آمپلی فایر ۱۰۰ وات استریو

DKP - 0108

محصول جدید

این کیت یک آمپلی فایر یا تقویت کننده الکترونیکی است. مخصوص تقویت صدا و به صورت استریو عمل می کند.دارای 4 عدد آی سی پنج پایه TDA می باشد. با توجه به شماتیک مدار، امکان تقویت کردن با توان های بیشتر را داراست.در این گجت چهار عدد قطعه آلومینیومی جهت خنک کاری موجود است.خنک شدن هرچه بهتر آی سی ها باعث افزایش راندمان آن ها و افزایش عمر مفید قطعات می شود.الکترونیک دانشجو با اضافه کردن این قطعات آلومینیومی، قیمت نهایی محصول را تغییر نداده و برای بالا بردن عمر مفید این گجت برای شما علاقه مندان این تغییر را ایجاد کرده است.همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، فاصله بین قطعات طوری طراحی شده که نه زیاد بزرگ و نه زیاد کوچک باشد.ایده آل جهت آموزش الکترونیک و این مشخصه به همه کمک می کند که مانند یک شخص حرفه ای به آسانی و بدون آسیب به قطعات یک آمپلی فایر حرفه ای را بسازند.در این گجت صدای ورودی از دو کانال تقویت می شود. یعنی دو ورودی و دو خروجی دارد. هر کانال به طور مجزا کنترل می شود.این مشخصه به شما کمک می کند تا موزیک های استریو پخش کنید. صدای استریو بیانگر جدایی و کیفیت بیشتر صدا است.بنابراین در ولوم های بالا دیگر صدا ها با هم ترکیب نمی شوند و صدا های جزئی هم قابل شنیدن هستند.

                                                     

چرا به آمپلی فایر نیاز داریم؟

ic power دستگاه از یک چیپ ست کوچک تشکیل شده است به یک هد سینگ که نقش رادیاتور را برای آن بازی می کند وصل است این IC سیگنال های صوتی را تقویت کرده و آماده برای ارسال به بلندگوها می کند. این تقویت سیگنال تا ۲۲ وات آر ام اس (RMS) بیشتر نخواهد بود ودر واقع خروجی یک پخش استاندارد معادل ۴ خروجی ۲۲ وات است. توان بلندگوها که تقریبا همه بالای ۵۰ وات RMS می باشد.

یعنی اگر بلندگوی شما ۵۰ وات باشد، در بهترین حالت و در حداکثر ولوم پخش خود فقط می توانید کمتر از نصف توان و ظرفیت بلندگو را بکار بگیرید وحتما همیشه با این مشکل روبرو بوده اید که صدای خروجی شما در ولوم های پایین خوب ومطلوب است و با افزایش ولوم بهم ریختگی صوتی بیشتر شده تا جاییکه دیگر قادر به تحمل آن نیستید وتازه آنوقت شما کمتر از نصف ظرفیت بلندگوی خود را درایو کرده اید.

با استفاده از این گجت کیفیت صدای خروجی پخش شده را می توانید آفزایش دهید.

                                                                          

محتویات بسته بندی

1- مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

2- جزوه راهنمای استفاده از کیت

این کتابچه که به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است.

3- کارت محصول

در داخل کارتی که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد.

4- لوازم جانبی

لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است.

                                                                    

شرح تخصصی عملکرد مدار:

کیت از دو تقویت کننده مشابه در قسمت (R,L) تشکیل شده که به دلیل یکسان بودن هر دو مدار قسمت یکی از تقویت کننده ها را شرح می دهیم.
معمولا سیستم های تقویت كننده از یكسری تقویت كننده های متصل به هم تشكیل شده اند. هدف از هر یك از تقویت كننده ها گرفتن سیگنال و افزایش توان (ولتاژ جریان) آن و انتقال به تقویت كننده بعدی است. بطور متداول آخرین طبقه یک تقویت كننده به نام طبقه قدرت یا تقویت كننده قدرت نامیده می شود.

تقویت كننده های قدرت، توان كافی برای بار خروجی (بلندگو) را تهیه می كنند كه معمولاً بین یك تا دهها وات است. یك روش برای دسته بندی تقویت كننده ها تعریف كلاس برای آنهاست. اصولاً كلاس یك تقویت كننده بیانگر تغییرات سیگنال ورودی در طول یك سیكل (دوره) از كار آنها است. رده های تقسیم كلاس تقویت كننده های قدرت عبارتند از.....

دركلاس A سیگنال خروجی در تمام 360 درجه از سیكل ورودی تغییر می نماید. یك مدار كلاس B تنها در نیمی از سیكل ورودی یا در طول 180 درجه به خروجی اجازه تغییر می دهد. در كلاس AB سیگنال خروجی بین 180 تا 360 درجه تغییر می یابد و در حقیقت عملكرد آن بین كلاسهای A و B قرار دارد. تقویت كننده كلاس C برای كار در سیكلی كمتر از 180 درجه تغذیه می شود و كاربرد.....

كلاس D نیز نوعی تقویت كننده است كه در آن بوسیله تكنیكهای دیجیتال، سیگنالهای پالسی تولید می شود و كاربرد آن در مدارات نمونه بردار و نگهدارنده است. TDA2030A نمونه ای از یك تقویت كننده قدرت است كه.....

این قطعه به مدار محافظ حرارتی، محافظت در برابر اتصال كوتاه و عملكرد در محدوده ایمن مجهز است. برای بار مصرفی 4 اهم (بلندگو)، اعوجاج كل هارمونیها (THD) کمتر از 5% است، بهره ولتاژ برابر 26dB و پاسخ فرکانسی آن 15KHZ تا 40KHZ می باشد.

به وسیله این گجت علاوه بر پیش روی در آموزش الکترونیک یک گجت از مدار های پرکاربرد آمپلی فایر را ساخته اید.

   
  

نظر خود را بنویسید
*
*
61
دیدگاه کاربران
 • 1394-09-19

  سلام من این کیتو خریداری کردم البته از شاهرود گرفتم این آمپلی فایر صدای باس هم داره یا بستگی به کیفیت باند داره میخوام چهار تا باند 25 وات بندازم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  جهت مدیریت صدای باس به مدار باس و تریبل نیاز دارید. در این مدار به صورت پیش فرض وجود ندارد. می تونید کیت باس و تریبل را به صورت مجزا تهیه بفرمایید.


 • 1394-09-22

  سلام ممنون که راهنمایی کردین من این کیتو حتما میگیرم که صدای خوبی داشته باشه

 • 1394-09-23

  سلام من این کیت باس و تربیل هم تهیه کردم ولی یه چیزش موندم منفی مثبتش معلوم نیست بعد میخوام یه فن 12 ولت بندازم ترانس چند ولت مورد نیازه پیشنهادتون چیه چون توی قاب ام دی اف بندازم فن بزارم که داغ نکنه اگه از ترانس دوازده ولت برای آمپلی فایر استفاده کنم میتونم فن از برق همون ترانس استفاده کنم براش مشکل ساز نیست

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  مدار باس و تریبل به تغذیه نیازی ندارد. قبل از ورودی آمپلی فایر قرار می‌گیرد. برای تغذیه فن هم بستگی به مشخصات فن دارد که باید به اطلاعات فنی درج شده در محصول مراجعه کنید.

 • 1394-09-29

  سلام برای تغذیه فن هم بررسی کردم مشخصات فن انتخاب شده 12V DC و جریان 0.08A فن کامپیوتر سی پی یو هست که میخوام برای آمپلی فایر 100 وات استفده کنم به نظر شما این کل قطعات از چه ترانسی استفاده کنم ممنون میشم

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  فن مورد نظر شما زیر یک آمپر جریان نیاز خواهد داشت. از این رو با توجه به بلندگوهایی که میخواهید انتخاب کنید، حداکثر 3 آمپر را برای منبع تغذیه در نظر بگیرید.

 • 1394-10-02

  سلام آمپلی فایر خوبی است من درستش کردم چهار تا بلنگوی 25 وات 4 اهم بکار بردم ولی ای کاش خروجی ساب هم میداشت مگر نه عجب سیستمی میشد راستی کیتی هست که از طریق فلش پخش بشه؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  سپاس فراوان از شما، برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم از ماژول MP3 استفاده بفرمایید. که از لینک زیر می‌توانید جزئیات بیشتر را ببینید.


  http://daneshjookit.com/643-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-mp3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84.html

 • 1394-10-08

  میشه این کیت رو روی سیستم پخش ماشین نصب کرد?

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  براى استفاده از آمپلى فاير در سيستم خودرو از كيت آمپلى فاير استريو ٨٠ وات مخصوص خودرو استفاده كنيد.

 • 1394-10-09

  با سلام ببخشید میشه بگید چراغ ال ای دی کجا بزنم من همه قطعاتو سوار کردم ولی فکرم نمیرسه چراغ ال ای دی کجا بزنم کمک کنید تورو خدا...

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  ال ای دی برای چه منظوری نیاز دارید؟

 • 1394-10-10

  ال ای دی برای روشن بودن آمپلی فایر مثلا اسپیکر کامپیوتر وقتی کلیدشو میزنی ال ای دی روش میشه که مشخص بشه آیا روشنه یا نه ....

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  برای این منظور بایستی به ورودی مدار یک ال ای دی وصل کنید. البته دقت بفرمایید چون مدار با برق AC کار می‌کند به یک دیود و یک مقاومت نیاز دارید.

 • 1394-10-11

  سلام میخوام چهار تا بلنگوی 25 وات هر کدوم چهار اهم به همین آمپلی فایر متصل کنم یعنی دو تا باند به هر کانالی متصل میکنم به صورت سری آیا مقاوت چیزی میخواد به بلندگو متصل بشه این آمپلی فایر چند اهم است؟؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما


  خروجی این آمپلی فایر به صورت 8 اهمی می‌باشد و برای این منظور هم می‌توانید استفاده کنید ولی حتما رادیاتورهای مخصوص آی سی TDA2030 را به مدار متصل کنید.

 • 1394-10-11

  برای ال ای دی هم موندم کجا بزنم که مشخص بشه آمپلی فایر روشن است یا نه الان درگیر برش کاری MDF هستم که آخرین مشکلم حل بشه دو تا سیم ال ای دی به کجای آمپلی فایر وصل کنم که هنگام روشن کردن آمپلی فایر ال ای دی هم روشن بشه ممنونم ببخشید سوال زیاد میکنم

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 42 عدد
ابعاد فیبر : 7 * 9 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس : دارای چاپ سبز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 12 ولت AC ترانس دوبل
توان : حداکثر 100 وات به صورت دوکانال 50 واتی
جریان : حداکثر 2 آمپر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : 16 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : استفاده نیمه صنعتی

نمایش انیمیشن چشم انسان در LCD های TFT