مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد
دوست داشتن

کیت سنسور آردوینو Arduino نیمه حرفه ای

مرجع:
DKP - 41627
DKP - 41627
دسته بندی: آردوینو
موجود شد خبرم کن
توضیحات

کیت سنسور آردوینو

کیت سنسور آردوینو Arduino بر پایه سنسورهای مصرفی طراحی شده است. تمامی سنسورها با نرم افزار آردوینو Arduino  تمامی میکروکنترلرها مانند آردوینو Arudino, Nodemcu, wemos , AVR و ... پشتیبانی می‌کند. 

ماژول سون سگمنت با 8 دیجیت از تراشه max7219 در این کیت قرار گرفته شده است که با کتابخانه‌ی max7219 سازگاری داشته و به راحتی با آردوینو و سایر میکروکنترلرها راه اندازی می‌شود. سنسور pir sr501 ماژول تشخیص حرکت است که فاصله قابل تشخیص بین 3 تا 7 متر است. سنسور گاز MQ5 مناسب تشخیص گاز شهری می‌باشد و به صورت آنالوگ دیتا را دریافت می‌کند. سنسور دما رطوبت DHT11 در رنج دمایی 0 تا 50 درجه سانتی گراد و ولتاژ کاری آن 3.3 تا 5 ولت DC می‌باشد. ماژول میکروفن شدت صدای محیط را دریافت کرده و نسبت به صدای محیط واکنش نشان میدهد. سنسور رطوبت خاک آنالوگ دیتا را از پایه های آنالوگ خوانده و در بازه 0 تا 1024 اندازه گیری کرده و نمایش میدهد. سنسور سطح آب بر اساس مقدار ولتاژی که بر روی پایه های آنالوگ قرار میگیرد، در بازه 0 تا 1024 بسته به ADC قابل تنظیم است. در این کیت از یک ماژول رله تک کانال استفاده شده است. نوار ال ای دی LED RGB WS2812 از 8 ال ای دی بهره میبرد که ازکتابخانه Adafriut neopixel پشتیبانی می‌کند و میتوانید یک یا چند نوار ال ای دی را به صورت سری اتصال داده و راه اندازی کنید. 

 

اقلام کیت

 1. سنسور تشخیص گاز MQ5 شهری
 2. سنسور رطوبت خاک
 3. سنسور سطح آب
 4. رله تک کانال
 5. ماژول سون سگمنت 8 دیجیت MAX7219
 6. پک 50 عددی ال ای دی OVAL
 7.  پک دیود فرستنده گیرنده 945 -935 نانومتری
 8. نوار ال ای دی 8*1 RGB Neopixel
 9. ماژول میکروفن
 10. ماژول دما رطوبت DHT11

آموزش اول : راه اندازی سون سگمنت

نمایشگرهای سون سگمنت از جمله قطعات پرطرفدار، برای نمایش متن یا عدد هستند. این قطعات در انواع کاتد و آنود مشترک یافت می‌شوند. در نوع آند مشترک تمام پین‌های مثبت قطعات به یکدیگر متصل هستند و کاربر با استفاده از پین های منفی قادر به راه اندازی این قطعات خواهد بود و در نوع کاتد مشترک نیز به همین ترتیب، از مشکلات استفاده از قطعات سون سگمنت به تنهایی راه اندازی و اتصالات آنها است، در این آموزش راه حلی برای شما داریم با استفاده از ماژول های سون سگمنت براحتی می توانید متن مورد نظر را به نمایش در بیاورید.

ادامه آموزش

 

آموزش دوم : راه اندازی سنسور گاز MQ5

حتمالا در قسمت حوادث روزنامه ها و یا تیتر اول خبرگزاری های آنلاین با تیتر گاز گرفتگی رو به رو شده اید. عدم کنترل کیفیت و استفاده نادرست از وسایل گازی عواقب جبران ناپذیری را بر جای خواهد گذاشت. وجود یک سیستم هشدار جهت تخشیص گاز از بروز بسیاری از این قبیل حوادث جلوگیری خواهد کرد. سیستم هشدار آلودگی پس از تشخیص گاز در محیط ، توسط خروجی های تعریف شده روشن شده و سپس از طریق آلارم و یا هر گجت دیگر وجود گاز را اعلام خواهد کرد. در اختیار داشتن یک سیستم هشدار تشخیص سنسور گاز از نظر هزینه بسیار به صرفه است و به راحتی با هزینه ای کمتر از ۱۰۰ هزار تومان میتوانید آن را تهیه و در محل مورد نظر نصب کنید.

