برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

برد آردوینو Arduino DUE با پردازنده ARM

مرجع:
DKP - 40060
DKP - 40060
دسته بندی: آردوینو Arduino
موجودی: 9
نوع کابل
  • USB to Micro USB
  • بدون کابل مخصوص
640,000 تومان
توضیحات

برد آردوینو Arduino DUE با پردازنده ARM بر پایه پردازنده های ARM طراحی شده است. تمامی بخش هایی که برای راه اندازی یک پردازنده ARM نیاز است بر روی برد آردوینو Arduino DUE با پردازنده ARM  قرار دارند. به سادگی توسط یک کابل مینی USB به کامپیوتر وصل می شود. برد آردوینو Arduino DUE با پردازنده ARM دارای ۵۴ پین ورودی/خروجی است که 12 عدد آن قابل استفاده به عنوان خروجی pwm است.

سخنرانی ماسیمو بانزی، بنیانگذار آردوینو

 

نگاه کلی

برد آردوینو Arduino DUE با پردازنده ARMیک برد کنترلر بر پایه cpu هایAtmel SAM3X8E ARM Cortex-M3 است که اولین برد پایه ریزی شده برای کنترلر های با معماری 32 بیتی نیز هست. برد آردوینو Arduino DUE با پردازنده ARM دارای ۵۴ پین ورودی/خروجی است که 12 عدد آن قابل استفاده به عنوان خروجی pwmاست. همچنین دارای 12ورودی آنالوگ و 4UART (یا همان پورت سریال) است. فرکانس پردازنده 84مگاهرتز و usb OTGو 2تبدیل دیجیتال به آنالوگ و ورودی برق و هدر SPIو هدر جی تگ و دکمه های استراحت و پاک کردن نیز از دیگر مشخصات این برد است.

برد آردوینو Arduino DUE با پردازنده ARM هرچیزی زا که یک میکروکنترلر لازم دارد در خود گنجانده است و به آسانی با یک کابل میکرو یو اس بی به کامپیوتر متصل شده ویا میتوان آن را به منبع تغذیه ACبه DCمتصل کرد یا حتی برای کارکردن برد آن را میتوانید به باتری نیز متصل کنید. این برد با شیلد های آردوینویی که با ولتاژ 3.3کار میکنند نیز کاملاً سازگار است .

 

 

ویژگی‌های هسته ARM

برد آردوینو Arduino DUE با پردازنده ARM یک پردازنده ۳۲ بیتی مدل آرم دارد که میتواند یک میکروکنترلر 8 بیت را کنترل کند . بیشترین تفاوت آرم با بقیه هست ها در زیر آمده است :

- هسته ۳۲ بیتی به شما اجازه میدهد تا دستوراتی را با اندازه 4 بایت در آن واحد پردازش کنید و همجنین فرکانس پردازنده نیز همیشه ثابت نیست.

- نهایت فرکانس 84 مگاهرتز است

- 96 کیلوبایت SRAM

- 512 کیلوبایت مموری برای کد ها

- کنترل کننده DMA

 

 

خلاصه قابلیت‌ ها

 

میکرو کنترلر AT91SAM3X8E
ولتاژ کاری 3.3 ولت
ولتاژ مورد نیاز 12 – 7 ولت
حداکثر ولتاژ 16 – 6 ولت
پین های I/o دیجیتال 54 عدد که 12 عدد برای خروجی pwm
پین های ورودی آنالوگ 12 عدد
پین های خروجی آنالوگ 2 عدد
خروجی مستقیم در همه پین های I/o 130 میلی آمپر
جریان برای پین های 3.3 ولتی 800 میلی آمپر
جریان برای پین های ۵ ولتی 800 میلی آمپر
حافظه فلش 512 کیلوبایت که برای برنامه‌های کاربر در نظر گرفته شده است
SRAM دوبانک 64 و 32 کیلوبایتی جمعا 96 کیلوبایت
فرکانس پردازنده 84 مگاهرتز
طول برد 101.52 میلی متر
عرض برد 53.3 میلی متر
وزن 36 گرم

  

 

 

شماتیک و طراحی پین ها

در زیر فایل‌های مربوطه از سایت مرجع لینک داده شده‌اند :

نقشه پین ها : SAM3X Pin Mapping page

 

فایل ایگل: arduino-Due-reference-design.zip

 

فایل‌های شماتیک : arduino-Due-schematic.pdf

 

شماتیک برد آردوینو DUE

 

 
 

تغذیه

 برد آردوینو Arduino DUE با پردازنده ARM قابل راه اندازی با یک کابل میکرو یو اس بی متصل به منبع تغذیه است که این منبع به صورت خودکار توسط برد انتخاب میشود.

برق مورد نیاز این برد را میتوان از منابع خارجی مانند آداپتور ac به dc یا از باتری تأمین کرد. برای متصل شدن به آداپتور باید آن را به جک مخصوص 2.1 میلی متری برد وصل کنید. و اگر از باتری استفاده میکنید باید پین های اتصال به زمین و Vin را نیز متصل کنید

برد آردوینو Arduino DUE با پردازنده ARM می‌تواند با یک تأمین کننده انرژی بین 6 تا 20 ولتی کار کند چه با کمتر از 7 ولت تغذیه شود و یا با 5 ولت و کمتز تغذیه شد باید به پین مخصوص همان ولتاژ متصل گردد اما در ولتاژ های کمتر از ۵ ولت ممکن از برد شما پایداری لازم برای کارکردن را نداشته باشد. اگر از ولتاژ بیشتر از 12 ولت استفاده میکنید ممکن از رگولاتور ولتاژ جاسازی شده در برد بیشتر از حد معمول گرم شده و به برد آسیب برساند. در نهایت ولتاژ توصیه شده برای برد بین 7 تا 12 ولت میباشد.

 

پین های تغذیه این برد در زیر معرفی شده‌اند :

VIN: برای استفاده هنگامی که شما از منبعی مثل یو اس بی کامپیوتر استفاده میکنید و یا دیگر رگولاتور های ولتاژ که حدوداً با ولتاژ 5 ولت کار میکنند.

5V: این پین خروجی حدوداً 5 ولتی را به شما ارائه میدهد و برد همزمان میتواند با جم مخصوص و بین 7 تا 12 ولت تغذیه شود.

3.3V: این پین ولتاژ خروجی 3.3 ولت را به شما عرضه میکند بیشترین آمپر این پین نیز 800 میلی آمپر میباشد.

GND: معروف به اتصال به زمین یا پورت ارت است.

IOREF: خروجی دارای 3.3 تا 5 ولت انرژی است که معمولاً برای شیلد استفاده می‌شود .

 

 

حافظه

SAM3X دارای 510 کیلوبایت حافظه متشکل از دو بلوک 256 کیلوبایتی است که برای ذخیره کردن کد استفاده میشود. بوت لودر نیز از قبل در کارخانه به Atmel تغییر داده شده است و در حافظه Rom اختصاص داده شده ذخیره شده است. میزان SRAM در دسترس 96 کیلوبایت است که در دو بلوک 64 و 32 کیلوبایت ذخیره میشود. تمام حافظه های در دسترس را میتوان از طریق فضای آدرس دهی flat مشاهده نمود.

شما میتوانید به صورت دستی حافظه فلش SAM3x را با دکمه تعبیه شده بر روی برد پاک کنید. با این کار تمامی sketch های لود شده از MCU پاک خواهند شد. برای پاک کردن کافی است چندلحظه کلید مربوطه را نگه دارید تا برد روشن شود.

برد آردوینو DUEورودی ها و خروجی ها

پین های I/o دیجیتال 0 تا 53

میتوان هرکدام از 54 پین این مدل را با استفاده از دستور های زیر برای ورودی و خروجی استفاده کرد :

pimMode() وdigitalWrite() وdigitalRead()

و این پین ها نیز در ولتاژ 3.3 کار خود را انجام میدهند هرپین میتواند بسته به منبع تغذیه بین 3 تا 15 میلی آمپر قدرت داشته باشد.همچنین یک مقاومت نیز برای این پین ها گنجانده شده که در حالت معمول غیر فعال شده و قدرت این مقاوت نیز 100 کیلو اهم است.

بعضی از پین ها نیز کاربرد خاصی دارند که در زیر به اختصار آورده شده است:

  • Serial: 0 (RX) / 1 (TX)
  • Serial 1: 19 (RX) / 18 (TX)
  • Serial 2: 17 (RX) / 16 (TX)
  • Serial 3: 15 (RX) / 14 (TX)

 

pwm: پورت های 2 تا 13 فراهم کننده 8 بیت pwm برای خروجی به وسیله دستور مخصوص است . رزولوشن نیز با دستور زیر قابل تغییر کردن است :

analogWriteResolution()

 

هدر SPI (در برد های آردوینو دیگر به icsp شناخته می‌شود ): این پین برای ارتباطات spi استفاده می‌شود و از کتابخانه مخصوص خود استفاده میکند. این پین ها در مرکز 6 پین هدر قرار دارند که به صورت فیزیکی با Uno , Leonardo , Mega2560 نیز همخوانی دارند. این پورت فقط قابل استفاده برای برقراری ارتباط با دیگر دستگاه‌های دارای spi است.

 

CAN: این پین ها برای ارتباطات با پروتوکل can استفاده می‌شوند ولی هنوز قابل استفاده در Api آردوینو نیستند.

 

L led پین 13: یک چراغ led به صورت پیشفرض در پین 13 وصل شده است که در زمان های مشخص خاموش و روشن می‌شود و میتوان به وسیله pwm آن را چشمک زن کرد.

 

TWI شماره 1 تا 20: مخصوص متصل کردن و کنترل SDA , SCL است .

 

ورودی های آنالوگ پین A0 تا A11: این پین ها تولید کننده رزولوشن 12 بیتی هستند . به صورت پیشفرض رزولوشن خواندن بر روی 10 بیت تنظیم شده است که با آردوینو های دیگر هماهنگ است. در هرصورت شما میتواند با دستورات مربوطه رزولوشن را به دلخواه تغییر دهید.

 

پین های دیگر روی برد نیز عبارتند از: Aref وreset

 

 

ارتباطات

برد آردوینو Arduino DUE با پردازنده ARM روش‌های مختلفی را برای ارتباط شما با وسایل اطرافتان ارائه می دهد. از جمله وسایلی که میتوان به برد وصل کرد کامپیوتر و تبلت و تلفن هوشمند و دوربین و برد های دیگر و میکروکنترلر هاست.

پورت برنامه نویسی به یکAtmega16u2 متصل شده است که یک پورت com مجازی را برای شما ایجاد می کند. ماشین‌های ویندوزی برای اتصال به این پورت نیازمند یک فایل با پسوند inf هستند اما دستگاه‌های لینوکسی و osx نیازی به این فایل نداشته و به صروت خودکار این پورت را شناسایی خواهند کرد. این پورت همچنین به سخت‌ افزار UART موجود در Sam3x نیز متصل شده است.

پورت یواس بی نیز به SAM3x متصل شده است که امکان برقراری ارتباط سریالی را به وسیله یو اس بی فراهم می کند.

این پورت نیتو یو اس بی همچنین میتواند به عنوان یک یو اس بی هاست برای دستگاه‌هایی مثل میکروفون و کیبورد و تلفن‌های هوشمند نیز عمل کند.

Sam3x همچنین از TWI , SPI نیز پشتیبانی می کند. نرم افزار آردوینو دارای یک کتابخانه مخصوص است تا استفاده از TWI bus را آسان‌تر کند.

 

 

برنامه نویسی

برد آردوینو Arduino DUE با پردازنده ARM  با برنامه مخصوص آردوینو قابل برنامه نویسی است.

آپلود کردن sketches در اینجا متفاوت از میکروکنترلر های AVR است به دلیل اینکه حافظه فلش موجود در برد نیاز به پاکسازی قبل از از برنامه‌ریزی دوباره دارد. آپلود در چیپ نیز به وسیله رام در sam3x انجام می پذیرد که فقط هنگامی که حافظه فلش چیپ خالی باشد انجام می شود.

برای استفاده از هرکدام از پورت های نیتو و برنامه ریز پورت مربوطه را به سیستم خود متصل کرده و پس از شناسایی عملیات مورد نظر خود را انجام دهید.

ورودی برد آردوینو DUE

 

حفاظت از جریان بالا درUSB

برد آردوینو Arduino DUE با پردازنده ARM یک فیوز قابل ریست در خود گنجانده که کامپیوتر شما را ازعبور جریانات ناخواسته بین برد و پورت سیستم شما محافظت می کند. این فیوز یک لایه محافظتی اضافه را ایجاد می کند که اگر بیشتر از 500 میلی آمپر رابه یو اس بی وارد کنیم به صورت خودکار قطع می‌شود تا موقعی که جریان کم شده یا زیاد شده به حالت عادی بازگردد.

 

 

ویژگی‌های فیزیکی و سازگاری با شیلدها

بیشترین طول و عرض برد آردوینو 4 و 2.1 اینچ است که به همراه اتصالات یو اس بی و پورت برق رسانی ممکن است کمی بیشتر شود. در این برد 3 جای پیچ در نظر گرفته شده است که برای پیچ شدن برد به تخته یا کیس مناسب است. توجه داشته باشید که فضای بین دو پین 7 و8 برخلاف دیگر پین ها که 100 میلیمتر است برابر با 160میلیمتر است.

آردوینو DUE به نحوی طراحی شده است که با بیشترشیلدهای UNO,Duemilanove , Diecimila سازگاری داشته باشد. بیشتر پورت ها در جایی مناسب برای استفاده از شیلد ها در نظر گرفته شده است. فقط باید توجه داشته باشید که جای پین l2c تغییر کرده است و در پین 20 و 21 قرار گرفته است.      

 

سایت سازنده: Arduino

برنامه نویسی چند نخی یا Multi threading آردوینو DUE

برنامه نویسی چند نخی یا Multi threading آردوینو DUE

مبحث thread   یک مبحث مهم در برنامه نویسی می‌باشد. بدون استفاده از Thread  معمولا برنامه‌ها عمل‌کرد بالایی را  پیدا نمی‌کنند.هنگامی که درون یک برنامه دو یا چند بخش نیاز به پردازش همزمان داشته باشند  می‌توانیم روی هر قسمت  Thread  جدا گانه اجرا  کنیم.چند نخی یا Multi Thrending  در واقع می‌تواند چند وظیفگی یا تقسیم پردازش یا برنامه به بخش‌های مجزا را منجر شود.با این سبک برنامه‌نویسی می‌توانیم چند پردازش را به صورت همزمان اجرا کنیم. مثلا می‌توانیم به صورت همزمان مقدار چند سنسور را خوانده و در همان حال چند بازوی رباتیک را کنترل نمود. آردوینو DUE نیز از  میان سایر آردوینو‌ها از برنامه نویسی چندنخی پشتیبانی می‌کند و با آن می‌توان برنامه‌هایی با چند پردازش همزمان اجرا نمود. در ادامه آموزش با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید. (توجه داشته باشید که این آموزش صرفا مخصوص آردوینو DUE می‌باشد)

کتابخانه‌ای به نام Scheduler  مختص آردوینو DUE وجود دارد که به وسیله آن می‌توانید چند تابع را به صورت همزمان در برنامه اجرا کنید. به عبارت دیگر برنامه شما می‌تواند دارای چند loop باشد که همگی بدون ایجاد وقفه در دیگری در حال پردازش می‌باشند. در واقع توسط این کتابخانه CPU  به چند بخش تقسیم می‌شود و هر بخش وظیفه اجرای یک loop را بر عهده می‌گیرد.

در ابتدای شروع کار با ین کتابخانه  باید  طبق دستور زیر کتابخانه Scheduler را به برنامه فرخوانی کنیم.

 

 

 

آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو Arduino

آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو Arduino

گذرواژه یا اسم رمز یک کلمه یا جمله و یا رشته‌ای از کاراکتر است که برای اصالت‌سنجی به کار می‌رود. افراد یا ابزارها برای استفاده از یک سامانه محافظت شده توسط گذرواژه، باید آن گذرواژه را به واحد اصالت‌سنجی آن سامانه ارائه دهند و در صورت ارائهٔ گذرواژهٔ درست مجاز به استفاده از آن سامانه می‌شوند، همچنین گذرواژه برای اثبات هویت نیز به کار می‌رود به این صورت که کاربر یک سامانه با ارائه نام کاربری خود باید گذرواژه خود را نیز ارائه بدهد در صورت ارائه گذرواژه درست، ادعای وی در مورد تعلق نام کاربری به وی مورد تائید سامانه قرار می‌گیرد.گذرواژه‌ها در اغلب سامانه‌های رایانه‌ای و دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور معمول فرایند پیکربندی دستگاه‌های الکترونیکی توسط گذرواژه محافظت می‌شود.در ادامه آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید. در این آموزش برای ایجاد پسوورد و همچنین عملیات بر روی آن از کتابخانه password.h استفاده شده است که می‌توانید از تب دانلود در همین صفحه آن را دانلود کنید.

پس از دانلود کتابخانه و اضافه کردن آن به نرم‌افزار آردوینو ، توسط دستور زیر آن را به برنامه فراخوانی می‌کنیم.

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
DKP - 40060

مشخصات

کاربری
مناسب برای استفاده صنعتی
نوع ماژول
آردوینو - Arduino
تعداد قطعات
58 عدد
ابعاد فیبر
53 * 101 میلی متر
تعداد فیبر
1 عدد
سطح تجربه مورد نیاز
نیمه حرفه ای
ولتاژ مورد نياز
7 تا 12 ولت DC
ولتاژ ورودی
7 تا 12 ولت DC
نوع فیبر
فایبرگلاس دو رو متالیزه
محدوده دمایی
25- تا 85+ درجه سانتی گراد
دمای نگهداری
25- تا 85+ درجه سانتی گراد
جریان
130 میلی آمپر خروجی جریان DC برای کلیه پین ها
جریان خروجی
حداکثر 800 میلی آمپر
ظرفیت
دارای 54 پایه ورودی و خروجی
چاپ مس
دارای چاپ آبی
تعداد پایه ها
12 پایه مخصوص PWM
کشور سازنده
چین
وزن
36 گرم
باتری
ندارد
شارژر
ندارد
فرکانس کاری
84 مگاهرتز
نوع کانکتور
USB
نوع آی سی
میکروکنترلر
پروتکل ارتباطی
دارای 4 رابط UART
حافظه داخلی
512 کیلو بایت
حافظه Flash
دارد
حافظه RAM
ندارد
حافظه SRAM
96 کیلو بایت (two banks: 64KB and 32KB)
ارتباط UART
دارد
تعداد پورت USB
2 عدد
پردازنده
AT91SAM3X8E
معماری پردازنده
ARM
فرکانس پردازنده مرکزی
84 مگاهرتز
Wifi
ندارد
خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:
محصولات مرتبط

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات 58 عدد
ابعاد فیبر 53 * 101 میلی متر
تعداد فیبر 1 عدد
نوع فیبر فایبرگلاس دو رو متالیزه
چاپ مس دارای چاپ آبی
تعداد پایه ها 12 پایه مخصوص PWM
وزن 36 گرم
نوع کانکتور USB
تعداد پورت USB 2 عدد

ارتباطات

فرکانس کاری 84 مگاهرتز
نوع کانکتور USB
پروتکل ارتباطی دارای 4 رابط UART
ارتباط UART
Wifi

پردازنده

پردازنده AT91SAM3X8E
معماری پردازنده ARM
فرکانس پردازنده مرکزی 84 مگاهرتز

حافظه

حافظه داخلی 512 کیلو بایت
حافظه Flash
حافظه RAM
حافظه SRAM 96 کیلو بایت (two banks: 64KB and 32KB)

تغذیه

ولتاژ مورد نياز 7 تا 12 ولت DC
ولتاژ ورودی 7 تا 12 ولت DC
جریان 130 میلی آمپر خروجی جریان DC برای کلیه پین ها
جریان خروجی حداکثر 800 میلی آمپر
ظرفیت دارای 54 پایه ورودی و خروجی
باتری
شارژر

ویژگی های فنی

محدوده دمایی 25- تا 85+ درجه سانتی گراد
دمای نگهداری 25- تا 85+ درجه سانتی گراد
نوع آی سی میکروکنترلر

سایر ویژگی‌ها

کاربری مناسب برای استفاده صنعتی
نوع ماژول آردوینو - Arduino
سطح تجربه مورد نیاز نیمه حرفه ای
کشور سازنده چین

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 8 صبح تا 10 شب 

021-86086982

021-88857245

031-32211313

031-32243207

 

ارسال سریع به تهران و تمامی شهرهای ایران

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم