کیت قفل تلفن - صفر بند

DKP - 0053

محصول جدید

25 عدد موجود در انبار

9,000تـومان

با نصب این گجت به طور ساده به تلفن بدون نیاز به برق و باتری ، در نبود شما کسی نمی تواند شماره بگیرد.به عبارت دیگر سیگنال های تلفن قفل می شوند.ولی دیگران می توانند به شما زنگ بزنند. البته این گجت فقط روی سیستم های پالس کار می کند و با توجه به اینکه سیستم های تلفن به تون تغییر کرده است.یعنی دیجیتال شده است. با هر خط تلفنی کار نخواهد کرد .جهت قفل کردن تلفن محل کار یا منزل به راحتی می توانید این گجت را مخفی کنید به علت کوچک بودن هزینه تلفن را کنترل کنید و در ماه ۳۰ درصد هزینه تلفن را پس انداز کنید.


 

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموختشرح تخصصی عملکرد مدار:
  امواج شماره گیر تلفن هنگام شماره گیری پالس هایی از ولتاژ را وارد خط می کند و هنگامیکه این مدار را به خط وصل می کنیم لبه مثبت پالس ، خازن C1 و لبه منفی ، خازن C2 را شارژ می کند. وقتی هر دو خازن به طور کامل شارژ شدند عبور جریان فقط از طریق R2 امکان پذیر می شود و بدین ترتیب خط تلفن به وسیله R2 اتصال کوتاه شده و امکان شماره گیری میسر نمی شود.

دو عدد ال ای دی موجود نیز به طور موازی ولی با پلاریته مخالف در مدار قرار داده شده اند و هریک با پالس مربوط به خود تغذیه می شوند. از آنجایی که اساس کار این مدار وابسته به پالس های شماره گیری است؛ بنابراین فقط می توان از خطوط تلفن پالس (Pulse) برای این مدار استفاده کرد و این مدار با خطوط تون (Tone) کار نمی کند.

 
 این کیت در عین سادگی بسیار بدرد خور است و کارآیی خیلی زیادی نیز دارد. در مواقعی که می‎خواهید تلفن منزل یا محل کار خود را قفل کنید کافی است سیمهای این کیت را داخل یکی از پریزهای تلفن وصل کنید. تمام تلفن های متصل به آن خط دیگر قادر به شماره‎گیری نخواهند بود. ولی زنگ می‎خورند و می‎شود با آنها صحبت کرد. این کیت فقط روی سیستم های پالس کار می‎کند.
 

  راه اندازی :
 دو عدد سیم به دو نقطه TEL لحیم کنید. سیمها را به پریز تلفن وصل نمایید. حال اگر گوشی تلفن را بر دارید و شماره بگیرید تلفن شما هیچ شماره‎ای را نخواهد گرفت، چون خط تلفن قفل شده است. ولی اگر به شما زنگ بزنند تلفن زنگ می‎زند و شما براحتی می‎توانید صحبت کنید. دو عدد دیود نورانی هم هنگام زنگ زدن تلفن یا هنگام شماره‎گیری خاموش و روشن می‎شوند. این کیت در حقیقت یک رقص نور تلفن نیز هست.
 

  یک نکته :
 مدار قفل تلفن فقط در سیستم های پالس کار می‎کند و در سیستمهای تون (Tone) کارایی ندارد.


  

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد فیبر : 2.5 * 2.7 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی یک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : بدون نیاز به برق و باتری

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
آموزش : دارای دفترچه آموزش

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2