلاش ما بر اين است كه هرچه سريع تر موجود شود.

 • 1395-08-12

  ممنونم من را از موجود شدنش مطمئن کردید.

 • 1395-08-24

  سلام خسته نباشید.
  اگه ما 20 عددبرد uno همراه با کابل خرید کنیم تخفیف هم میدید؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله، جهت مذاكرات و دريافت شرايط لطفا با واحد فروش تماس بگيريد.

 • 1395-09-03

  چقدر خوشحالم كه موجود شد
  ممنونم دانشجو كيت، الان ميتونم با خيال راحت كل وسايلمو بخرم.

 • 1395-09-04

  فقط هر روز گرون تر کنید و بگید وفاداریتونا دارید نشون میدید متاسفم از فروشگاه های شهرمون اصفهان

  http://*********.com/ArduinoBoards/Arduino_UNO_R3.html

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما  ضمن تشکر از معرفی قیمت کمتر برد، لطفا دقت بفرمایید که بردهای آردوینو کاملا اپن سورس بوده و هر تولید کننده ای اجازه ی تولید این برد را با هر نوع کیفیت قطعات و مواد اولیه به کار رفته دارد. اگر بر این عقیده هستید که قیمت کمتر همیشه بهترین انتخاب است، خب میتوانید از همان لینکی که معرفی کرده اید تهیه کنید. بردهای آردوینو Arduino که توسط دانشجو کیت وارد و توزیع میشود در پروژه های صنعتی و غیر صنعتی مختلفی استفاده شده است و جوابگوی نیازهای مشتریان بوده است.  در طی 35 سال گذشته دانشجو کیت در بازارهای بسیاری در مرکز و جنوب و جنوب غرب کشور فعالیت داشته است و همواره به عنوان تامین کننده به فعالیتمان ادامه داده ایم. در خصوص انتقاد شما هم، وضعیت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.  شاد و پیروز باشید.

 • 1395-09-04

  ببخشید هزینه حمل این برد چقدر میشود؟ برای ارسال به بندرعباس

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  کاربر گرامی هزینه حمل موقع ارسال مشخص میشود. البته دقت داشته باشید در دانشجو کیت چه یک عدد کالا بخرید و چه 10 عدد و چه بیشتر همواره هزینه حمل ثابت میباشد و الباقی اضافه هزینه را مهمان دانشجو کیت خواهید بود. همچنین در برخی شرایط فروش ویژه هزینه حمل رایگان به سراسر ایران هم وجود خواهد داشت.

 • 1395-09-14

  باسلام
  میشه راه اندازیشو توضیح بدین آخه من الان به دستم رسیده ولی نحوه ی راه اندازیشو بلد نیستم
  اگه جایی هست میشه آدرس صفحشو بدین
  ممنون از دانشجوکیت

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  كاربر گرامى بخش آموزش راه اندازى در همين صفحه است، روى آن كليك كنيد و از آموزش ها استفاده كنيد.


  همچنين هر سوالى راجع به آموزش را در همان قسمت به صورت ثبت نظر وارد كنيد.


  شاد و پيروز باشيد.

 • 1395-09-17

  با سلام
  آیا به همراه این برد کابل USB هم ارسال میشود؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی در قسمت توضیحات ذکر شده است و شما میتوانید انتخاب کنید که اگر کابل نیاز ندارید، برد را باقیمت ارزان تر خریداری کنید.

 • 1395-10-13

  سلام و تشکر از شما
  واقعا سایتتون عالیه و همه اطلاعات را یکجا گذاشتید. ممنونم

 • 1395-10-14

  با سلام
  لطفا پروژه های بیشتری را در سایت قرار دهید.

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  ضمن تشکر از پیشنهاد و توجهتان، در دستور کار قرار خواهیم داد.

 • 1395-10-18

  نرم افزارهای مربوط به آردوینو را از کجا باید دانلود کنم؟ اصلا چندتا نرم افزار داره؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  به صورت رسمی IDE آردوینو که توسط بنیاد آردوینو معرفی شده است را میتوانید دانلود کنید. همچنین نرم افزارهای دیگری از جمله پروسسینگ، آردوینودروید، تینسیدوینو و زدوینو برای این منظور وجود دارند.

 • 1395-10-29

  سلام
  آیا حتما به کابل شیلد برای استفاده نیاز است؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  استفاده از کابل شیلد برای انتقال دیتا و برنامه به برد آردوینو Arduino توصیه می‌شود. 

 • 1395-12-29

  سلام
  متاسفانه این برد توی انبار موجود نیست
  از اونجایی که تازه کار هستم و دارم شروع میکنم لطفا یه برد اردینوی دیگه که بتونم باهاش شروع کنم پیشنهاد کنید که تهیه ش کنم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  كاربر گرامى ميتوانيد از برد آردوينو uno SMD استفاده كنيد.

 • 1396-01-27

  سلام به تمام دوستان در دانشجو کیت
  لطفا این بورد رو هر چه سریعتر موجود کنید من در حال حاضر بهش نیاز دارم.

  خیلی ممنون از زحماتتون

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  عمليات تامين كالا انجام شده است ولى در صورت عجله ميتوانيد از مدل مشابه با تراشه ch340 استفاده كنيد.