ادامه آموزش

 

آموزش سوم: راه اندازی سنسور تشخیص سطح آب

رای مدیریت انواع دستگاه‌ها نیاز به سنسورهای مختلفی داریم. مخازن ذخیره سازی در مکان‌های مختلفی قرار دارند. از جمله مصارف خانگی و صنعتی حتی در ساختمان‌های مختلف مورد استفاده هستند. کاربری مخازن آب خانگی برای ذخیره مصرف روزانه و… می‌تواند باشد. یا اینکه در اینترنت اشیاء IoT برای مدیریت گلدان‌ها به صورت هوشمند نیازمند استفاده از یک مخزن آب برای آبیاری می‌باشد. از اینرو برای مدیریت سطح آب مخزن نیاز به سنسور می‌باشد. با انواع سنسورها میتوان این کار را انجام داد. در این آموزش از سنسور تشخیص سطح آب با برد آردوینو برای مدیریت مخزن استفاده می‌کنیم.

ادامه آموزش

 

آموزش چهارم: راه اندازی DHT11

ماژول دما و رطوبت DHT11 از سنسورهای پرکاربرد جهت تشخیص دما می‌باشد. سنسور DHT11 کالیبره شده و دارای خروجی دیجیتال است. محدوده اندازه گیری رطوبت بین ۲۰ تا ۹۰% RH و محدوده‌ی دما از ۰ تا ۵۰ درجه سانتی گراد می‌باشد. ولتاژ کاری ماژول DHT بین ۳٫۳ تا ۵ ولت DC است. فاصله انتقال سیگنال در ماژول DHT11 تا ۲۰ متر می‌باشد. ماژول دما و رطوبت DHT11 بسیار مقرون به صرفه، دارای کیفیت‌ عالی و واکنش سریع نسبت به تغییر دمای محیط است.

ادامه آموزش

 

آموزش پنجم:  راه اندازی سنسور DHT ساخت ترموستات

 ترموستات یکی از مهم‌ترین ابزارها در صنایع مختلف و مدیریت مصرف انرژی است. توسط ترموستات دما محیطی که مورد نیاز است، در محدوده خاصی نگه داشته می‌شود. موارد استفاده در اتاق خواب، کل فضای ساختمان، مانند حال و پذیرایی، راه پله‌های ساختمان، دستگاه‌های جوجه کشی، صنایع مختلف و… می‌باشد. توسط ترموستات فرآیندهای بسیار مهمی مدیریت می‌شوند. در فاز کلان اینترنت اشیاء IOT هر کدام از این ترموستات Thermostat اطلاعات را به سرور مورد نظر ارسال می‌کند. بنابراین میتوان از این طریق مدیریت دقیقی روی مصرف انرژی در شاخه‌های مختلف داشت. در آینده اینترنت اشیاء به کمک انساها خواهد آمد تا در تمامی لایه‌های زندگی بتوان به کاهش مصرف انرژی کمک کند.

ادامه آموزش

 

آموزش ششم: راه اندازی ماژول میکروفن

میکروفن یک سخت افزاری که امواج صوتی فیزیکی را به جریان الکتریسیته و دیجیتالی تبدیل می‌کند. از اولین کاربرد میکروفون Microphone در تلفن بوده است. به مرور زمان، میکروفن پیشرفت کرده است و امروزه در دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود. انواع میکروفن بر اساس ساختار داخلی آن‌ها دسته می‌شوند. انواع گجت‌ها و وسایل برقی به میکروفن Microphone مجهز هستند. حتی یک تلویزیون هوشمند که قابلیت دریافت فرامین صوتی یا Voice Assist را دارد، به میکروفن مجهز شده است. 

ادامه آموزش

 

آموزش هفتم: راه اندازی سنسور میکروفن با دست زدن

فرمان دادن به اشیا جز با علم الکترونیک امکان پذیر نمی‌باشد. امروزه با وجود امبدد سیستم‌ها از جمله برد آردوینو Arduino این موضوع به سادگی قابل اجراست. کافیست کدهای کامپیوتری را به برد امبدد اضافه کنیم و تمام. در این آموزش قصد داریم یک چراغ را با استفاده از دست زدن روشن کنیم.

