رزبری پای 4 Raspberry Pi با رم دو گیگ Model B 2GB RAM

DKP - 41440

محصول جدید

رزبری پای 4 رم 2 گیگ

رزبری پای 4 Raspberry Pi با حافظه دو گیگ Model B 2GB RAM

بنیاد رزبری پای (رسپبری پای) در تاریخ ۲۴ جون یعنی ۳ تیر ۱۳۹۸ ، برد جدید یعنی رزبری پای ۴ Raspberry Pi را معرفی کرد. تجربه نشان داده است که با هر بار معرفی برد جدید رزبری پای دریچه‌ای منحصر به فرد از امبدد بردها بر روی ما باز می‌گردد. رزبری پای ۴ Raspberry Pi در مقایسه با رزبری پای سری ۳ بسیار متفاوت بوده و در سه مدل محتلف با ظرفیت رم متفاوت عرضه شده است که چه بسا نیاز بسیاری از کاربران را در خصوص افزایش رم تامین کرده است.

برد رزبری پای ۴ Raspberry pi جدید‌ترین برد، سریع‌ترین و جذاب‌ترین برد معرفی شده بنیاد رزبری است. رزبری پای ۴ Raspberry Pi در سه مدل با حافظه رم ۱ گیگ، ۲ گیگ و ۴ گیگ معرفی شده است. حال این سوال پیش می‌آید که کدام مدل مناسب خواهد بود. برای اجرای پروژه‌های آموزشی و سرگرمی رزبری پای با رم ۱ گیگ انتخاب مناسب و کافی می‌باشد. در صورتیکه از برد رزبری پای به عنوان سیستم کامپیوتر استفاده می‌کنید، رم ۲ گیگ پیشنهاد می‌گردد و در آخر جهت اجرای پروژه های صنعتی و سنگین و پردازش تصویر و دیگر موارد رم ۴ گیگ بسیار مناسب خواهد بود.

آموزش اول: راه اندازی رزبری پای ۴ Raspberry Pi

بنیاد رزبری پای (رسپبری پای) در تاریخ ۲۴ جون یعنی ۳ تیر ۱۳۹۸ ، برد جدید یعنی رزبری پای ۴ را معرفی کرد. تجربه نشان داده است که با هر بار معرفی برد جدید رزبری پای دریچه‌ای منحصر به فرد از امبدد بردها بر روی ما باز می‌گردد. رزبری پای ۴ Raspberry Pi در مقایسه با رزبری پای سری ۳ بسیار متفاوت بوده و در سه مدل محتلف با ظرفیت رم متفاوت عرضه شده است که چه بسا نیاز بسیاری از کاربران را در خصوص افزایش رم تامین کرده است. در آموزش معرفی رزبری پای ۴، این برد را معرفی کردم. در این آموزش نحوه‌ی راه اندازی آن را بررسی خواهیم کرد. در ادامه با مرجع تخصصی رزبری پای به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

 

آموزش دوم: ارسال تصویر به سرور با برد رزبری پای 4 از طریق اینترنت GPRS شیلد SIM800C

در سری آموزش های برد رزبری پای و شیلد sim800c، به بررسی ایجاد ارتباط با شبکه GSM به منظور ارسال و دریافت پیامک پرداختیم. با توجه به اینکه شیلد SIM800C دسترسی به اینترنت از طریق GRPS را فراهم می نماید، در آموزشی دیگر به نحوه اتصال برد رزبری پای به اینترنت از طریق GPRS شیلد SIM800C پرداختیم. در این آموزش، به کمک یک دوربین USB یا همان وب کم از محیط عکس گرفته و سپس به کمک اینترنت شیلد SIM800C، آن را بر روی یک سرور، آپلود خواهیم کرد. همانند آموزش های گذشته در این زمینه، از برد رزبری پای ۳ مدل +B استفاده کرده ایم، شما نیز می توانید از بردهای مشابه رزبری پای بهره ببرید. در ادامه این آموزش با مرجع تخصصی رزبری پای و مرجع تخصصی ماژول سیم کارت به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

 

آموزش سوم: تبدیل ماژول SIM800C به مودم ۲G سیم کارتی مخصوص رزبری پای 4

در سری آموزش های برد رزبری پای و شیلد SIM800C مخصوص برد رزبری پای، ارتباط برد رزبری پای به شبکه GSM جهت ارسال و  دریافت پیامک را مورد بررسی قرار دادیم. به عنوان نمونه، در این آموزش، به ارسال دمای پردازنده رزبری پای به کمک پیامک به کاربر، پرداختیم. همچنین، در آموزشی دیگر،  کنترل وضعیت یک رله از طریق پیامک را مورد بحث و بررسی، قرار دادیم؛ اما در این مطلب، با تغییر رویکرد پروژه های پیشین، گامی بلندتر برداشته و برد رزبری پای را به کمک اینترنت (GPRS) شیلد SIM800C، به شبکه جهانی اینترنت متصل می نماییم. بدین ترتیب، با اتصال برد رزبری پای به اینترنت GPRS، می توان همانند اتصال آن به یک مودم وای فای، از شبکه جهانی اینترنت بهره مند شده و حتی به کمک مرورگر آن، وب گردی نمود. در این آموزش، مراحل و روش کار را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد. شایان ذکر است که در این آموزش، همانند آموزش های پیشین، از شیلد SIM800C استفاده شده است؛ از مزیت های این شیلد می توان به کاهش پیچیدگی در اتصالات، سهولت در راه اندازی و…. اشاره نمود. در این آموزش ما از برد رزبری پای ۳ مدل +B استفاده نموده ایم، شما نیز می توانید از بردهای مشابه، نظیر برد رزبری پای ۴، استفاده نمایید.  در ادامه این آموزش با مرجع تخصصی رزبری پای و مرجع تخصصی ماژول سیم کارت به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

 

آموزش چهارم: پایش و نمایش دما و رطوبت گلدان هوشمند رزبری پای 4 با نرم افزار Node-RED

گلدان هوشمند برای ساخت یک محیط گرافیکی UI و یا به عبارتی ساخت یک دشبورد گرافیکی جهت مدیریت گلدان هوشمند در صدر پروژه های کاربردی IOT به شمار می‌آید. در این آموزش توسط دو سنسور دما رطوبت DHT11 و سنسور رطوبت خاک Moisture  یک گلدان هوشمند را در داشبورد UI کنترل و مشاهده خواهیم کرد. در ادامه این آموزش با مرجع تخصصی رزبری پای به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

 

آموزش پنجم: ارسال دستورات AT-COMMAND به ماژول سیم کارت GSM در برد رسپری پای 4

در سری آموزش های برد رزبری پای و شیلد سیم کارت SIM800C مخصوص این برد، به طراحی پروژه‌های مختلف نظیر ارسال پیامکی دما به کمک این برد و کنترل رله از طریق SMS، پرداختیم. در آموزش‌های دیگر، برد رزبری پای Raspberry pi را همانند اتصال به یک مودم اینترنتی، به اینترنت GPRS شیلد رزبری پای متصل نموده و به ارسال و دریافت داده پرداختیم. جالب است که مطلع باشید به کمک این روش، می توانید خیلی ساده از طریق این ماژول، به اینترنت متصل شده و کارهای عادی نظیر وب گردی (البته با سرعت پایین) را هم انجام دهید. همانطور که اطلاع دارید، این ماژول با دریافت فرامینی موسوم به AT-COMMANDها کنترل می‌شود. در آموزش‌های پیشین برای ارسال فرمان به ماژول از نرم افزارهای واسط نظیر gammu و ppp استفاده کردیم. در این آموزش با هم به بررسی ارسال دستورات AT-COMMAND به شیلد سیم کارت SIM800C خواهیم پرداخت. در ادامه این آموزش با مرجع تخصصی رزبری پای و مرجع تخصصی ماژول سیم کارت به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

 

نظر خود را بنویسید
*
*
10
دیدگاه کاربران
 • 1398-09-07

  سلام چطور2 گیگ و4گیگش یک قیمته

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  کاربر گرامی قیمت این دو کالا باهم تفاوت دارند. نظر به اینکه تصاویر کالا یکسان هستند، ممکن است اشتباه کرده باشید.

 • 1398-09-10

  سلام
  خرید کدام برد را پیشنهاد میدید؟ بین مدل دو گیگ و چهار گیگ

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  بسته به کاربری مورد نظر باید یکی را انتخاب کنید. برای کاربری عادی میتوانید از همان مدل 2 گیگ استفاده کنید.

 • 1399-01-14

  سلام.مدل ۴ گیگ کی موجود میشه؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  هفته آینده موجود خواهد شد.

 • 1399-01-16

  از چه سیستم عاملی پشتیبانی میکند

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  سیستم عامل‌های دبیان که همگی در سایت بنیاد رزبری پای معرفی شده‌اند.

 • 1399-03-21

  سلام و وقت بخیر.
  آیا امکان نصب هارد اکسترنال 1 یا 2 ترابایت به این محصول وجود داره یا خیر؟
  متشکرم

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  بله اگر هارد از نوع ساتا باشد نیازمند شیلد تبدیل هستید. ولی اگر از نوع USB باشد بدون نیاز به تجهیزات اضافی میتوانید اتصال دهید.

 • 1399-03-22

  باسلام
  آیا امکان نصب ویندوز 10 بر روی این برد وجود دارد

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  بله ولی دقت داشته باشید با ویندوز دسکتاپ کاملا متفاوت است. پیشنهاد می‌شود آموزش زیر را بررسی کنید.  آموزش نصب ویندوز Windows 10 Pro روی برد رزبری پای Raspberry Pi

 • 1399-07-09

  سلام
  این برد چه نسخه‌ای است؟
  rev 1.2 یا نسخه یک؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام 


  کاربر گرامی با توجه به اینکه بسته بندی به صورت اورجینال ارائه می‌شود، امکان بررسی این مورد وجود ندارد.

 • 1399-07-26

  سلام ایا این ورژن 1.2 هستش یا نه همون ورژن 1.1؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام 


  کاربر گرامی به دلیل آک بودن بردهای رزبری پای این مورد مشخص نیست.


 • 1399-08-12

  سلام اداپتور و سوکت ها هم همراه این برد هست ؟
  چه جوری میشه سفارش داد ارسال به مشهد گزینه خرید تو صفحه نمیبینم

  پاسخ مدیر:

  با سلام 


  کاربر گرامی آداپتور و سایر اقلام را بایستی جداگانه خرید کنید. همچنین در حال حاضر موجودی کالا به اتمام رسیده است.

 • 1399-08-13

  سلام ایا اگه دو مانیتور به دو پورت اچ دی ام ای متصل کنیم و به نمایشگر هم بر روی برد ایا میتوانیم تصاویر متفاوت در هر کدام از نمایشگرها نمایش بدهیم؟ و یه سوال دیگه ایا سیستم عامل win 10 iot رو این برد به خوبی جواب میده یا سیستم عامل مناسب برای این برد کدام است؟ آیا به این برد میشه پرینتر حرارتی وصل کرد؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام  خیر چنین امری امکان پذیر نیست. ولی از دو پورت HDMI میتوانید خروجی داشته باشید. در خصوص سیستم عامل هم پیشنهاد میشود که از رزبین استفاده کنید. اگر هم در خصوص برد رزبری پای اطلاعات کافی ندارید، حتما از بخش مشاوره قبل از خرید در پرتال پشتیبانی اقدام کنید.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد پایه ها : 40 پین GPIO Raspberry Pi standard 40 pin GPIO header (fully backwards compatible with previous boards)
ورودی ویدئو : Dual monitor support, at resolutions up to 4K
خروجی ویدئو : 4Kp60 hardware decode of HEVC video
تعداد پورت USB : دارای پورت C دارای 2 پورت USB 2 دارای 2 پورت USB 3 دارای پورت MICRO HDMI

دوربین

دوربین : 2lane MIPI CSI camera port
کیفیت ویدیو : پشتیبانی از نمایشگر 2 * 4KH.265 (4kp60 decode), H264 (1080p60 decode, 1080p30 encode)

ارتباطات

Wifi : Dual-band 802.11ac wireless networking
Bluetooth : Bluetooth 5.0

پردازنده

نوع پردازنده : 1.5GHz quad-core 64-bit ARM Cortex-A72 CPU
فرکانس پردازنده مرکزی : 2.4 GHz

حافظه

حافظه : 2GB RAM

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 5 ولت DC
جریان : مینیمم 3 آمپر

ویژگی های فنی

دمای کاری : 0 تا 50 درجه سانتی گراد

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : رزبری پای - Raspberry Pi
سایر توضیحات : امکان انتخاب رزبری پای بر اساس حافظه رم 1، 2 و 4 گیگ پشتیبانی از POE Hat
سایر قابلیت‌ها : دارای خروجی GIGABIT ETHERNET پشتیبانی از VideoCore VI graphics, supporting OpenGL ES 3.x
بنچ مارک تیم فنی دانشجو کیت : 9 از 10

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2