 • 1396-01-30

  این محصول کی میشود خرید

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  عمليات تامين كالا انجام شده است، اميد است اوايل هفته آينده در انبار موجود شود.

 • 1396-02-30

  سلام ییخشید تفاوت بین آردوینو دیپ و اس ام دی UNO چیست؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  عملکرد هر دو برد یکسان است. البته دقت داشته باشید که برد SMD نیاز به نصب درایور دارد ولی برد R3 از تراشه اورجینال بهره میبرد و نیازی به نصب درایور نمیباشد.

 • 1396-03-08

  سلام خسته نباشید.
  از این آردوینو چند تا دارید؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  هر تعدادی که شما نیاز داشته باشید! چنانچه نیاز به خرید تعداد بیشتر از 40 عدد دارید لطفا با واحد فروش تماس بگیرید.

 • 1396-03-17

  عالی بود
  با تشکر از زحمات شما.

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  از توجه شما سپاسگزاریم.

 • 1396-03-31

  آداپتور شارژ هم همراهش هست ؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  برد آردوينو نياز به شارژر ندارد. لطفا سوالتان را دقيق تر بيان كنيد.

 • 1396-03-31

  منظور همون آداپتوری هست که برق برد را تامین میکند
  همراهش هست ؟
  اگر نه لینکی برای خرید دارید؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  برای تامین تغذیه برد آردوینو چند روش وجود دارد، یکی اینکه از همان پورت usb با ولتاژ 5 ولت برق برد را تامین کنید. دوم اینکه برای برخی از آردوینوها که دارای پورت آداپتور هستند از آداپتور 6 تا 18 ولت می‌توانید استفاده کنید. برای خرید به صفحه آداپتورها مراجعه کنید. در مورد کابل usb شما میتوانید از همین صفحه انتخاب کنید که با کابل ارسال شود و یا بدون کابل و با قیمت کمتر

 • 1396-04-30

  سلام
  میخواستم بدونم خود این برد تو چه دمایی میتونه کار کنه که اسیب نبینه
  بعد اگه این بر به صورت دائم کار کنه اسیب نمیبینه(بصورت دائم درحال چک کردن دما باشه)
  اگه براش مشکل ایجاد میشه باید چه کارکنم
  (سپاس)

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  ضمن تشکر از توجه شما، از آنجایی که برد آردوینو اپن سورس است و هر تولید کننده‌ای میتواند آن را تولید کند. دمای کاری برد بر اساس قطعات و سطح کیفیت به کار رفته متفاوت خواهد بود. ولی بر اساس استاندارد کلی در محدوده 20- تا 85+ درجه سانتی گراد قابلیت کارایی دارند.


  در حالتی که برای مدار شما مشکل ایجاد شود، مقرون به صرفه ترین روش در بردهای امبدد، تعویض آن‌ها است. به این دلیل که ارزش صرف وقت برای تعمیر را ندارند.

 • 1396-06-02

  سلام این مدل خیلی حجم کمی داره حتی به 5کیلوبایت هام نمیرسه یعنی هیچی نمیشه روش ریخت دوخت بنویسی تموم میشه که
  آیا واقعا اینجوریه؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  البته هر بردی یک محدودیت حجمی دارد. ولی نه در حد 5 کیلو بایت!

 • 1396-08-01

  با سلام؛میشه یک عکس پشت برد هم بذارید؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه شما، اضافه خواهد شد.

 • 1396-08-04

  با سلام
  میخواستم بدونم که میشه از برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 یک میکروکنترلر بر پایه ATmega 328
  برای چراغ راهنمایی و رانندگی استفاده کرد همانند ویدیو اشتراک شده استفاده کرد ممنون از لطفتون

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه شما، در خصوص سوال شما خیلی مساله پیچیده‌ای نیست. لطفا دقیق‌تر جزیات بدهید.

 • 1396-09-05

  سلام
  جعبه شیشه ای این بورد رو از کجا میتونم تهیه کنم ؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه شما، از لینک جعبه مخصوص آردوینو Arduino Box برای خرید اقدام کنید.


 • 1396-09-17

  سلام
  واقعا بابت سایتتون تشکر میکنم و این همه زحماتی که میکشید، واقعا انتظار چنین سایت کامل و بینظیری را نداشتم. ایول واقعا خسته نباشید.

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه و دقت نظر شما، امیدواریم برای شما و دیگر کاربران تجربه بینظیری خلق کنیم.

 • 1396-09-25

  لطفا سریع تر موجودش کنین

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در حال حاضر این کالا ناموجود است و عملیات تامین آن صورت گرفته است. لطفا از مدل Uno CH340 استفاده کنید. کارایی هردو یکسان است.

 • 1396-09-28

  پس کی موجودش میکنین

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  کاربر گرامی عملیات تامین کالا انجام شده است و به زودی موجود خواهد شد. در بازه زمانی دو روز آینده حتما موجود خواهد شد.

 • 1396-10-04

  سه هفتس منتظرم موجودش کنین
  چی شد بالاخره

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  کاربر گرامی موجودی این کالا هفته گذشته به اتمام رسیده است. عملیات تامین کالا صورت گرفته است و به زودی موجود خواهد شد. شما میتوانید از مدل مشابه آردوینو UNO SMD استفاده کنید. 

 • 1396-10-06

  لطفا سریع تر موجودش کنین

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه شما، عملیات تامین کالا صورت گرفته است و به زودی موجود خواهد شد.

