مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد
دوست داشتن

باتری لیتیوم یون Li-io 2200 میلی آمپر 18650 SunnyBatt مناسب پاوربانک Power Bank

مرجع:
DKP - 41046
DKP - 41046
موجود شد خبرم کن
توضیحات

باتری لیتیوم یون Li-io 2200 میلی آمپر 18650

 باتری ها یکی از مهم ترین منابع تغذیه جایگزین برق به شمار می روند. به کمک باتری ها، می توان سیستم های مختلف را بسته به ظرفیت باتری و بار مدار، تا چندین ساعت و حتی در موارد خاص، تا ماه ها تغذیه نمود. باتری لیتیم یون 18650 با ظرفیت 2200 میلی آمپر، باتری مناسبی برای تغذیه سیستم های مختلف است. از این باتری می توانید در تغذیه سیستم های قابل حمل نیز استفاده نمایید. همچنین، به کمک این باتری می توان به عنوان تغذیه پشتیبان در هنگام قطعی برق اصلی، بهره برد. راه اندازی و کار با این باتری بسیار ساده بوده و کافیست با اتصال آن به مدار خود، سیستم را تغذیه نمایید. این باتری دارای بازه ولتاژی در حدود 3 ولت(تخلیه کامل) الی 4.2(شارژ کامل)  دارد. این بازه ولتاژ دقیقا با بازه ولتاژ ماژول  سیم کارت SIM800L همخوانی دارد. بنابراین به سادگی و بدون نیاز به هیچ مدار اضافه ای، می توانید این ماژول مخابراتی را به کمک این باتری 18650 تغذیه نمایید. از طرفی دیگر، مهم ترین چالش در استفاده یک باتری، شارژ آن است. اما به کمک این ماژول شارژ می توانید باتری را به سادگی و با خیالی آسوده شارژ نمایید. از آنجاییکه که باتری های 18650 بر روی خود کابل ندارند، لذا برای استفاده و شارژ این باتری، می توانید از جاباتری مخصوص آن، استفاده نمایید. 

 

مشخصات فنی و ویژگی های کلی باتری لیتیوم یون Li-io 2200 میلی آمپر 18650

توان تحویل 2200 میلی آمپر بار به خروجی

 ولتاژ کاری در حدود 3 ولت(تخلیه کامل) الی 4.2 (شارژ کامل)

قابلیت شارژ آسان از طریق ماژول های شارژ به کمک شارژهای تلفن همراه

 

 

کاربردهای باتری لیتیوم یون Li-io 2200 میلی آمپر 18650

استفاده در پاور بانک

تغذیه ماشین های کنترلی

تغذیه دستگاه های قابل حمل

تغذیه ماژول مخابراتی SIM800L

تغذیه پهپادها متناسب با وزن باتری

استفاده به عنوان باتری های پشتیبان و تغذیه سیستم ها در هنگام قطعی برق

 

 

الزامات و نکات فنی در راه اندازی و استفاده از باتری لیتیوم یون Li-io 2200 میلی آمپر 18650

1- پیش از استفاده باتری، می بایست آن را به مدت 8 ساعت به کمک این ماژول شارژر شارژ کنید. در صورت عدم شارژ اولیه، باتری آسیب خواهد دید. همچنین استفاده از جاباتری نیز، توصیه می شود.

2- جهت شارژ باتری، نیاز به ماژول شارژر دارید. اتصال باتری به این ماژول، بسیار ساده بوده و به شکل زیر، صورت می پذیرد.

3- از آنجاییکه ولتاژ باتری قرار گرفته در این صفحه محصول در حدود 3 الی 4.2 قرار می گیرد، به کمک مدار زیر، می توانید ولتاژ خروجی بالاتر، به عنوان مثال 12 ولت بسازید.

در مدار فوق، به کمک ماژول XL6009 ولتاژ باتری افزایش یافته و در نهایت به کمک ماژول کاهنده LM2596HVS ریپل ها و نوسان های ولتاژ خروجی از بین رفته و ولتاژی ثابت و پایدار، خواهیم داشت. در کنار این، جهت جلوگیری از ولتاژ های احتمالی برگشتی، از دیود 1N5408 استفاده می شود. شایان ذکر است که وجود ماژول کاهنده در مدار فوق، جهت ایمنی دیوایس های قرار گرفته در خروجی، ضروریست. برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزشی را که در ادامه قرار می گیرد،  مورد مطالعه قرار دهید.

4- در صورتیکه جهت افزایش ولتاژ باتری نیاز به مدار ساده تری دارید، می توانید دو باتری را سری کرده و به ولتاژی در حدود 8.4 در حالت شارژ کامل  و حدود 6 ولت به ازای تخلیه کامل برسید. برای اجرای این مورد، نیاز به جاباتری دوتایی خواهید داشت. همچنین با سری کردن تعداد بیشتری باتری، مثلا 4 باتری به کمک جاباتری 4 تایی ولتاژ بیشتری خواهید داشت. توجه داشته باشید که ولتاژ کل باتری ها در حالت سری برابر با جمع جبری ولتاژ هر باتری است.

توجه: آموزش هایی که در ادامه قرار می گیرد، با باتری های لیتیم پلیمری اجرا شده اند، اما شما به سادگی می توانید باتری 18650 لیتیم یونی را، جایگزین و استفاده نمایید.

 

 

آموزش شماره 1: طراحی و پیاده سازی مدار باتری بک آپ با عملکرد سریع

 باتری ها یکی از اساسی ترین ابزاهای تامین تغذیه مورد نیاز سیستم ها، پس از برق شهری به شمار می روند. با ذخیره انرژی الکتریکی درون باتری ها، می توان در مواقع لزوم، از آن ها استفاده نمود. یکی از چالش های طراحی در سیستم های مهم و حساس، اتصال فوری باتری به مدار پس از قطع برق شهری است. به عبارت دیگر، مدار باتری بک آپ مطلوب، مداریست که پس از قطع برق شهری، بلافاصله فعال شده و سیستم بدون ریست شدن، به فعالیت خود پس از قطعی جریان برق، ادامه دهد. در این آموزش به طراحی یک مدار باتری بک آپ با فعال سازی سریع می پردازیم. به کمک این مدار، چنانچه برق اصلی قطع شود، باتری بلافاصله و بدون ریست شدن مدار، فعال شده و تغذیه سیستم را تامین می نماید.

 ادامه آموزش

 

 

آموزش شماره 2: پروژه ساخت نمایشگر میزان شارژ باتری لیتیومی در بردهای ESP8266-12E

 باتری ها منابع تغذیه در دسترسی هستند که به سادگی می توانند سیستم های مختلف را تغذیه کنند. به کمک باتری ها می توان گجت های هوشمند ساخت، سیستم های قابل حمل تولید نمود و یا در زمان قطعی برق شهری، تغذیه سیستم از طریق باتری ادامه یابد. به عنوان نمونه ای از کاربرد، با کلیک بر روی این لینک، می توانید آموزش طراحی و پیاده سازی مدار باتری بک آپ را مشاهده نمایید. ماژول های ESP8266، یکی از پرکاربردترین ماژول های مخابراتی در زمینه اینترنت اشیا به شمار می روند. به کمک این ماژول، شما می توانید بدون نیاز به میکروکنترلر جانبی، آن را برنامه نویسی کرده و شروع به ارسال و دریافت داده از طریق امواج وای فای نموده و حتی با اتصال به اینترنت، داده ها را با محدودیت فاصله هیچ!، ارسال و دریافت نمایید. از آنجاییکه این ماژول ها را می توان با باتری ها، البته با رعایت الزاماتی که در ادامه به آن می پردازیم، راه اندازی نمود، نیاز است تا وضعیت شارژ باتری ها مانیتور ونمایش داده شود. یا به عبارتی وضعیت سطح شارژ باتری را همواره داشته باشیم. پیشتر در رابطه با کتابخانه Battery.h جهت مانیتورینگ وضعیت باتری، در این لینک صحبت نموده ایم. در این آموزش با استفاده از این کتابخانه، وضعیت شارژ و سطح ولتاژ باتری تغذیه ESP را مانیتور نموده و بر روی نمایشگر OLED نمایش می دهیم. 

ادامه این آموزش

 

 

آموزش شماره 3: افزایش ولتاژ باتری های لیتیومی جهت تغذیه با ماژول XL6009

 باتری ها یکی از پرکاربردترین منابع تغذیه سیستم های مختلف به شمار می آیند. به کمک باتری میتوان در موقعی که جریان برق در دسترس نیست، سیستم را تغذیه و راه اندازی کنیم. باتری های لیتیمی، از پرکاربردترین باتری ها جهت تغذیه سیستم های امبدد به شمار می روند. از مزایای این نوع باتری ها می توان به وزن کم و ابعاد کوچک  اشاره نمود. در کنار این، باتری های لیتیم پلیمری از وزن سبک تر و حجم بالاتر نسبت به نوع لیتیم یونی برخوردار هستند. بازه ولتاژ باتری های لیتیمی تک سلول در حدود ۳٫۴ تا ۴٫۲ ولت قرار می گیرد. این بازه به ازای تخلیه کامل تا فول شارژ تعریف می شود. از آنجاییکه تغذیه اکثر بردها نظیر رزبری پای ۵ولت است، لذا تغذیه این بردها با باتری دچار مشکل خواهد شد. در این آموزش به بررسی نحوه تامین تغذیه ۵ ولت و یا بیشتر به کمک باتری های لیتیمی می پردازیم.

ادامه این آموزش

 

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
DKP - 41046

مشخصات

کاربری
مناسب برای استفاده صنعتی
ولتاژ خروجی
4.2 ولت در حالت شارژ کامل
جریان خروجی
2200 میلی آمپر
قدرت تخليه
2200 میلی آمپر
محدوده شارژ
در حدود 4.2 ولت
محدوده تخليه
در حدود 3 ولت
ولتاژ باترى
3.7 به صورت اسمی
تعداد سلول هاى باترى
1
نوع باتری
لیتیوم یون - Li-Io
سایز باتری
لیتیوم 18650
نظرات(80)
رتبه‌بندی کلی
5
80 نظرات
کیفیت کالا
(5)
ارزش خرید
(5)
سوالات متداول
    ماژول برای شارژ و دشارژ همزمان باتری 18650 با ظرفیت 1200mAh تک سل چی بگیرم؟ tp4056 که چنین قابلیتی نداشت

    توسط همین ماژول هم میتوانید اقدام به اجرای درخواستتان کنید. البته اگر فقط بخواهید یک سلول باتری لیتیومی را مدیریت شارژ کنید، همان گزینه ماژول TP4056 مناسب خواهد بود.


خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:
محصولات مرتبط

تغذیه

ولتاژ خروجی
4.2 ولت در حالت شارژ کامل
جریان خروجی
2200 میلی آمپر

سایر ویژگی‌ها

کاربری
مناسب برای استفاده صنعتی
قدرت تخليه
2200 میلی آمپر
محدوده شارژ
در حدود 4.2 ولت
محدوده تخليه
در حدود 3 ولت
ولتاژ باترى
3.7 به صورت اسمی
تعداد سلول هاى باترى
1
نوع باتری
لیتیوم یون - Li-Io
سایز باتری
لیتیوم 18650
2,350,000 تومان
در این کیت 5 مدار آموزشی کنترل سطح مخزن آب ،آبیاری خودکار گل و باغچه ،دزدگیر منزل ،تهویه خودکار ،لامپ هوشمند بصورت کاردستی الکترونیک برای دانش آموزان و بدون نیاز به لحیم کاری و تجهیزات خاص به همراه DVD آموزش ویدئویی...
6,950,000 تومان
ماکت یک کیت مونتاژ شده مجموعه کامل و آماده جهت آموزش و یادگیری هوشمندسازی منازل و ساختمانهاست، با استفاده از اپلیکیشن بلوتوث موبایل سنسورهای ماکت را فعال میکنید و عملکرد هر ماژول بصورت آلارم هشدار بازر یا نمایش بر روی...
نوشته‌های مرتبط

فهرست

تماس با دانشجو کیت

ساعت تماس همه روزه از 9 صبح تا 5 عصر (بجز روزهای تعطیل) البته فروشگاه ما به صورت آنلاین است و می‌توانید خریدتان را انجام دهید. اما اگر سوالی داشتید که به تماس تلفنی نیاز داشت، فقط در ساعت‌های اعلام شده در خدمتیم.

021-88857245

021-88856524

031-32211313

 

شماره روبیکا و ایتا، فقط پیام، پاسخ به سوالات قبل از خرید و دریافت تصاویر کالاها

09375076606

 

ارسال سریع تهران (تحویل همان روز)

تمامی شهرهای ایران با پست

بخش قوانین ارسال و قوانین خرید را مطالعه کنید.

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم