برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340

محصول جدید

17 عدد موجود در انبار

59,400تومان

برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 بر پایه آی سی اتمگا 328BP طراحی شده است. ورژن آردوينو R3 و از نوع SMD است و دارای 0.5 کیلوبایت حافظه بوت لودر و 2 کیلوبایت حافظه SRAM است. پس از خرید آردوینو برنامه را روی آی سی دانلود کنید و با استفاده از ورودی ها و خروجی ها از عملکرد این برد لذت ببرید. برد آردوینو Uno SMD یک برد کامل و آماده برای استفاده از آی سی میکروکنترلر اتمگا 328 می باشد. این برد دارای 14 پایه ورودی و خروجی دیجیتال می باشد. علاوه بر این روی برد آردوینو از یک کریستال یا نوسان ساز با فرکانس 16 مگا هرتز استفاده شده است.

    

بررسی اجمالی

برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 یک میکروکنترلر بر پایه ATmega 328 می باشد. این برد 14 پین ورودی و خروجی دیجیتال (که 6 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد)، 6 ورودی آنالوگ، یک تشدیدگر سرامیکی 16 مگاهرتز (Ceramic Resonator)، یک پورت USB، یک ورودی منبع تغذیه، یک ICSP header و یک دکمه ریست دارد. برد آردوینو Uno شامل کلیه امکانات مورد نیاز جهت بکارگیری میکروکنترلر موجود بر روی برد می باشد. برای شروع تنها با یک کابل USB، به سـادگی برد را به کامپیوترتان متصـل کنید و یـا آن را با یـک آداپـتور AC-To-DC و یا باتری راه اندازی نمایید.

برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 با بردهای قبلی تفاوت دارد؛ زیرا در آن از تراشه FTDI USB-to-serial استفاده نشده است و به جای آن از یک Atmega16U2 که به عنوان تبدیل کننده USB-to-serialتنظیم شده است؛ استفاده می کند.

ورژن 2برد آردوینو Uno دارای یک مقاومت جهت پولینگ اتصال HWB میکروکنترلر به زمین می باشد که تغییر حالت به DFU را آسان تر می کند.

  

   

ورژن3 برد آردوینو، ویژگی های جدیدی دارد که در زیر آمده است:

- pinout: پین های SDA و SCL نزدیک پین AREF و 2 پین جدید دیگر در نزدیکی پین Reset اضافه شده اند. یکی از این پین های جدید IOREF می باشد که اجازه می دهد شیلدها، خود را با ولتاژ خروجی برد هماهنگ کنند. در آینده شیلدها قادر خواهند بود خود را با بردهایی که از AVR با ولتاژ 5 ولت استفاده می کنند و همچنین بردهای آردوینوDue که از ولتاژ 3/3 ولت استفاده می کنند، تطبیق دهند. دومین پین برای تغییرات آینده رزرو شده است و در حال حاضر هیچ کاربردی ندارد.

-   مدار ریست قوی تر

 

-   آی سی ATmega16U2 جایگزین 8U2شده است.

 

"Uno" به ایتالیایی معنی "یک" را می دهد. برای مشخص کردن نسخه 1/0 نرم افزار آردوینو انتخاب شده است. Uno آخرین سری از بردهای USB دار آردوینو و همچنین مدل مرجع پلت فرم آردوینو می باشد.

  

   

  

  

خلاصه

میکروکنترلر

ATmega328

ولتاژ عملیاتی

5 ولت

ولتاژ ورودی (پیشنهادی)

7-12 ولت

ولتاژ ورودی (محدوده)6-20 ولت
پین های دیجیتال ورودی/خروجی14عدد که6تای آن به عنوان خروجی PWM استفاده می شود.
پین های ورودی آنالوگ6 عدد
جریان DC هر پین ورودی و خروجی40میلی آمپر
جریان DC جهت پین 3.3V50 میلی آمپر
حافظه فلش32کیلوبایت (ATmega328) که 0.5 کیلوبایت از آن مورد استفاده BootLoader قرار می گیرد.
SRAM2 کیلوبایت (ATmega328)
EEPROM1 کیلوبایت (ATmega328)
سرعت ساعتی16مگاهرتز

  
   

   

تغذیه

ولتاژ مورد نیاز برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 می‌تواند از طریق اتصال USB و یا یک منبع تغذیه خارجی مثل باتری یا آداپتور AC-to-DC تأمین شود. منبع تغذیه به صورت خودکار انتخاب می شود.

آداپتور می تواند به پاورجک موجود برروی برد متصل شود و سیم های باتری می توانند مستقیماً وارد پین های GND و Vin شوند.

برد می‌تواند با منبع تغذیه خارجی 6 تا 20 ولت کار کند. اگر ولتاژ منبع تغذیه پایین تر از 7 ولت باشد، روی ولتاژ پین ها نیز تاثیردارد و ممکن است ولتاژ خروجی آنها کمتر از 5 ولت شود. ولتاژ بیش از 12 ولت نیز، می تواند موجب افزایش دمای رگولاتور و در نتیجه آسیب برد شود. ولتاژ پیشنهادی مناسب بین 7 تا 12 ولت می باشد.