 • 1396-10-17

  باسلام
  ۱-آیا میشود با گوشی اندروید یا تبلت برنامه نویسی کرد؟
  ۲-برنامه آردوینو را باید از کجا تهیه کرد؟
  لطفا مثل همیشه زود جواب دهید.

  پاسخ مدیر:

  باسلام


  ضمن تشکر از توجه شما، بله میشود. برای دانلود نرم افزار آردوینو Arduino IDE به دیجی اسپارک مراجعه کنید.

 • 1396-10-19

  سلام
  پیرو تقاضای پشتیبانی، تیم ما از خدمات و کالاهای دانشجو کیت استفاده می‌کند. بسیار منظم و دقیق هستند. هم به کلیه کاربران توصیه میشود و هم اینکه آرزوی موفقیت روز افزون برای کلیه پرسنل محترم داریم.

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  جناب آقای حیدری از توجه شما تشکر می‌کنیم. از اینکه خدمات دانشجو کیت برای شما مفید بوده است، بسیار خرسندیم.

 • 1396-10-23

  سلام و تشکر از سایتتون
  داشتم کامنتهای کاربران رو میخوندم سوالی برام پیش اومد، اینکه چرا بجای این برد از نوع smd نمیشه استفاده کرد؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه شما، چنین موضوعی صحت ندارد، بردهای آردوینو UNO مدل r3 یا SMD هردو یکسان هستند. با این تفاوت که مدل SMD هم پایه نری و هم پایه مادگی دارد.

 • 1396-10-23

  سلام
  این برد پس از موحود شدن، قیمتش چطور میشه؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه شما، متاسفانه با نوساناتی که ارز طی یک ماه اخیر داشته است، خرید اولیه از چین هم افزایش داشته است ولی تلاش دانشجو کیت بر این است که قیمت این کالا را بدون تغییر نگه دارد.

 • 1396-10-25

  سلام
  جعبه برای این برد آرداینو را از کجا تهیه کنم؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه شما، در سایت موجود است. لطفا به لینک جعبه مخصوص آردوینو Arduino Box مراجعه کنید.


نظر خود را بنویسید

*
*

آموزش ساخت دماسنج و رطوبت سنج دیجیتال با برد آردوینو Arduino - دانشجوکیت

آموزش ساخت دماسنج و رطوبت سنج دیجیتال با برد آردوینو Arduino

نمایشگرهای سون سگمنت ۷Segment در ساختار درونی‌شان از دیود نورانی یا همان ال ای دی استفاده شده است. این نوع نمایشگر کاربردهای فراوانی دارد از کاربری صنعتی گرفته تا کاربری خانگی، در کلیه این موارد برای راه اندازی نمایشگر سون سگمنت نیاز به درایور می‌باشد. در ادامه این آموزش شیوه راه اندازی دماسنج دیجیتال با برد آردوینو Arduino و نمایشگر سون سگمنت با تراشه TM1637 با....

ادامه...

  

آموزش اینترنت اشیاء سیستم اعلام خطر ورود به منزل با ربات تلگرام - دانشجوکیت

آموزش اینترنت اشیاء سیستم اعلام خطر ورود به منزل با ربات تلگرام

هوشمندی فقط با یک شیئ بی جان! در ادامه مبحث جامع اینترنت اشیاء و استقبال کاربران، مجموعه آموزش‌های اینترنت اشیاء IOT را با سخت افزارهای مختلف برای نیازهای مختلف در سایت منتشر کردیم. هوشمند بودن سیستم‌ها باعث کاهش ریسک خطا میشود. امنیت برخی از مکان‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد. بسیاری از موارد استفاده از دزدگیر جواب نمی‌دهد. چراکه فقط یک صدای بلند ایجاد می‌کند و یا تصمیم به ایجاد تماس تلفنی می‌شود. در چنین شرایطی هم اگر مشکلاتی برای ایجاد تماس بوجود آید و یا شماره مورد نظر تلفن را جواب ندهد، عملا کارایی سیستم حفاظتی از بین میرود. از اینرو در این آموزش بدون ایجاد هیچ حساسیت و صدای بلند، فقط به تلفن همراه اشخاص مربوطه پیام ارسال می‌شود. با مبحث اینترنت اشیاء به همین سادگی! در ادامه این آموزش با....

ادامه...

   

ترکیب آردوینو و نود رد Node-RED پروژه تشخیص آلودگی هوا

ترکیب آردوینو و نود رد Node-RED پروژه تشخیص آلودگی هوا

شاخص‌های آلایندگی هوا چند دسته هستند. یکی از این عوامل غلظت و ترکیب گازهای موجود در هواست. دیگری ریز گردها هستند. برای تشخیص آلودگی هوا معمولا به صورت نمونه برداری از محیط و انجام آزمایش روی نمونه، تعیین می‌شود. یکی از روش‌هایی که میتوان میزان آلایندگی محیط را تشخیص داد، استفاده از سنسور تشخیص گاز است. درپروژه‌های اینترنت اشیاء IOT سنسورها نقش مهمی در ایجاد محتوا دارند. به عنوان مثال اگر تعداد ۱۰ عدد سنسور تشخیص گاز MQ9 در ۱۰ نقطه مختلف شهری داشته باشیم؛ و هر یک اطلاعات دریافتی از محیط را در بازه‌های زمانی مشخص تولید و منتشر کنند. با این روش میتوان میزان گازهای آلاینده در هر نقطه از شهر را به صورت مجزا دسته بندی و مطالعه کرد. در این پست با استفاده از برد آردوینو Arduino و سنسور تشخیص آلودگی هوا میزان آلایندگی را تعیین و سپس بر روی شبکه اجتماعی ارسال میکنیم. در ادامه این آموزش اینترنت اشیاء IOT پروژه تشخیص آلودگی هوا با....

ادامه...

   

آموزش مدیریت منزل از هر مکان با ربات تلگرام و برد NodeMCU - دانشجو کیت

آموزش مدیریت منزل از هر مکان با ربات تلگرام و برد NodeMCU

تصور کنید هنگامی که روز کاری تمام شده است و با خستگی روزانه در حال حرکت به سمت منزل هستید. ترافیک عبور و مرور هم در ساعت اوج خود است. به منزل میرسید و با عدم تعادل دمای هوای منزل روبرو می‌شوید. یا اینکه تمایل دارید تا قبل از رسیدن شما به منزل کلیه گلدان‌ها آبیاری شوند. برای این منظور نیاز به MCU قدرتمند با پایه‌های متنوع خواهید داشت. پیرو پست مدیریت وسایل برقی با ربات تلگرام و سیستم چت آنلاین آردوینو ، ۴ وسیله برقی را میتوانستید از هر مکانی کنترل کنید. در این پست شیوه مدیریت ۸ وسیله برقی البته با ربات تلگرام و برد NodeMCU دارای صفحه کلید آموزش خواهم داد. البته با برد قوی‌تر Node MCU بر پایه تراشه ESP8266 و شیلد توسعه که توانایی اتصال بیش از ۳۲ رله را دارد. همانطور که قبلا در پست ارتباط برد رزبری پای با ربات تلگرام توضیح داده‌ام. تلگرام فقط یک شبکه اجتماعی برای کاربران نیست، بلکه توانایی ارتباط M to M و ماشینی را دارد. در وب نسل ۳ از این مدل ارتباط ماشین به ماشین زیاد خواهیم دید. در ادامه آموزش چت با شیئ توسط ربات تلگرام و آردوینو Arduino...

ادامه...

  

آموزش کار با اترنت W5100 – بخش اول - دانشجوکیت

آموزش کار با آردوینو و اترنت W5100 – بخش اول

روزگاری بود که با ارسال اس ام اس و یک برد پیچیده با تراشه میکروکنترلر AVR می‌توانستیم، پروژه هوشمند سازی انجام دهیم. ولی امروزه دنیا اینترنت اشیاء IOT عملا ساخت سخت افزارهای پیچیده را به اتمام رسانده است. کافیست پروژه را با اصول اینترنت اشیاء IOT و سخت افزارهای مربوطه انجام دهید. شیلد اترنت با تراشه W51000 از پر مصرف‌ترین شیلدها برای آردوینو Arduino است. هم توانایی لاگ کردن اطلاعات روی مموری Micro SDD دارد و هم توانایی مدیریت برد آردوینو و متعلقات متصل به آن را دارد.

از این رو تصمیم به انتشار مجموعه آموزش‌های راه اندازی و مدیریت این شیلد را در بستر...

ادامه....

  

ارتباط ربات تلگرام با بردهای آردوینو در پروژه IOT -دانشجوکیت

ارتباط ربات تلگرام با بردهای آردوینو Arduino در پروژه IOT

تلگرام یا شاید اسکای نت! شبکه مجازی امروزی که فقط کف دستان کاربران را اشغال می‌کند. قدرت نفوذ تلگرام به حریم خصوصی کاربران شامل چند نکته مهم است. یکی از این  موارد سادگی کار و جا شدن در کف دست است. منظورم این است که کاربران با یک الی دو انگشت می‌توانند تمامی فعالیت‌ها را با آن انجام دهند. سرعت به روز رسانی تلگرام و تیم توسعه آن واقعا فوق العاده است. کافیست در یکی از شبکه‌های اجتماعی تلگرام قابلیتی یا مشکلی را گزارش کنید، تیم کشیک تلگرام بلافاصله واکنش نشان میدهد! همانطور که قبلا در پست ارتباط برد رزبری پای با ربات تلگرام توضیح داده‌ام. تلگرام فقط یک شبکه اجتماعی برای کاربران نیست، بلکه توانایی ارتباط M to M و ماشینی را دارد. در وب نسل ۳۳ از این مدل ارتباط ماشین به ماشین زیاد خواهیم دید. در ادامه آموزش ارتباط ماشین به ماشین با ربات تلگرام و بردهای آردوینو Arduino....

ادامه...

      

آموزش ساخت ساعت دیجیتال با آردوینو و سگمنت TM1637 - دانشجوکیت

آموزش ساخت ساعت دیجیتال با آردوینو Arduino و سگمنت TM1637

زمان و سنجش زمان از ابزارهای مهم است. در یک پروژه دقت زمان سنجی باعث ریسک و خطر پذیری میشود. در پروژه‌ای دیگر باعث بهم ریختگی نظم در رفت و آمد و …. میشود. انواع ساعت از دیجیتال و ساعت در کدها و اسکریپت‌های آنلاین گرفته تا ساعت‌های مکانیکی همگی به نوعی زمان سنجی می‌باشند. در این پست شیوه ساخت ساعت دیجیتالی با نمایشگر روی سون سگمنت ۴ دیجیت با تراشه TM1637 به صورت ۲۴ ساعتی را با آردوینو Arduino آموزش خواهم دارد. این آموزش علاوه بر شیوه عملکرد ساعت، شیوه کار با ماژول سون سگمنت را هم آموزش خواهید دید. در ادامه این آموزش با...

ادامه...

  

آموزش ساخت نمایشگر ضربان قلب قابل حمل با آردوینو + ویدیو دانشجوکیت

آموزش ساخت نمایشگر ضربان قلب قابل حمل با آردوینو Arduino + ویدیو

ساختار سنسور ضربان قلب همانطور که می‌دانید سنسور ضربان قلب در دسته‌ی بیومتریک‌ها قرار دارد. به عبارتی یکی از شگفت انگیز ترین سنسورهای بیومتریک می‌باشد. این ماژول از تراشه آپ امپ MCP6001 در کنار سنسور APDS9008 بهره میبرد. یک ال ای دی پشت سنسور APDS قرار دارد. پس از قرار دادن پوست بدن روی سنسور در اثر بازگشت نور ضربان قلب را شناسایی می‌کند. سپس از طریق درگاه آنالوگ به مبکروکنترلر ارسال می‌کند. لازم به ذکر است از بردهای آردوینو Arduino و رزبری پای و Node MCU  و دیگر بردهای میروکنترلر می‌توانید استفاده کنید. 

ادامه...

  

آموزش ساخت تابلو روان با برد آردوینو دانشجوکیت

آموزش ساخت تابلو روان با برد آردوینو Arduino

تابلو روان مجموعه‌ای از چندین LED که به صورت تک رنگ و یا دورنگ و یا  RGB می‌باشد. عملکرد تابلو روان‌های پیشرفته همانند یک تلویزیون می‌باشد و می‌تواند تصاویر را با تغییر رنگ LED ها نمایش دهد. به طور معمول تابلو روان‌ها به دو دسته‌ی ثابت و متحرک تقسیم می‌شوند. تابلو روان ثابت فقط امکان نمایش یک متن از پیش تعیین شده و ثابت را دارد. ولی تابلو روان متحرک حالت پویا دارد و توانایی نمایش متن ها و تصاویر دلخواه را دارد. امروزه ساخت تابلو روان با آردوینو Arduino بسیار ساده شده است. با کنار هم قرار دادن تعدادی ماژول LED سخت افزار اولیه ساخته می شود. من در این آموزش از نمایشگر LED دات ماتریس ۸*۸ استفاده می‌کنم.

ادامه...

 

مدیریت سروو موتور با ریموت کنترل IR و برد آردوینو Arduino دانشجوکیت

مدیریت سروو موتور با ریموت کنترل IR و برد آردوینو Arduino

تا چند سال پیش مدیریت انواع دستگاه‌های الکترونیکی با یک ریموت کنترل فقط در حد ایده بود. ولی امروزه به لطف حضور بردهای ماژولار و به خصوص برد آردوینو Arduino این موضوع عملی می‌شود. یک کنترل تلویزیون را در نظر بگیرید. در ساده‌ترین حالت بین ۱۵ تا  ۴۰ دکمه برای حالت‌های مختلف دارد. تصور کنید با همین ریموت علاوه بر تلویزیون دیگر وسایل برقی در منزل و محیط کار را بتوانید مدیریت کنید.

تلویزیون یک ریموت مجزا دارد. سیستم سینمای خانگی همینطور، گیرنده دیجیتال، سیستم تهویه و… در هر منزل چندین نوع کنترل برای وسایل مختلف وجود دارد. این آموزش مقدمه‌ای برای حذف کلیه ریموت‌ها در منزل و فقط استفاده از یک ریموت اصلی می‌باشد. برای این منظور باید ابتدا فرکانسی که هر دکمه از هر ریموت تولید می‌کند را توسط برد آردوینو Arduino شناسایی و ذخیره کنیم. از این رو در پایان این آموزش انتظار می‌رود بتوانید کدهایی که ریموت‌های IR مختلف تولید می‌کنند را شناسایی و در برنامه آردوینو بخوانید. درضمن توجه داشته باشید، که از هر ریموت مادون قرمزی می‌توانید استفاده کنید. حتی کنترل تلویزیون یا کنترل کولر گازی و … پس از ریموت‌های موجود در منزل، هوشمندانه استفاده کنید. دراین پست با ماژول ریموت کنترل و برد آردوینو Arduino به صورت بسیار ساده یک سروو موتور را از راه دور مدیریت می‌کنیم.

ادامه...

  

راه اندازی LED RGB addressable نواری با برد آردوینو Arduino دانشجوکیت

راه اندازی LED RGB addressable نواری با برد آردوینو Arduino

اخیرا مصرف ال ای دی های نواری برای طراحی و نورپردازی و … بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این نوع ال ای دی ها مدل های مختلفی دارند. از جمله شلنگی، شاخه ای، نواری تک رنگ، نواری RGB و نواری برنامه پذیر یا همان addressable شناخته می‌شوند. در بین این ها مدل addressable ویژگی های منحصر به فردی دارد. از آنجایی که شیوه فرمان به این LED از طربق موج PWM ارسال می‌شود. به این معنی که در یک مسیر می‌توان رنگ های مختلفی را برای هر ال ای دی تعریف کرد. این موضوع باعث کارایی بیشتر و جذابیت میشود. همچنین میتوان با در کنار هم قرار دادن چند نوار از این ال ای دی یک نویسنده یا تابلو روان بسازیم. همانطور که اشاره کردم ال ای دی RGB یک نوار رنگی برنامه پذیر دارای قابلیت انعطاف پذیری، زیبا و درخشنده هستند.

از ویژگی های خاص این ال ای دی ها ضد آب بودن آنهاست ، ال ای دی های RGB مصارف گوناگونی از جمله طراحی ساختمان با آردوینو Arduino، دکوراسیون داخلی، طراحی آب نما دارند. از ویژگی های خوب این نوار ال ای دی جابه جایی آسان و نصب راحت و قیمت مناسب می باشد. راه اندازی این ال ای دی با برد آردوینو Arduino میتواند خیلی جذاب و دوست داشتنی باشد.  همچنین با کمترین هزینه میتوانید نورپردازی جذابی داشته باشید.

ادامه...

   

آموزش ساخت اهم متر با آردوینو Arduino - دانشجوکیت

آموزش ساخت اهم متر با آردوینو Arduino

در این پست میخواهیم یک اهم متر با آردوینو Arduino درست کنیم. اگر تشخیص مقدار و نوارهای رنگی روی مقاومت‌ها برایتان سخت است، با استفاده از دستگاه ساخته شده در این پروژه‌ی ساده می‌توانید این مشکل را حل کنید. با استفاده از پروژه اهمتر با آردوینو Arduino به راحتی می‌توانید مقدار مقاومتِ مقاومت‌های مجهول خود را تعیین کنید. این پروژه یک راه خوب برای تعیین کد رنگی مقاومت‌ها و سازماندهی آن‌ها بدون استفاده از حدس و گمان است. این اهم متر بسیار کوچک بوده و PCB طراحی شده برای آن به راحتی قابل ساخت است.

ادامه...

   

آموزش ساخت صفحه نمایش لمسی با آردوینو + سورس برنامه - دانشجوکیت

 آموزش ساخت صفحه نمایش لمسی با آردوینو + سورس برنامه

به نظر می‌رسد که صفحه نمایش‌های لمسی بر روی تمام دستگاه‌های الکترونیکی از تلفن همراهتان گرفته تا یخچالتان ، جای خود را باز کرده‌اند. خب اگر چه این صفحه‌ نمایش‌های چند لمسی شیک کمی گران قیمت هستند و بسیار سخت هستند تا ارتقاشان دهیم ؛ اما به این معنا  نیست که نمی‌توانیم یک پنل لمسی را به پروژه‌مان اضافه کنیم. پنل لمسی Nintendo DS یک راه حل ارزان و بسیار ساده در اختیار ما می‌گذارد که هر LCD معمولی‌ ای را به یک LCD لمسی تبدیل کنیم.

در واقع پنل Nintendo DS ، یک صفحه‌ی مقاومتی است که با ‌لمس هر نقطه‌ای از صفحه‌ی نمایش ، یک مقدار ولتاژ بر روی خروجی آن ظاهر می‌شود و ما با خواندن مقدار آنالوگ آن به وسیله‌ی هر میکروکنترلی مانند آردوینو Arduino می‌توانیم مکان لمس شده را پیدا کنیم. در ادامه‌ی آموزش با مرجع تخصصی آردوینو....

ادامه...

  

آموزش راه اندازی ultrasonic و بلندگو - دانشجوکیت

آموزش راه اندازی ultrasonic و بلندگو

سنسور آلتراسونیک قادر به تعیین فاصله غیرتماسی می‌باشد و میتواند بوسیله ارسال و دریافت امواج فراصوت فاصله از جسم مورد نظر را تعیین کند. همچنین میتوانیم از سنسور فاصله سنج آلتراسونیک بعنوان هشدار دهنده فاصله مجاز استفاده کنیم که کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره دارد.
در این آموزش قصد داریم با ماژول آلتراسونیک و یک عدد بلندگو فاصله‌سنج و آردوینو Arduino خودمون رو شرطی سازی کنیم. یعنی کاری کنیم که ربات یا هر وسیله ای که سنسور آلتراسونیک روش سوار هست از یه فاصله به این طرف یه واکنش خاصی از خودش نشون بده. برای آشنایی بیشتر با ماژول آلتراسونیک کافی ست بدانید که این ماژول از دو قسمت فرستنده موج و گیرنده آن تشکیل شده است که سرعت موج رفت و برگشتی که مقدار مشخصی دارد ( و البته در محیط های مختلف , مقدار متفاوتی دارد ) را تقسیم بر زمان یک رفت و برگشت میکند و فاصله را نشان میدهد.

ادامه...

     کنترل لابیرنت با سنسور MPU6050 و برد Arduino آردوینو - دانشجوکیت

کنترل لابیرنت با سنسور MPU6050 و برد Arduino آردوینو

در این پست قصد دارم آموزش کنترل لابیرنت Labyrinth که یک بازی حساس و تمرکز حواس میباشد؛ با ژیروسکوپ MPU6050 رو براتون بزارم. این بازی بسیار مهیج هست مخصوصا زمانی که با سنسور ژیروسکوپ ترکیب میشه… لذت بخش ترین قسمتش همین جاست که شما میتونید ژیروسکوپ MPU6050 رو به یک دستکش متصل کنید و بعد دستکش رو دستتون کنید. با کج کردن دستتون در دو محور X و Y لابیرنت هم مطابق با دست شما کج میشه… لابیرنت(Labyrinth) یک بازی بسیارجذاب با آردوینو Arduino میباشد که تمرکز حواس و تعادل شما را به چالش می کشد. شما باید یک گوی فلزی را از موانع متعدد عبور دهید و به خط پایان برسانید. موانعی که سر راه شما هستند عبارتند از دیوارها و حفره هایی که با کوچکترین خطا، شما را مجبور میکنند بازی را از ابتدا شروع کنید. در ادامه با مرجع تخصصی آردوینو....

ادامه...

  

راه اندازی جوی استیک و سروو موتوربا برد آردوینو Arduino - دانشجو کیت

راه اندازی جوی استیک و سروو موتوربا برد آردوینو Arduino

در این پست قصد داریم سروو موتور Servo Motor را با ماژول جوی استیک JoyStick و برد آردوینو arduino کنترل کنیم. ماژول JoyStick یک ماژول بسیار ساده‌ با خروجی آنالوگ و قابلیت اندازه گیری مختصات اهرم جوی استیک JoyStick در راستای دو محور x و y می‌باشد. این جوی استیک JoyStick قابلیت حرکت در تمامی زوایا را داشته و همچنین دارای یک کلید فشاری می‌باشد. از ماژول جوی استیک JoyStick در ساخت انواع کنترلرهای ربات و کوادکوپتر و… میتوان استفاده کرد. خروجی ماژول جوی استیک JoyStick به صورت ولتاژ می‌باشد. اهرمی متشکل از دسته‌ای که در انتهای خود بر حول یک مقطع حرکت می‌کند و اطلاعات زاویه‌ خود را به صورت دو بعدی یا سه بعدی به رایانه و یا ریزپردازنده می‌فرستد. بر روی ماژول جوی استیک JoyStick دو عدد پتانسیومتر ۱۰ کلیواهم جهت اندازه گیری حرکت اهرم جوی استیک در راستای دو محور x و y وجود دارد. مکانیزم کار به این صورت است که با نغییر وصعیت اهرم میزان ولتاژ خروجی ماژول تغییر می‌کند و ما از طریق ADC  متوجه می‌شویم که ماژول در چه وضعیتی قرار دارد.

ادامه..

   

آموزش اتصال چند کلید به یک پین آردوینو 

آموزش اتصال چند کلید به یک پین آردوینو Arduino

ممکن‌است بار‌ها برای شما پیش آمده باشد که بخواهید در پروژه آردوینو Arduino از کلید‌های زیادی استفاده کنید و با کمبود پین مواجه هستید!!! با ما  همراه باشید تا طریقه رفع این مشکل را به شما آموزش دهیم.ما  در این پست قصد داریم روشی را به شما آموزش دهیم که به کمک آن بتوانید هر تعداد کلیدی را که دوست دارید در پروژه خود به کار ببرید آن هم فقط با استفاده از یک پین!!! برای اتصال چند کلید به یک پین آردوینو Arduino از مبدل آنالوگ به دیجیتال یا همان ADC استفاده می‌کنیم. به این صورت که مقاوت‌ها و کلید‌ها را با یک آرایش خاص به آردوینو متصل می‌کنیم  و سپس مقدار خروجی هر کلیدی را که فشرده شد به دست می‌آوریم.سپس با تعریف کردن آن مقادیر در برنامه وظیفه هر کلید را معین می‌کنیم.

ادامه...

    

آموزش کنترل دور موتور با شیلد موتور L298P و برد آردوینو Arduino - دانشجو کیت

کنترل دور موتور با شیلد موتور L298P و برد آردوینو Arduino

امروز در این پست شیوه مدیریت یک موتور DC ساده با استفاده از برد آردوینو Arduino و شیلد موتور L298P که یکی از درایورهای معروف برای کارهای ساده رباتیک است؛ به شما همراهان آموزش خواهم داد. در ادامه این آموزش با مرجع تخصصی آردوینو...

ادامه...

     اتصال ماژول آلتراسونیک تشخیص فاصله SRF05 به آردوینو -دانشجوکیت

اتصال ماژول آلتراسونیک تشخیص فاصله SRF05 به آردوینو Arduino

ماژول تشخیص فاصله SRF05 یک ماژول آلتراسونیک یا فراصوت برای اندازه گیری فاصله تا جسم است که می‌توان از آن در بردهایی مانند آردوینو Arduino استفاده کرد و با آن پروژه های راداری و مسافت سنج نوشت. در ادامه آموزش با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه...

   

آموزش راه اندازی فتوسل با آردوینو Arduino - دانشجوکیت

آموزش راه اندازی فتوسل با آردوینو Arduino

در این پست ، قصد راه اندازی سنسور فتوسل یا سنسور نور رو با آردوینو Arduino دارم. در واقع این سنسور یه مقاومت هست که اگه نور بهش برسه ، مقاومتش کم و درنتیجه ولتاژ خروجی بیشتر میشه و اگه بهش نور نرسه ، مقاومتش زیاد و درنتیجه ولتاژ خروجی کم میشه.

