کیت کلید رمزی الکترونیک

DKP - 0078

محصول جدید

گام به گام با ساخت این کیت همراه شوید تا با آن وسایل برقی خود را کنترل کنید. به کمک کلید رمزی می توانید از یک لامپ ساده تا قفل ماشین و ده ها مدار دیگر را به فرمان خود درآورید.

کیت کلید رمزی الکترونیک

کیت کلید رمزی دارای 9 عدد شاسی می باشد که از عدد یک تا نه را مشخص می کند. در برد دوم، مدار فرمان این گجت قرار دارد که که تنها با وارد کردن رمز چهار رقمی می تواند به وسایل برقی دیگر فرمانی ارسال کند. با جدا بودن مدار فرمان از مدار شماره ها به راحتی می توانید آن را در مکان مورد نظر خود جاسازی کنید برای نمونه به یکی از مدار های دزدگیر الکترونیک دانشجو وصل کنید و از کمد وسایل شخصی خود محافظت نمایید!

 

محتویات بسته کلید رمزی

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای کیت کلید رمزی

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

شرح تخصصی عملکرد مدار کلید رمزی

 این مدار با استفاده از دو IC که یکی از آنها (4043) فیلپ فلاپ D و دیگری (4052) مالتی پلکس آنالوگ 4X1 است کار می‌کند. با فشار دادن کلیدهای رمز بطور متوالی طبق یکی از حالت‌های ارائه شده، مدار در حالت ON قرار گرفته و روشن می‌شود که با اعمال رمز خاموش می‌توانید مدار را مجددا به حالت قطع ببرید.


اگر شخصی احیانا دو عدد اول رمز را پیدا کند و زمانی حدود 3 ثانیه طول بکشد تا عدد بعدی را بزند دستگاه به طور اتوماتیک قطع می‌شود، یعنی برای وارد کردن شماره‌های رمز بایستی بدون وقفه و به سرعت هر چهار عدد را به برد سوئیچ بدهید.

 
مدار با 12 ولت DC کار می‌کند. می‌توانید هر نوع دستگاه برقی اعم از یک لامپ ساده، تلویزیون، کولر، دزدگیر، کامپیوتر، قطع و وصل جریان پریز برق و... به آن وصل کنید.
 
تراشه 4052 یک آی سی مولتی پلکسر و دی مولتی پلکسر 4 کاناله می‌باشد که در این مدار تنها از 3 کانال آن استفاده شده است. پایه‌های 9 و 10 (پایه‌های انتخاب رمز) به دو کلید Deep Switch متصل است و هر یک از کانال‌ها (رمزها) توسط این کلیدها انتخاب می‌شود و کانال چهارم بلااستفاده است.
 
بدین ترتیب امکان ایجاد سه نوع رمز مختلف فراهم می‌شود. با انتخاب هر رمز توسط کلیدها و فشردن میکروسوئیچ‌های مربوطه، پایه 4 آی سی 4043 تحریک می‌شود. برای وصل رله و اینکه حالت وصل تا زمان دلخواه باقی بماند از آی سی 4043 که دارای 4 فلیپ فلاپ (الاکلنگ) همراه با Latch می‌باشد استفاده شده است. همچنین برای قطع رله، سه کلید در نظر گرفته شده که با وصل این سه کلید 4043 .....
 
ترانزیستور T1 نقش کلید را برای رله ایفا می‌کند، دیود D2 برای حفاظت از رله بکار فته است و مقاومت‌های R4 و R9 و R10 برای محدود کردن جریان به آی سی و دیود D1 برای جلوگیری از بازگشت جریان....

 

 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 32
ابعاد فیبر : 8.5 * 4.7 - 4.4 * 3.8 سانتیمتر
تعداد فیبر : 2 عدد
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 12 ولت DC

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2