ماژول درایور موتور L298 Motor Drive

DKP - 40062

محصول جدید

3 عدد موجود در انبار

58,900تـومان

جهت خرید عمده تماس بگیرید 02186086982

معرفی L298 Motor Drive

با استفاده از ماژول درایو موتور L298 می توان دو موتور را با حداکثر 50 ولت و جریان دهی 2 آمپر مدیریت کرد. کلیه این مدیریت ها بر عهده آی سی درایور L298 می باشد. وقتی وارد مبحث کنترل دور و جهت موتورهای الکتریکی می شویم، جریان مصرفی موتور بسیار مورد اهمیت واقع می شود. از این رو برای مدیریت موتورها نمی توان مستقیما از آی سی ها و برنامه های میکروکنترلری استفاده کرد. درواقع نیاز به یک واسط قدرتمند با دامنه تحمل جریان زیاد نیاز است.

 

 

ویژگی های L298 Motor Drive

ماژول درایو موتور L298 یک ماژول بسیار کاربردی برای مدیریت همزمان 2 موتور می باشد. این ماژول به همراه رادیاتور مخصوص آی سی ارایه می شود تا بتوان حرارت ناشی از جریان دهی را کاهش داد. برای هر کانال مدیریت موتورها توانایی جریان دهی تا 2 آمپر را دارد. منبع تغذیه مورد نیاز این درایور + 5V الی + 46V است. درایور دارای ولتاژ خروجی منطقی  + 5 الی + 7V است. جریان منطقی درایور 0 الی 36mA است.   

 

نکات راه‌اندازی L298 Motor Drive

در این ماژول جهت چرخش موتورها توسط Motor Control Pin کنترل می شود. IN1 و IN2 موتور 1 را کنترل می کنند در حالی که IN3 و IN4 موتور 2 را کنترل می کنند. علاوه بر جهت چرخش موتور، این ماژول درایور موتور می تواند سرعت موتور را نیز توسط Motor PWM Control Pin کنترل کند. پین ENA سرعت موتور 1 را کنترل می کند در حالی که ENB سرعت موتور 2 را کنترل می کند.

 

آموزش اول : آموزش راه اندازی موتور DC با درایور موتور L298N و برد آردوینو

درایور موتور و باز هم درایور موتور، هر درایوری ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. پیش از این راه اندازی موتورهای مختلف با درایورهای متنوع را در دیجی اسپارک منتشر کرده‌ایم. اما یکی از درایور موتورهای ساده و ارزان قیمت، که مورد توجه دانش آموزان و دانشجوها می‌باشد. درایور موتور L298N می‌باشد. تراشه این درایور خیلی قدرت و پتانسیل مناسبی ندارد. صرفا یک درایور جهت راه اندازی موتورهای ارزان قیمت و ساده است. از اینرو انتظار خیلی زیادی از این درایور نداشته باشید. در ادامه این مجموعه آموزش با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

 

 

آموزش دوم: آموزش کار با درایور موتور L298N و برد آردوینو – بخش دوم کنترل سرعت موتور

درایور موتور L298N هر درایوری ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. پیش از این راه اندازی موتورهای مختلف با درایورهای متنوع را در دیجی اسپارک منتشر کرده‌ایم. اما یکی از درایور موتورهای ساده و ارزان قیمت، که مورد توجه دانش آموزان و دانشجوها می‌باشد. درایور موتور L298N می‌باشد. تراشه این درایور خیلی قدرت و پتانسیل مناسبی ندارد. صرفا یک درایور جهت راه اندازی موتورهای ارزان قیمت و ساده است. از اینرو انتظار خیلی زیادی از این درایور نداشته باشید.

ادامه آموزش - کلیک کنید

 

 

آموزش سوم: پروژه کنترل دو موتور DC با درایور موتور L298N و JoyStick بخش سوم

هر درایور موتور ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. پیش از این راه اندازی موتورهای مختلف با درایورهای متنوع را در دیجی اسپارک منتشر کرده‌ایم. اما یکی از درایور موتورهای ساده و ارزان قیمت، که مورد توجه دانش آموزان و دانشجوها می‌باشد. درایور موتور L298N می‌باشد. تراشه این درایور خیلی قدرت و پتانسیل مناسبی ندارد. صرفا یک درایور جهت راه اندازی موتورهای ارزان قیمت و ساده است. از اینرو انتظار خیلی زیادی از این درایور نداشته باشید.

ادامه آموزش - کلیک کنید

 

 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 19 عدد
ابعاد فیبر : 4.3 * 4.3 سانتی متر
نوع فیبر : فایبرگلاس دو رو
چاپ مس : دارای چاپ قرمز
نوع کانکتور : ترمینال پیچی

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 5 ولت DC

ویژگی های فنی

نوع آی سی : DRIVER

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
اقلام همراه محصول : ارائه به همراه رادیاتور مخصوص آی سی
کشور سازنده : چین
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده صنعتی
نوع برد - ماژول : درایور - Driver
سازنده : arduino

کتابخانه ماژول L298N

دانلود کتابخانه و نمونه کدهای ماژول درایور موتور L298N

دانلود (22.65k)

دیتاشیت l298 motor driver

دانلود دیتاشیت کامل به همراه نمونه کد ماژول درایور موتور L298N

دانلود (279.22k)

نمونه کد درایور موتور A3967

دانلود نمونه کد آردوینو ماژول درایور موتور A3967

دانلود (1.79k)

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2