مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

برد Arduino Zero

مرجع:
DKP - 40059
DKP - 40059
دسته بندی: آردوینو Arduino
موجود شد خبرم کن
توضیحات

برد Arduino Zero

برد آردوینو زیرو  Arduino Zero یک پردازشگر قدرتمند 32 بیتی بر روی پلت فرم آردوینو UNO می باشد. برد آردوینو زیرو  Arduino Zeroبه افراد خلاق این امکان را می دهد تا ایده هایشان را به طور  قابل توجهی بر روی بسیاری از گجت ها پیاده سازی کنند. از گجت های پوشیدنی تا اتوماسیون های صنعتی  و رباتیک های پیشرفته را می توان از این برد استفاده کرد.

سخنرانی آقای ماسیمو بانزی، بنیانگذار آردوینو

 

 

 

برد آردوینو زیرو  Arduino Zero از سیستم عامل ساده و قدرتمند32 بیتی توسط ZERO آردوینو ایجاد شده است. برد آردوینو زیرو  Arduino Zero افراد خلاق را قادر به تحقق بخشیدن به ایده های واقعا نوآورانه برای دستگاه های هوشمند IOT، تکنولوژی پوشیدنی، اتوماسیون فن آوری بالا، رباتیک و پروژه هایی که در تصور انسان نمی گنجد طراحی شده است.برد آردوینو زیرو توسطSAMD21 MCU به ATMEL، که دارای ویژگی های 32بیتی با هستهARM Cortex® M0 است متصل شده است.

برد آردوینو زیرو  Arduino Zero با افزایش عملکرد به عنوان تغدیه ای برای گسترش خلاقیت می باشد و مجموعه ای از ویژگی های انعطاف پذیر را دارا است. به عنوان یک ابزار عالی آموزشی برای یادگیری و توسعه نرم افزار32 بیتی مورد استفاده قرار می گیرد.یکی از مهم ترین ویژگی آن استفاده از پروگرامر (EDBG) است که به عنوان یک رابط در اشکال زدایی کامل و بدون نیاز به سخت افزار اضافی مورد استفاده قرار می گیرد و به طور قابل توجهی باعث افزایش سهولت استفاده از نرم افزار برای اشکال زدایی بردها است. همچنین پشتیبانی از پورت COM مجازی برای برنامه نویسی دستگاه و در Arduinoقابلیت بوت لودر سنتی استفاده می شود. برد آردوینو زیرو  Arduino Zero شامل کلیه امکانات مورد نیاز جهت بکارگیری میکروکنترلر موجود بر روی برد می باشد. برای شروع تنها با یک کابل USB، به سـادگی برد را به کامپیوترتان وصـل کنید و یـا آن را با یـک آداپـتور AC-To-DC و یا باتری تغذیه نمایید.

آی سی اتمل دارای یک دیباگر داخلی یا EDBG می باشد. این آی سی برای پروگرم شدن از روی برد دارای اینترفیس JTAG می باشد. همچنین SAMD21 به بخش سخت افزاری سریال میکروکنترلر متصل می باشد. به این مفهوم که واکنش های مبتنی بر سریال را در درگاه پروگرامر برد آردوینو بوجود می آورد. برد آردوینو زیرو با همکاری ATMEL و EDBG رو بردی برای دستیابی کامل به حافظه میکروکنترلر طراحی شده است.

 

در مقابل بردهای دیگر که هنگام ارتباط سریال به طورخودکار قابل تنظیم مجدد هستند این برد آن گونه نیست و نیاز به تنظیم مجدد دستی دارد. مثلا اگر تمایل به دیدن چیزی در setup() دارید باید آن رامجدد تنظیم کنید.

 

 

خلاصه

میکروکنترلر ATSAMD21G18, 32-Bit ARM Cortex
ولتاژ تغذیه 3.3 ولت
ورودی 6، کانال ADC 12 بیتی
خروجی آنالوگ پین 1، 10 بیتی DAC
وقفه های خارجی موجود در تمام پین ها به جز پین 4
جریان DC هر پین I / O 7 میلی آمپر
حافظه فلش 256 KB
SRAM 32 KB
EEPROM ندارد
سرعت ساعتی 48 مگاهرتز

  

 

 

مزایای اصلی ARM

برد آردوینو زیرو  Arduino Zero دارای یک هسته ARM 32 بیتی است که از هسته میکروکنترلر 8 بیتی معمولی بهتر است. تفاوت های قابل توجهی هم وجود دارد که عبارتند از:

 هسته32 بیتی که اجازه می دهد تا عملیات بر روی 4 بایت داده در یک سیکل ساعت در پردازنده انجام شود.
ساعت پردازنده در 48MHz
12 کانال DMA کنترل دارد که باعث می شود CPU ازانجام وظایف فشرده دوری کند.
شمارنده 32 بیتی زمان واقعی(RTC) با عملکرد ساعت / تقویم.
ژنراتور 32 بیتی CRC
دو کانال اینتررابط ICصدا (I2S)
محیطی لمسی کنترل (PTC)

طول عمر حافظه فلش معمولی در حدود 25K سیکل-نوشتن است، و بر خلاف EEPROM، باید قبل از نوشتن صفحات پاک شود.

 

 

شماتیک و مرجع طراحی برد آردوینو

شماتیک برد آردوینو زیرو

 

شماتیک برد آردوینو زیرو

 

 

تغذیه برد اردوینو

ولتاژ مورد نیازبرد آردوینو زیرو  Arduino Zero می تواند از طریق اتصال USB و یا یک منبع تغذیه خارجی مثل باتری یا آداپتور AC-to-DC تأمین شود. منبع تغذیه به صورت خودکار انتخاب می شود. آداپتور می تواند به پاورجک موجود برروی برد متصل شود و سیم های باتری می توانند مستقیماً وارد پین های GND و Vin شوند. برد آردوینو زیرو  Arduino Zero می تواند با منبع تغذیه خارجی 6 تا 20 ولت کار کند. اگر ولتاژ منبع تغذیه پایین تر از 7 ولت باشد، روی ولتاژ پین ها نیز تاثیر دارد و ممکن است ولتاژ خروجی آنها کمتر از 5 ولت شود. ولتاژ بیش از 12 ولت نیز، می تواند موجب افزایش دمای رگولاتور و در نتیجه آسیب برد شود. ولتاژ پیشنهادی مناسب بین 7 تا 12 ولت می باشد.

 

پین های مربوط به منبع تغذیه به صورت زیر است:

VIN: این پین، پین ورودی ولتاژ آردوینو است که در مواقع استفاده از منبع تغذیه خارجی (به جای منبع تغذیه تنظیم شده یا اتصال USB 5 ولتی) از آن استفاده می شود و اگر برد از طریق پاورجک به منبع تغذیه وصل شده باشد، می توانید از طریق این پین (به عنوان خروجی) به ولتاژ منبع تغذیه دسترسی داشته باشید.

5V: این پین یک ولتاژ تنظیم شده 5 ولت را از طریق رگولاتور موجود بر روی برد فراهم می کند. برد می تواند از طریق پاورجک (12-7 ولت) DC، پورت(5 ولت) USB و یا پین VIN برد (12-7 ولت)، تغذیه شود ولتاژ پین های 5 ولت و 3/3 ولت از رگولاتور عبور می نماید و استفاده از ولتاژ این پین ها ممکن است باعث خراب شدن برد شود.

3.3V: یک ولتاژ 3/3 ولتی، بوسیله ی رگولاتور روی برد فراهم می شود که حداکثر جریان آن 50 میلی آمپر می باشد.

GND: پین های زمین.

IOREF: این پین میزان ولتاژ مرجعی را که میکروکنترلر با آن کار می کند، مشخص می نماید. یک شیلد که به درستی تنظیم شده باشد، می تواند مقدار ولتاژ را از پین IOREF خوانده و منبع تغذیه مناسب خود را انتخاب نماید و یا اینکه مبدل های ولتاژ را برای کار کردن با ولتاژهای 5 ولت یا 3/3 ولت، برروی پین خروجی ها فعال کند.

 

حافظه
SAMD21 حافظه فلش 256 KB دارد. همچنین دارای32 KB از SRAMو تا 16 KB از EEPROM دارد.

 

 

پین های ورودی و خروجی برد آردوینو

هریک از20 پین دیجیتال برد آردوینو زیرو  Arduino Zeroمی تواند با استفاده از توابع pinMode()،digitalWrite()، digitalRead() به عنوان ورودی یا خروجی استفاده شود. ولتاژ پین ها 57 ولت می باشد. همچنین هر یک از این پین ها دارای یک مقاومت داخلی 50-20 کیلو اهم جهت Pull-Up می باشد که به صورت پیش فرض غیرفعال است. پین هایی که با استفاده از تابع analogWrite برای خروجی PWM استفاده می شود عبارتند از: 3، 4، 5، 6، 8، 9، 10، 11، 12، 13

همچنین بعضی از پین ها دارای عملکردهای اختصاصی می باشند که به صورت زیر است:

Serial پین های (RX) یا 0 و (TX) یا 1: پین RX برای دریافت و TX جهت انتقال اطلاعات به صورت سریال و با پروتکل TTL استفاده می شود. که به پین های مرتبط متصل هستند.

 

وقفه خارجی: در تمام پین ها به جزپین 4 در دسترس است.

 

DAC: پین های A0 ولتاژ خروجی 10 bit با تابع analogWrite را فراهم می کند.

 

SPI: پین های SS،MOSI، MISO،SCKبا استفاده از توابع کتابخانه ای SPI این پین ها می توانند یک ارتباط SPI library ایجاد نمایند.

 

LED – 13: یک LED آماده، به پین دیجیتال 13 متصل شده است. هنگامی که پین در حالت HIGH قرار دارد، LED روشن و زمانی که پین در حالت LOW قرار دارد، خاموش می شود.

آردوینو Zero 6 ورودی آنالوگ دارد که از A0 تا A5 نامگذاری شده اند. به صورت پیش فرض این پین ها می توانند ولتاژی بین ولتاژ پایه (Ground) تا حداکثر 5ولت را اندازه گیری نمایند. ولی با استفاده از پین AREF و تابع analogReference() تغییر حد بالای میزان جداشدن امکان پذیر می باشد.

 

TWI: پین SDA و SCL پین از ارتباطات TWI با استفاده از کتابخانه پشتیبانی می کند.

 

 

اتصال ICSP: در جزئیات اتصالSPIپین موقعیت مکانی در ICSP

اتصال ICSP برد آردوینو زیرو

سایر پین ها:

AREF: ولتاژ مرجع برای ورودی های آنالوگ، از طریق این پین و با استفاده از تابع analogReference() انجام می شود.

Reset: وضعیت خط مرتبط را برای ریست میکروکنترلر در حالت Low قرار می دهد، معمولاً زمانی از این پین استفاده می شود که بخواهید بر روی شیلدتان دکمه ریست قرار دهید. زیرا استفاده از شیلدها از دسترسی به دکمه ریست موجود بر روی برد آردوینو جلوگیری می کند.

 

 

برنامه نویسی برد آردوینو

 پورت USB را می توان برای برنامه نویسی برد با توجه به راه پاک کردن تراشه به کار گرفته است استفاده می شود، اگر چه با استفاده از پورت های برنامه نویسی توصیه می شود:

برنامه نویسی پورت: برای استفاده از این پورت، ابتدا Arduino Zero سپس اتصال به برنامه نویسی پورت Zero  انتخاب می کنیم. سپس پورت برنامه نویسی با استفاده از EDBGبه عنوان یک تراشه USB به JTAG اتصال را برقرار می کند.

