کیت چشم الکترونیک با قابلیت نصب رله میلون

DKP - 0084

محصول جدید

7 عدد موجود در انبار

65,000تـومان

محتویات بسته مدار چشم الکترونیک

فقط فیبر مسی و دفترچه ساخت، قطعات مورد نیاز در دفترچه نوشته شده است که میبایست به صورت مجزا تهیه کنید. در این بسته فیبر مسی از جنس فایبر گلاس با چاپ سبز پشت و روی برد به همراه دفترچه ساخت + لیست قطعات مورد نیاز قرار گرفته است. دقت داشته باشید که عملکرد مدار بسته به نوع قطعات تامین شده بسیار متفاوت خواهد بود. دانشجو کیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال مونتاژ و عملکرد صحیح مدار ندارد. پیرو دانش چندین ساله در طراحی مدار، عملکرد کلی این مدار بسیار رضایت بخش می‌باشد.

 

 شرح تخصصی عملکرد مدار چشم الکترونیک

 مدار دزدیگر از سه قسمت به شرح زیر تشکل شده است:
1) قسمت گیرنده مادون قرمز: این قسمت مهمترین و حساسترین قسمت مدار می‎باشد. سنسور گیرنده مادون قرمز از نوع معمولی و قابدار است و توسط مقاومت 4.7 K بایاس مستقیم شده و خازن ۲۲۰ عمل کوپلینگ بین این سنسور و آی سی LM358 را انجام می‎دهد. قسمت تقویت کننده تفاضلی مدار که از آی سی LM358 تشکیل شده وظیفه تقویت کنندگی DC را به عهده دارد و بهره DC آن توسط پتانسیومتر 5K قابل تنظیم است.
2) قسمت تایمر: بایاسینگ 555 طوری طراحی شده که یک مدار تایمر در حالت مونواستابل را تشکیل دهد و وظیفه آن تنظیم زمان آلارم است.
3) قسمت آلارم: پایه بیس C945 به خروجی 555 متصل است و در حقیقت عمل سوئیچینگ توسط این ترانزیستور انجام می‎شود. با LOW (پائین آمدن) شدن خروجی 555، T1 در حالت قطع رفته و Vcc روی کلکتور آن قرار می‎گیرد و طبقه بعد که مدار آلارم یا رله است را تغذیه می‎کند (انتخاب رله یا آلارم به عهده کلید سه پایه است). که در حالت آلارم پس از تحریک آی سی و تقویت توسط T2 به بلندگو فرستاده خواهد شد.

 

مدار چشم الکترونیک

چشم الکترونیک را می توان چشم سومی نامید که شما را از هر حرکتی با خبر می کند. در حقیقت این گجت بسیار جالب حرکت را با تغییر شدت نور متوجه شده و فرمان را ارسال می کند. کیت چشم الکترونیکی یک گجت با سنسور فوتو دیود است. با تغییر شدت نور در مکانی که سنسور قرار می گیرد مدار عمل کرده و فرمانی را ارسال می کند. با عبور کسی از جلوی فتو دیود، گجت عمل کرده و صدای دینگ دانگ می دهد و در همان حال نیز رله کیت فرمان می دهد. می توانید رله را به مدار دزدگیر وصل کنید تا با تحریک رله دزدگیر عمل کند.


  

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 37 عدد
ابعاد فیبر : 8.5 * 5.6 سانتیمتر
نوع فیبر : فایبر گلاس تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس : دارای چاپ سبز

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 12 ولت DC
توان : توانایی تشخیص حرکت حداکثر تا 4 متر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : مناسب برای کاردستی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2