ماژول مبدل USB to Serial FT232RL - پروگرامر FTDI

محصول جدید

52 عدد موجود در انبار

63,700تـومان

ماژول مبدل USB to Serial FT232RL

مبدل USB به Serial با FT232RL امکان اتصال رایانه های شخصی را با هر سیستم میکروکنترلر از طریق پورت USB فراهم می کند. این مدار مبتنی بر مدار مجتمع معروف FT232RL است که توسط FTDI تولید شده است.

 

 

معرفی ماژول FT232RL

ماژول مبدل سریال FTDI USB به TTL یک برد UART (universal asynchronous receiver-transmitter) است که برای ارتباط سریال TTL استفاده می شود. برای استفاده آسان از تراشه مدر نظر ماژول FTDI FT232R با رابط USB تولید شده است. برای تغذیه این مبدل می توانید از 3.3 یا 5 ولت DC استفاده کنید و دارای پین هایRx  و Tx برای ایجاد ارتباط با برد مد‌نظر است. تراشه های FT232R یکی از تراشه های جدید تولید شده توسط FTDI (Future Technology Devices International) است. این برد به غیر از از USB به سریال UART، دارای یک EEPROM و خروجی کلاک پالس اختیاری است. این تراشه همچنین دارای ویژگی های FTDIChip-ID است که در واقع به هر تراشه یک شناسه منحصر به فرد برای امنیت می دهد. این ماژول دارای یک پورت USB mini-B است که برای اتصال به پورت USB به رایانه شخصی استفاده می شود. در طرف دیگر، ماژول مبدل سریال FTDI USB به TTL دارای پین های Tx،Rx ، Vc وGND است که به پایه های مربوط به میکروکنترلر متصل می‌شوند. ارتباطات با استفاده از TTL یا منطق ترانزیستور- ترانزیستور صورت می گیرد. این برد دارای پین جامپر برای تغییر ولتاژ DC 3.3 / 5V دارد و 500 میلی آمپر را از طریق پایه Vcc تأمین می کند.

   

 
کاربر های مبدل FT232RL

ماژول های مبدل سریال FTDI USB به TTL برای کاربردهای ارتباط سریال استفاده می شوند. این برد برای ارتباط با برد های توسعه میکروکنترلر مانند ESP-01 و میکروهای آردوینو که فاقد رابط USB هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

 

   

نکات راه‌اندازی

برخی از دستگاه ها ممکن است برای شناختن ماژول مبدل سریال FTDI USB به TTL به درایورها نیاز داشته باشند تا بتوانند به عنوان پورت COM این مبدل را در کامپایلر شما نمایش دهند. برای دریافت درایور های این برد به این صفحه مراجعه کنید.
http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm

 

 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 12 عدد
ابعاد فیبر : 33 * 17 میلی متر
تعداد فیبر : 1 عدد
نوع فیبر : فایبرگلاس دورو متالیزه
چاپ مس : دارای چاپ قرمز
وزن : 30 گرم
نوع کانکتور : Mini USB

پردازنده

تراشه : FT232

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 3.3 یا 5 ولت DC - قابل انتخاب با جامپر
جریان : 500 میلی آمپر با فیوز درونی

ویژگی های فنی

ترتیب پایه ها : DTR - RXD - TX - VCC - CTS - GND

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
کشور سازنده : چین
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده شخصی
نوع برد - ماژول : مبدل
بنچ مارک تیم فنی دانشجو کیت : 6 از 10

دیتاشیت FT232RL

دانلود دیتاشیت تراشه FT232RL

دانلود (507.04k)

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2