کیت دیمر هزار واتی

DKP - 0026

محصول جدید

6 عدد موجود در انبار

48,000تـومان

 با گجت دیمر که به آن فیتیله برقی نیز میگوییند می توان نور لامپهای اتاق ، دور موتورهای الکتریکی ، حرارت هیترهای برقی ، پنکه و ... را کم و زیاد کنید.

 

دیمر به عنوان فتیله

برق خانه را از کنتور قطع کنید، کلید لامپ یکی از اتاقها را باز کرده (کلید را از دیوار خارج کنید) و دو سیم متصل به کلید را به ورودی این گجت متصل می کنیم با اتصال مجدد کنتور برق وچرخاندن ولوم دیمر، شدت نور چراغ اتاق کم و زیاد می شود.

 

دیمر برای کنترل دور موتور

 گجت دیمر را به موتور مورد نظر ، به عنوان مثال موتور دریل ، پنکه ، سشوار ، بخاری برقی ، کولر و... متصل کنید. با چرخاندن ولوم دیمر ، موتور شما از دور کم تا ماکزیمم  دور خود خواهد چرخید.

 

 

محتویات بسته کیت دیمر

1-   مجموعه فیبر مسی و قطعات الکترونیکی

2-   جزوه راهنمای استفاده از کیت

3-   کارت محصول

4-   لوازم جانبی

 

  

مزایای کیت دیمر

  1. در این مجموعه کلیه قطعات کیت به همراه سیم قلع جهت لحیم کاری و فیبر مدار چاپی قرار دارند.

 

  1. کتابچه ی راهنمای این محصول به صورت جزوه ای چاپ و صحافی شده در اختیار شما است. از مراحل اولیه شناسایی قطعات، نحوه ساخت کیت تا مراحل راه اندازی آن توضیحات کاملی شرح داده شده است. همچنین درباره چگونگی لحیم کاری و دستورالعمل صحیح کار کردن با هویه نیز آموزش خواهید دید.

 

در بخشی دیگر، مرحله ای برای دوستانی که نیاز به راهنمایی بیشتری در راه اندازی دارند توضیحاتی با عنوان عیب یابی در نظر گرفته شده است. همینطور نمای شماتیک فنی مدار به همراه اطلاعات کامل تخصصی برای علاقمندان نوشته گردیده است

  1. در داخل کارت محصول که تشکیل دهنده ی قسمتی از بسته بندی محصول است ، با فهرست دیگر محصولات الکترونیک دانشجو و راه های تماس با ما آشنا خواهید شد. 
  2. لوازم مورد نیاز دیگری برای راه اندازی کیت، از جمله: رله ، سیم افشان ، در بسته بندی قرار داده شده است
  3. الکترونیک دانشجو تولید کننده گجت های آموزشی. با این گجت علاوه بر آموزش الکترونیک چگونگی کار کرد گجت های لمسی را خواهید آموخت

 

یک نکته مهم

توان خروجی دیمر بسته به ترایاک موجود در کیت تفاوت می کند. کافی است آمپر ترایاک را در ولتاژ برق ضرب کرده و ماکزیمم توان کیت دیمر را به دست آورید. به عنوان مثال اگر ترایاک موجود در بسته بندی کیت به شماره BT 136 یعنی 6 آمپر باشد توان کیت به این صورت خواهد بود:

وات 1320 = 220 * 6

توان کل کیت = برق شهر * آمپر ترایاک

  
ناگفته نماند که جهت استفاده از حداکثر توان کیت باید حتماّ یک تکه آلومینیوم به عنوان رادیاتور (دفع کننده گرما) روی بدنه ترایاک پیچ کنید. در غیر این صورت سوختن ترایاک بر اثر گرمای بیش از حد حتمی خواهد بود.

 

 
 شرح تخصصی عملکرد مدار دیمر

در مدار دیمر از خواص دو نیمه هادی چهار لایه استفاده شده است. نیمه هادی های چهار لایه دارای ولتاژ شکستی می باشند که تا به قبل از رسیدن به این ولتاژ  در حالت قطع بوده و پس از اینکه در اثر شکست ولتاژ هادی شدند جریان الکتریکی تا قطع شدن ولتاژ ادامه خواهد داشت.

ترایاک توسط تحریک گیت به مرز ولتاژ شکست رسیده و هدایت الکتریکی را از مسیر MT1 و MT2 روی هر دو سیکل آغاز می کند تا قبل از تحریک گیت جریانی از این نیمه هادی عبور نمی کند. گیت ترایاک توسط نیمه هادی چهار لایه دیگری به نام دیاک تحریک می شود. دیاک دارای ولتاژ شکستی حدود 30 تا 35 ولت می باشد.

در هر نیم سیکل خازن C از مسیر R1 ، VOL ، R2 شارژ می شود. ازدیاد ولتاژ ، دیاک را هادی نموده و ولتاژ خازن در گیت ترایاک تخلیه می گردد. در این زمان ترایاک هدایت خود را آغاز می کند. هرچه مقاومت VOL بیشتر شود هدایت ترایاک کمتر شده و نور لامپ ضعیفتر و یا دور موتور کمتر می شود.

 

ویژگی‌های فیزیکی

تعداد قطعات : 6 عدد
ابعاد فیبر : 2.9 * 2.9 سانتیمتر
نوع فیبر : استخوانی تک رو با ضخامت 1.5 میلیمتر
چاپ مس :

تغذیه

ولتاژ مورد نياز : بدون نیاز به برق و باتری
توان : 1000 وات

سایر مشخصات کالا

سطح تجربه مورد نیاز : حرفه ای
اقلام همراه محصول : 5 رشته سیم افشان
آموزش : دارای دفترچه آموزش
نوع کاربرد محصول : استفاده نیمه صنعتی

ساخت کیبرد با استفاده از برد Teency 3.2