آژیر پلیس بی سیم

DKP - 0087

محصول جدید

9 عدد موجود در انبار

30,000تـومان

با این گجت ترکیبی که از دو کیت بی سیم اف ام و آژیر پلیس ساخته شده برای ساختمان خود سیستم اعلان خطر بسازید! صدای آژیر توسط امواج رادیویی به شعاعی در حدود 50 تا 100 متر ارسال می شود و شما به وسیله رادیو اف ام قادر به شنیدن صدای آژیر خواهید بود. با فشردن دکمه شاستی و قرار دادن رادیو روی موج FM با چرخاندن دسته موج یاب (واریابل) هر وقت صدای آژیر از رادیو به خوبی شنیده شود نشان دهنده این است که فرکانس گجت را یافته اید. حال اگر فرستنده را از رادیو دور کنید به راحتی می‎توانید از راه دور پیغام خطر ارسال کنید.


 

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

 


   شرح تخصصی عملکرد مدار :


 بخش اول این مدار یک نوسان ساز صوتی می‎باشد که از دو ترانزیستور T1 و T2 تشکیل شده است. در ابتدا T2 توسط مقاومت R1 تحریک شده و سپس بوسیله کلکتور خود، که به بیس T1 وصل است این ترانزیستور را نیز تحریک میکند و نوسانهای صوتی بوسیله شارژ و دشارژ خازن C4 کنترل می‎شود در خروجی این قسمت مدار که کلکتور T1 است ظاهر می‎گردد.

پس از وصل کلید، خازن C1 پر می‎شود و در حقیقت قسمتی از جریان از R1 می‎گذرد و T2 را تحریک می‎کند و بخش دیگر از جریان نیز خازن C1 را شارژ می‎کند و بالا و پایین رفتن صدای خروجی نیز توسط C1 انجام می‎شود. بخش دوم مدار یک اسیلاتور (مولد موج) است که سیگنال خروجی قسمت اول را پس از عبور از فیلتر C3 و R5 به بیس T3 انتقال می‎دهد.
 
سیگنال انتقال یافته به T3 (که در حالت امیتر مشترک قرار دارد) پس از تقویت بصورت مدوله شده در کلکتور آن ظاهر می‎گردد و قسمتی از آن نیز از طریق C7 به امیتر و R6 فیدب شده و پس از تقویت مجدد در کلکتور T3 قرار می‎گیرد و بدین ترتیب از میرائی (Damping) مدار جلوگیری بعمل می‎آید.

 
قسمت نوسان ساز مدار (تانک) یعنی C6 و خطوط استریپ لاین (که به عنوان سلف استفاده شده) در کلکتور T3 قرار گرفته است و فرکانس مدوله شده را از طریق آنتن به صورت امواج الکترومغناطیس در فضا منتشر می‎کند. بجای قرار دادن سلف در مدار، از تکنیک استریپ لاین استفاده شده است چرا که هم نویز کمتری وارد مدار می‎شود و هم از بوجود آمدن ظرفیت خازنی و سوسیتانس اضافی جلوگیری بعمل می‎آید. با تغییر دادن ظرفیت خازن C1 می‎توان نوع صدای آژیر را تغییر داد.

 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 18
ابعاد فیبر : 3.5 * 7.5 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 6 ولت DC
توان : ارسال امواج تا 40 متر مربع در فضای باز

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2