ادامه آموزش

 

آموزش هشتم: راه اندازی ال ای دی نئوپکسل با میکروفن

در این آموزش با استفاده از ماژول میکروفن و ماژول ال ای دی حلقه ای نئوپیکسل یک مدار رقص نور Dancing Light طراحی می‌کنیم. ماژول میکروفن با توانایی تشخیص شدت صدای محیط و میکروفن خازنی ۲ پایه بر روی آن صدای محیط را دریافت می‌کند. سپس پس از تشخیص صدا به ال ای دی نئوپیکسل فرمان ارسال می‌کند. در ادامه به بررسی ماژول ها و کد برنامه خواهیم پرداخت.

ادامه آموزش

 

آموزش نهم: راه اندازی رله Relay

رله معمولی دارای بوبین که از پرکاربردترین نوع است. در خروجی دارای ۳ پایه می‌باشد.پایه وسط مشترک و دو پایه کناری یکی NO به مفهوم Normally Open یعنی به صورت پیش فرض در حالت باز قرار دارد. پایه دیگر NC به مفهوم Normally Close یعنی به صورت پیش فرض در حالت بسته قرار دارد.

ادامه آموزش

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
DKP - 41627

مشخصات

کاربری
مناسب برای استفاده شخصی
نوع ماژول
آردوینو - Arduino
سطح تجربه مورد نیاز
پیشرفته
نوع ال ای دی
LED RGB, LED OVAL
ولتاژ مورد نياز
ولتاژ مورد نیاز هر سنسور در دیتاشیت آن اعلام شده است.
محدوده دمایی
0 تا 50 درجه سانتی گراد
اقلام همراه محصول
در اطلاعات بیشتر لیست کالاها نوشته شده است.
آموزش ساخت
دیجی اسپارک
وضعیت لوازم جانبی
در تصاویر لیست تمامی کالاها قرار گرفته شده است.
سایر توضیحات
تمامی کالاها تست شده و دارای ضمانت اصالت می‌باشد.
موضوع
مناسب برای یادگیری آردوینو Arduino
نظرات(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت کالا
(5)
ارزش خرید
(5)

نظر دهید

 • ارزش خرید:
 • کیفیت کالا:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.
سوالات متداول
  سلا در کیت مقدماتی مدارهای الکترونیکی با بِرِد بورد نانو اردونیو هم داره ؟

  خیر، این کیت فقط آموزش مقدماتی مدارهای الکترونیکی است. که دارای آموزش ساخت 200 مدار مختلف و ابتدایی برای یادگیری علم الکترونیک است.


خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:
محصولات مرتبط

ویژگی‌های فیزیکی

نوع ال ای دی
LED RGB, LED OVAL

ویژگی های کتاب

موضوع
مناسب برای یادگیری آردوینو Arduino

تغذیه

ولتاژ مورد نياز
ولتاژ مورد نیاز هر سنسور در دیتاشیت آن اعلام شده است.

ویژگی های فنی

محدوده دمایی
0 تا 50 درجه سانتی گراد

سایر ویژگی‌ها

کاربری
مناسب برای استفاده شخصی
نوع ماژول
آردوینو - Arduino
سطح تجربه مورد نیاز
پیشرفته
اقلام همراه محصول
در اطلاعات بیشتر لیست کالاها نوشته شده است.
آموزش ساخت
دیجی اسپارک
وضعیت لوازم جانبی
در تصاویر لیست تمامی کالاها قرار گرفته شده است.
سایر توضیحات
تمامی کالاها تست شده و دارای ضمانت اصالت می‌باشد.
6,600,000 تومان
کیت کامل آموزش الکترونیک مهندسیکا مدل خلاقیت گاما ( Y ) با دو ماژول آردوینو نانو(nano) و اونو(UNO) شامل بیش از 70 قطعه، سنسور و ماژول الکترونیکی سازگار با آردوینو و مونتاژ 51 پروژه کاربردی و عملی است که برای علاقه...

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 8 صبح تا 6 عصر (بجز روزهای تعطیل) البته فروشگاه ما شبانه روز باز است و می‌توانید خریدتان را انجام دهید. اما اگر سوالی داشتید که به تماس تلفنی نیاز داشت، فقط در ساعت‌های اعلام شده در خدمتیم.

021-88857245

021-88856524

031-32243207

031-32211313

 

شماره روبیکا و ایتا، فقط پیام، پاسخ به سوالات قبل از خرید و دریافت تصاویر کالاها

09375076606

 

ارسال سریع تهران (تحویل همان روز)

تمامی شهرهای ایران با پست

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم