کیت آمپلی فایر ۳۰ وات با آی سی و تون کنترل

DKP - 0069

محصول جدید

30 عدد موجود در انبار

65,000تـومان

کیت آمپلی فایر ۳۰ وات با آی سی و تون کنترل

کیت آمپلی فایر 30 وات (با آی سی) مونو با باس و تریبل برای تقویت صدا به صورت دو کانال و یکسو ساز و صافی بسیار دقیق به کار می آید. یک تقویت کننده تک کاناله با 2 آی سی مجزا است.

کیت شامل مدار:
 
 1- آمپلی فایر 30 وات مونو.

 2- تون کنترل (باس و تریبل).

 3- منبع تغذیه با یکسوساز و صافی بسیار دقیق

 

با این مدار در هزینه هایی که برای کیفیت صدا می پردازید صرفه جویی کنید.

اکثر افراد علاقه به شنیدن موزیک با صدای خوب دارند. این گجت با پهنای باند مناسب در حدود 10 کیلوهرتز صدای موزیک با وضوح بیشتر را همراه دارد.

  

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

شرح تخصصی عملکرد مدار :

  این مدار از دو بخش مجزا تشکیل شده است. بخش نخست باس و تریبل می‎باشد که طرز عملکرد آن به شرح زیر است: امواج صوتی با فرکانس بالا ، صداهای زیر و نازک را می‎سازد و امواج صوتی با فرکانس پایین صداها بم و کلفت را بوجود می‎آورند. بنابراین اگر بطریقی بتوانیم اصوات موسیقی را که معمولاً ترکیبی از کلیه فرکانسها (صداهای زیر و بم) می‎باشند بر حسب باند فرکانس مشخصی از هم تفکیک کنیم، باس (Bass) و تریبل (Treble) آن موسیقی برای گوش محسوس خواهد بود.
 
VOIT و خازن C1 فیلتر بالا گذر (High pass filter) مدار را تشکیل می‎دهد و از آنجاییکه HPF فقط فرکانسهای بالا را عبور می‎دهد بنابراین تریبل صدا را با تغییر دادن VOlT می‎توان تنظیم کرد. VOlE و خازنهای C5 و C23 فیلتر پایین گذر مدار را تشکیل می‎دهند و چون LPF فقط فرکانسهای پایین را عبور می‎دهد ، با توضیحات داده شده باس صدا را بوسیله VOlB می‎توان تغییر داد. خازن C3 خازن کوپلاژ مدار ورودی می‎باشد. از آنجاییکه این مدار یک مدار پسیو (passive) است و مصرف کننده انرژی می‎باشد بنابراین خروجی آن حتماً باید تقویت گردد که اینکار توسط بخش دوم مدار به شرح زیر صورت می‎گیرد.
 
 TBA81 یک تقویت کننده صوتی است که با توجه به مدارات داخلی آن ، قادر است سیگنالهای ورودی را به صورت نیم سیکل تقویت نماید. در این بخش از دو IC ذکر شده استفاده گردیده است که سیگنالهایی که توسط پایه 18 وارد IC می‎شوند پس از تقویت نیم سیکل از پایه 12 خارج شوند. هر کدام از ICها وظیفه تقویت نیم سیکل از سیگنال را به عهده دارند و از خروجی آنها و توسط خازنهای کوپلاژ C16 و C22 نیم سیکلهای تقویت شده با یکدیگر جمع می‎شوند.

مقاومت R13 به منظور بالانس بلندگو در مدار قرار دارد. دیودهای D1 تا D4 وظیفه یکسوسازی ولتاژ AC ورودی را به عهده دارند و خازنهای C18 و C20 خازن فیلتر یا صافی می‎باشند و ریپل (Ripple) تغذیه را حذف می‎کنند. پایه IC 1 تغذیه آن می‎باشد پایه 8 ورودی و 12 خروجی آن است و از بقیه پایه‎ها برای تنظیم IC در عملکرد تقویت نیم سیکل استفاده شده است.

 به وسیله این گجت ساده علاوه بر پیشروی در آموزش الکترونیک یک گجت از مدار های پرکاربرد آمپلی فایر را ساخته اید.

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 46 عدد
ابعاد فیبر : 7.3 * 8.8 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : ترانس 12 ولت تک با حداکثر 1 آمپر
توان : حداکثر 30 وات به صورت تک کانال
جریان : حداکثر 2 آمپر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : استفاده نیمه صنعتی

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2