بوق کشتی

DKP - 0043

محصول جدید

 گجت بوق كشتی علاوه بر ساده بودن مداری كارآمد و پرطرفدار می باشد. اين گجت با صدای خود می تواند به عنوان يک زنگ اخبار يا بوق هشدار دهنده مورد استفاده قرار گيرد. صدای بوق كشتی با اتصال دو نقطه SW به همديگر شنيده می شود. پتانسيومتر تن دلخواه صدا را برای شما تنظيم می كند.استفاده از گجت آمپلی فایر 10 وات صدای خروجی قوی تری خواهید داشت. با اتصال یک بلندگوی قوی صدای فوق العاده ای خواهید داشت ; که می توانید به عنوان بوق ماشین ازآن استفاده کنید. کشتی ها معمولا با بوق به همدیگر و به ساحل خبر می دهند. بوق کشتی از صداهایی با فرکانس پایین تشکیل شده و معمولا از آزاد شدن انرژی حاصل از باد با فشار زیاد یا بخار آب تولید شده توسط دیگ بخار کشتی بوق به صدا در می آید.به این دلیل بوق کشتی از صدایی با فرکانس پایین تشکیل شده که از فاصله ۱۲ کیلومتری هم قابل شنیدن باشد. «بین ۷۰ تا ۲۰۰ هرتز»

 

محتویات بسته :

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای محصول:

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموختشرح تخصصی عملکرد مدار:
اين مدار يك نوسان ساز صوتی ساده است. بيس ترانزيستور T1 مستقيما به كلكتور ترانزيستور T2 متصل شده. كلكتور ترانزيستور T1 از طريق بلند گو به قطب منفی متصل است واميتر آن نيز از طريق كليد فشاری به مثبت وصل می شود.
 
خازن C1 مقداری از انرژی خروجی را جهت بقای نوسان روی بيس T1 برگشت می كند و خازن C3 كه با دو سر بلند گوی موازی شده با فركانسهای زير را خفه می كند. (به زمين متصل كرده و حذف می كند) همچنين باعث ايجاد كمی طنين در صدا می شود.
 
خازن C2 به همراه مقاومت R1 پتانسيومترPT فيلتری تشكيل می دهند كه فركانس دستگاه را تعيين می كند لذا می توان صداهای مختلفی با تغيير پتانسيومتر توليد كرد.
مقاومت R1 و پتانسيومترPT علاوه براينكه در مدار فيلتر قرار دارند ولتاژ بيس T2 را نيز تامين می كنند.
 
از جايی كه با تغيير ولتاژ تغذيه نقطه كار ترانزيستور تغيير می كند و صدای ايجاد شده تفاوت خواهد كرد بنابراين لازم است كه اين كيت را حتماً با ولتاژ 6 ولت راه اندازی كنيد.

ویژگی‌های فیزیکی

ابعاد فیبر : 2.4 * 3.5 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ذخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : حداکثر 6 ولت DC

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
اقلام همراه محصول : بلندگو، جاباتری 2 تایی و دو رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2