کیت پیشرفته آردوینو نانو Arduino NANO

DKP - 41735

محصول جدید

36 عدد موجود در انبار

460,000تـومان

کیت آردوینونانو NANO

برد آردوینو نانو NANO، یک برد کامل با ابعاد کوچک در حدود ۱۸ * ۴۵ میلی متر و مناسب پروژه های DIY است. آردوینو نانو NANO دارای ۸ عدد پایه آنالوگ و ۱۲ پایه دیجیتال است. با توجه به ابعاد بسیار مناسب آن از جمله بردهای پرطرفدار به شمار می‌آید. آردوینو نانو NANO دارای میکروکنترلر ATMEGA328 است و بر اساس AVR طراحی شده است.  ولتاژ مورد نیاز جهت راه اندازی آردوینو نانو ۵ ولت DC است. حافظه فلش مموری Flash برابر با ۳۲KB که ۲KB آن توسط بوت لودر BootLoader مصرف می‌شود. همچنین حافظه SRAM برابر با ۲KB و حافظه EEPROM برابر با ۱KB است. سرعت پردازش فرکانس در برد آردوینو نانو ۱۶MHz از این رو سرعت پردازش دیتا بالا خواهد بود. برد آردوینو نانو NANO دارای ۸ پایه آنالوگ Analog و ۲۲ پایه دیجیتال است که ۶ تای آن پایه PWM می‌باشد. همین مورد برد آردوینو نانو NANO را با دیگر بردهای آردوینو Arduino متفاوت کرده است. جریان هر یک از پین های آردوینو در حدود ۴۰میلی آمپر است که باید در هنگام اتصال سنسور به پایه های جریان پایه ها از این مقدار بیشتر نشود. با نگاه کلی به برد آردوینو نانو NANO، تراشه Atmega328 به صورت SMD در مرکز برد قرار گرفته شده است. برد را رو به روی خود قرار دهید. از سمت راست به ترتیب پایه ها را بررسی خواهیم کرد. پین TXD و RXD جهت ارتباط سریال بین آردوینو و دیگر سیستم ها و نرم افزارها می‌باشد. با کامپایل شدن کد آردوینو در صورتیکه مراحل به درستی انجام شده باشد، دو ال ای دی مرتبط با این پایه‌ها بر روی برد روشن خواهد شد. همانطور که در توضیحات بالا پاراگراف قبل گفته شد، برد نانو دارای کریستال داخلی ۱۶ مگاهرتز است. تغذیه برد از طریق کابل mini usb تامین می‌گردد. با توجه به دیتاشیت پایه های، برد آردوینو نانو دارای ۳ پایه RESET می‌باشد که از آن طریق می‌توانید برد را ریست کنید. به همین ترتیب پایه ۴، پایه GND است. پایه های دیجیتال به ترتیب با D1, D2, D3, D4, D5, D6, D7, D8, D9, D10, D11 و D12 مشخص شده است.چهار ال ای دی به ترتیب بر روی برد قرار گرفته شده است که ال ای دی سفید مربوط به TX، ال ای دی قرمز مربوط به RX، ال ای دی آبی مربوط به پاور و ال ای دی زرد مربوط به پایه ۱۳ یعنی پایه ال ای دی داخلی آردوینو می‌باشد. بر روی برد پین Vin مخصوص تغذیه برد است که می‌توانید تغذیه جداگانه به آن اتصال دهید.نانو با در اختیار داشتن دو پایه ۳٫۳ ولت و ۵ ولت DC امکان اتصال سنسورها با این رنج را خواهد داشت.  پایه های آنالوگ به ترتیب با A0, A1, A2, A3, A4, A5, A6, A7 مشخص شده است. پایه REF ورودی ADC ( تبدیل آنالوگ به دیجیتال ) می‌باشد. 

 

 

اقلام کیت آردوینو

 

کیت آردوینو نانو NANO از چند سنسور بسیار کاربردی و پرفروش تهیه شده است. کیت آردوینو شامل اقلام زیر است. 

 1. سنسور مادون قرمز PIR
 2.  نمایشگر ال سی دی کارکتری 16x2
 3. رله تک کانال
 4. سنسور دماسنج LM35
 5. ماژول دما و فشارسنج BMP280
 6. میکرو سرو موتور MG90S
 7. ال ای دی ، مقاومت، میکروسوییچ و بیزر و ولوم
 8. کیپد ماتریسی 4X4
 9. برد بورد MB102
 10. کابل فلت نری به نری
 11. کابل فلت نری به مادگی
 12. کابل mini usb

  

 

تمامی قطعات دارای آموزش متنی آنلاین در سایت دیجی اسپارک است و به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته شده است. پس از تهیه کیت آردوینو نانو می‌توانید از طریق بخش پرتال پشتیبانی لینک آموزش ها را دریافت کنید. همچنین جهت سهولت دسترسی در بخش اسپارکر تمامی آموزش ها لینک شده است.

 

 

آموزش اول: راه اندازی آردوینو نانو NANO

برای راه اندازی برد آردوینو نانو NANO همانند دیگر بردهای دیگر به نرم افزار آردوینو Arduino IDE نیاز خواهیم داشت. راه اندازی و نصب نرم افزار آردوینو در پست زیر آموزش داده شده است، مطالعه کنید. از نکات قابل توجه برای آردوینو نانو NANO این است که پس از انتخاب نوع برد Board در نرم افزار آردوینو Arduino، یک گزینه دیگر تحت عنوان Processor در بخش Tools اضافه می‌گردد. در این قسمت بایستی نوع میکروکنترلر انتخاب گردد. با وارد شدن به Processor دو گزینه Atmega328P و Atmega328P OldBootloader اضافه می‌گردد. 

ادامه آموزش

 

آموزش دوم: کنترل سرعت چند LED با پتانسیومتر 

استفاده از پتانسیومتر در پروژه‌های الکترونیکی بسیار متنوع و نیازمند درک صحیحی از عملکرد آن است. در این پروژه با استفاده از چند ال ای دی و یک پتانسیومتر الگوی ساده‌ای برای تغییر سرعت ال ای دی طراحی کنید. این آموزش برای مبتدیان و کسانی که به تازگی برنامه نویسی با بردهای آردوینو را شروع کرده اند مناسب است و با کمترین تجهیزات می‌توانید برنامه نویسی کرده و این پروژه را اجرا کنید. در ادامه این آموزش با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

 

آموزش سوم: راه اندازی سنسور BMP280 

برای اندازه گیری فشار و ارتفاع سنسور BMP280 یکی از دقیق ترین سنسورها با قیمت به صرفه است. سنسور BMP280 قابلیت اندازه گیری دما، فشار و ارتفاع دارد. با توجه به اینکه تولید کننده های مختلفی این سنسور را تولید کرده اند، در این آموزش از سنسور BMP280 با رابط خروجی I2C و SPI استفاده می‌کنیم که کاملترین ماژول در این دسته بندی می‌باشد. راه اندازی این سنسور با برد آردوینو و برد های سری ESP8266 است و در این آموزش هر دو روش آموزش داده می‌شود. در ادامه با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

 

آموزش چهارم: ساخت ترموستات دیجیتال با سنسور دما LM35

ترموستات در دستگاه و سیستم هایی که در یک حد بالا و یا پایین مشخص سرد و یا گرم می‌شوند استفاده می‌شود. گرمایش ساختمان ها، گرمایش مرکزی، سیستم های تهویه؛ آبگرمن و تجهزیات آشپزخانه نمونه مصارف استفاده ترموستات می‌باشد. در این آموزش که مربوط به کیت دما رطوبت بر پایه آردوینو است، یک ترموستات دیجیتال آماده طراحی خواهیم کرد. در ادامه با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی دیجی اسپارک همراه باشید. سنسور LM35 از سری سنسورهای کاربردی است که در این آموزش برای طراحی ترموستات دیجیتال استفاده شده است.

ادامه آموزش

 

آموزش پنجم: انتخاب زاویه سرو موتور توسط ولوم 

سرو موتور Servo motor یک قطعه مکانیکی است که قابلیت چرخش در زوایای مختلف بسته به نوع سرو موتور دارد. این زاویه بین ۰ تا ۳۶۰ درجه در مدل های مختلف متفاوت است. جهت تشخیص زاویه سرو موتور کافیست شافت را تغییر دهید تا زاویه مشخص شود. در این آموزش توسط یک پتانسیومتر سرو موتور را در زاویه مشخصی قرار داده و سپس مقدار زاویه را در نمایشگر OLED نمایش میدهیم. در ادامه با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه آموزش

 

آموزش ششم: کار با برد بورد Breadboard

یکی از اساسی ترین قطعات برای ساخت مدارهای الکترونیکی برد بورد Breadboard است. همچنان بین علما در خصوص چگونه نوشتن برد برد به فارسی اختلاف است:) در این آموزش به معرفی برد بورد Breadboard و انواع آن و دلیل استفاده از آن در مدارهای الکترونیک را یاد خواهیم گرفت.قبل از دهه ی ۱۹۶۰ تخته نان مادران چیزی نبود جز نگه دارنده ای برای مدارهای الکترونیکی و سیم ها توسط چند میخ! بله درست خواندید! در زمان های خیلی قدیم به دلیل پیچیدگی اتصالات و بزرگ شدن مدارهای الکترونیکی به دلیل عدم تجهیزات کافی از تخته های چوبی نان برای سرهم بندی مدار الکترونیکی استفاده میشد و نتیجه ی خوبی در پی داشت! به همین دلیل مادران زیادی در سراسر دنیا از الکترونیکی های به دیار باقی شتافته دل خوشی نداشته اند تا اینکه بالاخره یک برد برای این منظور طراحی شد و تخته های نان به آشپزخانه بازگشت!

ادامه آموزش

نظر خود را بنویسید
*
*
1
دیدگاه کاربران
 • 1399-11-24

  کیت کاربردی و بسیار آموزنده‌ایه، خیلی ممنونم از دانشجو کیت بخصوص برای آموزش‌های حرفه‌ای این کیت

  پاسخ مدیر:

  با سلام


  سپاس از خرید و همراهی شما

ویژگی‌های فیزیکی

نوع ال ای دی : دارای 10 عدد ال ای ی اوال LED OVAL
طول کابل : 15 سانتی متر
چاپ مس : آبی
تعداد پایه ها : برد آردوینو نانو دارای 22 پایه دیجیتال I/O , دارای 8 پایه آنالوگ و 6 پایه PWM
تعداد پورت USB : دارای پورت mini usb

ویژگی های فنی کتاب

موضوع : برنامه نویسی و اجرای پروژه های DIY

ارتباطات

پروتکل ارتباطی : I2C / SPI / Serial
ارتباط UART :
Wifi :
Bluetooth :
سنسور IR : دارای سنسور مادون قرمز تشخیص حرکت PIR

پردازنده

نوع پردازنده : ATmega328
معماری پردازنده : AVR
فرکانس پردازنده مرکزی : 16 MHz

صفحه نمایش

نوع نمایشگر : ال سی دی کاراکتری LCD
صفحه نمایش لمسی :
اندازه : 16X2

حافظه

حافظه Flash : 32 KB
حافظه SRAM : 2 KB
حافظه EEPROM : 1 KB

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 5 ولت DC برای آردوینو
توان : توان مصرفی 19 میلی آمپر
جریان : جریان عبوری از هر پایه 40 میلی آمپر
باتری :

ویژگی های فنی

نوع مقاومت : دارای 5 عدد مقاومت 220 اهم
نوع کابل : دارای کابل USB TO mini usb
نوع آی سی : میکروکنترلر
کد تجاری ماژول و برد : Arduino NANO DIY KIT
مقاومت : 220 اهم 1/4 وات

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی
اقلام همراه محصول : دارای کابل نری به مادگی و کابل نری به نری به همراه برد بورد مخصوص
آموزش : دارای آموزش کامل آنلاین در سایت دیجی اسپارک
کشور سازنده : چین
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده شخصی
نوع برد - ماژول : آردوینو - Arduino
سنسور : دارای سنسور تشخیص حرکت، سنسور تشخیص دما، سنسور تشخیص فشار
سازنده : طراحی شده توسط تیم فنی دانشجوکیت
وضعیت لوازم جانبی : دارای میکروسوییچ، سرو موتور، رله، بیزر و ولوم
گشتاور : گشتاور سرو موتور 1.8 کیلوگرم بر سانتی متر است
زاویه چرخش : 0 تا 180 درجه برای میکرو سرو موتور
جنس چرخ دنده : سرو موتور دارای چرخ دنده فلزی است
سایر توضیحات : نیاز به دانش برنامه نویسی و آشنایی با آردوینو
بنچ مارک تیم فنی دانشجو کیت : 9 از 10
بیزر Buzzer :

دیتاشیت کامل LCD کاراکتری

در این دیتاشیت کلیه اطلاعات فنی ماژول نمایشگر کارکتری داده شده است.

دانلود (896.67k)

دیتاشیت سنسور LM35

دانلود دیتاشیت کامل سنسور دما LM35

دانلود (305.01k)

دیتاشیت ماژول PIR

دانلود دیتاشیت ماژول تشخیص حرکت PIR HCSR501

دانلود (749.98k)

دیتاشیت سرو موتور MG90S

دانلود دیتاشیت سرو موتور MG90S

دانلود (106.32k)

دیتاشیت BMP280

دانلود دیتاشیت BMP280

دانلود (1.18M)

درایور CH340 برای ویندوز

دانلود درایور CH340 برای ویندوز

دانلود (185.11k)

دیتاشیت آردوینو نانو NANO

دانلود دیتاشیت آردوینو نانو NANO

دانلود (1.18M)

محصولات مرتبط

نمایش انیمیشن چشم انسان در LCD های TFT