کیت تجهیزات آردوینو

DKP - 41746

محصول جدید

کیت تجهیزات جانبی آردوینو 

در کیت تجهیزات آردوینو تمامی قطعات کاربردی برای شروع پروژه های الکترونیکی قرار گرفته شده است. برد بورد Breadboard از جمله وسایل ضروری برای اتصال قطعات در ردیف هم است و برای اعمال تغذیه مشترک استفاده می‌شود. در این کیت از برد بورد محبوب MB102 استفاده شده است و دارای 830 نقطه است. ال ای دی های استفاده شده در کیت از نوع شفاف و در دو سایز 5 میلی متری و 3 میلی متری است و با پایه های برد های میکروکنترلر همخوانی دارد. در این کیت از 10 عدد دیود مادون قرمز IR استفاده شده است. سنسور نوری فتوسل و بیزر و میکروسوییچ چهار پایه از دیگر لوازم کیت است. در این کیت از سه سگمنت آند مشترک و کاتد مشترک استفاده شده است. کابل مخصوص برد بوردی 60 رشته مناسب برای اتصال به برد بورد است. 

 

اقلام کیت

  • برد بورد MB102
  • 60 رشته کابل مخصوص برد بورد
  • ال ای دی 5 میلی متری
  • ال ای دی 3 میلی متری
  • ال ای دی هفت رنگ
  • بیزر
  • فتوسل 
  • دیود مادون قرمز IR
  •  سگمنت
  • میکروسوییچ

آموزش اول: نصب نرم افزار آردوینو 

شاید این آموزش برای کار با برد آردوینو Arduino خیلی مورد نیاز کاربران تازه کار باشد. از طرفی برای دیگر کاربران حرفه‌ای مرجع تخصصی آردوینو Digispark کارآمد نخواهد بود. برد آردوینو Arduino یک سخت افزار اوپن سورس است و علت محبوبیت آن بوت‌لودر بسیار پایدار و جامعه کاربری فعال آن است. برای اجرا پروژه‌های مختلف رباتیک و الکترونیک و اینترنت اشیاء IOT کافیست از برد آردوینو Arduino استفاده کنید. با طراحی مدار از پایه و محاسبات پیچیده الکترونیکی کلا خداحافظی کنید. برای استفاده از این برد نیازمند آپلود برنامه روی برد می‌باشید. 

ادامه آموزش

 

آموزش دوم: راه اندازی فتوسل با آردوینو

سنسورها کاربرد فراوانی در زندگی روزمره دارند. سنسورهای حساس به نور یا همان LDR در اثر تغییر شدت نور فعالیتی مشخص را انجام می‌دهند. به عنوان مثال در تیر چراغ برق خیابان‌ها از فتوسل استفاده شده است. فتوسل نوعی مقاومت متغیر حساس به نور است. با تابش مستقیم و شدید نور به سنسور مقاومت بین دو پایه کاهش می‌یابد. با کدنویسی صحیح میتوانید یک سنسور حساس به نور محیط حرفه ای طراح کنید.

ادامه آموزش

 

آموزش سوم: تولید فرکانس با بیزر

بیزر پیزو برای تولید صدا ساخته شده است و قابلیت پخش صدایی شبیه به بوق و موزیک دارد. بیزر به صورت معمولی دارای دو پایه است. پایه مثبت و منفی که به gnd و پایه دیجیتال بردهای میکروکنترلر متصل می‌شود. عملکرد بیزر توسط تولید فرکانس در یک موج مربعی است به این صورت که با تغییر فرکانس بر روی پین مثبت صداهای مختلفی میتوان ایجاد کرد. 

ادامه آموزش

 

آموزش چهارم: کاربرد مقاومت در آردوینو

مقاومت الکتریکی Resistor در الکترونیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در بسیاری از پروژه ها برای پیشگیری از آسیب به مدار نیاز به کنترل ولتاژ و کاهش جریان خواهیم داشت. مقاومت ها نفش عمده ای در کنترل ولتاژ و جریان الکتریکی در مدار دارند و به سبب همین ویژگی انتخاب مقاومت صحیح نیاز به درک صحیح و شناخت کافی مقاومت دارد. در ادامه آموزش به معرفی مقاومت و نحوه‌ی تشخیص مقاومت صحیح و استفاده از آن در پروژه های آردوینو Arduino خواهیم پرداخت. 

ادامه آموزش

 

آموزش پنجم: کار با برد بورد Breadboard

یکی از اساسی ترین قطعات برای ساخت مدارهای الکترونیکی برد بورد Breadboard است. همچنان بین علما در خصوص چگونه نوشتن برد برد به فارسی اختلاف است:) در این آموزش به معرفی برد بورد Breadboard و انواع آن و دلیل استفاده از آن در مدارهای الکترونیک را یاد خواهیم گرفت. قبل از دهه ی ۱۹۶۰ تخته نان مادران چیزی نبود جز نگه دارنده ای برای مدارهای الکترونیکی و سیم ها توسط چند میخ! بله درست خواندید! در زمان های خیلی قدیم به دلیل پیچیدگی اتصالات و بزرگ شدن مدارهای الکترونیکی به دلیل عدم تجهیزات کافی از تخته های چوبی نان برای سرهم بندی مدار الکترونیکی استفاده میشد و نتیجه ی خوبی در پی داشت! به همین دلیل مادران زیادی در سراسر دنیا از الکترونیکی های به دیار باقی شتافته دل خوشی نداشته اند تا اینکه بالاخره یک برد برای این منظور طراحی شد و تخته های نان به آشپزخانه بازگشت! 

ادامه آموزش

نظر خود را بنویسید
*
*
0
دیدگاه کاربران
هیچ نظری ارسال نشده

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 89 عدد
نوع ال ای دی : 60 عدد ال ای دی شفاف 3 میلی متری و 5 میلی متری
رنگ بندی : 60 رشته کابل مخصوص بردبورد رنگی

ارتباطات

استاندارد :
سنسور IR :

صفحه نمایش

تعداد رنگ : دارای سه رنگ سبز، زرد و قرمز

ویژگی های فنی

مقاومت :

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
اقلام همراه محصول : ال ای دی، بیزر، فتوسل، سنسور IR
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده شخصی
نوع برد - ماژول : آردوینو - Arduino
وضعیت لوازم جانبی : کابل و برد بورد و سایر اقلام تصویر کالا
سایر توضیحات : دارای برد بورد MB102
بنچ مارک تیم فنی دانشجو کیت : 9 از 10
بیزر Buzzer :

محصولات مرتبط

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2