ماژول وای فای ESP8266 V1.0 با حافظه فلش 4 مگابایت

DKP - 40080

محصول جدید

71 عدد موجود در انبار

45,448تـومان

49,400تـومان

-8%

توجه: اطلاعات تصویر ملاک انتخاب کالا نیست.

ماژول ESP8266 وای فای ورژن 1.0 Wifi

ارتباطات بی سیم یکی از مهم ترین و پرکاربردترین نوع تبادل داده در صنایع و پروژه های مختلف به شمار می رود. از بین روش های مختلف تبادل بی سیم داده، فناوری وای فای یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین روش های ارسال و دریافت داده به شمار می رود. از طرفی، ماژول های وای فای ESP یکی از پرکاربردترین و مقرون به صرفه ترین ماژول های وای فای بازار هستند. از آنجاییکه این ماژول ها قابلیت اتصال به مودم ها را دارند، بنابراین می توانید با اتصال میکروکنترلر خود به اینترنت، داده ها را در بستر شبکه جهانی وب ارسال و دریافت نمایید. در کنار این، این ماژول قابلیت برنامه نویسی را به کمک دستورات آردوینو در خود جای داده است. بدین ترتیب شما می توانید بدون نیاز به میکروکنترلر اضافی و صرفا به کمک ماژول وای فای ESP8266، پروژه های IOT خود را در کم هزینه ترین حالت ممکن، به اجرا درآورید. ماژول وای فای ESP8266 ورژن 1.0، یک ماژول وای فای پرکاربرد از سری ماژول های وای فای ESP است. این ماژول که قابلیت اتصال به اینترنت، قرار گیری در حالت AP و... در خود جای داده است، قادر به اجرای برنامه های آردوینو است. این ماژول دارای دو پایه GPIO بوده که می توانید از آن در برنامه خود استفاده نمایید. در صورتیکه به تعداد GPIO بیشتری نیاز دارید، می توانید از ماژول ESP-12E استفاده نمایید. همچنین این ماژول ها در حالت عادی دارای فرامین AT هستند که می توانید با میکروکنترلرهایی همچون ARM  آن ها را راه اندازی کنید. 

مشخصات فنی و ویژگی های کلی ماژول ESP8266 وای فای ورژن 1.0 Wifi

 •  دارای ولتاژ کاری 2.56 الی 3.6 ولت
 • دارای آنتن PCB قرار گرفته روی برد ماژول
 • قابلیت پروگرام و اجرای برنامه های آردوینو
 • دارای دو پایه GPIO جهت استفاده در برنامه ها
 • قابلیت تعریف و قرارگیری در مد های کم مصرف
 • دارای فرامین AT کامند جهت اجرای دستورات کاربر
 • دارای حافظه فلش 4 مگابایتی جهت اجرای برنامه ها
 • دارای پروتکل ارتباطی سریال UART جهت ارتباط با میکروکنترلرها و رایانه ها
 • قابلیت قرارگیری در مد STATION جهت اتصال به مودم ها و هات اسپات تلفن همراه
 •  دارای وب سرور داخلی جهت قرارگیری در مد سرور و اجرای درخواست های کلاینت
 • قابلیت قرارگیری در مد نقطه دسترسی(Access Point) جهت اتصال سایر ماژول ها و یا تلفن های همراه

کاربردهای ماژول ESP8266 وای فای ورژن 1.0 Wifi

 •  طراحی و پیاده سازی خانه های هوشمند
 • طراحی و پیاده سازی گجت های هوشمند
 • طراحی و پیاده سازی سیستم های امنیتی
 • طراحی و پیاده سازی پروژه های ارسال بی سیم داده ها

 

الزامات و نکات فنی در راه اندازی ماژول ESP8266 وای فای ورژن 1.0 Wifi

 ماژول وای فای ESP8266 ورژن 1.0، دارای پایه ای مخصوص فعال سازی(Chip Enable) است. همچنین جهت اتصال این ماژول به رایانه برای پروگرام از طریق آردوینو، نیاز به مبدل سریال به USB دارید. تصویر زیر شمای اتصال به رایانه را نمایش می دهد.

نحوه اتصال سیم ماژول ESP8266 به ماژول مبدل USB به TTL 

آموزش اول:  کار با دستورات At Command برد Esp8266 ماژول Wifi

می‌توان گفت ESP8266 یک ماژول WIFI کامل به همراه تمام بخش های نرم افزاری و پشته پروتکل داخلی TCP/IP می باشد که با قیمت بسیار پایین در بازار ایران یافت می‌شود و می‌توان با پروتکل سریال به راحتی با آن ارتباط برقرار نمود و توسط دستورات AT COMMAND آن را کنترل نمود.ماژول ESP8266 در دو حالت قابل استفاده می‌باشد. حالت Station: که از آن برای اینترنت اشیا استفاده می‌شود ، که ماژول پس از تظیمات لازم به طور خودکار مودم ADSL را پیدا می‌کند و به اینترنت متصل می‌شود و اقدام به تبادل داده می‌نماید. حالت Access Point: در این حالت می‌توان با استفاده از کامپیوتر ، تبلت یا موبایل ماژول را جست و جو کرد و به آن متصل شد و به عنوان ریموت بدون نیاز  به اینترنت از آن استفاده نمود.

ادامه آموزش

 

آموزش دوم:  کار با دستورات At Command برد Esp8266 ماژول Wifi بخش دوم

در قسمت دوم از آموزش ماژول esp8266  به تکمیل کردن AT Command های این ماژول می‌پردازیم. همچنین توضیحات At Command برد ESP8266 در هر قسمت ارایه شده است. در ادامه‌ی آموزش با مرحع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

 

آموزش سوم : ساخت پلتفرم IoT اختصاصی کنترل وسایل برقی بر پایه برد ESP8266

اینترنت اشیا، در حال تبدیل به یکی از روزمرگی‌های زندگیست. همچنان که در اخبار می‌شنوید، صحبت از خانه هوشمند، شهر هوشمند و مواردی از این دست است. همانطور که واضح است، به منظور پیاده سازی و اجرای پروژه‌های هوشمند سازی و اینترنت اشیا، نیاز به ابزار و پلتفرم IOT است. یکی از مهم‌ترین ابزارهای اجرای پروژه‌های اینترنت اشیا، ماژول‌های وای فای esp8266 است که تاکنون در پروژه‌های بسیاری، مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این ماژول‌ها قابلیت اتصال به مودم‌های خانگی، اتصال به شبکه اینترنت، قابلیت تبدیل به نقطه دسترسی، قرار گیری در مد سرور و… را دارند. نکته مهم دیگر در رابطه با ماژول‌های ESP8266 آن است که قابلیت برنامه ریزی داشته و نیاز به میکروکنترلر اضافی ندارند. به طوریکه علاوه بر اینکه دسترسی به ارتباط بی‌سیم و شبکه را برای کاربر فراهم می‌آورند، می‌توانند برنامه کاربر را نیز اجرا نمایند.

ادامه آموزش

 

آموزش چهارم: ساخت پلتفرم IoT اختصاصی کنترل وسایل برقی بر پایه برد ESP8266 – بخش دوم

در قسمت پیشین، به طراحی یک وب سرویس ساده جهت دریافت داه و ارسال فرمان و پیام به قسمت سخت افزاری برای کنترل وسایل برقی پرداختیم. در طراحی یک پلتفرم اینترنت اشیا لایه سخت افزاری، یکی از مهم ترین لایه‌ها محسوب می‌شود. به طور کلی، لایه سخت افزاری را می توان به سه بخش مهم زیر، تقسیم بندی نمود:

۱-واحد سنسورها و المان های فرمان پذیر (sensors and actuators)

۲- واحد پردازنده مرکزی(mcu)

۳-واحد ارسال و دریافت داده ها

ادامه آموزش

 

آموزش پنجم: ساخت اکسس پوینت و کلاینت در Esp8266

اکسس پوینت یا نقطه دسترسی که به‌صورت اختصاری به آن AP یا ( WAP (Wireless Access Point گفته می‌شود، این امکان را برای ما فراهم می‌کند که بتوانیم سیگنال‌ را از دستگاه‌های وایرلس مختلف دریافت یا ارسال کنیم. در این آموزش از یک Wemos D1 mini برای اکسس پوینت و از یک Nodemcu برای کلاینت استفاده شده است. در ادامه با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

 

آموزش ششم: مدیریت ماژول ESP8266 از طریق موبایل با AVR و نرم افزار کدویژن Codevision

امروزه ماژول ESP8266 کاربرد بسیار زیادی در هوشمند سازی و کنترل از راه دور دارد. برنامه نویسی برای ماژول ESP8266 با AVR توسط تراشه Atmega8 بسیار جداب خواهد بود. یکی از انواع میکروکنترلرهای پرمصرف مربوط به شرکت ATMEL با نام خانواده AVR می‌باشد. این میکروکنترلر ۸ بیتی به دلیل قابلیت برنامه نویسی توسط کامپایلر با زبان‌های سطح بالا (HLL) بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. میکروکنترلر AVR از معماری RISC بهره می‌برد. شرکت ATMEL سعی نموده با استفاده از معماری پیشرفته و دستورات بهینه، حجم کد تولید شده را کم و سرعت انجام دستورات را بالا ببرد. در این آموزش قصد داریم با استفاده از میکروکنترلر Atmega8 ، ماژول esp8266 را بصورت سرور راه اندازی و با استفاده از موبایل یک LED را روشن و خاموش کنیم. در ادامه این آموزش با مرجع تخصصی امبدد سیستم‌ها به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

 

آموزش هفتم: ساخت خانه هوشمند با ماژول ESP8266 وب سرور لوکال گرافیکی

خانه هوشمند بسیار با مفهوم IoT اینترنت اشیاء متفاوت است. بارها راجع به این موضوع صحبت شده است. در آنجا توضیحات کامل و دقیق را خواهید یافت. اما یکی از جذاب‌ترین ماژول‌های ارتباط بیسیم، ESP8266 می‌باشد. ورژن‌های مختلفی هم دارد. مصرف انرژی ناچیزی دارد، تقریبا در بیشتر شرایط پایدار است. همچنین ابعاد بسیار کوچکی دارد و به میکروکنترلر مجزا هم نیاز ندارد. در ادامه این پست شیوه ساخت خانه هوشمند بر پایه ماژول ESP8266 با مرجع تخصصی اینترنت اشیاء به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

ویژگی‌های فیزیکی

نوع فیبر : فایبرگلاس دو رو متالیزه
چاپ مس : مشکی
نوع کانکتور : پین هدر

ارتباطات

فرکانس کاری : 2.4 الی 5 گیکاهرتز
پروتکل ارتباطی : UART
استاندارد : 802.11 b/g/n protocol
ارتباط UART :
Wifi : Wi-Fi Direct (P2P), soft-AP
ورژن وای فای : 802.11 b/g/n

پردازنده

تراشه : ESP8266
نوع پردازنده : 32-bit CPU

حافظه

حافظه Flash : 4MB Flash

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 2.56 الی 3.6 ولت DC
توان : دارای خروجی +19.5dBm output power in 802.11b mode

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول :
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده شخصی
نوع برد - ماژول : وای فای Wifi
جریان مصرفی درحالت خواب : 20 میکرو آمپر
سایر توضیحات : دارای TR switch, balun, LNA, power amplifier and matching network
سایر قابلیت‌ها : پشتیبانی از TCP/IP
بنچ مارک تیم فنی دانشجو کیت : 9 از 10

نمونه کد راه اندازی ESP8266

دانلود نمونه کد ماژول ESP8266

دانلود (14.33k)

کتابخانه ماژول ESP8266

دانلود کتابخانه ماژول ESP8266

دانلود (17.69M)

کتابخانه ESP8266WiFi

دانلود کتابخانه وای فای ESP8266

دانلود (1.07k)

کتابخانه ESP8266webserver

دانلود کتابخانه وب سرور برای تراشه ESP8266

دانلود (291.9k)

دیتاشیت ESP8266 V1.0

دانلود دیتاشیت ماژول وای فای ESP8266 V1.0

دانلود (800.95k)

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2