کیت منبع تغذیه (0 - 30 ولت 1 آمپر)

دانشجو بن، امتیاز خرید کاربران دائمی
با سفارش این محصول شما 3  امتیاز دریافت میکنید
ارزش امتیاز دریافتی:  3,000تـومان
حد اکثر تخفیف قابل استفاده برای این محصول 3 امتیاز که برابر است با 3,000تـومان

DKP - 0079

محصول جدید

6 عدد موجود در انبار

74,000تـومان

توجه: برای راه اندازی این کیت به ولتاژ DC با توان 30 ولت نیاز است. 

کیت منبع تغذیه (0 - 30 ولت 1 آمپر)

همانگونه که از نام این کیت پیداست یک منبع تغذیه 0 – 30 ولت با آمپراژ حداکثر 1 آمپر است که به نوعی جریان و ولتاژ را فیلتر می کند. با یک ولتمتر به راحتی می توانید ولتاژ خروجی را تنظیم کنید. منبع تغذیه را باید درون یک جعبه جاسازی کنید، اینکار ضروری است. برای رنج بندی کردن ولوم نیز احتیاج به یک ولت متر دارید. با تغییر ولوم و دیدن ولتاژ روی ولت متر محل‌های 12-9-6-4.5-3 و بالاتر را روی جعبه و دور ولوم به صورت دایره‌ای علامت گذاری کنید. اگر جعبه شما فلزی باشد می‌توانید رادیاتور ترانزیستور 2N3055 را از پشت روی دیواره جعبه نصب کنید. بدنه آن را کاملا به جعبه بچسبانید و توسط پیچ و مهره محکم کنید.


 

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

 


شرح تخصصی عملکرد مدار :


 برق شهر با عبور از ترانس کاهنده به ولتاژ 33V ‌مؤثر می‌رسد و بعد توسط پل دیودی که از چهار عدد1N4001 تشکیل شده است یکسو می‌گردد و توسط خازن صافی 1000 میکروفاراد صاف می‌شود و وارد ترانزیستور 2N2905 می‌شود. این ترانزیستور PNP است که ولتاژ بیس آن توسط دیود زنر 6.2V و مقاومت 4.7K ثابت و برابر 23.8V خواهد بود حتی اگر ولتاژ V 35 به اندازه چند ولت کم و زیاد شود تغییری در ولتاژ بیس ایجاد نمی‌کند. این تثبیت باعث ایجاد جریان امیتر و جریان کلکتور ثابت می‌شود در ادامه کلکتور آن به یک دیود زنر متصل است و ایجاد ولتاژ Vc ثابت و محدود 6.7 V می‌کند و ولوم 10K باعث تقسیم ولتاژی به اندازه دلخواه روی این ولتاژ ثابت می‌شود. خازن میکروفاراد 10 نیز نویزهای احتمالی روی پورت ورودی IC را زمین می‌کند.

  مدار منبع تغذیه با یک OP-AMP , 741 کار می‌کند و نقش یک مقایسه کننده را دارد و به این ترتیب فیدبکی که روی OP-AMP منظور شده است باعث می‌شود این IC خروجی خود را طوری تغییر دهد که ولتاژ روی پورت مثبت و منفی آن برابر شود علت این امر تقسیم ولتاژی است که درخروجی روی پورت منفی صورت گرفته است به هیمن دلیل ولتاژ خروجی به نسبت عکس تقسیم ولتاژ بیشتر از ولتاژ موجود روی پورت مثبت OP-AMP است.
 

ترانزیستور 2N3055 یک ترانزیستور قدرت است که برای تقویت جریان خروجی 741 مورد استفاده قرار گرفته است. برای حذف تنش‌های موجود در خروجی یک خازن میکروفاراد 10 استفاده شده است و همچنین برای حفاظت خروجی در مقابل ولتاژهای منفی بارهای منفی یک دیود در خروجی در بایاس معکوس نسبت به منبع تغذیه در مدار منظور گردیده است که عملکردی شبیه به رله دارد.

 در 741 OP-AMP اگر –Vcc آن نسبت به زمین خروجی برقرار نباشد خروجی IC دچار مشکل می‌شود و به این دلیل ما زمین مدار را از چهار عدد دیود عبور داده‌ایم تا 2.8 V از خط زمین منفی‌تر باشد ترانزیستور BC 107 یک فیوز الکترونیکی است. ترانزیستورهای عبور دهنده جریان (2N3055) در مقابل جریان غیر مجاز یا اتصال کوتاه شدن خروجی از مدار محدود کننده جریان استفاده می‌گردد به این صورت که جریان بار از درون مقاومت 0.5 اهم که با مصرف کننده سری شده است عبور می‌کند.

تا وقتی که جریان کمتر از جریان مجاز است افت ولتاژ دو سر مقاومت از 0.7 ولت کمتر است و در نتیجه ولتاژ بیس امیتر ترانزیستور که با مقاومت موازی می‌باشد نیز کمتر از 0.7 ولت می‌باشد در نتیجه ترانزیستور BC107 یا T1 قطع است و ترانزیستور عبور دهنده جریان «2N3055» کار عادی خود را انجام می‌دهد. با زیاد شدن جریان از حد مجاز ولتاژ دو سر مقاومت R به 0.7 ولت رسیده و درنتیجه ترانزیستور اشباع می‌شود و ولتاژ کلکتور بیس آن کم شده و ترانزیستور 2N3055 را قطع کرده باعث می‌شود تا مدار به صورت منبع جریان عمل کرده و ولتاژهای خروجی.....

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 30
ابعاد فیبر : 5.1 * 7.5 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : ترانس دوسر با حداکثر جریان 3 آمپر و ولتاژ 30 ولت
توان : بسته به نوع ترانس، حداکثر 3 آمپر

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2