فلاشر دوکانال

DKP - 0025

محصول جدید

با کیت فلاشر دوکانال و به همراه یک ترانس دوبل لامپ های ۲۲۰ ولت را به رقص در آورید! فلاشر دو كانال يا چشمك زن دو كانال از جمله گجت های پرطرفدارو پر کاربرد است كه براي تزئين مجالس و چراغانی به كار می رود.

  

چراغ های آویزان در عرض یک کوچه یا خیابان را حتما دیده اید. ریسه ای که این لامپ ها از آن آویزان است را با کمک این مدار می توان به حالت فلاشر تبدیل کرد. مي توان از دو عدد لامپ استفاده كرد و يا دهها لامپ را به طور يك در ميان با هم موازی كرده و به دو كانال فلاشر وصل نمود تا به صورت زيبا چشمک بزنند كه مطمئناً نمونه های مختلفی با سليقه های متنوع به هنگام جشن ها در خيابان ها و اماكن ديده ايد.

 


 یک پیشنهاد


 ده عدد لامپ ۱۰۰ وات به هر كانال وصل كنيد، لامپ های هر كانال بايد موازی هم باشند. اگر بخواهيدلامپ های هر دو كانال يی در ميان با هم به صورت ريسه قرار گيرند: در اين حالت لامپ ها يک در ميان روشن می شوند. که برای تزئين مجالس و اعياد مناسب خواهد بود، استفاده از لامپ های رنگي افزوننده اين جلوه است.


 

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

 

  شرح تخصصی عملکرد مدار:

 

مدار فلاشر از يك مولتي ويبراتور استابل كه با استفاده از آي سي تايمر555 طراحي گرديده تشكيل يافته.امواج خروجي اين مولتي ويبراتور بر روي صفحه اسيلوسكپ به شكل مربع هايي فاقد يك ضلع مي باشند و اصطلاحاً به آنها امواج مربعي مي گويند. برق شهر توسط ترانس كاهنده Tبه ولتاژ 6 يا 9 تبديل مي شود و توسط دو ديود ركتيفاير D1وd2 يكسو مي شود(اين يكسو ساز،يكسو ساز تمام موج مي باشد)و توسط خازن الكتروليت (شيميايي)C1صاف شده و تغذيه مدار را تامين مي كند تغييرات ولتاژ در اثر شارژ خازن C2 از مسير R2وr3 وvol باعث تحريك آي سي و در نتيجه تغيير حالت خروجي مدار مي شود.
  
فركانس (سرعت چشمك زدن)توسط ظرفيت خازن C2 و مقدارVOL تعيين مي گردد.خروجي آي سي از طريق R6 مستقيماً به گيت ترياك(نيمه هادي چهار لايه)مربوط به كانال 2 متصل شده و سيكلهاي مثبت باعث تحريك اين گيت مي شود.سيكلهاي منفي خروجي آي سي توسط ترانزيستور معكوس شده و از طريق مقاومت R4 واقع بر كلكتور Q به گيت ترياك مربوط به كانال 2 ،اتصال يافته است.
  
R5 جريان خروجي آي سي را محدود مي كند تا به بيس Q آسيب نرسد.R4 تامين كننده ولتاژ بيس Q مي باشد.(در ديجيتال عمل ترانزيستور Qرا اصطلاحاً(نات)،(NOT)گويند. پايه هاي 8 و 1 تغذيه آي سي را تشكيل مي دهند و به ترتيب به مثبت و منفي اتصال يافته اند پايه 4 ريست يا بازگرداننده به حالت اول است كه در اينجا با توجه به مدار مولتي ويبراتور به مثبت اتصال يافته پايه 2 تريگرآي سي و پايه 6 آستانه مي باشد.همچنين پايه 7 تخليه آي سي است.(اين پايه خازن را پس از تغيير حالت تخليه مي كند.)
 
 
به وسیله این گجت نیمه حرفه ای علاوه بر پیش روی در آموزش الکترونیک یک گجت از نمونه مدار های پرکاربرد را ساخته اید.

   

بسته بندی های دانشجو کیت طوری طراحی شده اند که به محصول آسیب نرسد. از این رو دانشجو کیت به شما اطمینان می دهد که کیت ارسال شده کاملا سالم به دست شما خواهد رسید.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 15
ابعاد فیبر : 3.5 * 6 سانتیمتر
نوع فیبر : فايبرگلاس تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس : داراي چاپ سبز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 12 ولت AC با آمپر مناسب
توان : دو کاناله

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : 9 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2