قفل برقی 12V زبانه دار کوچک

DKP - 41962

محصول جدید

97 عدد موجود در انبار

98,900تـومان

قفل برقی 12V زبانه دار کوچک

قفل های برقی یکی از مهم ترین ابزارهای هوشمند سازی به شمار می روند. به کمک این قفل ها می توانید درب های هوشمند، کمدهای هوشمند، قفل های دیجیتالی و ... بسازید. قفل برقی شافت زبانه دار 12 ولت، یک قفل برقی با اندازه ای بسیار کوچک است. شاید باور آن کمی سخت باشد! اما این قفل از انگشتان یک دست هم کوچک تر است. زمانیکه به این قفل تغذیه را متصل می کنید، زبانه قفل به سمت عقب حرکت می کند. با قطع اتصال جریان برق، زبانه مجددا به جای قبلی خود بر می گردد. به کمک بردهای آردوینو نظیر UNO MEGA و یا ESP می توانید به این قفل فرمان داده و آن را باز و بسته کنید. به این منظور به یک رله و منبع تغذیه جهت کنترل زبانه قفل نیاز خواهید داشت تا بتوانید یک قفل هوشمند بسیار کوچک بسازید.

مشخصات فنی و ویژگی های کلی قفل برقی 12V زبانه دار کوچک

ولتاژ کاری 12 ولت 

دارای بدنه فلزی و محکم

دارای سوکت جهت اتصال تغذیه

دارای حفره هایی بر روی بدنه قفل جهت پیچ و مهارسازی

دارای زبانه متحرک، متناسب با اتصال/عدم اتصال تغذیه

اندازه بسیار کوچک با قابلیت جاسازی در کشوها، کمدها و درب های کابینت

کاربردهای قفل برقی 12V زبانه دار کوچک

طراحی و پیاده سازی درب های هوشمند

طراحی و پیاده سازی قفل های دیجیتالی

ایجاد نمونه اولیه در پروژه های هوشمند سازی

طراحی و پیاده سازی قفل های هوشمند کاپوت خودروها

طراحی و پیاده سازی قفل های هوشمند و امنیتی کمدها

طراحی و پیاده سازی قفل ها با قابلیت کنترل از راه دور نظیر پیامک

طراحی و پیاده سازی قفل ها و اشیای هوشمند در اتاق های فرار(Escape Room)

الزامات فنی و نکات راه اندازی قفل برقی شافت گرد 12 ولت

 برای راه اندازی و کار با این قفل، می بایست جریان برق آن را قطع و وصل کنید. برای این منظور، می توانید از ماژول رله استفاده نمایید. از طرف دیگر، از آنجاییکه هنگام اتصال جریان برق به این قفل، جریان زیادی نیاز به حرکت زبانه آن است، لذا توصیه می کنیم که از این منبع تغذیه برای قفل استفاده نمایید. همچنین برای اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه اتصال رله و ساخت قفل دیجیتال، آموزش هایی که در ادامه قرار می گیرد را مشاهده نمایید. 

آموزش شماره 1: استفاده از رله Relay در پروژه‌های الکترونیک و اینترنت اشیا IOT

در کلیه صنایع و یا زندگی روزمره، عملیات کنترل از راه دور توسط مدارهای الکترونیکی صورت می‌گیرد. زمانی بود که گفته میشد با علم الکترونیک می‌توان توسط یک کلید ساده و کوچک، جرثقیل غول‌پیکر را جابجا کرد. این عملیات کنترل از عمده قطعات الکترونیک تشکیل شده‌است. چندین پروتکل کنار هم قرار می‌گیرند و در نهایت به مدار دیگری فرمان داده می‌شود. اینکه فرمان از یک مدار کوچک و ضعیت به مدار بزرگتر با جریان و لتاژ کاری بیشتری منتقل می‌شود، از چند تکنولوژی متفاوت استفاده می‌کند. یکی از این روش‌ها استفاده از رله Relay می‌باشد. رله نوعی کلید الکترونیکی است. با عبور جریان الکتریکی از داخل آن، همانند یک کلید عمل می‌کند. در خروجی می‌تواند یک مدار دیگر را به حالت باز یا بسته تبدیل کند.

ادامه این آموزش

آموزش شماره 2 در بازکن رمزی با کیپد ماتریسی و برد آردوینو Arduino Keyless Door Lock

امنیت در پروژه های اینترنت اشیا IOT از اهمیت ویژه ای برخوردار است. احتمالا سیستم در بازکن بسیاری از ساختمان های مدرن را دیده باشید. با وارد کردن پسورد قفل باز شده و امکان ورود خواهید داشت. با این وجود تنها کسانی که رمز در اختیار داشته باشند میتوانند وارد شوند. برای تغییر رمز باز هم نیاز به پسورد اول خواهد بود که از هر نظر امنیت پروژه مورد تایید است.  در این آموزش توسط کیپد فلت ماتریسی یک سیستم در باز کن خواهیم ساخت. در ادامه با آموزش ساخت دربازکن کیپد و آردوینو Arduino با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

آموزش شماره 3: ساخت دربازکن RFID با برد آردوینو Door Lock بر پایه RFID RC522 

 در آموزش خواندن تگ RFID با ماژول RC522 به معرفی تگ RFID و نحوه‌ی خواندن کد تگ پرداختیم. توسط تگ‌های RFID با تعریف کد خواندن تگ، به هر یک از تگ های مورد نظر خود یک کد اختصاص می‌دهیم. این تکنولوژی در بسیاری از ادارات و فروشگاه‌های بزرگ به کار برده شده است تمامی کالاها دارای یک تگ RFID به صورت برچسب بر روی آن هستد. این کدها در سیستم اصلی تعریف شده‌اند. با خواندن هر یک از تگ‌ها توسط سیستم، اجازه خروج کالا از فروشگاه داده خواهد شد. بدیهی است زمانیکه کالا بدون شناسایی از در ورود و خروج فروشگاه خارج شود، سیستم هشدار فعال خواهد شد. پس در ابتدا تعریف تگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که در آموزش گفته شده کامل به اجرای آن پرداخته شده است. در ادامه با آموزش ساخت دربازکن RFID و ماژول RC522 با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

ادامه این آموزش

نظر خود را بنویسید
*
*
0
دیدگاه کاربران
هیچ نظری ارسال نشده

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : 12 ولت

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : نیمه حرفه ای
نوع کاربرد محصول : مناسب برای استفاده شخصی
سایر توضیحات : شافت زبانه دار
بنچ مارک تیم فنی دانشجو کیت : 9 از 10

محصولات مرتبط

نمایش انیمیشن چشم انسان در LCD های TFT