ادامه...

    

آموزش اتصال ماژول دماسنج غیر تماسی GY-MCU90615 به آردوینو Arduino - دانشجو کیت

آموزش اتصال ماژول دماسنج غیر تماسی GY-MCU90615 به آردوینو Arduino

به وسیله ماژول GY-MCU90615 قادر خواهید بود دمای اشیا را از فاصله دور بدون تماس با اجسام اندازه گیری نمایید. این ماژول را می‌توان توسط پروتکل Serial  به آردوینو یا هر میکروکنترولر دیگری متصل نمود. این ماژول علاوه بر استفاده‌های صنعتی در مسابقات رباتیک لیگ‌های آتش‌نشان و امداد‌گر کاربرد دارد.
در این مقاله ما میخواهیم روش متصل کردن این ماژول را به آردوینو آموزش دهیم. در ادامه  آموزش با مرجع تخصصی آردوینو...

ادامه...

    

آموزش ارتباط برد آردوینو و پروسسینگ Arduino - دانشجوکیت

آموزش ارتباط برد آردوینو و پروسسینگ Arduino

نرم افزار processing (پروسسینگ) یکی از نرم افزارهای قوی در زمینه برنامه نویسی و پردازش تصویر هست که به علت رایگان بودن اون از اهمیت زیادی برخوردار هست . و همینطور فضای باز برنامه نویسی این نرم افزار باعث میشه که در مقایسه با نرم افزارهای قدرتمندی از قبیل لب ویو , متلب و متمتیکا , برتری های خاص خودش رو داشته باشه. فضای برنامه نویسی پروسسینگ شباهت بسیار زیادی به فضای برنامه نویسی آردوینو داره و از دیگر فواید و خصوصیت های این نرم افزار امکان ارتباط بین دستگاه اندروید و این نرم افزار هست. و همینطور ارتباط با میکرو کامپیوترهایی از قبیل رزبری پای ( raspberry pi ) و دیگر سخت افزارهای موجود یکی دیگه از نقاط قوت این نرم افزار رایگان محسوب می‌شود.

روشی که این نرم افزار برای داده گیری از آردوینو استفاده میکنه درواقع داده گیری مستقیم از پورت سریال به usb متصل به کامپیوتر هست که داده های سریال رو دریافت میکنه و بنا به کدهای نوشته شده توسط شما تغییرات...

ادامه...

  

آموزش نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو Arduino

آموزش نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو Arduino

کتابخانه‌ آردوینو مجموعه‌ای از کد‌های از پیش تعریف شده می‌باشند که می‌توانید از آن ها در  کدنویسی برای بسیاری از سنسور‌ها ، ماژول‌ها ،شیلدها و… استفاده کنید.ااستفاده از کتابخانه‌ها باعث ساده شدن وظیفه برنامه نویش و همچنین صرفه جویی در وقت می‌شود. به عنوان مثال کتابخانه استاندارد آردوینو Servo.h موجود در نرم‌افزار آردوینو ، کدنویسی سروو موتورها را بسیار ساده کرده است.

ادامه...

 

آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو Arduino

آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو Arduino

گذرواژه یا اسم رمز یک کلمه یا جمله و یا رشته‌ای از کاراکتر است که برای اصالت‌سنجی به کار می‌رود. افراد یا ابزارها برای استفاده از یک سامانه محافظت شده توسط گذرواژه، باید آن گذرواژه را به واحد اصالت‌سنجی آن سامانه ارائه دهند و در صورت ارائهٔ گذرواژهٔ درست مجاز به استفاده از آن سامانه می‌شوند، همچنین گذرواژه برای اثبات هویت نیز به کار می‌رود به این صورت که کاربر یک سامانه با ارائه نام کاربری خود باید گذرواژه خود را نیز ارائه بدهد در صورت ارائه گذرواژه درست، ادعای وی در مورد تعلق نام کاربری به وی مورد تائید سامانه قرار می‌گیرد.گذرواژه‌ها در اغلب سامانه‌های رایانه‌ای و دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور معمول فرایند پیکربندی دستگاه‌های الکترونیکی توسط گذرواژه محافظت می‌شود.در ادامه آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید. در این آموزش برای ایجاد پسوورد و همچنین عملیات بر روی آن از کتابخانه password.h استفاده شده است که می‌توانید از تب دانلود در همین صفحه آن را دانلود کنید.

پس از دانلود کتابخانه و اضافه کردن آن به نرم‌افزار آردوینو ، توسط دستور زیر آن را به برنامه فراخوانی می‌کنیم.

ادامه...

کتابخانه تاچ Arduino LCD Shield

با استفاده از این کتابخانه میتوانید تاچ LCD را راه اندازی کنید.

دانلود (182.63k)

کتابخانه گذرواژه آردوینو

دانلود کتابخانه ساخت گذرواژه برای آردوینو Arduino

دانلود (5.65k)

کتابخانه AnalogButtons

دانلود کتابخانه کلیدهای آنالوگ آردوینو Arduino

دانلود (298.39k)

آموزش ماژول جوی استیک JoyStick و سرو موتور با آردوینو