کیت ماژول سیم کارت SIM800L

محصول جدید

29 عدد موجود در انبار

362,000تـومان

تجهیزات راه اندازی ضروری و آموزش آنلاین

ماژول سیم کارت SIM800L

ماژول SIM800L، یکی از پرکاربردترین ماژول های مخابراتی سیم کارتی به شمار می رود. قیمت مناسب، اندازه کوچک، راه اندازی سریع، این ماژول را به یکی از کلیدی ترین ابزارهای کنترل از راه دور تبدیل می نماید. به کمک این ماژول، میتوان به ارسال و دریافت پیامک پرداخت، تماس صوتی دو طرفه برقرار کرد و حتی به شبکه اینترنت متصل شد و داده ها را در بستر اینترنت ارسال و دریافت نمود. ماژول سیم کارت SIM800L، یک ماژول مخابراتی از نوع سیم کارتی است. این ماژول یک اسلات سیم کارت داشته که سیم کارت از نوع mini درون آن قرار می گیرد. با اتصال سیم کارت، این ماژول قادر خواهد بود که همانند یک تلفن همراه، به شبکه مخابرات متصل شده و به ارسال دریافت پیامک، برقراری تماس تلفنی و اتصال به اینترنت بپردازد. ماژول SIM800L دارای دو پایه سریال، RX و TX جهت دریافت فرمان و ارسال داده است. این ماژول همچنین بر روی خود پایه های اتصال میکروفون و بلندگو جهت برقراری تماس تلفنی است. این ماژول در محدوده فرکانسی ۸۵۰/۹۰۰/۱۸۰۰/۱۹۰۰ فعال است. بنابراین، بدون هیچ مشکلی در ایران قابل استفاده خواهد بود. از طرفی دیگر، این ماژول ها به هیچ عنوان وارد طرح رجیستری نشده و بدون نیاز به فعال سازی آن در سامانه همتا، می توان با خیالی آسوده در پروژه های کنترل از راه دور، از این ماژول استفاده نمود.

 

مشخصات فنی ماژول SIM800L

 

 • ولتاژ کاری بین ۳٫۴ الی ۴٫۴ با منبع تغذیه حداقل ۲ آمپر
 • فرکانس کاری ۴ رده صنعتی ۸۵۰/۹۰۰/۱۸۰۰/۱۹۰۰
 • ارتباط سریال UART جهت دریافت فرامین و  ارسال داده
 • قابلیت ارسال و دریافت پیامک
 • قابلیت برقراری تماس تلفنی
 • قابلیت اتصال به اینترنت 
 • پشتیبانی کامل از پروتکل HTTP
 • پشتیبانی کامل از پروتکل های FTP، HTTP
 • قابلیت ارسال و دریافت ایمیل
 • توانایی آپلود و دانلود انواع فایل های مختلف
 • داررای رادیو FM
 • اندازه کوچک

 

کاربرد SIM800L 

 • کنترل رله پیامکی
 • ساخت دستگاه ردیاب خودرو برای ارسال موقعیت از طریق پیام و اینترنت
 • هوشمند سازی و کنترل از راه دور گلخانه
 • هوشمند سازی منازل
 • کنترل پمپ های آب از راه دور
 • سیستم های اعلام حریق
 • دزدگیرهای سیم کارتی

 

مزایای استفاده از SIM800L

 

 • اندازه کوچک
 • دسترسی به پایه های مهم و ضروری
 • راه اندازی سریع
 • پایه RX , TX
 • پایه ها ی میکروفون
 • پایه های بلندگو
 • پایه ریست سخت افزاری ماژول
 • پایه RING، مخصوص تشخیص تماس و پیامک

 

ماژول مخابراتی SIM800L، یک ماژول سیم کارتی است که قادر است با اتصال به شبکه موبایل، به ارسال و دریافت پیامک و برقراری تماس تلفنی بپردازد. از دیگر قابلیت های این ماژول، اتصال به شبکه اینترنت است. به کمک این ویژگی، می توان بدون نیاز به مودم جانبی، پروژه های اینترنت اشیا را اجرا نمود. از دیگر قابلیت های این ماژول، راه اندازی سریع و آسان این ماژول است. با توجه به پروتکل UART و فرامین استاندارد AT، می توان خیلی سریع و ساده، ماژول را راه اندازی نموده و در سیستم ها، از آن استفاده نمود. دیگر نکته حائز اهمیت، عدم ورود این ماژول در طرح رجیستری است. اما، تغذیه این ماژول، مورد بسیار مهمی بوده که در راه اندازی این ماژول، حتما یک منبع تغذیه دو آمپری مورد نیاز است.

 

به همین دلیل تمامی تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی ماژول سیم کارت SIM800L انحصارا برای اولین بار توسط دانشجوکیت در یک کیت کامل گردآوری شده است.

  

 


  آموزش 


آموزش های راه اندازی در هفت بخش به صورت اختصاصی در سایت آموزشی دیجی اسپارک منتشر شده است و تمامی قابلیت های ماژول به همراه نحوه ی راه اندازی و کدنویسی آموزش داده شده است.

 

 آموزش اول: معرفی ماژول سیم کارت SIM800L

راه اندازی این ماژول شاید برای عده ای سخت و بوده و دچار سردگمی شوند. از طرفی دیگر شاید منبع آموزشی و راهنمایی جامع و دقیقی در باره راه اندازی، ارسال و دریافت پیامک و اتصال اینترنت وجود نداشته باشد.

ادامه آموزش

 

آموزش دوم: تغذیه SIM800L 

در این آموزش، به بررسی مبحث بسیار کلیدی در اه اندازی ماژول SIM800L، تغذیه می پردازیم. در این آموزش به روش های مختلف تامین تغذیه این ماژول پرداخته و نحوه تامین صحیح تغذیه این ماژول را، شرح می دهیم.

ادامه آموزش

 

آموزش سوم: تماس تلفنی با SIM800L

برقراری تماس تلفنی SIM800L، تقریبا همانند تلفن های همراه است. همانطور که در یک تلفن همراه، با وارد کردن سیم کارت و تعیین شماره مقصد، تماس را برقرار می سازید، دقیقا همین مورد در ماژول SIM800L صادق است. برای برقراری تماس تلفنی SIM800L، می بایست فرمان تماس را از طریق پروتکل UART، به ماژول ارسال نماییم. ماژول SIM800L، برای اجرای هر فرمان نظیر ارسال پیامک، برقراری تماس تلفنی و… از یکسری دستورات از پیش تعیین شده به نام AT-Command ها پشتیبانی می نماید. جدول زیر، تعدادی از فرامین مهم برای برقراری تماس را نشان می دهد.

ادامه آموزش

 

آموزش چهارم: ارسال و دریافت پیامک

پیش از ارسال پیامک نیاز است تا تنظیمات اولیه ارسال پیامک را انجام دهیم. در ابتدا، می بایست از اتصال ماژول به شبکه مطمئن شویم. این مورد هم از وضعیت چشمک زن قابل تشخیص بوده و هم به کمک دستور زیر، از این مورد می توانید مطلع شوید.

ادامه آموزش

 

آموزش پنجم: اینترنت GPRS SIM800L

برای اتصال به اینترنت از فرامین AT استفاده خواهیم نمود. پیش از هر چیز در نظر داشته باشید که بر روی سیم کارت شما پین کد وجود نداشته باشد. همچنین از فعال سازی اینترنت بر روی سیم کارت خود، اطمینان حاصل نمایید. در ابتدا، برای اتصال به اینترنت، از دستور زیر استفاده می نماییم.

ادامه آموزش

 

آموزش ششم: آپلود و دانلود فایل در اینترنت

ماژول SIM800L، قابلیت برقراری ارتباط  FTP را داراست. همانطور که در آموزش های پیشین نیز بیان شد، این ماژول دارای یک سری دستورات از پیش تعریف شده به نام AT-Command است. به کمک این فرامین می توان قابلیت های مختلف ماژول نظیر تماس، پیامک و اینترنت را استفاده نمود. به منظور برقراری ارتباط FTP نیز، این ماژول دارای دستورات AT است. در این آموزش به بررسی این دستورات پرداخته و به آپلود و دانلود فایل از سرور، خواهیم پرداخت.

ادامه آموزش

 

آموزش هفتم: ارتباط با TCP سرور

یکی از قابلیت های مهم ماژول SIM800L، اتصال آن به شبکه اینترنت GPRS است. از طرفی دیگر، پروتکل TCP یکی از پرکاربردترین پروتکل ها در شبکه اینترنت بوده که توسط ماژول SIM800L نیز پشتیبانی می شود.

ادامه آموزش

 

آموزش هشتم: ارسال و دریافت ایمیل

پروتکل SMTP، یک پروتکل اینترنتی جهت ارسال ایمیل است. عبارت SMTP مخفف Simple Mail Transfer Protocol به معنای پروتکل ارسال ساده ایمیل است. این پروتکل که در سال ۱۹۸۲ معرفی و عرضه گردید، تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است. همه روز بیش از هزاران و یا حتی میلیون ها ایمیل در سرتاسر جهان ارسال و دریافت می شود. از این رو این پروتکل، یکی از مهم ترین و کاربردی ترین پروتکل ها در زمینه انتقال پیام الکترونیک، به شمار می رود. در طرف دیگر، پروتکل POP3 وظیفه دریافت پیام ها را بر عهده دارد.

ادامه آموزش

 

ویژگی‌های فیزیکی

چاپ مس : قرمز
نوع کانکتور : پین هدر

دوربین

میکروفن : قابلیت اتصال میکروفن

ارتباطات

فرکانس کاری : فرکانس کاری 4 بانده 850/900/1800/1900 مگاهرتز
پروتکل ارتباطی : پشتیبانی از پروتکل های کاربردی اینترنتی نظیر TCP، HTTP و...
ارتباط UART : دارای پورت سریال UART جهت دریافت فرامین کاربر

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 3.4 الی 4.4 ولت DC
جریان : 0.7 میلی آمپر در حالت خاموش، 1 میلی آمپر در حالت sleep، دو آمپربه صورت لحظه ای در هنگام راه اندازی
باتری :
شارژر :

ویژگی های فنی

دمای کاری : 40- الی 85+ درجه سانتی گراد
ترتیب پایه ها : طبق چاپ راهنما روی فیبر
کد تجاری ماژول و برد : SIM800L

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : آنتن و تغذیه
کشور سازنده : چین
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده شخصی
نوع برد - ماژول : سیم کارت
سازنده : SIMCOM
جریان مصرفی درحالت فعال : در حدود 20 میلی آمپر بدون فعال سازی امکانات جانبی و پیک های لحظه ای
جریان مصرفی درحالت خواب : 1 میلی آمپر
وضعیت لوازم جانبی : آنتن، مبدل کاهنده LM2596، ماژول شارژ باتری، باتری لیتیوم پلمیر، خازن 1000 میکروفاراد
سایر توضیحات : پشتیبانی از فرامین AT-Command با استاندارد 3GPP، قابلیت برقراری تماس صوتی دو طرفه،
سایر قابلیت‌ها : قابلیت راه اندازی با باتری های لیتیومی
بنچ مارک تیم فنی دانشجو کیت : 9 از 10
سوکت باتری :
نوع باتری : لیتیوم پلیمر - LI-PO

کتابخانه و نمونه کد SIM800L

دانلود نمونه کد و کتابخانه ماژول sim800l

دانلود (35.98k)

دیتاشیت تراشه SIM800L

دانلود دیتاشیت تراشه SIM800L

دانلود (2.7M)

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2