مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

برد آردوینو Arduino Pro Mini پرو مینی

مرجع:
DKP - 40057
DKP - 40057
نام تجاری:
دسته بندی: آردوینو Arduino
موجودی: 39
انتخاب مدل
  • 5 ولت
228,000 تومان
توضیحات

همانطور که از نام برد آردوینو Arduino Pro Mini مشخص است، با یک آردوینو کوچک شده طرف هستیم. برد آردوینو Arduino Pro Mini بر پایه آی سی اتمگا 328 طراحی شده است. به نوعی مانند یک BreadBoard کوچک شده برای استفاده از آی سی مربوطه در مکان های خاص می باشد. برد آردوینو Arduino Pro Mini دارای کلید ریست از روی برد می باشد و در دو مدل 5 ولت و 3.3 ولت موجود است.

 

شناخت آردوینو Pro Mini

برد آردوینو Arduino Pro Mini  کامل و آماده برای استفاده از آی سی میکروکنترلر اتمگا 32 می باشد. این برد دارای 14 پایه ورودی و خروجی دیجیتال می باشد. علاوه بر این روی برد آردوینو Arduino Pro Mini  از یک کریستال یا نوسان ساز با فرکانس 16 مگا هرتز استفاده شده است. استفاده از برد آردوینو Arduino Pro Mini در پروژه هایی که نیاز به سبک سازی و کوچک سازی می باشد؛ بسیار مناسب است. همانطور که در قسمت مشخصات ملاحضه کردید. درگاه USB در این برد استفاده نشده است. همچنین جک ورودی آداپتور هم حذف شده است. بنابراین با یک برد بسیار کوچک و سبک روبرو هستیم. در ادامه با نقد و بررسی برد آردوینو Arduino Pro Mini  با دانشجو کیت همراه باشید.

     

بررسی اجمالی پرو مینی

برد آردوینو Arduino Pro Mini برد میکروکنترلی است که بر پایه amega 328 و دارای 14 پین دیجیتال ورودی و خروجی (که 6 عدد از آن ها می توانند به عنوان خروجی PWM استفاده شوند)، 6 ورودی آنالوگ، یک تقویت کننده بر روی برد، یک دکمه تنظیم مجدد و حفره هایی جهت نصب و استقرار پین هدر ها، می باشد. ششمین پین هدر می تواند به یک کابل FTDI و یا Breakout Board های Sparkfun متصل شود تا قدرت USB و ارتباطات را به برد ارائه دهد.

Arduino Pro Mini برای نصب و راه اندازی به صورت موقت در اشیاء و نمایشگاه ها در نظر گرفته شده است. برد در ابتدا بدون پین هدرهای از پیش تعیین شده است و اجازه استفاده از انواع اتصالات و یا به طور مستقیم لحیم کردن سیم ها را می دهد. طرح پین هدرها با Arduino Mini سازگار می باشد. دو نسخه از برد آردوینو Arduino Pro Mini وجود دارد. یکی از آن ها در 3.3v و 8MHz، و دیگری در 5v و 6MHz کار می کنند. برد Arduino Pro Mini توسط Sparkfun طراحی و تولید شده است.  

 

جدول ویژگی های برد آردوینو پرو مینی

میکروکنترلر

ATmega328

ولتاژ مورد نیاز برای راه اندازی 3.3v یا 5v (بستگی به مدل دارد)
ولتاژ ورودی    3.3-12v (برای مدل 3.3v) و 5-12v (برای مدل 5v)
پین های دیجیتال I/o 14 عدد(که 6 عدد از آن ها برای خروجی PWM می باشند)
پین های ورودی آنالوگ 6 عدد
جریان DC هر پین I/o 40 mA
فلش مموری 32kb (که 0.5kb آن توسط bootloader استفاده می شود)
SRAM  2 kb
EEPROM 1 kb
سرعت ساعتی 8MHz (برای مدل 3.3v) و 16MHz (برای مدل 5v)

    

تغذیه آردوینو Pro Mini

برد آردوینو Arduino Pro Mini می تواند توسط یک کابل FTDI و یا breakout boar که متصل به ششمین پین هدر می باشد، با یک تنظیم کننده 3.3v و یا منبع تغذیه 5v (بسته به مدل مورد استفاده) بر روی پین Vcc قدرت بگیرد. بر روی برد یک تنظیم کننده ولتاژ وجود دارد که می تواند تا ولتاژ 12VCD را بپذیرد. اگر شما برق غیرقابل تنظیمی را به برد خود می دهید، اطمینان حاصل کنید که به پین “RAW”متصل با شید نه Vcc. 

RAW: برای تامین ولتاژ اولیه برد

Vcc: تنظیم ولتاژ بین 3.3v و 5v

GND: پین های زمینه

  

حافظه تراشه Atmega328 آردوینو پرو مینی

میکروکنترلر ATmega328 قسمتی از حافظه اش را با اندازه 32 کیلوبایت را برای ذخیره سازی کد استفاده می‌کند. این حافظه 2 کیلو بایت از SRAM و 1 کیلوبایت از EEPROM می‌باشد. هر کدام از 14 پین دیجیتال دربرد آردوینو Arduino Pro Mini می توانند به عنوان خروجی یا ورودی، با بکارگیری pinmode، digitalwrite و digitalread ، استفاده شوند. آن ها در 3.3v یا 5v (بسته به مدل) بکار گرفته می شوند. هر پین حداکثر می تواند 40mA را ارائه و یا دریافت کند و دارای یک مقاومت داخلی (به طور پیش فرض غیرمتصل) بین 20-50 kOhms می باشد. علاوه بر این برخی از پین ها دارای وظایف مخصوصی هستند.

    

تفکیک پین های ورودی و خروجی پرو مینی

  • serial: پین 0 برای (RX) و 1 (TX). برای دریافت (RX) و انتقال (TX) داده های TTL استفاده میشوند. این پین ها به پین های TX-0 و RX-1 از ششمین پین هدر، متصل می باشند.
  • External Interrupts: پین 2 و 3. این پین ها می توانند به گونه ای پیکربندی شوند که باعث یک وقفه کوتاه، افزایش یا کاهش دادن مرز یا تغییر در ارزش بشوند.
  • PWM: پین های 3,5,6,9,10 و 11. خروجی 8 bit را با عمل analogwrite ارائه می دهد.
  • SPI: پین های 10(SS)، 11(MOSI)، 12(MISO)، 13(SCK). این پین ها ارتباطات SPI را پشتیبانی می کنند، که اگرچه توسط سخت افزار هایی که در زیر ارائه شده تامین می شوند اما آن ها بدرستی شامل زبان Arduino نمی شوند.
  • LED: پین 13. ارتباطی میان LED و پین 13 وجود دارد، هنگامی که پین در بالاترین ارزش خود یا به اصطلاح یک قرار دارد، LED روشن، و وقتی پین در حد پایین یا به اصطلاح صفر باشد،LED خاموش است.

 

آردوینو Pro Mini دارای 8 ورودی آنالوگ می باشد که هرکدام 10 bit را برای نتیجه تامین می کنند (یعنی 1024مقادیر مختلف). هدر چهارعدد از آن ها بر روی مرز برد قرار دارد. 2 عدد (ورودی های 4 و 5) در حفره هایی داخل برد قرار دارند. ورودی های آنالوگ از زمین تا Vcc را اندازه می گیرند. علاوه بر این برخی از پین ها دارای قابلیت های تخصصی می باشند.

  • 12c: به صورت تخصصی A4 یا (SDA) و A5 یا (SCL)می باشد. پشتیبانی ارتباطات 12c یا (TWI) با استفاده از کتابخانه سیم می باشد.
  • Reset: کاهش دادن این خط سبب راه اندازی مجدد میکروکنترل می شود. معمولا برای اضافه کردن دکمه reset به بخشی از برد که بسته می باشد، استفاده می شود.

     

ارتباطات آردوینو Pro mini

برد آردوینو Arduino Pro Mini امکاناتی برای برقراری ارتباط با کامپیوتر، یک آردوینو Arduino دیگر و یا حتی دیگر میکروکنترل ها دارد. ATmega328 ارتباط سریال با UART TTL را فراهم می کند که در دسترس پین های دیجیتال 0(RX) و 1(TX) قرار دارد. نرم افزار Arduino شامل یک مانیتور سریال می باشد که به داده های متنی ساده از Arduino board به وسیله یک اتصال USB اجازه ارسال می دهد.کتابخانه softwareserial به سریال اجازه ارتباط با هر کدام از پین های دیجیتال برد آردوینو Pro Mini را می دهد.

میکروکنترل ATmega328 همچنین از ارتباطات 12c (TWI) و SPI پشتیبانی می کند. نرم افزار Arduino دارای کتابخانه سیم می باشد که استفاده از 12c را ساده می سازد.

 

برنامه ریزی و روش آپلود کدهای آردوینو

برد آردوینو Arduino Pro Mini  می تواند با نرم افزار Arduino برنامه ریزی شود. میکروکنترل ATmega328 دربرد آردوینو Arduino Pro Mini همراه با یک bootloader قرار دارد که به شما اجازه آپلود کد جدید را بدون نیاز به برنامه نویسی بدون نیاز به سخت افزاری اضافه را می دهد. این ارتباطات با استفاده از پروتکل اصلی STK500 برقرار می شود. شما همچنین می توانید bootloader و برنامه ATmegA328 را با یک برنامه نویسی خارجی از راه های فرعی طی کنید.

قبل از آپلود نیاز به یک فشار فیزیکی بر روی دکمه Reset می باشد، برد آردوینو Arduino Pro Mini  به گونه ای طراحی شده است که راه اندازی توسط نرم افزار متصل به کامپیوتر انجام می شود. یکی از پین هدرهای 6 پین، به خط تنظیم مجدد ATmega328 به وسیله خازن 100nf متصل می شود. این پین متصل به یکی از خطوط کنترل جریان سخت افزار که به تبدیل USB – Serial اتصال دارد، می باشد. نرم افزار آردوینو Arduino به سادگی توسط این قابلیت به شما اجازه می دهد که یک کد را تنها با فشار دادن یک دکمه، در محیط Arduino آپلود کنید.

    

این بدان معنی است که bootloader می تواند یک ایست کوتاه تر داشته باشد، به منظور کاهش خط تنظیم مجدد می تواند به خوبی هماهنگ با شروع آپلود باشد. این راه اندازی مفهوم دیگری هم دارد، هنگامی که برد آردوینو Arduino Pro Mini  به کامپیوتر درحال اجرای Mac OS X و یا Linux متصل می باشد، هر زمان که از طریق USB به نرم افزار متصل می شود، دوباره راه اندازی می شود. برای بخش بعدی bootloader در حال اجرا در نرم افزار می باشد. در حالی که برنامه ریزی شده تا از داده های ناقص چشم پوشی کند، به چند بایت از داده های ابتدایی ارسال شده به برد پس از اتصال باز خواهد شد. اگر درحال اجرای طرح در برد، یک باز پیکربندی اجرا شود و یا هنگامی که داده های دیگر برای اولین بار شروع می شوند، مطمئن شوید که نرم افزاری که با آن ارتباط برقرار می کنید، منتظر یک ثانیه پس از باز شدن اتصال و قبل از ارسال اطلاعات می شود.

سایت سازنده: Arduino

 

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
DKP - 40057

مشخصات

کاربری
مناسب برای استفاده صنعتی
نوع ماژول
آردوینو - Arduino
تعداد قطعات
17 عدد
ابعاد فیبر
1.8 * 3.8 سانتی متر
سطح تجربه مورد نیاز
نیمه حرفه ای
ولتاژ مورد نياز
5 ولت DC
فیبر مدار چاپی
فایبرگلاس دو رو متالیزه
ظرفیت
دارای 14 پایه ورودی و خروجی دیجیتال
چاپ مس
دارای چاپ آبی
اقلام همراه محصول
44 عدد پین هدر نری
فرکانس
16 MHz
نوع کانکتور
پین هدر
نوع آی سی
میکروکنترلر
نظرات(27)
رتبه‌بندی کلی
5
27 نظرات
کیفیت کالا
(5)
ارزش خرید
(5)

كوچولوى دوست داشتى، ولى به نظر من آردوينو نانو دست كاربرو بيشتر باز ميزاره تازه شيلد توسعه هم كه داره

سوالات متداول
خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:
محصولات مرتبط
0 تومان
(1)
این مجموعه آموزشی قصد دارد با قطعاتی نظیر سشوار و برد آردوینو و سنسور دماو رطوبت و نمایشگر آموزش ساخت یک کرسی برقی هوشمند را دنبال کند در این مجموعه آموزشی به توضیح لایه به لایه برنامه و نحوه اتصالات و کار با برد...

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات
17 عدد
ابعاد فیبر
1.8 * 3.8 سانتی متر
فیبر مدار چاپی
فایبرگلاس دو رو متالیزه
چاپ مس
دارای چاپ آبی
نوع کانکتور
پین هدر

ارتباطات

فرکانس
16 MHz
نوع کانکتور
پین هدر

تغذیه

ولتاژ مورد نياز
5 ولت DC
ظرفیت
دارای 14 پایه ورودی و خروجی دیجیتال

ویژگی های فنی

نوع آی سی
میکروکنترلر

سایر ویژگی‌ها

کاربری
مناسب برای استفاده صنعتی
نوع ماژول
آردوینو - Arduino
سطح تجربه مورد نیاز
نیمه حرفه ای
اقلام همراه محصول
44 عدد پین هدر نری

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 8 صبح تا 10 شب (بجز روزهای تعطیل)

021-88857245

021-88856986

031-32243207

031-32211313

 

شماره واتس اپ، فقط پیام، پاسخ به سوالات قبل از خرید و دریافت تصاویر کالاها

09375076606

 

ارسال سریع به تهران و تمامی شهرهای ایران

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم