برد آردوینو Arduino Pro Mini پرو مینی

محصول جدید

7 عدد موجود در انبار

47,700تـومان

همانطور که از نام برد آردوینو Arduino Pro Mini مشخص است، با یک آردوینو کوچک شده طرف هستیم. برد آردوینو Arduino Pro Mini بر پایه آی سی اتمگا 328 طراحی شده است. به نوعی مانند یک BreadBoard کوچک شده برای استفاده از آی سی مربوطه در مکان های خاص می باشد. برد آردوینو Arduino Pro Mini دارای کلید ریست از روی برد می باشد و در دو مدل 5 ولت و 3.3 ولت موجود است.

   

  

آردوینو Pro Mini چیست؟

برد آردوینو Arduino Pro Mini  کامل و آماده برای استفاده از آی سی میکروکنترلر اتمگا 32 می باشد. این برد دارای 14 پایه ورودی و خروجی دیجیتال می باشد. علاوه بر این روی برد آردوینو Arduino Pro Mini  از یک کریستال یا نوسان ساز با فرکانس 16 مگا هرتز استفاده شده است.

 

استفاده از برد آردوینو Arduino Pro Mini در پروژه هایی که نیاز به سبک سازی و کوچک سازی می باشد؛ بسیار مناسب است. همانطور که در قسمت مشخصات ملاحضه کردید. درگاه USB در این برد استفاده نشده است. همچنین جک ورودی آداپتور هم حذف شده است. بنابراین با یک برد بسیار کوچک و سبک روبرو هستیم.

  

   

در ادامه با نقد و بررسی برد آردوینو Arduino Pro Mini  با ما همراه باشید.

    

   

    

برد آموزشی آردوینو pro Miniبررسی اجمالی

برد آردوینو Arduino Pro Mini برد میکروکنترلی است که بر پایه amega 328 و دارای 14 پین دیجیتال ورودی و خروجی (که 6 عدد از آن ها می توانند به عنوان خروجی PWM استفاده شوند)، 6 ورودی آنالوگ، یک تقویت کننده بر روی برد، یک دکمه تنظیم مجدد و حفره هایی جهت نصب و استقرار پین هدر ها، می باشد. ششمین پین هدر می تواند به یک کابل FTDI و یا Breakout Board های Sparkfun متصل شود تا قدرت USB و ارتباطات را به برد ارائه دهد.

Arduino Pro Mini برای نصب و راه اندازی به صورت موقت در اشیاء و نمایشگاه ها در نظر گرفته شده است. برد در ابتدا بدون پین هدرهای از پیش تعیین شده است و اجازه استفاده از انواع اتصالات و یا به طور مستقیم لحیم کردن سیم ها را می دهد. طرح پین هدرها با Arduino Mini سازگار می باشد.

دو نسخه از برد آردوینو Arduino Pro Mini وجود دارد. یکی از آن ها در 3.3v و 8MHz، و دیگری در 5v و 6MHz کار می کنند. برد Arduino Pro Mini توسط Sparkfun طراحی و تولید شده است.

   

      

   

  

خلاصه 

میکروکنترلر

ATmega328

ولتاژ مورد نیاز برای راه اندازی3.3v یا 5v (بستگی به مدل دارد)
ولتاژ ورودی   3.3-12v (برای مدل 3.3v) و 5-12v (برای مدل 5v)
پین های دیجیتال I/o14 عدد(که 6 عدد از آن ها برای خروجی PWM می باشند)
پین های ورودی آنالوگ6 عدد
جریان DC هر پین I/o40 mA
فلش مموری32kb (که 0.5kb آن توسط bootloader استفاده می شود)
SRAM 2 kb
EEPROM1 kb
سرعت ساعتی8MHz (برای مدل 3.3v) و 16MHz (برای مدل 5v)

  

     

   

       برد آردوینو Pro Mini

   

تغذیه

برد آردوینو Arduino Pro Mini می تواند توسط یک کابل FTDI و یا breakout boar که متصل به ششمین پین هدر می باشد، با یک تنظیم کننده 3.3v و یا منبع تغذیه 5v (بسته به مدل مورد استفاده) بر روی پین Vcc قدرت بگیرد. بر روی برد یک تنظیم کننده ولتاژ وجود دارد که می تواند تا ولتاژ 12VCD را بپذیرد. اگر شما برق غیرقابل تنظیمی را به برد خود می دهید، اطمینان حاصل کنید که به پین “RAW”متصل با شید نه Vcc.

    

پین ها قدرت به شرح زیر می باشند:

RAW: برای تامین ولتاژ اولیه برد

Vcc: تنظیم ولتاژ بین 3.3v و 5v

GND: پین های زمینه

  

       برد آردوینو پرو مینی

حافظه

میکروکنترلر ATmega328 قسمتی از حافظه اش را با اندازه 32 کیلوبایت را برای ذخیره سازی کد استفاده می‌کند. این حافظه 2 کیلو بایت از SRAM و 1 کیلوبایت از EEPROM می‌باشد.

  

    

ورودی و خروجی

هر کدام از 14 پین دیجیتال دربرد آردوینو Arduino Pro Mini می توانند به عنوان خروجی یا ورودی، با بکارگیری pinmode، digitalwrite و digitalread ، استفاده شوند. آن ها در 3.3v یا 5v (بسته به مدل) بکار گرفته می شوند. هر پین حداکثر می تواند 40mA را ارائه و یا دریافت کند و دارای یک مقاومت داخلی (به طور پیش فرض غیرمتصل) بین 20-50 kOhms می باشد. علاوه بر این برخی از پین ها دارای وظایف مخصوصی هستند.

    

              

    

    

تفکیک پین های ورودی و خروجی  

 • serial: پین 0 برای (RX) و 1 (TX). برای دریافت (RX) و انتقال (TX) داده های TTL استفاده میشوند. این پین ها به پین های TX-0 و RX-1 از ششمین پین هدر، متصل می باشند.
 • External Interrupts: پین 2 و 3. این پین ها می توانند به گونه ای پیکربندی شوند که باعث یک وقفه کوتاه، افزایش یا کاهش دادن مرز یا تغییر در ارزش بشوند.
 • PWM: پین های 3,5,6,9,10 و 11. خروجی 8 bit را با عمل analogwrite ارائه می دهد.
 • SPI: پین های 10(SS)، 11(MOSI)، 12(MISO)، 13(SCK). این پین ها ارتباطات SPI را پشتیبانی می کنند، که اگرچه توسط سخت افزار هایی که در زیر ارائه شده تامین می شوند اما آن ها بدرستی شامل زبان Arduino نمی شوند.
 • LED: پین 13. ارتباطی میان LED و پین 13 وجود دارد، هنگامی که پین در بالاترین ارزش خود یا به اصطلاح یک قرار دارد، LED روشن، و وقتی پین در حد پایین یا به اصطلاح صفر باشد،LED خاموش است.

    

   

آردوینو Pro Mini دارای 8 ورودی آنالوگ می باشد که هرکدام 10 bit را برای نتیجه تامین می کنند (یعنی 1024مقادیر مختلف). هدر چهارعدد از آن ها بر روی مرز برد قرار دارد. 2 عدد (ورودی های 4 و 5) در حفره هایی داخل برد قرار دارند. ورودی های آنالوگ از زمین تا Vcc را اندازه می گیرند. علاوه بر این برخی از پین ها دارای قابلیت های تخصصی می باشند.

 • 12c: به صورت تخصصی A4 یا (SDA) و A5 یا (SCL)می باشد. پشتیبانی ارتباطات 12c یا (TWI) با استفاده از کتابخانه سیم می باشد.

   

یک پین دیگر در برد آردوینو وجود دارد.

 • Reset: کاهش دادن این خط سبب راه اندازی مجدد میکروکنترل می شود. معمولا برای اضافه کردن دکمه reset به بخشی از برد که بسته می باشد، استفاده می شود.

    

   

ارتباط

برد آردوینو Arduino Pro Mini امکاناتی برای برقراری ارتباط با کامپیوتر، یک آردوینو Arduino دیگر و یا حتی دیگر میکروکنترل ها دارد. ATmega328 ارتباط سریال با UART TTL را فراهم می کند که در دسترس پین های دیجیتال 0(RX) و 1(TX) قرار دارد. نرم افزار Arduino شامل یک مانیتور سریال می باشد که به داده های متنی ساده از Arduino board به وسیله یک اتصال USB اجازه ارسال می دهد.کتابخانه softwareserial به سریال اجازه ارتباط با هر کدام از پین های دیجیتال برد آردوینو Pro Mini را می دهد.

میکروکنترل ATmega328 همچنین از ارتباطات 12c (TWI) و SPI پشتیبانی می کند. نرم افزار Arduino دارای کتابخانه سیم می باشد که استفاده از 12c را ساده می سازد.

 

بردهای آردوینو در فروشگاه اینترنتی دانشجو کیت

 

  

برنامه ریزی

برد آردوینو Arduino Pro Mini  می تواند با نرم افزار Arduino برنامه ریزی شود.

میکروکنترل ATmega328 دربرد آردوینو Arduino Pro Mini همراه با یک bootloader قرار دارد که به شما اجازه آپلود کد جدید را بدون نیاز به برنامه نویسی بدون نیاز به سخت افزاری اضافه را می دهد. این ارتباطات با استفاده از پروتکل اصلی STK500 برقرار می شود. شما همچنین می توانید bootloader و برنامه ATmegA328 را با یک برنامه نویسی خارجی از راه های فرعی طی کنید.

 

راه اندازی مجدد خودکار (نرم افزار)

قبل از آپلود نیاز به یک فشار فیزیکی بر روی دکمه Reset می باشد، برد آردوینو Arduino Pro Mini  به گونه ای طراحی شده است که راه اندازی توسط نرم افزار متصل به کامپیوتر انجام می شود. یکی از پین هدرهای 6 پین، به خط تنظیم مجدد ATmega328 به وسیله خازن 100nf متصل می شود. این پین متصل به یکی از خطوط کنترل جریان سخت افزار که به تبدیل USB – Serial اتصال دارد، می باشد. نرم افزار آردوینو Arduino به سادگی توسط این قابلیت به شما اجازه می دهد که یک کد را تنها با فشار دادن یک دکمه، در محیط Arduino آپلود کنید.

   

این بدان معنی است که bootloader می تواند یک ایست کوتاه تر داشته باشد، به منظور کاهش خط تنظیم مجدد می تواند به خوبی هماهنگ با شروع آپلود باشد. این راه اندازی مفهوم دیگری هم دارد، هنگامی که برد آردوینو Arduino Pro Mini  به کامپیوتر درحال اجرای Mac OS X و یا Linux متصل می باشد، هر زمان که از طریق USB به نرم افزار متصل می شود، دوباره راه اندازی می شود. برای بخش بعدی bootloader در حال اجرا در نرم افزار می باشد. در حالی که برنامه ریزی شده تا از داده های ناقص چشم پوشی کند، به چند بایت از داده های ابتدایی ارسال شده به برد پس از اتصال باز خواهد شد. اگر درحال اجرای طرح در برد، یک باز پیکربندی اجرا شود و یا هنگامی که داده های دیگر برای اولین بار شروع می شوند، مطمئن شوید که نرم افزاری که با آن ارتباط برقرار می کنید، منتظر یک ثانیه پس از باز شدن اتصال و قبل از ارسال اطلاعات می شود.

  

  

سایت سازنده: Arduino

نظر خود را بنویسید
*
*
25
دیدگاه کاربران
 • 1394-10-02

  كوچولوى دوست داشتى، ولى به نظر من آردوينو نانو دست كاربرو بيشتر باز ميزاره تازه شيلد توسعه هم كه داره

 • 1395-04-07

  با سلام... من چند تا از این برد رو لازم داشتم. کی میتونید موجودش کنید؟؟؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در حال حاضر مدل 3.3 ولت موجود است و ميتوانيد خريدتان را نهايي كنيد.


  شاد و پيروز باشيد.

 • 1395-10-16

  با سلام و عرض خسته نباشید به تیم خوب دانشجو کیت
  چندتا سوال درمورد برد آردوینو داشتم
  میخواستم بدونم برد آردوینو میتونه متصل بشه به یه حافظه فلش SMD {مثلا حافظه 64MB}که روی این حافظه یه رابط کاربری ساده طراحی شده و برد آردینو بتونه این رابط کاربری رو اجرا کنه و روی یه ال سی دی نمایش بده؟{در واقع مثل یه مادر برد وسیستم عامل}
  و اگر این قابلیت وجود داره برد arduino-pro mini میتونه ساپورت کنه یا خیر؟
  ممنونم
  خسته نباشید

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی دقت کنید که برد آردوینو توانایی اجرای سیستم عامل و اتصال به مانیتور را ندارد. بجز مدل  Yun که مخصوص این کار طراحی شده است. اما اگر منظور شما از رابط کاربری مورد دیگری است، لطفا دقیق‌تر اعلام کنید تا پاسخ کامل داده شود. 


  آردوینو Pro Mini از بردهای کوچک با توانایی محدود در پردازش میباشد. که با توجه به نیاز شما باید برد مناسب انتخاب شود.


  شاد و پیروز باشید.

 • 1395-10-26

  سلام
  لطفاموجود کنید تا خریدمون تکمیل شه
  متشکرم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  عملیات تامین کالا انجام شده است و کالا در حال انتقال به انبار است. لطفا جهت اطلاع دقیق با واحد فروش هماهنگ باشید.

 • 1395-12-19

  کی موجود می شود؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربر گرامی، عملیات تامین این کالا صورت گرفته است. لطفا جهت پیش خرید این کالا با واحد فروش تماس بگیرید.

 • 1396-06-14

  سلام چه جوری پروگرام میشه؟
  میشه از پین -data+ یواس بی گرفت یا از پین TTL؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما 


  ضمن تشکر از توجه شما، برای پروگرام کردن با استفاده از یک مبدل USB میتوانید این کار را انجام دهید. یا اینکه با استفاده از بردهای آردوینو از جمله UNO این کار را انجام دهید.

 • 1396-06-19

  سلامی دوباره برای پروگرام کردن توسط آردوینو یونو باید چی کار کرد باید ار ایکس به تی ایکس و تی ایکس به ار ایکس ؟؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  برای این منظور باید tx به tx و rx به rx متصل شوند. همچنین اتصالات تغذیه را هم باید برقرار کنید.

 • 1396-12-13

  سایت های دیگه با قیمت کمتر گذاشتند علت این تفاوت قیمت در چی هست ؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  کاربر گرامی این کالا موجود جدید است. در خصوص تفاوت هم باید این نکته را بدانید که آردوینو دارای کیفیت های مختلف است.

 • 1397-01-28

  با سلام وخسته نباشید
  در نمونه 5 ولت این برد آیا پایه ی vcc آن ولتاژ 5 ولت را تامین میکند؟
  ممنون

  پاسخ مدیر:

  درود 


  بله در مدل 5 ولت تغذیه VCC آن 5 ولت DC می‌باشد.

 • 1397-02-09

  با سلام وخسته نباشید
  من یک نمونه 5 ولت از این برد از شما خریدم و فرمودین که پایه ی vcc آن 5 ولت هستش ولی 3.3 ولت هست.
  من این برد رو برای راه اندازی ماژول فاصله سنج التراسونیک لازم دارم که در این ماژول برای تغذیه ی آن به 5 ولت نیاز داریم.
  ممنون

  پاسخ مدیر:

  درود 


  موارد گفته شده را بررسی خواهیم کرد. 


  از طریق تیکت این موضوع را مجددا مطرح کنید. پیگیری خواهد شد. 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 17 عدد
ابعاد فیبر : 1.8 * 3.8 سانتی متر
نوع فیبر : فایبرگلاس دو رو متالیزه
چاپ مس : دارای چاپ آبی
نوع کانکتور : پین هدر

ارتباطات

فرکانس کاری : 16 MHz

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 5 ولت DC
ظرفیت : دارای 14 پایه ورودی و خروجی دیجیتال

ویژگی های فنی

نوع آی سی : میکروکنترلر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : 44 عدد پین هدر نری
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : آردوینو - Arduino

سخت افزار arduino pro mini

دانلود سخت افزار Arduino pro mini

دانلود (1.19M)

دیتاشیت arduino pro mini

دانلود دیتاشیت آردوینو Arduino pro mini

دانلود (131k)

محصولات مرتبط

ارسال هشدار نشتی گاز توسط ایمیل با ESP32