کیت صوت سنج مونو

DKP - 0033

محصول جدید

3 عدد موجود در انبار

40,000تـومان

فقط کافی است این گجت را به یک پخش کننده موسیقی وصل کنید، تا هماهنگ با ریتم موزیک ۱۰ دیود نورانی خاموش و روشن شود.

کیت صوت سنج مونو

كيت صوت سنج مونو سیگنال های صوتی را از گجتی که به آن وصل کرده اید دریافت می کند و توسط ال ای دی هایی که خاموش و روشن می شوند آن صوت را آنالیز می کند. ديودهای نورانی نصب شده بر روی فيبر این کار را به درستی انجام می دهند. صوت سنج داخل اتومبيل: برای نصب كيت به پخش ماشين كافی است سيم های مثبت و منفی آن را به برق داخل اتومبيل وصل كنيد. برای ايمنی بيشتر يک ديود يكسو ساز IN4001 را سر راه سيم مثبت باتری قرار دهيد.

 

محتویات کیت صوت سنج مونو

1- مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.
 
 2- جزوه راهنمای استفاده از کیت
این کتابچه که به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است.
 
 3- کارت محصول
در داخل کارتی که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد.

 4- لوازم جانبی
لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است.

 

 
 
 شرح تخصصی عملکرد مدار صوت سنج

جريان صوتی از طريق   IN وارد مدار می شود و توسط خازن  C1 به بيس ترانزيستور Q تزريق می شود. ديودی كه بين بيس و منفی مدار قرار گرفته سيكلهای منفی سيگنالهای صوتی را حذف می كند زيرا اين جريانها باعث می شود بيس اميتر Q در باياس (اتصال) معكوس قرار گيرد.


جريان تقويت شده در كلكتور T11(پلاريته اين جريان منفی است زيرا در اثر هدايت ترانزیستور کلکتور به منفی مدار نزدیک تر می شود.) باعث هدایت ديودهای سری متصل به بيس ترانزيستورهای T می شود. هر چه شدت جريان بيشتر باشد هدايت ديودها بيشتر و در نتيجه ترانزيستورها تحريک شده و ال ای دی های متصل به كلكتور آنها روشن می شوند. پتانسيومتر PT حساسيت مدار را تنظيم می كند. حساسيت مدار با نزديک شدن ترمينال متغير پتانسومتر به زمين كم می شود. خازن C2 شدت تغيرات جريان كلكتور را افزايش می دهد و R جريان كلكتور ترانزيستور را تامين می كند.
 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 56 عدد
ابعاد فیبر : 10 * 4.4 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 12 ولت DC
ظرفیت : دریافت سیگنال صوتی به صورت تک کاناله

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
اقلام همراه محصول : 4 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده شخصی

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2