چراغ خطر کیت الکترونیکی با دفترچه ساخت

DKP - 0044

محصول جدید

کیت چراغ خطر یک فلاشر ساده است که توسط پتانسیومتر سرعت چشمک زدن را می توان تغییر داد.با لامپ های خلاء 6 ولتی یا 3 ولتی کار می کند.این کیت با دو ترانزیستور و ولتاژ کاری ۶ ولت یک چشمک زن یا فلاشر می باشد که در مواقع اضطراری به عنوان علامت خطر می توان به کار برد.  كيت چراغ خطر يک فلاشر علاوه بر ساده و ارزان بودن مداری بسيار جالب و ديدنی است. پتانسيومتر سرعت چشمک زدن را تغيير می دهد.

 

 
 یک نكته جالب:
 اگر بخواهيد كيت را با 12 ولت ماشين راه اندازی كنيد و از لامپ قوی تر استفاده نمائيد كافی است ترانزيستور T2 را با يک عدد ترانزيستور شماره BC141 جايگزين نماييد. بنا به درخواست شما به سفارش اضافه می شود. موردی كه در بسياری از اتومبيلها و موتور سيكلت ها مشاهده می شود خرابی چشمک زن راهنما است. می توانيد با قرار دادن اين كيت برای لامپ های راهنمای سمت چپ و راست عمل چشمک زدن آنها را همراه با تنظيم سرعت كنترل كنيد.

 

محتویات بسته:

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

  


شرح تخصصی عملکرد مدار:

كلكتورT2 توسط لامپ به مثبت و اميتر آن نيز به منفی وصل شده است ، مقاومت R3 ولتاژ بيس اين ترانزيستور نسبت به اميتر منفی باشد ترانزيستور در حالت اشباع قرار می گيرد و از طريق مقاومت R2 باعث اشباع T2 می شود لذا لامپ روشن می شود. فرض می كنيم T1 در حالت قطع باشد با توجه به مطالب بالا T2 نيز قطع بوده لامپ خاموش است و ولتاژ كلكتور T2 مثبت است ، خازن C1 از مسير L ، R1 ، PT و مقاومت R3 شارژ می شود تا زمانی كه ولتاژ باعث تحريک بيس T1 شود در اين لحظه T1 به حالت اشباع رفته و باعث اشباع T2 می شود در نتيجه لامپ روشن شده و ولتاژ كلكتور T2 تا حدود V 0.5 افت می كند و خازن از C1 از مسير R3 و r1 و كلكتور اميتر T2 دشارژ می شود تا اينكه دوباره ولتاژ بيس مثبت شود. آنگاه ترانزيستور به حالت قطع رفته و همان سيكل قبلی تكرار می گردد. شارژ و دشارژ خازن تابع مقادير R3 ، R1 ، PT يک مقاومت متغير است كه با تغيير آن سرعت شارژ و دشارژ خازن يا به عبارتی سرعت فلاش تغيير می كند. ممكن است زمان روشن بودن يا خاموش بودن لامپ با يكديگر مساوی نباشد اين اختلاف به تفاوت مقاومت لامپ و مقاومت كلكتور T2 مربوط است.

 

نظر خود را بنویسید
*
*
5
دیدگاه کاربران
 • 1394-12-15

  سلام ميشه به جاي لامپ ال اي دي گذاشت

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  در صورت كنترل ولتاژ، امكان پذير خواهد بود.

 • 1395-08-07

  سلام
  برای استفاده از ال ای دی ولتاژ رو چطور میشه کنترل کرد؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  با استفاده از يك ديود و مقاومت جهت اطمينان از سلامت ال اى دى مدار را راه اندازى كنيد.

 • 1395-08-28

  سلام
  برای این که ال ای دی وصل کرد باید مقاومت تغییر داده بشه

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  هم مقاوت افزايش يابد و هم ولتاژ ورودى كاهش يابد.

 • 1396-12-20

  با سلام ، بنده از مشتریان خیلی قدیمی شما از لارستان میباشم . بنابردلایلی مدت زیادی از الکترونیک فاصله گرفتم . بنظرم اگه به این مدار یک بیزر اضافه شود که همراه با روشن شدن چراغ صدای بوق پخش شود خیلی بهتر است . امیدوارم در آینده ی نزدیک زمینه ی همکاری در زمینه کیت و مدارهای الکترونیک بصورت پذیرش نمایندگی شما در شهرستان فراهم شود .

  پاسخ مدیر:

  سلام 


  از توجه شما ممنونیم. 

 • 1399-03-29

  ببشید می شه به جای لامپ نوار ال ای دی متصل کرد؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام 


  خیر این کیت مصرف آموزشی داشته و ویژه مدارس است و امکان تغییر آن وجود ندارد. 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 9
ابعاد فیبر : 3 * 3 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 6 ولت DC

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
اقلام همراه محصول : جاباتری 2 تایی، سرپیچ لامپ، لامپ 3 ولتی
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

طراحی سیستم Object Detection با ESP32-CAM