کیت کلید صوتی

DKP - 0045

محصول جدید

کیت کلید صوتی

کیت کلید صوتی مانند یک کلید الکترونیکی عمل می کند و توسط فرمان های صوتی، سیگنال قطع و وصل ارسال می کند.صداهای دریافتی توسط میکروفن به فرمان الکترونیکی تبدیل می شود.تغذیه مدار هم با 220 ولت و هم با 6 ولت مستقیم کار می کند. میکروفن حساس به صدای این مدار به شما کمک می کند که به یک مدار دیگر فرمانی را صادر کنید. البته فقط توانایی ارسال یک پیام را دارد. قطع و وصل جریان توسط این مدار انجام می شود.حساسیت واکنش این گجت به صداهای مختلف را می توانید تغییر دهید. کاملا پویا (داینامیک) است.رابط کاربری آسان این کیت به کمک شما می آید. می توانید بسیاری از وسایل یا گجت هایتان را خاموش و روشن کنید. مثلا فرمان خاموش شدن تلویزیون با صوتی خاص و....

 

ایجاد ارتباط این کیت با دیگر محصولات الکترونیک دانشجو به راحتی امکان پذیر است. بنابراین از این گجت به عنوان سنسور حساس به صداهای فرکانس بالا مانند شکسته شدن شیشه می توان استفاده برد. با ایجاد ارتباط با کیت های موجود در قسمت آژیر به یک دزدگیر ساده ساخته ی خودمان می رسیم. هنگامی که میکروفن صدای سوت شما را تشخیص داد مدار عمل می کند و جریان را وصل می کند و در مرحله بعدی (سوت دوم) جریان را قطع می کند. کیت را به هر وسیله ی دلخواهی می توان وصل کرد از جمله لامپ ، تلویزیون ، کامپیوتر و.... لازم به ذکر است که وصل کردن کیت به لامپ بسیار ساده است و در مدت زمان کم می توان آن را وصل کرد. مدار مشابه در این زمینه گجت کلید سحرآمیز و صدایاب است.
 

محتویات بسته کیت کلید صوتی

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول کیت کلید صوتی

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

 

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموختشرح تخصصی عملکرد مدار کیت کلید صوتی

در اين مدار از آی سی تايمر 555 به عنوان يک مولتی ويبراتور ناپايدار استفاده شده است خروجی اين آی سی مدار نوسان ساز صوتی را تغذيه نموده و باعث ايجاد صدا می شود.
آی سی 555 شامل 8 پايه است پايه 1(منفی) و 8 (مثبت) تغذيه آن را تشكيل می دهند پايه 2 پايه تريگر آی سی می باشد. پايه 3 خروجی آی سی است كه ولتاژ منفی تغذيه نوسان ساز صوتی را تامين می كند. پايه 4 ريست آی سی می باشد كه در اين مدار به مثبت وصل می شود و همين طور پايه 6 پايه آستانه و پايه 7 تخليه آی سی را تشكيل می دهند.
 
مقاومتهای R1 و r2 مقاومتهای زمانی مدار هستند پايه 7 به نقطه مشترک آنها وصل شده وقتی تغذيه مدار وصل شود خازن C1 از طريق R1 و r2 شروع به شارژ می كند. تا زمانی كه به دو سوم ولتاژ تغذيه برسد. در اين هنگام مقايسه كننده بالایی ، فيليپ فلاپ داخلی را تريگر كرده و خازن C1 از طريق R2 در پايه 7 تخليه می شود تا اينكه ولتاژ آن به يک سوم ولتاژ تغذيه برسد. در اين زمان مقايسه پائينی تريگر شده و سيكل جديد شروع می شود بنابراين خازن C1 بين يک سوم تا دو سوم ولتاژ تغذيه شارژ و دشارژ می شود و خروجی متناسب با آن بين ولتاژ تغذيه و زمين می كند.
 
 مدار نوسان ساز صوتی شامل دو ترانزيستور می باشد كه هر دو يک مدار تقويت كننده را تشكيل می دهند. اين دو مدار از دو ترانزيستور PNP (مثبت) و NPN (منفی) تشكيل شده كه در باياسينگ مستقيم قرار گرفته اند ، (كلكتور T2 مستقيماً به بيس T1 وصل شده) و هر دو به صورت اميتر مشترک باياس شده اند مقاومت R3 به همراه PT جريان بيس T2 را تامين می كند كلكتور T1 از طريق بلند گو به پايه 3 آی سی وصل شده است (پايه 3 آی سی در يک سيكل نوسان ولتاژ منفی اين مدار را تامين می كند و در سيكل بعدی ولتاژ مثبتی به اين قسمت اعمال می كند كه اختلاف پتانسيل كل مدار صفر می شود). خازن C2 مقداری از انرژی يک موج به خصوص (اين موج بخصوص دارای فركانس و دامنه مشخصی است كه بستگی به مقدار C2 و r3 و PT دارد) را از خروجی به بيس T2 كه ورودی تقويت كننده است فيدبک می كند (برگشت می دهد) و باعث بقای نوسان می شود. خازن C3 نيز فركانسهای مزاحم را حذف می نمايد.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 45
ابعاد فیبر : 4 * 9.5 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 6 ولت DC

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : 8 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2