 

 

  پین های مربوط به منبع تغذیه به صورت زیر است:

برد Arduino Uno SMDVIN: این پین، پین ورودی ولتاژ آردوینو است که در مواقع استفاده از منبع تغذیه خارجی (به جای منبع تغذیه تنظیم شده یا اتصالUSB 5ولتی) از آن استفاده می شود و اگر برد از طریق پاورجک به منبع تغذیه وصل شده باشد، می توانید از طریق این پین (به عنوان خروجی) به ولتاژ منبع تغذیه دسترسی داشته باشید.

5V: این پین یک ولتاژ تنظیم شده 5 ولت را از طریق رگولاتور موجود بر روی برد فراهم می کند. برد می تواند از طریق پاورجک 7 تا 12 ولت DC، پورتUSB با ولتاژ 5 ولت و یا پین VIN روی برد با ولتاژ 7 تا 12 ولت تغذیه شود. ولتاژ پین های 5 ولت و 3/3 ولت از رگولاتور عبور می نماید و استفاده از ولتاژ این پین ها ممکن است باعث خراب شدن برد شود.

3.3V: یک ولتاژ 3/3 ولتی، بوسیله ی رگولاتور روی برد فراهم می شود که حداکثر جریان آن 50 میلی آمپر می باشد.

GND: پین های زمین یا منفی مدار.

IOREF:این پین میزان ولتاژ مرجعی را که میکروکنترلر با آن کار می کند، مشخص می نماید. یک شیلد که به درستی تنظیم شده باشد، می تواند مقدار ولتاژ را از پین IOREF: خوانده و منبع تغذیه مناسب خود را انتخاب نماید و یا اینکه مبدل های ولتاژ را برای کار کردن با ولتاژهای 5 ولت یا 3/3 ولت، برروی پین خروجی ها فعال کند.

  

 

حافظه

ATmega328 دارای حافظه 32 کیلو بایتی است وهمچنین دارای 2 کیلو بایت حافظه SRAM و 1 کیلو بایت حافظه EEPROM می باشد.

  

 

پین های ورودی و خروجی

هریک از 14 پین دیجیتال Uno می تواند با استفاده از توابع pinMode()،digitalWrite()، digitalRead() به عنوان ورودی یا خروجی استفاده شود. ولتاژ پین ها 5 ولت بوده و ظرفیت جریان برای هر پین حداکثر 40 میلی آمپر می باشد. همچنین هر یک از این پین ها دارای یک مقاومت داخلی 50-20 کیلواهم جهت Pull-Up می باشد، که به صورت پیش فرض غیرفعال است. همچنین بعضی از پین ها دارای عملکردهای اختصاصی می باشند که به صورت زیر است:

Serial پین های (RX) یا 0 و (TX) یا 1: پین RX برای دریافت و TX جهت انتقال اطلاعات به صورت سریال و با پروتکلTTL استفاده می شود. این پین ها به پین های مرتبط USB-to-TTL ATmega8U2 متصل هستند.

وقفه های خارجی 2 و 3: این پین ها می توانند طوری تنظیم شوند که یک وقفه را براساس اندکی افزایش یا کاهش لبه، و یا هر نوع تغییر در مقدار، ایجاد نمایند.

PWM  پین های 11, 10, 9, 6, 5, 3 : امکان دسترسی به یک خروجی PWM هشت بیتی را با استفاده از تابع analogWrite() فراهم می کنند.

SPI پین های 10(SS)، 11(MOSI)، 12(MISO) ، 13(SCK): با استفاده از توابع کتابخانه ای SPI این پین ها می توانند یک ارتباط SPI library ایجاد نمایند.

LED – 13: یک LED آماده، به پین دیجیتال 13 متصل شده است. هنگامی که پین در حالت HIGH یا یک قرار دارد، LEDروشن و زمانی که پین در حالت LOW یا صفر قرار دارد، خاموش می شود.

  

 برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 دارای 6 ورودی آنالوگ می باشد. از A0 تا A5 نامگذاری شده اند. به صورت پیش فرض این پین ها می توانند ولتاژی بین ولتاژ پایه (Ground) تا حداکثر 5 ولت را اندازه گیری نمایند. ولی با استفاده از پین AREF و تابع analogReference() تغییر دادن حد بالای جداشدن امکان پذیر می باشد.

همچنین بعضی از پین ها دارای عملکردهای اختصاصی می باشند که به صورت زیراست:

TWIپین A4 یا SDA و A5 یا SCL:این پین ها امکان ایجاد یک ارتباط TWI را با استفاده از توابع کتابخانه ای Wire امکان پذیرمی شود.

 

 

سایر پین ها:

   AREF:ولتاژ مرجع برای ورودی های آنالوگ، از طریق این پین و با استفاده از تابع analogReference() انجام می شود.

   Reset:وضعیت خط مرتبط را برای ریست میکروکنترلر در حالت Low قرار می دهد، معمولاً زمانی از این پین استفاده می شود که بخواهید بر روی شیلدتان دکمه ریست قرار دهید. زیرا استفاده از شیلدها از دسترسی به دکمه ریست موجود بر روی برد آردوینو جلوگیری می کند.

نقشه اتصال بین پین های آردوینو به پورت های ATmega328 را مشاهده نمایید. نحوه اتصال پین ها برای ATmega168، ATmega8 و ATmega328 یکسان می باشد.

  

 

شماتیک و طرح مرجع

 شماتیک برد آردوینو اونو

   

  

 

توجه: طرح مرجع آردوینو می تواند از یک ATmega168 ، ATmega8 و یا ATmega328 استفاده نماید. در نسخه های جدید از ATmega328 استفاده شده اما همچنان در طرح شماتیک،ATmega8 به عنوان مرجع نشان داده شده است. ساختار پین ها در هر سه پردازشگر یکسان است.

 

  

   

ارتباطات

برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 دارای امکاناتی است که ارتباط با کامپیوتر، سایر بردهای آردوینو، و یا دیگر میکروکنترلرها را برقرار می کند. ATmega328 امکان ارتباط سریالی با UART TTLفراهم می کند. ATmega16U2 موجود بر روی برد، این ارتباط سریال را تبدیل به یک ارتباط USB نموده و در نهایت یک پورت سریال مجازی(COM) روی کامپیوتر شما ایجاد می کند. برنامه موجود برروی ATmega16U2 از درایور USB Com استفاده می کند و به هیچ درایور جانبی نیاز ندارد. به هر حال در سیستم عامل ویندوز یک فایل .inf مورد نیاز می باشد. نرم افزار آردوینو شامل یک بخش کنترل پورت سریال است که به شما اجازه می دهد داده های متنی را به آردوینو ارسال، یا از آن دریافت نمایید. چراغ های RX و TX موجود بر روی برد در زمان ارسال و دریافت اطلاعات از طریق پردازشگر مبدل USB به سریال و یا اتصال USB به کامپیوتر (به غیر از ارتباط سریالی پین های 0 و 1) در حالت چشمک زن قرار می گیرد.

یک تابع کتابخانه ای SoftwareSerialامکان ارتباط سریال را برروی هریک از پین های دیجیتال فراهم می کند.

همچنین ATmega328 از ارتباط TWI و SPI پشتیبانی می نماید. نرم افزار آردوینو شامل یک تابع کتابخانه ای به نام Wire Library برای ساده سازی استفاده از درگا هI2C می باشد.

 

 

برنامه نویسی

برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 با نرم افزار آردوینو قابل برنامه نویسی است. از منوی Tools > Board برد مورد نظر خود را (با توجه به نوع میکروکنترلر برد) انتخاب نمایید.

ATmega328 موجود بروی برد آردوینو دارای یک bootloader از پیش آماده می باشد که به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به پروگرامر جانبی، کدهای جدید خود را آپلود و اجرا نمایید. این ارتباط بر اساس پروتکل STK500 بر قرار می شود. همچنین شما می توانید BootLoader را نادیده گرفته و مستقیماً از طریق ICSP header برد را برنامه ریزی نمایید. سورس کد firmware مربوط به پردازشگر ATmega16U2یا 8U2 در بردهای نسخه ی Rev1 و Rev2 وجود دارد. همچنین ATmega16U2/8U2 با یک DFU bootloader بارگذاری شده است، که می تواند به روش های زیر فعال شود:

  

نسخه Rev1: جامپر مربوطه را در پشت برد متصل نمایید و سپس ATmega8U2 را ریست نمایید.

نسخه Rev2به بعد: برد آردوینو Uno دارای یک مقاومت جهت پولینگ اتصال HWB میکروکنترلر ATmega8U2/16U2 به زمین می باشد که تغییر حالت به DFU را آسان تر می کند.

 

همچنین شما می توانید از نرم افزار FLIP یا یک DFU پروگرمر (سیستم عامل MAC OS X و لینوکس) و یا یک پروگرامر جانبی از طریق پورت ISP برای بارگذاری Firmware جدید استفاده نمایید.

 

 

ریست خودکار

برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 طوری طراحی شده است که در صورت اتصال به کامپیوتر، قبل از آپلود کد جدید، امکان ریست به وسیله ی نرم افزار آردوینو را به جای فشار دکمه ریست داشته باشید. یکی از خطوط سخت افزاری کنترل جریان (DTR) میکروکنترلر ATmega8U216U2 از طریق یک خازن 100 نانوفارادی به پایه ریست ATmega328 متصل شده است. زمانی که این خط آزاد می شود (در حالت LOW قرار می گیرد) پایه ریست در وضعیتی قرار می گیرد که باعث ریست پردازنده می شود. با استفاده از این خازن نرم افزار آردوینو به شما اجازه می دهد که به راحتی و با فشردن دکمه Upload در محیط نرم افزاری آردوینو، کد خود را آپلود نمایید. بدین معنی که در وضعیت Low قرار گرفتن DTR همزمان با شروع آپلود، هماهنگی خوبی برای داشتن Time out کوتاه تر توسط BootLoader ایجاد می نماید.

زمانی کهبرد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 به کامپیوتری که سیستم عامل آنMac OS X یا لینوکس است، متصل باشد در هر بار ارتباط نرم افزار با برد از طریق کابل USB عمل ریست اتفاق می افتد. بعد از گذشت نیم ثانیه یا بیشتر BootLoader برد آردوینوUno در حال اجرا می باشد. از آنجا که آردوینو Uno طوری برنامه نویسی شده است که داده های ناقص (به عنوان مثال داده ای در حاشیه آپلود کد جدید) را حذف کند، چند بایت اول هر داده ای را که بعد از ایجاد ارتباط به برد ارسال می شود، جدا می کند. چناچه برنامه ای بر روی برد در حال اجرا باشد، در زمان شروع برنامه می تواند تنظیمات اولیه و یا سایر داده ها را دریافت کند.

برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 شامل یک مسیر می باشد که با قطع آن می توانید ریست خودکار را غیر فعال نمایید. این دو نقطه در هر دو طرف این مسیر می توانند دوباره با لحیم کاری به یکدیگر متصل شوند، تا مجدداً ریست خودکار فعال گردد. همچنین شما می توانید با اتصال یک مقاومت 110 اهم از پین 5 ولت به پین ریست، سیستم ریست خودکار را غیر فعال نمایید.

 

 

محافظت پورت USB از جریان بیش از حد

برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340 دارای یک پلی فیوز قابل ریست جهت محافظت از پورت USB کامپیوتر شما در مقابل افزایش یا کاهش جریان می باشد. علاوه بر این بیشتر کامپیوترها سیستم محافظت داخلی خودشان را دارند و این فیوز صرفاً یک لایه حفاظتی مجزا را فراهم می نماید. چناچه بیش از 500 میلی آمپر جریان از پورت USB گرفته شود، فیوز به صورت خودکار تا زمان متعادل شدن جریان ارتباط را قطع می نماید.

  

  

مشخصه های فیزیکی

حداکثر طول و عرض PCB برد Uno به ترتیب 6/86 و 5/33 سانتی متر می باشد که با احتساب کانکتور USB و پاورجک، ابعاد اصلی آن افزایش می یابد. چهار سوراخ موجود بر روی برد به شما اجازه می دهد که برد را برروی یک سطح یا جعبه پیچ نمایید. توجه کنید که فاصله بین پین های دیجیتال 7 و 8 برابر 160 میلی متر و فاصله بین سایر پین ها 100میلی متر می باشد.

 

   

سایت سازنده: Arduino

نظر خود را بنویسید
*
*
 • 1394-09-30

  اين برد از آردوينو بهترين و مقرون به صرفه ترين انتخاب جهت دانستن توانايى هاى آردوينو است.
  من اولين برنامه ام را در چند دقيقه راه اندازى كردم و دانشجوكيت اولين و تنها انتخاب من براى خريد embeddedاست.
  ممنونم ازتون

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  آردوينو uno smd بيشك از محبوب ترين مدل هاى آردوينو است. 

 • 1394-10-04

  سلام
  تفاوت اين آردوينو با مدل uno dip دقيقا توى چيه؟ و كدومش بهتره؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  تفاوت فقط در چیپ های این دواست که یکی به صورت SMD و دیگری به صورت DIP ارایه می‌شوند و البته مدل SMD مقرون به صرفه تر است.

 • 1394-11-20

  سلام این برد اصله یا اینکه مال جایی دیگست اخه اون یکی اردوینو زده ساخت ایتالیا ایا اینم ساخت همونجاست ؟؟؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  کاربرگرامی این بردها ساخت چین هستند و در قسمت ویژگی‌ها ذکر شده است.

 • 1394-12-26

  سلام.آیا همراه برد کابل هم می باشد؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  كاربر گرامى لطفا دقت فرماييد، شماميتوانيد به هنگام خريد نوع كابل مورد نظرتان را انتخاب كنيد. همچنين انتخاب خريد با كابل يا بدون كابل بر عهده شماست.

 • 1395-04-23

  چرا گرون کردید

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما  قيمتى كه ملاحضه كرديد مربوط به فروش ويژه عيد فطر بوده و با توجه به اينكه زمان فروش ويژه تمام شده ديگر معتبر نميباشد.

 • 1395-04-29

  سلام ، خسته نباشید
  برای ریختن برنامه روی برد مشکل دارم و با پیغام avrdude: ser_open(): can't set com-state for ".COM5" روبرو میشم !!!
  فکر میکنم مشکل از بوت لودر یا درایور باشه؟!؟
  در ضمن من از ویندوز 10 و ورژن 1.6.9 نرم افزار آردوینو استفاده میکنم.
  با تشکر از شما.

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  اين مشكل در دو حالت ممكن است بوجود آيد، يك اينكه درايور نصب نميباشد و دو اينكه پورت آردوينو را اشتباه وصل كرده ايد. كه البته اين موضوع در ابتداى شروع امرى بديهى است.

 • 1395-04-30

  با سلام خدمت شما من چند روز پیش این ماژول رو گرفتم ولی از موفعی که بدستم رسیده نه برنامه قبول میکنه نه ال ای دی پاور روشن میشه لطفا راهنمایی گنید

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  اتصال را به چه صورت نصب میکنید؟ اگر روشن نمیشود، ایراد از اتصالت است.

 • 1395-04-30

  لطفا پاسخ گو باشید جنسی که بدست من رسیده کار نمیکنه لطفا جنس رو قبل از ارسال بررسی کنید

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  جناب آقای وظیفه دان، دانشجو کیت پاسخگو است، بردهای آردوینو به صورت آکبند ارسال میشوند و امکان بررسی کالا قبل از ارسال وجود ندارد. از این رو و با توجه به موضوع شما، اتصالات را باید بررسی کنید.

 • 1395-06-24

  با سلام بنده این برد رو تهیه کردم همه چیز خوب هست ولی خواستم esp8266 وای فای رو راه اندازی کنم وقتی 3تا پایه VCC,RESET,CH_PD رو هم زمان به ۳٫۳ ولت وصل کنم برد نمیتونه ولتاژو تامین کنه و سیستم نمیشناسه ولی وقتی یکی از پایه هارو جدا میکنم راحت شناسایی میکنه ولی در برد uno r3 اصلا این مشکل نیست

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  برد آردوینو در حالت معمول توانایی تامین ولتاژ ماژول ESP را ندارد. از این رو یا باید تغذیه ماژول ESP را جدا کنید و یا منبع تغذیه آردوینو را از نوع آمپر قوی تری انتخاب کنید.

 • 1395-09-04

  با سلام
  آیا درایور این برد نیاز به نصب دارد؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  بله، فایل های درایور برای سیستم عامل های مختلف در قسمت دانلود در همین صفحه قرار دارند.

 • 1395-09-06

  سلام لطفا وزن برد رو اعلام کنید ؟!

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  وزن برد آردوينو UNO SMD بدون كابل 23 گرم ميباشد.

  محمدعرفا 1396-10-25
  وزن میخوای چیکار؟ حالا چند گرم پایین و بالا توی پروازی هم که باشه، مشکلی ایجاد نمیکنه
 • 1395-12-07

  ایا خروجی برد ardunio را میشود به اسیلوسکوپ متصل کرد

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  بله میتوانید وصل کنید.

 • 1395-12-12

  ببخشید این کی موجود می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  من حتما می خوام

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  عمليات تامين كالا انجام شده است، حداكثر تا هفته آينده موجودى جديد اضافه خواهد شد.

 • 1395-12-18

  سلام ببخشيد من تو برنامه ریزی با این مشکل مواجه شدم
  avrdude: ser_open(): can't open device ".COM1": The system cannot find the file specified.


  Problem uploading to board. See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.
  چه کارکنم؟
  درایورش هم نصب کردم و سیستم می شناسدش.

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  چند مورد را چک کنید: برد را از قسمت تنظیمات درست انتخاب کرده باشید.


  شماره پورت سریال را درست انتخاب کرده باشید.


  در هنگام پروگرم کردن به پین های شماره ی و 1 هیچ قطعه ای متصل نباشد.


  چنانچه مشكل رفع نشد از همين طريق ادامه دهيد.

 • 1395-12-19

  سلام بخشید من وقتی برنامه را می ریزم این اشکال را
  می دهد:
  avrdude: ser_open(): can't open device ".COM1": The system cannot find the file specified.


  Problem uploading to board. See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.
  درایور هم نصب کردم

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  جناب آقای صالحیان به احتمال زیاد بوت لودر برد شما خراب شده است. جهت بررسی  دقیق‌تر شما میتوانید برد آردوینو را به فروشگاه ارسال کنید تا توسط بخش فنی بررسی و رفع شود.


  شاد و پیروز باشید.

 • 1396-01-21

  به نام خدا
  سلام
  اگه کسی مشکل نشناختن برد داره از این درایور استفاده کنه
  http://www.wch.cn/download/CH341SER_ZIP.html

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  ضمن تشکر از توجه شما، فایل درایور برای نصب آردوینو CH340 برای سه نوع سیستم عامل که توسط دانشجو کیت تست شده است. در انتهای همین صفحه برای دانلود قرار دارد.

 • 1396-02-04

  سلام
  یه قطعه ای میخوام که اولاباسیمکارت به اینترنت وصل شه وgps هم داشته باشه که موقعیت رو به سرور بفرستیم
  دوستان چه پیشنهادی برای عملی کردنش دارند که هم ازلحاظ قیمت وازلحاظ کیفیت مناسب باشه؟

  پاسخ مدیر:

  درود برشما


  لطفا کالاهای GSM را در فروشگاه بررسی کنید.

 • 1396-08-23

  سلام دوست عزیز یه سوال داشتم اگه این برد رو با یو اس بی به کامپیوتر وصل کنیم دیگه نیازی نداره از آداپتور برای تغذیه اون استفاده کنیم؟ منظور اینه که برق 5 ولت نیم آمپر یو اس بی برای اون کافیه؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه شما، بله مشکلی ندارد و بدون نیاز به تغذیه دیگر کار خواهد کرد. البته اگر بردهای دیگری به این اتصال می‌دهید بسته به نوع برد ممکن است نیاز به آمپر بیشتری داشته باشید.

 • 1396-10-25

  من این برد را در تخفیفات شب یلدا از دانشجو کیت خریدم بسیار به صرفه و ممنون از دانشجو کیت بابت خدمات خوب و به سریع. امیدوارم همچنان بردهای embededدر دانشجو کیت با تخفیف های مناسب عرضه بشه

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  از توجه شما سپاسگذاریم.

 • 1396-10-29

  سلام کامپیوتر من اردینو رو شناسایی نمی کنه دراور هم پیدا نکردم

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  ضمن تشکر از توجه شما، لطفا از قسمت دانلود در همین صفحه درایور مربوط به سیستم عامل‌تان را دانلود و نصب کنید. سپس اقدام کنید.

 • 1396-11-03

  سلام این اردینو از طریق کامپیوتر شناسیایی نمیشه درایور هم نصب کردم

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  کاربر گرامی پس از نصب درایور یک بار ویندوز را ریست کنید و سپس اقدام کنید. شناسایی بسیار ساده است.

 • 1396-11-11

  سلام فرق این برد با برد uno R3 چیست؟ تشکر

  پاسخ مدیر:

  با سلام و تشکر از توجه شما، از لحاظ عملکرد یکسان است. با این تفاوت که در این برد تمامی پین‌ها دوبرابر هستند. یعنی هم پین هدر نری دارد و هم پین هدر مادگی

 • 1396-11-16

  با عرض سلام و خسته نباشید . این برد با بردچه تفاوتی دارد؟arduino uno r3

  پاسخ مدیر:

  درود 


  تفاوت این دو برد در نوع تراشه است که به صورت SMD و DIP است. همچنین یکی از مهم ترین تفاوت های این دو در برد آردوینو SMD است که دارای پایه دوبل به صورت نری و هم مادگی است. در اطلاعات بیشتر هر دو محصول کامل ویژگی ها توضیح داده شده است.

 • 1396-12-17

  با سلام
  واقعا این برد وای فای داره یا باید یه ماژول وای فای جداگانه روش نصب بشه؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  کاربر گرامی این برد به صورت پیشفرض دارای وای فای نمیباشد. برای این منظور بایستی از ماژول وایفای استفاده کنید.

 • 1397-01-15

  یه سوال داشتم یه بور د آردوینو میتونه چند تا شیلد رو باز کنه روش بشه نصب کرد

  پاسخ مدیر:

  درود 


  این مورد بستگی به شیلد مورد استفاده دارد و اینکه دارای چه پایه ای است.

 • 1397-02-11

  این مدل از r3 بهتره

  پاسخ مدیر:

  تفاوت دو برد آردوینو UNO R3 و UNO SMD در نوع تراشه است که به صورت SMD و DIP است. همچنین یکی از مهم ترین تفاوت های این دو در برد آردوینو SMD است که دارای پایه دوبل به صورت نری و هم مادگی است. در اطلاعات بیشتر هر دو محصول کامل ویژگی ها توضیح داده شده است.

 • 1397-04-14

  سلام . از کدوم قسمت برد UNO میشه فهمید که قابلیت نصب چند ماژول و سنسور و رله وجود دارد؟
  مخصوصا رله و اینکه رله های متعدد را به کجای آردوینو UNO باید وصل کرد؟ (چون کارایی هر رله و دستور گرفتن جدای از هم هست)؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود 


  در این خصوص پیشنهاد می‌شود به آموزش استفاده از رله Relay در پروژه اینترنت اشیاء IOT مراجعه کنید و سوالات خود را از همان طریق بپرسید. 

 • 1397-05-11

  سلام
  با توجه به اینکه این مدل قیمت پایین تری نسبت به R3 دارد، آیا در کیفیت و ویژگی های هر دو برد هم تفاوت آنچنانی دارد؟
  من سریعا باید تهیه کنم ولی به شک افتادم

  پاسخ مدیر:

  درود


  خیر، فقط تراشه و درایور آن متفاوت است. البته در این برد از هر پایه آردوینو دو عدد وجود دارد. نظرات قبلی را مطالعه بفرمایید.

 • 1397-05-21

  سلام من دوتا از این ماژول گرفتم ولی وقتی به سیستم وصلش میکنم کامشو نمیشناسه؟؟ میشه راهنمایی بفرمایید

  پاسخ مدیر:

  درود


  کاربر گرامی برد آردوینو Uno با تراشه CH340 نیاز به نصب درایور دارد. لطفا در قسمت دانلودهای همین صفحه درایور مربوطه را دانلود کرده و روی سیستم نصب کنید. سپس از همین طریق موارد را اطلاع رسانی کنید.

 • 1397-05-21

  ممنون از پاسختون فقط نمیدونم چرا حالا که درایو رو نصب کردم ارور لایبری ال سی دی میده در صورتی که لابری نصب بوده و با ماژول های مدل دیگه مشکلی نداشتم؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود


  کاربر گرامی ارورهای مربوط به نرم افزار را لطفا از طریق آموزش‌های مربوطه پیگیری بفرمایید. اگر ال سی دی مورد استفاده شما از نوع کاراکتری است به آموزش راه اندازی ۳ مدل ال سی دی کاراکتری LCD با آردوینو Arduino مراجعه کنید.


 • 1397-05-21

  اردوینو رو هم پاک کردم دوباره نصب کردم بازم همون ارورر رو میده در صورتی که تا قبل از نصب درایو این ماژول مشکلی نداشت ؟؟

  پاسخ مدیر:

  کاربر گرامی همانطور که در توضیحات قبلی ذکر شد، اقدام بفرمایید.

 • 1397-05-21

  این ارور هستMultiple libraries were found for "Wire.h"
  Used: C:UserschapAppDataLocalArduino15packagesarduinohardwareavr1.6.21librariesWire
  Not used: C:UserschapDocumentsArduinolibrariesWire
  exit status 1
  Error compiling for board Arduino/Genuino Uno.

  پاسخ مدیر:

  سلام مجدد


  این ارور مربوط به نصب چند کتابخانه با نام مشابه هم می‌باشد. لطفا به آموزش نصب کتابخانه در آردوینو مراجعه کرده و سوالتان را مطرح کنید.

 • 1397-05-25

  آیا در آموزش های دیجی اسپارک از این برد استفاده شده است؟

  پاسخ مدیر:

  درود


  در هر آموزشی که از برد UNO استفاده شده باشد، می‌توانید از این برد هم استفاده بفرمایید.

 • 1397-06-06

  سلام
  الان فقط آردوینو مدل R3 دارید. به من گفته شده برای پروژم از UNO SMD استفاده کنم.
  آیا واقعا تفاوت دارد؟ نمیخوام هزینه کنم و بعد بهم ایراد بگیرن

  پاسخ مدیر:

  درود


  هر دو برد از لحاظ عملکرد یکسان هستند. ولی برد آردوینو Uno SMD دارای پین هدر نری و پین هدر مادگی می‌باشد.

 • 1397-08-15

  سلام
  فرق بین این مدل با R3 چیه؟ پروژم ساخت در باز کن RFID که در دیجی اسپارک یاد دادید
  بین انتخاب برد اصلی به شک افتادم
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ مدیر:

  درود


  هر دو برد از لحاظ عملکرد یکسان هستند. تنها تفاوت در ورژن تراشه‌ها می‌باشد. 

 • 1397-08-28

  سلام
  من برای پروژه ای که در حال کار بر روی آن هستم نیاز به مشاوره برای خرید دارم. طبق تحقیقاتم نیاز به خرید آردوینو دارم و با توجه به اینکه نظرات کاربران و اطرافیان در این زمینه رو شنیدم به سایت شما رسیدم که از نظر همه بسیار معتبر است و میتوانم در بحث پشتبانی و مشاوره روی کمک شما حساب کنم.
  واقعا تفاوت بین این دو برد چیه؟ مگه تراشه smd و r3 چقدر در عملکرد پروژه تاثیر داره که بهم میگن حتما R3 بخر ؟ اگر تفاوت در نحوه ی عملکرد ندارد اعلام کنید تا خریدم را از شما قطعی کنم.

  پاسخ مدیر:

  درود


  از توجه شما سپاسگزاریم. در خصوص دریافت راهنمایی می‌توانید به پرتال پشتیابی دانشجو کیت مراجعه کنید. سپس کلیه سوالاتتان را به صورت تیکت ارسال کنید. بردهای آردوینو Uno smd و R3 هردو از لحاظ عملکرد یکسان هستند. یک تفاوت عمده وجود پین‌هدرهای خروجی است. در برد SMD به صورت دوبل می‌باشد. به عبارتی برای هر پایه یک پین هدر نری و یک پین هدر مادگی در دسترس هستد. همچنین برای راه اندازی این برد نیاز به نصب درایور USB دارید.

 • 1397-08-29

  سلام
  آیا شیلد پروتوتایپ که در ویدیوهای دیجی اسپارک بر روی برد آردوینو قرار گرفته روی uno smd هم فیت میشه یا حتما باید uno r3 باشه ؟

  پاسخ مدیر:

  درود


  خیر، اکثر شیلدهای آردوینو با بردهای Uno و Mega کارایی خواهند داشت.

آموزش راه اندازی

آموزش اتصال چند کلید به یک پین آردوینو

آموزش اتصال چند کلید به یک پین آردوینو Arduino

ممکن‌است بار‌ها برای شما پیش آمده باشد که بخواهید در پروژتان از کلید‌های زیادی استفاده کنید و با کمبود پین مواجه هستید!!! با ما  همراه باشید تا طریقه رفع این مشکل را به شما آموزش دهیم.ما  در این پست قصد داریم روشی را به شما آموزش دهیم که به کمک آن بتوانید هر تعداد کلیدی را که دوست دارید در پروژه خود به کار ببرید آن هم فقط با استفاده از یک پین!!! برای اتصال چند کلید به یک پین از مبدل آنالوگ به دیجیتال یا همان  ADC استفاده می‌کنیم. به این صورت که مقاوت‌ها و کلید‌ها را با یک آرایش خاص به آردوینو متصل می‌کنیم  و سپس مقدار خروجی هر کلیدی را که فشرده شد به دست می‌آوریم.سپس با تعریف کردن آن مقادیر در برنامه وظیفه هر کلید را معین می‌کنیم.

 

 

 

آموزش نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو Arduino

آموزش نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو Arduino

کتابخانه‌ها مجموعه‌ای از کد‌های از پیش تعریف شده می‌باشند که می‌توانید از آن ها در  کدنویسی برای بسیاری از سنسور‌ها ، ماژول‌ها ،شیلدها و… استفاده کنید.ااستفاده از کتابخانه‌ها باعث ساده شدن وظیفه برنامه نویش و همچنین صرفه جویی در وقت می‌شود. به عنوان مثال کتابخانه استانداره Servo.h موجود در نرم‌افزار آردوینو ، کدنویسی سروو موتورها را بسیار ساده کرده است. برای نصب یک سری از کتابخا‌نه‌های استاندار می‌توانید از library manager موجود در نرم‌افزار آردوینو استفاده کنید( library manager  در آردوینو ۱٫۶٫۲ به بالا قابل دسترسی می باشد). برای دسترسی به این بخش نرم‌افزار آردوینو را باز کنید و منوی Sketch مسیر include library >library manager  را دنبال کنید.

 

 

 

آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو Arduino

آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو Arduino

گذرواژه یا اسم رمز یک کلمه یا جمله و یا رشته‌ای از کاراکتر است که برای اصالت‌سنجی به کار می‌رود. افراد یا ابزارها برای استفاده از یک سامانه محافظت شده توسط گذرواژه، باید آن گذرواژه را به واحد اصالت‌سنجی آن سامانه ارائه دهند و در صورت ارائهٔ گذرواژهٔ درست مجاز به استفاده از آن سامانه می‌شوند، همچنین گذرواژه برای اثبات هویت نیز به کار می‌رود به این صورت که کاربر یک سامانه با ارائه نام کاربری خود باید گذرواژه خود را نیز ارائه بدهد در صورت ارائه گذرواژه درست، ادعای وی در مورد تعلق نام کاربری به وی مورد تائید سامانه قرار می‌گیرد.گذرواژه‌ها در اغلب سامانه‌های رایانه‌ای و دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور معمول فرایند پیکربندی دستگاه‌های الکترونیکی توسط گذرواژه محافظت می‌شود.در ادامه آموزش ایجاد پسوورد در آردوینو با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید. در این آموزش برای ایجاد پسوورد و همچنین عملیات بر روی آن از کتابخانه password.h استفاده شده است که می‌توانید از تب دانلود در همین صفحه آن را دانلود کنید.

پس از دانلود کتابخانه و اضافه کردن آن به نرم‌افزار آردوینو ، توسط دستور زیر آن را به برنامه فراخوانی می‌کنیم.

 

 

 

آموزش استفاده از SD CARD آردوینو بخش اول

آموزش استفاده از SD CARD آردوینو بخش اول

با توجه به حجم حافظه محدود EEPROM آردوینو‌ها ، گاهی اوقات در اختیار داشتن یک حافظه جانبی با ظرفیت بیشتر برای ذخیره سازی داده‌های سنسور‌ها و همچنین ثبت گزارشات ضروری می‌باشد. شما با توجه به این ماژول می‌توانید اطلاعات مورد نظر خود را بر روی SD card آپلود کنید.در ادامه آموزش با مرجع تخصصی آردوینو دیجی اسپارک همراه باشید. با استفاده از کتابخانه SD Card آردوینو می‌توانید برو روی SD Card خود دیتا بنویسید یا از آن دیتا بخوانید.این کتابخانه از فرمت FAT32 و FA16 کارت‌حافظه‌های استاندارد و همچنین از  کارت‌حافظه‌های SDHC پشتیبانی  می‌کند.در لینک زیر می‌توانید تفاوت‌های بین کارت‌های SD را که توسط سایت zoomit گرد‌آوری شده است را مشاهده کنید.

راهنمای جامع خرید کارت حافظه و آشنایی با مشخصات آن (بخش دوم)

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 43 عدد
ابعاد فیبر : 5.3 * 6.8 سانتی متر
نوع فیبر : فایبرگلاس دو رو متالیزه
چاپ مس : دارای چاپ آبی
تعداد پایه ها : 6 پایه مخصوص PWM
نوع کانکتور : USB

ارتباطات

فرکانس کاری : 16 مگاهرتز
ارتباط UART :
Wifi :

پردازنده

تراشه : ATmega328
نوع پردازنده : SMD
معماری پردازنده : AVR
فرکانس پردازنده مرکزی : 16 مگاهرتز

حافظه

حافظه : 32 کیلوبایت
حافظه داخلی : 0.5 کیلوبایت مخصوص بوت لودر BootLoader
حافظه Flash :
حافظه RAM :
حافظه SRAM : 2 کیلو بایت
حافظه EEPROM : 1 کیلو بایت

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 5 ولت DC
ولتاژ ورودی : 7-12 ولت DC
جریان : 40 تا 50 میلی آمپر

ویژگی های فنی

دمای نگهداری : 25- تا 85+ درجه سانتی گراد
دمای کاری : 20- تا 65+ درجه سانتی گراد
نوع آی سی : میکروکنترلر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : 44 عدد پین هدر نری
کشور سازنده : چین
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : آردوینو - Arduino
بنچ مارک تیم فنی دانشجو کیت : 7 از 10

کتابخانه تاچ Arduino LCD Shield

با استفاده از این کتابخانه میتوانید تاچ LCD را راه اندازی کنید.

دانلود (182.63k)

کتابخانه گذرواژه آردوینو

دانلود کتابخانه ساخت گذرواژه برای آردوینو Arduino

دانلود (5.65k)

کتابخانه AnalogButtons

دانلود کتابخانه کلیدهای آنالوگ آردوینو Arduino

دانلود (298.39k)

درایور مکینتاش آردوینو CH340

دانلود درایور برد آردوینو CH340

دانلود (291.69k)

درایور لینوکس آردوینو CH340

دانلود درایور برد آردوینو CH340

دانلود (9.74k)

درایور ویندوز آردوینو CH340

دانلود درایور برد آردوینو CH340

دانلود (145.72k)

دیتاشیت uno sms

دانلود دیتاشیت برد آردوینو Arduino UNO SMD با تراشه CH340

دانلود (45.88k)

کتابخانه برد آردوینو در پروتئوس

دانلود کتابخانه آردوینو در پروتئوس ارسالی از مهدی تاج الدینی

دانلود (10.4k)

محصولات مرتبط

نمایشگر فاصله با ماژول فاصله سنج آلتراسونیک SRF و نرم افزار پروسسینگ