پورت های بومی: برای استفاده از این پورت، انتخاب Arduino Zero سپس پورت USB بومی به طور مستقیم به SAMD21 متصل می شود.

برد آردوینو Zero

 

رایت بوت لودر
از مزایای استفاده از برد آردوینو زیرو  Arduino Zeroدر رایت booloader برای برنامه نویسی مورد استفاده است که می توان توسط پورت USB به طور مستقل انجام داد.
برای رایت بوت لودر به صورت زیر عمل کنید:

 

  • select Tools->Programmer->Atmel EDBG
  • select Tools->Board->Arduino Zero Programming Port
  • select Tools->Burn Bootloader

 

  

محافظت پورت USB از جریان بیش از حد

برد آردوینو زیرو  Arduino Zero دارای یک پلی فیوز قابل ریست جهت محافظت از پورت USB کامپیوتر شما در مقابل افزایش یا کاهش جریان می باشد. علاوه بر این بیشتر کامپیوترها سیستم محافظت داخلی خودشان را دارند و این فیوز صرفاً یک لایه حفاظتی مجزا را فراهم می نماید. چناچه بیش از 500 میلی آمپر جریان از پورت USB گرفته شود، فیوز به صورت خودکار تا زمان متعادل شدن جریان ارتباط را قطع می نماید.

 

 

ویژگی های فیزیکی وطبقه سازگاری

حداکثر طول و عرض برد آردوینو Zero به ترتیبPCB 2.7 و 2.1 اینچ می باشد که با اتصال USB و جک قدرت اندازه آن افزایش می یابد. سه سوراخ پیچ اجازه می دهد که به یک سطح یا جعبه متصل شود. فاصله بین پین های دیجیتال 7 و 8 160 میلی متر است.

Arduino Zero با اکثر طبقات طراحی شده برای اونو سازگار است .

 

 

سایت سازنده: Arduino

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
DKP - 40059

مشخصات

کاربری
مناسب برای استفاده صنعتی
نوع ماژول
آردوینو - Arduino
تعداد قطعات
72 عدد
سطح تجربه مورد نیاز
نیمه حرفه ای
ولتاژ مورد نياز
3.3 ولت DC
نوع فیبر
فایبرگلاس دو رو متالیزه
ظرفیت
دارای 20 پایه ورودی و خروجی دیجیتال
چاپ مس
دارای چاپ آبی
فرکانس کاری
48 MHz
نوع کانکتور
USB
نوع آی سی
میکروکنترلر
نظرات(2)
رتبه‌بندی کلی
5
2 نظرات
کیفیت کالا
(5)
ارزش خرید
(5)

سلام
اين برد هنوز توى ايران نيومده؟

نظر دهید

  • ارزش خرید:
  • کیفیت کالا:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
سوالات متداول
محصولات مرتبط

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات
72 عدد
نوع فیبر
فایبرگلاس دو رو متالیزه
چاپ مس
دارای چاپ آبی
نوع کانکتور
USB

ارتباطات

فرکانس کاری
48 MHz
نوع کانکتور
USB

تغذیه

ولتاژ مورد نياز
3.3 ولت DC
ظرفیت
دارای 20 پایه ورودی و خروجی دیجیتال

ویژگی های فنی

نوع آی سی
میکروکنترلر

سایر ویژگی‌ها

کاربری
مناسب برای استفاده صنعتی
نوع ماژول
آردوینو - Arduino
سطح تجربه مورد نیاز
نیمه حرفه ای

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 8 صبح تا 10 شب (بجز روزهای تعطیل)

021-88857245

021-88856524

031-32243207

031-32211313

 

شماره واتس اپ، فقط پیام، پاسخ به سوالات قبل از خرید و دریافت تصاویر کالاها

09375076606

 

ارسال سریع به تهران و تمامی شهرهای ایران

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم