برد آردوینو Arduino Uno R3 با تراشه R3 اورجینال

برد آردوینو Uno یک میکروکنترلر بر پایه ATmega 328 می باشد. این برد 14 پین ورودی و خروجی دیجیتال که 6 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد، 6 ورودی آنالوگ، یک تشدیدگر سرامیکی 16 مگاهرتز (Ceramic Resonator) و یک دکمه ریست دارد.
 
پیشنهاد میشود به هنگام خرید گزینه کابل شیلد اورجینال را انتخاب کنید، چرا که کابل شیلد باعث ارسال سریع دیتا میشود.
امتیاز خرید
با سفارش این محصول شما 1  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  1,000تومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 1 امتیاز که برابر است با 1,000تومان

 • usb to Type B
 • بدون کابل مخصوص
20,650تومان

مشخصات فنی

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 44 عدد
ابعاد فیبر : 6.8 * 5.3 سانتی متر
تعداد فیبر : 1 عدد
نوع فیبر : فایبر گلاس دو رو متالیزه
چاپ مس : دارای چاپ آبی
تعداد پایه ها : 6 پایه مخصوص PWM
نوع کانکتور : USB

ارتباطات

فرکانس کاری : 16 مگاهرتز
ارتباط UART :
Wifi :

پردازنده

تراشه : ATmega328
معماری پردازنده : AVR
فرکانس پردازنده مرکزی : 16 مگاهرتز

حافظه

حافظه : 32 کیلوبایت
حافظه داخلی : 0.5 کیلوبایت مخصوص بوت لودر BootLoader
حافظه Flash :
حافظه RAM :
حافظه SRAM : 2 کیلو بایت
حافظه EEPROM : 1 کیلو بایت

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 5 ولت DC
ولتاژ ورودی : 7-12 ولت DC
جریان : 40 تا 50 میلی آمپر

ویژگی های فنی

نوع آی سی : میکروکنترلر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
کشور سازنده : چین
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : آردوینو - Arduino
سازنده : arduino

اطلاعات بیشتر

بررسی اجمالی

برد آردوینو Uno یک میکروکنترلر بر پایه ATmega 328 می باشد. این برد 14 پین ورودی و خروجی دیجیتال (که 6 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد)، 6 ورودی آنالوگ، یک تشدیدگر سرامیکی 16 مگاهرتز (Ceramic Resonator)، یک پورت USB، یک ورودی منبع تغذیه، یک ICSP header و یک دکمه ریست دارد. برد آردوینو Uno شامل کلیه امکانات مورد نیاز جهت بکارگیری میکروکنترلر موجود بر روی برد می باشد. برای شروع تنها با یک کابل USB، به سـادگی برد را به کامپیوترتان متصـل کنید و یـا آن را با یـک آداپـتور AC-To-DC و یا باتری راه اندازی نمایید.

برد آردوینوUno با بردهای قبلی تفاوت دارد؛ زیرا در آن از تراشه FTDI USB-to-serial استفاده نشده است و به جای آن از یک Atmega16U2 که به عنوان تبدیل کننده USB-to-serialتنظیم شده است؛ استفاده می کند.

ورژن 2برد آردوینو Uno دارای یک مقاومت جهت پولینگ اتصال HWB میکروکنترلر به زمین می باشد که تغییر حالت به DFU را آسان تر می کند.

 

 

برد آردوینو UNO ورژن R3 با وجود اینکه خیلی جدید نیست ولی هنوز در رده پرفروش های سایت اسپارک فان می باشد.

 

SparkFun

  

   

برد آردوینو Uno

ورژن3 برد آردوینو، ویژگی های جدیدی دارد که در زیر آمده است:

- pinout: پین های SDA و SCL نزدیک پین AREF و 2 پین جدید دیگر در نزدیکی پین Reset اضافه شده اند. یکی از این پین های جدید IOREF می باشد که اجازه می دهد شیلدها، خود را با ولتاژ خروجی برد هماهنگ کنند. در آینده شیلدها قادر خواهند بود خود را با بردهایی که از AVR با ولتاژ 5 ولت استفاده می کنند و همچنین بردهای آردوینوDue که از ولتاژ 3/3 ولت استفاده می کنند، تطبیق دهند. دومین پین برای تغییرات آینده رزرو شده است و در حال حاضر هیچ کاربردی ندارد.

-   مدار ریست قوی تر

 

-   آی سی ATmega16U2 جایگزین 8U2شده است.

 

"Uno" به ایتالیایی معنی "یک" را می دهد. برای مشخص کردن نسخه 1/0 نرم افزار آردوینو انتخاب شده است. Uno آخرین سری از بردهای USB دار آردوینو و همچنین مدل مرجع پلت فرم آردوینو می باشد.

  

   

  

  

خلاصه

میکروکنترلر

ATmega328

ولتاژ عملیاتی

5 ولت

ولتاژ ورودی (پیشنهادی)

7-12 ولت

ولتاژ ورودی (محدوده) 6-20 ولت
پین های دیجیتال ورودی/خروجی 14عدد که6تای آن به عنوان خروجی PWM استفاده می شود.
پین های ورودی آنالوگ 6 عدد
جریان DC هر پین ورودی و خروجی 40میلی آمپر
جریان DC جهت پین 3.3V 50 میلی آمپر
حافظه فلش 32کیلوبایت (ATmega328) که 0.5 کیلوبایت از آن مورد استفاده BootLoader قرار می گیرد.
SRAM 2 کیلوبایت (ATmega328)
EEPROM 1 کیلوبایت (ATmega328)
سرعت ساعتی 16مگاهرتز

  
   

   

تغذیه

ولتاژ مورد نیاز آردوینو Uno می تواند از طریق اتصال USB و یا یک منبع تغذیه خارجی مثل باتری یا آداپتور AC-to-DC تأمین شود. منبع تغذیه به صورت خودکار انتخاب می شود.

آداپتور می تواند به پاورجک موجود برروی برد متصل شود و سیم های باتری می توانند مستقیماً وارد پین های GND و Vin شوند.

برد می تواند با منبع تغذیه خارجی 6 تا 20 ولت کار کند. اگر ولتاژ منبع تغذیه پایین تر از 7 ولت باشد، روی ولتاژ پین ها نیز تاثیردارد و ممکن است ولتاژ خروجی آنها کمتر از 5 ولت شود. ولتاژ بیش از 12 ولت نیز، می تواند موجب افزایش دمای رگولاتور و در نتیجه آسیب برد شود. ولتاژ پیشنهادی مناسب بین 7 تا 12 ولت می باشد.

 

 

  پین های مربوط به منبع تغذیه به صورت زیر است:

برد Arduino Uno SMDVIN: این پین، پین ورودی ولتاژ آردوینو است که در مواقع استفاده از منبع تغذیه خارجی (به جای منبع تغذیه تنظیم شده یا اتصالUSB 5ولتی) از آن استفاده می شود و اگر برد از طریق پاورجک به منبع تغذیه وصل شده باشد، می توانید از طریق این پین (به عنوان خروجی) به ولتاژ منبع تغذیه دسترسی داشته باشید.

5V: این پین یک ولتاژ تنظیم شده 5 ولت را از طریق رگولاتور موجود بر روی برد فراهم می کند. برد می تواند از طریق پاورجک 7 تا 12 ولت DC، پورتUSB با ولتاژ 5 ولت و یا پین VIN روی برد با ولتاژ 7 تا 12 ولت تغذیه شود. ولتاژ پین های 5 ولت و 3/3 ولت از رگولاتور عبور می نماید و استفاده از ولتاژ این پین ها ممکن است باعث خراب شدن برد شود.

3.3V: یک ولتاژ 3/3 ولتی، بوسیله ی رگولاتور روی برد فراهم می شود که حداکثر جریان آن 50 میلی آمپر می باشد.

GND: پین های زمین یا منفی مدار.

IOREF:این پین میزان ولتاژ مرجعی را که میکروکنترلر با آن کار می کند، مشخص می نماید. یک شیلد که به درستی تنظیم شده باشد، می تواند مقدار ولتاژ را از پین IOREF: خوانده و منبع تغذیه مناسب خود را انتخاب نماید و یا اینکه مبدل های ولتاژ را برای کار کردن با ولتاژهای 5 ولت یا 3/3 ولت، برروی پین خروجی ها فعال کند.

  

 

حافظه

ATmega328 دارای حافظه 32 کیلو بایتی است وهمچنین دارای 2 کیلو بایت حافظه SRAM و 1 کیلو بایت حافظه EEPROM می باشد.

  

 

پین های ورودی و خروجی

هریک از 14 پین دیجیتال Uno می تواند با استفاده از توابع pinMode()،digitalWrite()، digitalRead() به عنوان ورودی یا خروجی استفاده شود. ولتاژ پین ها 5 ولت بوده و ظرفیت جریان برای هر پین حداکثر 40 میلی آمپر می باشد. همچنین هر یک از این پین ها دارای یک مقاومت داخلی 50-20 کیلواهم جهت Pull-Up می باشد، که به صورت پیش فرض غیرفعال است. همچنین بعضی از پین ها دارای عملکردهای اختصاصی می باشند که به صورت زیر است:

Serial پین های (RX) یا 0 و (TX) یا 1: پین RX برای دریافت و TX جهت انتقال اطلاعات به صورت سریال و با پروتکلTTL استفاده می شود. این پین ها به پین های مرتبط USB-to-TTL ATmega8U2 متصل هستند.

وقفه های خارجی 2 و 3: این پین ها می توانند طوری تنظیم شوند که یک وقفه را براساس اندکی افزایش یا کاهش لبه، و یا هر نوع تغییر در مقدار، ایجاد نمایند.

PWM  پین های 11, 10, 9, 6, 5, 3 : امکان دسترسی به یک خروجی PWM هشت بیتی را با استفاده از تابع analogWrite() فراهم می کنند.

SPI پین های 10(SS)، 11(MOSI)، 12(MISO) ، 13(SCK): با استفاده از توابع کتابخانه ای SPI این پین ها می توانند یک ارتباط SPI library ایجاد نمایند.

LED – 13: یک LED آماده، به پین دیجیتال 13 متصل شده است. هنگامی که پین در حالت HIGH یا یک قرار دارد، LEDروشن و زمانی که پین در حالت LOW یا صفر قرار دارد، خاموش می شود.

  

برد آردوینوUNO دارای 6 ورودی آنالوگ می باشد. از A0 تا A5 نامگذاری شده اند. به صورت پیش فرض این پین ها می توانند ولتاژی بین ولتاژ پایه (Ground) تا حداکثر 5 ولت را اندازه گیری نمایند. ولی با استفاده از پین AREF و تابع analogReference() تغییر دادن حد بالای جداشدن امکان پذیر می باشد.

همچنین بعضی از پین ها دارای عملکردهای اختصاصی می باشند که به صورت زیراست:

TWIپین A4 یا SDA و A5 یا SCL:این پین ها امکان ایجاد یک ارتباط TWI را با استفاده از توابع کتابخانه ای Wire امکان پذیرمی شود.

 

 

سایر پین ها:

   AREF:ولتاژ مرجع برای ورودی های آنالوگ، از طریق این پین و با استفاده از تابع analogReference() انجام می شود.

   Reset:وضعیت خط مرتبط را برای ریست میکروکنترلر در حالت Low قرار می دهد، معمولاً زمانی از این پین استفاده می شود که بخواهید بر روی شیلدتان دکمه ریست قرار دهید. زیرا استفاده از شیلدها از دسترسی به دکمه ریست موجود بر روی برد آردوینو جلوگیری می کند.

نقشه اتصال بین پین های آردوینو به پورت های ATmega328 را مشاهده نمایید. نحوه اتصال پین ها برای ATmega168، ATmega8 و ATmega328 یکسان می باشد.

  

 

شماتیک و طرح مرجع

 شماتیک برد آردوینو اونو

   

  

 

توجه: طرح مرجع آردوینو می تواند از یک ATmega168 ، ATmega8 و یا ATmega328 استفاده نماید. در نسخه های جدید از ATmega328 استفاده شده اما همچنان در طرح شماتیک،ATmega8 به عنوان مرجع نشان داده شده است. ساختار پین ها در هر سه پردازشگر یکسان است.

 

  

   

ارتباطات

آردوینو Uno دارای امکاناتی است که ارتباط با کامپیوتر، سایر بردهای آردوینو، و یا دیگر میکروکنترلرها را برقرار می کند. ATmega328 امکان ارتباط سریالی با UART TTLفراهم می کند. ATmega16U2 موجود بر روی برد، این ارتباط سریال را تبدیل به یک ارتباط USB نموده و در نهایت یک پورت سریال مجازی(COM) روی کامپیوتر شما ایجاد می کند. برنامه موجود برروی ATmega16U2 از درایور USB Com استفاده می کند و به هیچ درایور جانبی نیاز ندارد. به هر حال در سیستم عامل ویندوز یک فایل .inf مورد نیاز می باشد. نرم افزار آردوینو شامل یک بخش کنترل پورت سریال است که به شما اجازه می دهد داده های متنی را به آردوینو ارسال، یا از آن دریافت نمایید. چراغ های RX و TX موجود بر روی برد در زمان ارسال و دریافت اطلاعات از طریق پردازشگر مبدل USB به سریال و یا اتصال USB به کامپیوتر (به غیر از ارتباط سریالی پین های 0 و 1) در حالت چشمک زن قرار می گیرد.

یک تابع کتابخانه ای SoftwareSerialامکان ارتباط سریال را برروی هریک از پین های دیجیتال فراهم می کند.

همچنین ATmega328 از ارتباط TWI و SPI پشتیبانی می نماید. نرم افزار آردوینو شامل یک تابع کتابخانه ای به نام Wire Library برای ساده سازی استفاده از درگا هI2C می باشد.

 

 

برنامه نویسی

برد آردوینو اونو

آردوینو Uno با نرم افزار آردوینو قابل برنامه نویسی است. از منوی Tools > Board برد مورد نظر خود را (با توجه به نوع میکروکنترلر برد) انتخاب نمایید.

ATmega328 موجود بروی برد آردوینو دارای یک bootloader از پیش آماده می باشد که به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به پروگرامر جانبی، کدهای جدید خود را آپلود و اجرا نمایید. این ارتباط بر اساس پروتکل STK500 بر قرار می شود. همچنین شما می توانید BootLoader را نادیده گرفته و مستقیماً از طریق ICSP header برد را برنامه ریزی نمایید. سورس کد firmware مربوط به پردازشگر ATmega16U2یا 8U2 در بردهای نسخه ی Rev1 و Rev2 وجود دارد. همچنین ATmega16U2/8U2 با یک DFU bootloader بارگذاری شده است، که می تواند به روش های زیر فعال شود:

  

نسخه Rev1: جامپر مربوطه را در پشت برد متصل نمایید و سپس ATmega8U2 را ریست نمایید.

نسخه Rev2به بعد: برد آردوینو Uno دارای یک مقاومت جهت پولینگ اتصال HWB میکروکنترلر ATmega8U2/16U2 به زمین می باشد که تغییر حالت به DFU را آسان تر می کند.

 

همچنین شما می توانید از نرم افزار FLIP یا یک DFU پروگرمر (سیستم عامل MAC OS X و لینوکس) و یا یک پروگرامر جانبی از طریق پورت ISP برای بارگذاری Firmware جدید استفاده نمایید.

 

 

ریست خودکار

برد آردوینوUno طوری طراحی شده است که در صورت اتصال به کامپیوتر، قبل از آپلود کد جدید، امکان ریست به وسیله ی نرم افزار آردوینو را به جای فشار دکمه ریست داشته باشید. یکی از خطوط سخت افزاری کنترل جریان (DTR) میکروکنترلر ATmega8U216U2 از طریق یک خازن 100 نانوفارادی به پایه ریست ATmega328 متصل شده است. زمانی که این خط آزاد می شود (در حالت LOW قرار می گیرد) پایه ریست در وضعیتی قرار می گیرد که باعث ریست پردازنده می شود. با استفاده از این خازن نرم افزار آردوینو به شما اجازه می دهد که به راحتی و با فشردن دکمه Upload در محیط نرم افزاری آردوینو، کد خود را آپلود نمایید. بدین معنی که در وضعیت Low قرار گرفتن DTR همزمان با شروع آپلود، هماهنگی خوبی برای داشتن Time out کوتاه تر توسط BootLoader ایجاد می نماید.

زمانی که برد Uno به کامپیوتری که سیستم عامل آنMac OS X یا لینوکس است، متصل باشد در هر بار ارتباط نرم افزار با برد از طریق کابل USB عمل ریست اتفاق می افتد. بعد از گذشت نیم ثانیه یا بیشتر BootLoader برد آردوینوUno در حال اجرا می باشد. از آنجا که آردوینو Uno طوری برنامه نویسی شده است که داده های ناقص (به عنوان مثال داده ای در حاشیه آپلود کد جدید) را حذف کند، چند بایت اول هر داده ای را که بعد از ایجاد ارتباط به برد ارسال می شود، جدا می کند. چناچه برنامه ای بر روی برد در حال اجرا باشد، در زمان شروع برنامه می تواند تنظیمات اولیه و یا سایر داده ها را دریافت کند.

آردوینوUno شامل یک مسیر می باشد که با قطع آن می توانید ریست خودکار را غیر فعال نمایید. این دو نقطه در هر دو طرف این مسیر می توانند دوباره با لحیم کاری به یکدیگر متصل شوند، تا مجدداً ریست خودکار فعال گردد. همچنین شما می توانید با اتصال یک مقاومت 110 اهم از پین 5 ولت به پین ریست، سیستم ریست خودکار را غیر فعال نمایید.

 

 

محافظت پورت USB از جریان بیش از حد

برد آردوینو Uno دارای یک پلی فیوز قابل ریست جهت محافظت از پورت USB کامپیوتر شما در مقابل افزایش یا کاهش جریان می باشد. علاوه بر این بیشتر کامپیوترها سیستم محافظت داخلی خودشان را دارند و این فیوز صرفاً یک لایه حفاظتی مجزا را فراهم می نماید. چناچه بیش از 500 میلی آمپر جریان از پورت USB گرفته شود، فیوز به صورت خودکار تا زمان متعادل شدن جریان ارتباط را قطع می نماید.

  

  

مشخصه های فیزیکی

حداکثر طول و عرض PCB برد Uno به ترتیب 6/86 و 5/33 سانتی متر می باشد که با احتساب کانکتور USB و پاورجک، ابعاد اصلی آن افزایش می یابد. چهار سوراخ موجود بر روی برد به شما اجازه می دهد که برد را برروی یک سطح یا جعبه پیچ نمایید. توجه کنید که فاصله بین پین های دیجیتال 7 و 8 برابر 160 میلی متر و فاصله بین سایر پین ها 100میلی متر می باشد.

 

   

سایت سازنده: Arduino

 

 

سخنرانی ماسیمو بانزی، بنیانگذار آردوینو را از دست ندهید.

دیدگاه کاربران
36

 • 1394-09-16

  سلام ببخشیدمیشه موجودی انبارتونو افزایش دهید من هرچه زودتر به این unoآردوینو نیازدارم ممنونم
  خداحافظ

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  تا هفته آینده به انبار اضافه خواهد شد. چنانچه نیاز فوری دارید؛ پیشنهاد میکنیم از آردوینو UNO SMD با قیمت مناسب تر استفاده نمایید.


 • 1394-11-03

  با سپاس ازسایت خوبتون

 • 1394-11-26

  با سلام
  در سایت اصلی آردوینو در مشخصات این برد زده از کوارتز برای فرکانس 16 مگا هرتز استفاده شده است. در اینجا ذکر شده سرامیک رزوناتور. کدام صحیح است؟
  با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  مشخصات آردوینو ارایه شده توسط دانشجو کیت، مطابق جدول مشخصات است.

 • 1394-12-16

  باسلام.
  در عکسی که برای این برد ( و برد های دیگری مثل leonardo) قرار داده شده، عبارت made in italy حک شده است.
  این برد ها واقعا ایتالیایی هستند یا از نوع برد های چینی؟
  با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی در قسمت توضیحات، کشور سازنده ذکر شده است. لطفا ملاحضه فرمایید.

 • 1395-03-04

  سلام
  بنده به این برداحتیاج دارم کی این محصول روموجود میکنید؟
  ضمنا uno smd چه فرقی بااین داره ازلحاظ کارایی؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  کاربر گرامی، کالای مورد نظر شما اضافه شد، تفاوت این دو برد فقط در ابعاد چیپ پردازنده میباشد. که در یکی به صورت SMD و در دیگری به صورت DIP میباشد.

 • 1395-04-24

  سلام میشه هرچه زوتر برد آردینو uno رو عرضه کنیدواقعا لازم دارم و دوست دارم از همین سایت هم خرید کنم. با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  موجود شد، ميتوانيد خريدتان را نهايى كنيد.

 • 1395-04-30

  سلام
  آیا کابل USB هم داره؟ آیا اون کاور شیشه ای هم روش هست؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  به هنگام خرید میتوانید نوع کابل را انتخاب کنید که با کابل ارسال شود یا بدون کابل و جعبه شیشه ای هم به صورت مجزا باید تهیه کنید.

 • 1395-05-05

  من به این برد(arduino r2یا arduino r3 )احتیاج دارم کی این محصول روارائه میکنید

  پاسخ مدیر:

  درود ير شما


  عمليات خريد انجام شده است و به زودى به فروشگاه اضافه خواهد شد.

 • 1395-05-07

  سلام کی موجود میشه؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  هفته آينده موجود خواهد شد.

 • 1395-05-18

  سلام
  میشه تاریخ مشخصی بدید برای موجود شدن

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  عملیات خرید انجام شده است و هفته آینده به فروشگاه اضافه خواهد شد.

 • 1395-05-18

  سلام
  من میخواستم یه پروژه بسازم که با استفاده از گوشی اندروید یه ربات رو کنترل کنم لطفا راهنماییم کنید و بگید که کدوم ماژول هارو نیاز دارم

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  بستگی به پروتکل ارتباطی پروژه‌تان دارد. اگر بلوتوث استفاده کنید ماژول بلوتوث و اگر وای فای استفاه کنید ماژول وای فای باید انتخاب کنید. در مرحله بعدی نیاز به شیلدهای داریور موتور و یک عدد آردوینو دارید. به همین سادگی با یک آردوینو، شیلد موتور و ماژول بلوتوث یا وای فای می توانید پروژه‌تان را عملی کنید.

 • 1395-05-28

  سلام خسته نباشید.
  میخواستم یه تایمر بسازم که 10 دقیقه خاموش بمونه بعد 2 دقیقه روشن بمونه برای این کار از port13 استفاده کنم ؟
  و یه سوال دیگه این که ولتاژ کار من 12 هستش و باید رله استفاده کنم port13 برای رله مناسبه یا از port های pwm استفاده کنم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  هیچ تفاوتی ندارد که شما از کدام پین استفاده کنید فقط باید به وسیله ی کتابخانه ی تایمر یک زمان را ست کنید و سپس هنگامی که زمان مورد نظر سپری شد به صورت خودکار پین مورد نظر تحریک می شود.

 • 1395-05-29

  سلام بازم خسته نباشید
  برای تغزیه مدار از اون سوکت سیاه رنگ میشه 12 داد و برای شیلد رله از 5 آردوینو گرفت

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله دقيقا ميتوانيد اين كار را انجام دهيد. فقط دقت كنيد كه آمپر دهى منبع تغذيه حداقل 1 آمپر باشد.

 • 1395-06-28

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم ازکیت دانشجو این برد و چند برد دیگر رو خریداری کنم آیا می تونم در محل فروشگاه بیام و خرید کنم.

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  کاربر گرامی کلیه خریدها به صورت اینترنتی باید انجام شود و شما میتوانید خریدتان را انجام دهید و فقط برای تحویل کالا به صورت حضوری تشریف بیاورید.

 • 1395-08-01

  لطفا این اردوینو را موجود کنید
  با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  جهت پيش خريد قبل از موجود شدن با واحد فروش به شماره 03132232004 و داخلى 1 تماس بگيريد.

 • 1395-08-02

  سلام می خواستم بدونم این کالا کی موجود می شود البته هیچ عجله ای هم ندارم
  باتشکر از زحمات شما

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  عمليات خريد انجام شده است و بلافاصله پس از ترخيص در سايت موجود خواهد شد.

 • 1395-08-02

  تشکر از زحمات فراوان شما

 • 1395-08-04

  سلام ببخشید ایا به غیر از اردوینو uno smd، اردوینو uno r3 هم موجود می کنید؟
  البته به خاطر داشتن پایه میکروکنترلر می گویم.
  با تشکر

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در حال حاضر آردوينو Uno SMD مدل R3 موجود ميباشد ولى آردوينو Uno Dip عمليات خريدش انجام شده و به زودى به فروشگاه اضافه ميگردد.

 • 1395-08-06

  سلام ببخشید ایا شنبه امکان اضافه شدن این کالا یعنی اردوینو uno r3 dip وجود دارد؟
  با تشکر از زحمات شما

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی جهت پیش خرید کالا لطفا با واحد فروش با شماره 03132224570 و داخلی 1 تماس بگیرید.

 • 1395-08-09

  سلام خسته نباشید لطفا این کالا یعنی اردوینو UNO R3 DIP را اضافه کنید.
  با تشکر از زحمات فراوان شما

 • 1395-08-10

  سلام خسته نباشید لطفا این اردوینو یعنی اردوینو uno r3 را موجود کنید
  باتشکر از زحمات فراوان شما

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  كاربر گرامى در دست اقذام است و اين موضوع نياز به صبورى دارد تا به فروشگاه اضافه شود. تلاش ما بر اين است كه هرچه سريع تر موجود شود.

 • 1395-08-12

  ممنونم من را از موجود شدنش مطمئن کردید.

 • 1395-08-24

  سلام خسته نباشید.
  اگه ما 20 عددبرد uno همراه با کابل خرید کنیم تخفیف هم میدید؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله، جهت مذاكرات و دريافت شرايط لطفا با واحد فروش تماس بگيريد.

 • 1395-09-03

  چقدر خوشحالم كه موجود شد
  ممنونم دانشجو كيت، الان ميتونم با خيال راحت كل وسايلمو بخرم.

 • 1395-09-04

  فقط هر روز گرون تر کنید و بگید وفاداریتونا دارید نشون میدید متاسفم از فروشگاه های شهرمون اصفهان

  http://*********.com/ArduinoBoards/Arduino_UNO_R3.html

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما



  ضمن تشکر از معرفی قیمت کمتر برد، لطفا دقت بفرمایید که بردهای آردوینو کاملا اپن سورس بوده و هر تولید کننده ای اجازه ی تولید این برد را با هر نوع کیفیت قطعات و مواد اولیه به کار رفته دارد. اگر بر این عقیده هستید که قیمت کمتر همیشه بهترین انتخاب است، خب میتوانید از همان لینکی که معرفی کرده اید تهیه کنید. بردهای آردوینو Arduino که توسط دانشجو کیت وارد و توزیع میشود در پروژه های صنعتی و غیر صنعتی مختلفی استفاده شده است و جوابگوی نیازهای مشتریان بوده است.



  در طی 35 سال گذشته دانشجو کیت در بازارهای بسیاری در مرکز و جنوب و جنوب غرب کشور فعالیت داشته است و همواره به عنوان تامین کننده به فعالیتمان ادامه داده ایم. در خصوص انتقاد شما هم، وضعیت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.



  شاد و پیروز باشید.

 • 1395-09-04

  ببخشید هزینه حمل این برد چقدر میشود؟ برای ارسال به بندرعباس

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  کاربر گرامی هزینه حمل موقع ارسال مشخص میشود. البته دقت داشته باشید در دانشجو کیت چه یک عدد کالا بخرید و چه 10 عدد و چه بیشتر همواره هزینه حمل ثابت میباشد و الباقی اضافه هزینه را مهمان دانشجو کیت خواهید بود. همچنین در برخی شرایط فروش ویژه هزینه حمل رایگان به سراسر ایران هم وجود خواهد داشت.

 • 1395-09-14

  باسلام
  میشه راه اندازیشو توضیح بدین آخه من الان به دستم رسیده ولی نحوه ی راه اندازیشو بلد نیستم
  اگه جایی هست میشه آدرس صفحشو بدین
  ممنون از دانشجوکیت

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  كاربر گرامى بخش آموزش راه اندازى در همين صفحه است، روى آن كليك كنيد و از آموزش ها استفاده كنيد.


  همچنين هر سوالى راجع به آموزش را در همان قسمت به صورت ثبت نظر وارد كنيد.


  شاد و پيروز باشيد.

 • 1395-09-17

  با سلام
  آیا به همراه این برد کابل USB هم ارسال میشود؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی در قسمت توضیحات ذکر شده است و شما میتوانید انتخاب کنید که اگر کابل نیاز ندارید، برد را باقیمت ارزان تر خریداری کنید.

 • 1395-10-13

  سلام و تشکر از شما
  واقعا سایتتون عالیه و همه اطلاعات را یکجا گذاشتید. ممنونم

 • 1395-10-14

  با سلام
  لطفا پروژه های بیشتری را در سایت قرار دهید.

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  ضمن تشکر از پیشنهاد و توجهتان، در دستور کار قرار خواهیم داد.

 • 1395-10-18

  نرم افزارهای مربوط به آردوینو را از کجا باید دانلود کنم؟ اصلا چندتا نرم افزار داره؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  به صورت رسمی IDE آردوینو که توسط بنیاد آردوینو معرفی شده است را میتوانید دانلود کنید. همچنین نرم افزارهای دیگری از جمله پروسسینگ، آردوینودروید، تینسیدوینو و زدوینو برای این منظور وجود دارند.

 • 1395-10-29

  سلام
  آیا حتما به کابل شیلد برای استفاده نیاز است؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  استفاده از کابل شیلد برای انتقال دیتا و برنامه به برد آردوینو Arduino توصیه می‌شود. 

 • 1395-12-29

  سلام
  متاسفانه این برد توی انبار موجود نیست
  از اونجایی که تازه کار هستم و دارم شروع میکنم لطفا یه برد اردینوی دیگه که بتونم باهاش شروع کنم پیشنهاد کنید که تهیه ش کنم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  كاربر گرامى ميتوانيد از برد آردوينو uno SMD استفاده كنيد.

 • 1396-01-27

  سلام به تمام دوستان در دانشجو کیت
  لطفا این بورد رو هر چه سریعتر موجود کنید من در حال حاضر بهش نیاز دارم.

  خیلی ممنون از زحماتتون

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  عمليات تامين كالا انجام شده است ولى در صورت عجله ميتوانيد از مدل مشابه با تراشه ch340 استفاده كنيد.

 • 1396-01-30

  این محصول کی میشود خرید

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  عمليات تامين كالا انجام شده است، اميد است اوايل هفته آينده در انبار موجود شود.

 • 1396-02-30

  سلام ییخشید تفاوت بین آردوینو دیپ و اس ام دی UNO چیست؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  عملکرد هر دو برد یکسان است. البته دقت داشته باشید که برد SMD نیاز به نصب درایور دارد ولی برد R3 از تراشه اورجینال بهره میبرد و نیازی به نصب درایور نمیباشد.

نظر خود را بنویسید

*
*

آموزش راه اندازی

آموزش اتصال چند کلید به یک پین آردوینو 

آموزش اتصال چند کلید به یک پین آردوینو Arduino

ممکن‌است بار‌ها برای شما پیش آمده باشد که بخواهید در پروژتان از کلید‌های زیادی استفاده کنید و با کمبود پین مواجه هستید!!! با ما  همراه باشید تا طریقه رفع این مشکل را به شما آموزش دهیم.ما  در این پست قصد داریم روشی را به شما آموزش دهیم که به کمک آن بتوانید هر تعداد کلیدی را که دوست دارید در پروژه خود به کار ببرید آن هم فقط با استفاده از یک پین!!! برای اتصال چند کلید به یک پین از مبدل آنالوگ به دیجیتال یا همان  ADC استفاده می‌کنیم. به این صورت که مقاوت‌ها و کلید‌ها را با یک آرایش خاص به آردوینو متصل می‌کنیم  و سپس مقدار خروجی هر کلیدی را که فشرده شد به دست می‌آوریم.سپس با تعریف کردن آن مقادیر در برنامه وظیفه هر کلید را معین می‌کنیم.

 

 

  

آموزش نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو Arduino

آموزش نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو Arduino

کتابخانه‌ها مجموعه‌ای از کد‌های از پیش تعریف شده می‌باشند که می‌توانید از آن ها در  کدنویسی برای بسیاری از سنسور‌ها ، ماژول‌ها ،شیلدها و… استفاده کنید.ااستفاده از کتابخانه‌ها باعث ساده شدن وظیفه برنامه نویش و همچنین صرفه جویی در وقت می‌شود. به عنوان مثال کتابخانه استانداره Servo.h موجود در نرم‌افزار آردوینو ، کدنویسی سروو موتورها را بسیار ساده کرده است.

 

 

 

آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو Arduino

آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو Arduino

گذرواژه یا اسم رمز یک کلمه یا جمله و یا رشته‌ای از کاراکتر است که برای اصالت‌سنجی به کار می‌رود. افراد یا ابزارها برای استفاده از یک سامانه محافظت شده توسط گذرواژه، باید آن گذرواژه را به واحد اصالت‌سنجی آن سامانه ارائه دهند و در صورت ارائهٔ گذرواژهٔ درست مجاز به استفاده از آن سامانه می‌شوند، همچنین گذرواژه برای اثبات هویت نیز به کار می‌رود به این صورت که کاربر یک سامانه با ارائه نام کاربری خود باید گذرواژه خود را نیز ارائه بدهد در صورت ارائه گذرواژه درست، ادعای وی در مورد تعلق نام کاربری به وی مورد تائید سامانه قرار می‌گیرد.گذرواژه‌ها در اغلب سامانه‌های رایانه‌ای و دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور معمول فرایند پیکربندی دستگاه‌های الکترونیکی توسط گذرواژه محافظت می‌شود.در ادامه آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید. در این آموزش برای ایجاد پسوورد و همچنین عملیات بر روی آن از کتابخانه password.h استفاده شده است که می‌توانید از تب دانلود در همین صفحه آن را دانلود کنید.

پس از دانلود کتابخانه و اضافه کردن آن به نرم‌افزار آردوینو ، توسط دستور زیر آن را به برنامه فراخوانی می‌کنیم.

دانلود

کتابخانه تاچ Arduino LCD Shield

با استفاده از این کتابخانه میتوانید تاچ LCD را راه اندازی کنید.

دانلود (182.63k)

کتابخانه گذرواژه آردوینو

دانلود کتابخانه ساخت گذرواژه برای آردوینو Arduino

دانلود (5.65k)

کتابخانه AnalogButtons

دانلود کتابخانه کلیدهای آنالوگ آردوینو Arduino

دانلود (298.39k)